• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מס ירושה בישראל

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
2,088
הי, לאחרונה, לקראת הבחירות והוצאת העתק בקורונה עלה שוב לשיח הציבורי(ראיתי כמה כתבות ב TheMarker, גלובס וכו') העניין של הטלת מס ירושה בישראל.
מה אתם חושבים הסיכוי של מהלך כזה להתממש?
מה אפשר לעשות כדי למנוע את זה?
איזה סוגי מפלגות יתנגדו למהלך כזה? מי יהיה בעד?
תודה

פקה, פקה, פקה.
סתם ספין בחירות ואפילו אם יתממש מתישהו, תאמין לי שאתה, אני ו99.9999% מחברי הפורום לא יושפעו או יפגעו מזה.
מדובר על מס על ירושות עתק במיליונים וביליונים.
הי, לאחרונה, לקראת הבחירות והוצאת העתק בקורונה
אם יש חור בתקציב יעלו את מע״מ, בלו ומס על אלכוהול, אף אחד לא ינגע בטייקונים...
טוב, עכשיו ברצינות, אני בעד מס ירושה מסכום מסוים ושיגלם את סכום המס שהעשירים לא שילמו בגלל מקלטי המס השונים.
אני לא סוציאליסט אבל יש גבול לקפיטליזם חזירי..

נערך לאחרונה ב:
טוב, עכשיו ברצינות, אני בעד מס ירושה מסכום מסוים ושיגלם את סכום המס שהעשירים לא שילמו בגלל מקלטי המס השונים.
אני לא סוציאליסט אבל יש גבול לקפיטליזם חזירי..
סדר גודל של מליונים ,זה כבר עלול לגעת בחלק מחברי הפורום כאן, לפי התרשמותי.
מי שעובד במקצוע חופשי\בעל עסק רציני, יכול להגיע לסכומים של מליונים שהוא רוצה להוריש לדור הבא.
אני נגד מס ירושה , זה לא מס צודק.

סדר גודל של מליונים ,זה כבר עלול לגעת בחלק מחברי הפורום כאן, לפי התרשמותי.
מי שעובד במקצוע חופשי\בעל עסק רציני, יכול להגיע לסכומים של מליונים שהוא רוצה להוריש לדור הבא.
אני נגד מס ירושה , זה לא מס צודק.
ת׳שמע, אני לא מדבר על 1,2,10 מיל. אני מתכוון ל 100m+

100m+ נשמע סביר אבל בהצעות שרצות בתקשרות מדברים על 10-15 מיליון. (גם שבחנו את זה בתקופת כחלון דיברו על סכומים כאלה)
זה גם מפריע שיש חלקים מסויימים של אוכלוסיה במדינה שמשלמים את כל המיסים, וחלק אחר רק נהנה מהמיסים ולא תורם למדינה - לא בעבודה, לא בצה"ל, שירות לאומי וכו'.
נקווה לטוב

10-15 מיליון.
השאלה גם אם יחילו מס לפי מדרגות כמו מס הכנסה, כלומר תשלם מס רק על החלק מ10 מיליון ומעלה, ואז בין 10 ל15 תשלם יותר וכך הלאה, או שהמס יחול מהשקל הראשון בהנתן ויש ירושה של 10 מיליון ומעלה?.

וגם, מה כלול בחישוב סכום הירושה, האם החישוב כולל שווי של כלל הנכסים כמו דירה למגורים וכו'?

השאלה גם אם יחילו מס לפי מדרגות כמו מס הכנסה, כלומר תשלם מס רק על החלק מ10 מיליון ומעלה, ואז בין 10 ל15 תשלם יותר וכך הלאה, או שהמס יחול מהשקל הראשון בהנתן ויש ירושה של 10 מיליון ומעלה?.

וגם, מה כלול בחישוב סכום הירושה, האם החישוב כולל שווי של כלל הנכסים כמו דירה למגורים וכו'?
מדובר על מס מדורג(כמו מס הכנסה)
הנכסים החייבים במס ירושה לפי מדינות אחרות שבהן נהוג להבנתי זה דירות, ני"ע, כספים בבנקים...
נקווה לא יקרה...

מדהים אותי שאחרי 100 שנות קומוניזם רצחני עדיין יש אנשים אמידים יחיסית שחושבים ש eat the rich זה רק לגבי עשירים ממש, ממש לא הם.

מהכרותי בגרמניה מדובר במס על כל הנכסים, מדורג ובנוסף לכך עם סף מס די נדיב (400 k פטורים ממס) ועם עוד מספר פטורים נדיבים (דירה למגורים פטורה, מניות שליטה בחברה משפחתית פטורות כל עוד לא מוכרים אותן בזמן כלשהו ולא מפטרים עובדים). מס הירושה מחובר עם מס מתנות עם פטורים זהים התאפס כל עשר שנים. בסופו של דבר מדובר במס שעם תכנון מס סביר (ולא כזה השמור לאלפיון העליון) אפשר להפחיתו משמעותית, ואם קיבלת ירושה של חמישה מליון ואתה צריך לשלם עליה מס שש ספרתי נמוך- דיינו.

הצעה שקראתי פעם למס ירושה אחר- הון שיצרת ממאמץ ויגעה אישית יהיה פטור לחלוטין ממס ירושה, הון שקיבלת בירושה ואתה מוריש הלאה לדור הבא (כלומר-במעבר הבן דורי השני של אותו הון) ימוסה בשיעור גבוה במיוחד. לדעתי הצעה מעניינת במיוחד מאחר שמשמרת את המוטיווציה לצבירת הון להעברה בין דורית אך גם תורמת להפחתת הפערים (לפי המחקר-בצורה מאוד משמעותית. רוב המורישים הגדולים ירשו בעצמם את רוב הונם).

אין מס גרוע יותר ממס ירושה.
1. יחילו אותו על מעמד הביניים בעיקר ,כמו כל מס אחר.
2.הוא מגיע תמיד עם מס מתנות וחובת דיווח, כלומר העברה של נכס משמעותי לילדים כרוכה במס. עזרה בדירה ,דירה וכו.
3. יוצר עיוותים קשים כי הוא ממסה מבלי שנוצר ארוע מס. לדוגמא דירה מועברת בירושה -היורש חייב במס של מאות אלפי שקלים, כעת הוא צריך למכור את הדירה כדי לממן את המס הזה.
4.לא יעיל בכלל -כל העברה משמעותית בין בני משפחה תחייב דיווח לרשויות ,שמאויות ומלחמה עם פקידים.
5.כל אותם טייקונים כבר הורישו את הונם לילדים דרך קרנות ותכנוני מס.
6.אין אמונה בפופוליסטים בכנסת ,תסמכו עליהם שיחוקקו את החוק בצורה הכי גרועה ,דרך חוק ההסדרים באישון ליל. כשכחלון הציע מתווה למס ירושה הוא לא הפריד בין ירושה של 10 מיליון שמתחלקת לילד אחד לבין 10 מיליון שמתחלקת ל10 ילדים.

בהצעות שרצות בתקשרות מדברים על 10-15 מיליון. (גם שבחנו את זה בתקופת כחלון דיברו על סכומים כאלה)

1. יחילו אותו על מעמד הביניים בעיקר ,כמו כל מס אחר.
יש סתירה בין הדברים, אלא אם מעמד הביניים נכלל ככזה שבבעלותו נכסים בשווי 10-15 מיליון.
האם יש דרך לדעת מאיזה שווי באמת יחילו מס כזה אם אכן זה חו"ח יקרה?

אין מס גרוע יותר ממס ירושה.
זה בטח החבר של אין חוק חשוב יותר מזכות הקניין. אגב, ברוב המדינות המפותחות המס הזה קיים. מה זה אומר עליהם? מה זה אומר עלינו?
לקראת הבחירות והוצאת העתק בקורונה עלה שוב לשיח הציבורי
אני חושבת שזה עלה הפעם בעקבות הפרסום על ירושת המיליארדים של מיכאל שטראוס שהתברר שרובו נמצא במקלטי מס שונים ועוד התחכמויות.

1. מס ירושה הוא המס הכי צודק שיכול להיות, ודאי מנקודת מבט קפיטליסטית לפיה העושר צריך להגיע למוכשרים בעלי רוח היזמות ולא למי שנולד במקום הנכון כמו בחברה המלוכנית או במדינות קומוניסטיות. גם מנקודת מבט דמוקרטית, אף אם יש הצדקה או לפחות השלמה עם כוח פוליטי עודף לבעלי ההון, אין הצדקה שניתן יהיה להוריש את הכוח הזה.
2. אף על פי כן, הוא קשה מאד לתפעול מהסיבות שפורטו בשרשור. בנוסף, הקשר המשפחתי בישראל עם ילדים בגירים שונה מאשר במדינות אחרות ולכן ייתכן שהמס הזה פחות מתאים לנו, אפילו אם המשמעות שלו היא גביה נמוכה.
3. לאורך כל השרשור יש בלבול בין שני מושגים שאינם זהים - מס עזבון מוטל על העזבון, כלומר, נכסי המוריש. מס ירושה מוטל על ירושה, כלומר, החלק שמקבל כל יורש מהעזבון.

יש סתירה בין הדברים, אלא אם מעמד הביניים נכלל ככזה שבבעלותו נכסים בשווי 10-15 מיליון.
האם יש דרך לדעת מאיזה שווי באמת יחילו מס כזה אם אכן זה חו"ח יקרה?
מה זה 10 מיליון? דירה ברמת גן+ דירה להשקעה ותיק השקעות קטן.
נחלה במושב יכולה להיות שווה קרוב לזה.

ובמהרה זה ירד מ10 מיליון ל3 מיליון,אתם לא חיים בארץ?

אין לכם מושג מה המשמעות של חובת דיווח . מחר בבוקר יבוא אליכם פקיד ויבקש 200,000 שח כי הטבלה אומרת שזוג עם רמת הכנסה כמו שלכם אמור לבזבז x ,ואם חסכתם y, כנראה שרימיתם את רשויות המס.
עצמאים מתמודדים עם ההזיה הזו כל 4-5 שנים.

אגב, ברוב המדינות המפותחות המס הזה קיים. מה זה אומר עליהם? מה זה אומר עלינו?
אני אגיד לך בדיוק מה זה אומר עלינו.
אנחנו מדינה שבטית שבה מי שאין לו מספיק כח פוליטי- חוטף את מרבית הנטל.
לשוטר פחות נוח להכנס לכפר ערבי או למאה שערים כי צריכים פלוגת מגב ומלחמות, אז הוא הולך להפריע לכל מיני מסכנים שנסעו 75 איפה שמותר 70 .
כך גם לפקיד המס שבסוף יבחר להתמודד עם אנשים טובים והגונים.

זה בטח החבר של אין חוק חשוב יותר מזכות הקניין
ותרי על זכות הקניין והדמוקרטיה עצמה תיגמר.

מס ירושה הוא המס הכי צודק שיכול להיות, ודאי מנקודת מבט קפיטליסטית לפיה העושר צריך להגיע למוכשרים בעלי רוח היזמות ולא למי שנולד במקום הנכון כמו בחברה המלוכנית או במדינות קומוניסטיות
אני חושב שאתה טועה כאן. אנחנו לא חיים בוואקום והעולם גלובלי.
אם תטיל על החלק החזק של מעמד הביניים מיסים כאלה -הם יהגרו למדינות אחרות.
(אנשי הייטק כן ? לא עידן עופר כמובן, הוא בכל מקרה לא ישלם מס כזה).

אתה רוצה להטיל יותר מס על עשירים? תגדיל את מס החברות או מס יסף באחוז. תבטל את חוק עידוד השקעות הון לעסקים שבכל מקרה יהיו בארץ (משפחת עופר).

לא מתקנים עוולה עם עוולה נוספת.

נערך לאחרונה ב:
הי, לאחרונה, לקראת הבחירות והוצאת העתק בקורונה עלה שוב לשיח הציבורי(ראיתי כמה כתבות ב TheMarker, גלובס וכו') העניין של הטלת מס ירושה בישראל.
מה אתם חושבים הסיכוי של מהלך כזה להתממש?
איזה סוגי מפלגות יתנגדו למהלך כזה? מי יהיה בעד?
תודה

לדעתי זה רעיון פופוליסטי, ניתן לחמוק ממס זה באמצעות תכנוני מס, היחידים שאולי ישלמו מעט הם בני מעמד הביניים,
העשירים כמו תמיד ימצאו לכך מענה.

אני חושב שאתה טועה כאן. אנחנו לא חיים בוואקום והעולם גלובלי.
בעולם הגלובלי אתה רואה הגירה מסיבית של מעמד הביניים בגלל מס ירושה שנהוג ברוב המדינות המערביות?

יש שתי בעיות עיקריות במס עיזבון:
1. אנשים שיודעים שהם קרובים לסוף חייהם יכולים להעביר את הונם לילדיהם בעודם בחיים ולמות בעושר עם אפס נכסים רשומים על שמו.
2. המדינה מתקשה בלמסות נכסים שאינם כסף. לא שזה בלתי אפשרי, אבל זה דורש מנגנון של שמאות וערעורים של שנים על גובה המס שאפשר לגבות. ככל שהמס יהיה משמעותי כך גם תגדל עלות המימוש שלו, כי ליורשים יהיה אינטרס גדול יותר להילחם בו.

אני לא רואה את המדינה נכנסת להרפתקה הזו, שגם תכעיס הרבה מאוד אנשים (משום מה גם חברי כנסת, שרים ומקורביהם לא מעוניינים לשלם מס על הירושה הקרובה שהם צפויים לקבל) וגם תביא מעט מאוד כסף לקופת המדינה (מהמיליארדים שמתים קופת המדינה לא תראה גרוש).
הרבה יותר קל למדינה להעלות באחוז את המע"מ או את אחת המדרגות הגבוהות במס הכנסה מאשר לגבות מס ירושה.

יש שתי בעיות עיקריות במס עיזבון:
1. אנשים שיודעים שהם קרובים לסוף חייהם יכולים להעביר את הונם לילדיהם בעודם בחיים ולמות בעושר עם אפס נכסים רשומים על שמו.
2. המדינה מתקשה בלמסות נכסים שאינם כסף. לא שזה בלתי אפשרי, אבל זה דורש מנגנון של שמאות וערעורים של שנים על גובה המס שאפשר לגבות. ככל שהמס יהיה משמעותי כך גם תגדל עלות המימוש שלו, כי ליורשים יהיה אינטרס גדול יותר להילחם בו.

אני לא רואה את המדינה נכנסת להרפתקה הזו, שגם תכעיס הרבה מאוד אנשים (משום מה גם חברי כנסת, שרים ומקורביהם לא מעוניינים לשלם מס על הירושה הקרובה שהם צפויים לקבל) וגם תביא מעט מאוד כסף לקופת המדינה (מהמיליארדים שמתים קופת המדינה לא תראה גרוש).
הרבה יותר קל למדינה להעלות באחוז את המע"מ או את אחת המדרגות הגבוהות במס הכנסה מאשר לגבות מס ירושה.
1. מס ירושה בא עם מס מתנות, אבל יש הרבה דרכים אחרות לעקוף את המס.
2. נכון, אבל בכל העולם יש מיסים שתלויים בשמאות (לא רק מס עזבון).
לגבי השאר אתה צודק. הרבה יותר קל להעלות את המס על המזון והדלק מאשר להיכנס למאבקים עם הטייקונים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
M מס ירושה iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA מיסים 4
M מס שבח - שלוש דירות ירושה נדל"ן 13
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
פ מס ירושה על השקעה בקרן אמריקאית במסגרת חשבון השתלמות IRA מיסים 8
M מס ירושה על קרנות ישראליות ואיריות מחקות SP500 מיסים 6
D מס על קבלת כספים (ירושה/לא ירושה) מחו״ל מיסים 4
R האם חל מס ירושה על מניות אמריקניות הנסחרות בבורסת לונדון שוק ההון 5
T מס ירושה הבהרה שוק ההון 1
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
Y מס ירושה ל"לא אזרחים" מיסים 10
א מס ירושה\עיזבון אמריקאי שוק ההון 4
E מס ירושה ארהב שוק ההון 3
M מס ירושה ו\או כפל מס על RSU? שוק ההון 6
Y מס ירושה - קרנות המאוגדות בלוקסמבורג שוק ההון 0
2028_שנת_פרישה מס ירושה - על האחזקה או על החשבון השקעות? שוק ההון 12
L מס ירושה - המלצה על איש מקצוע טוב שוק ההון 2
מ האם מס ירושה נגבה בפועל מזרים המחזיקים ב ETF אמריקאי? שוק ההון 3
B מס ירושה למשקיעים זרים בספרד נדל"ן 3
י מס על ירושה מארה"ב שוק ההון 9
שלי שאלת הבהרה לגבי מס ירושה שוק ההון 2
Ben Dover מס ירושה על אג"חים בארה"ב? שוק ההון 2
ג תקרת מס ירושה - 60K דולר ליחיד. האם בחשבון ע"ש זוג זה 120K ? שוק ההון 37
flower מס ירושה אירי שוק ההון 3
כ עקיבת מדד עולמי בחשבון ממוסה ללא מס ירושה? שוק ההון 22
אצטרובל ביטול מס ירושה - רפורמת המס בארה"ב שוק ההון 20
קורא הדוק מס ירושה על קרנות שיושבות בשוויץ (למשל CSGOLD) שוק ההון 2
Z שאלה על מס ירושה אמריקאי שוק ההון 57
ERE בלי ה E מס ירושה ארה"ב - הנה זה מתחיל שוק ההון 6
adamshalev מס ירושה בגרמניה למשקיע נדל"ן ישראלי שוק ההון 7
adamshalev סיכוי לביטול מס עיזבון (ירושה) בארה"ב ? צרכנות פיננסית 23
yossik מס ירושה לבעלי אזרחות אמריקאית - נדל"ן שוק ההון 3
H מס ירושה בארה"ב - זה בכלל רלבנטי? שוק ההון 86
ס מס ירושה בארה"ב שוק ההון 6
adamshalev סיכון מס ירושה אמריקאי - קצת פרופורציות שוק ההון 118
adamshalev מס ירושה על קרן אירית בברוקר אמריקאי? שוק ההון 81
c881 מס ירושה? לא.... מס שבח! שוק ההון 16
doc29 מס ירושה אמריקאי שוק ההון 24
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה