• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים

יאניס

משתמש רשום
דירוג
9
שלום לכולם!
אחרי הרבה מאוד שנים של קריאה בבלוג של הסולידית, שמח להצטרף פה לפורום :)
הייתי רוצה לשמוע על דעות/פידבקים/תגובות רלוונטיות.

פרופיל
בן 38, בזוגיות ללא ילדים (ילדים גם לא רלוונטים בשנים הקרובות) עצמאי כבר עשור, בתחום האמנות הפלסטית.
אזרח ישראלי, בעל דרכון אירופאי.
מצב פיננסי:
הכנסה שנתית - 200-250k שח.
חסכון חודשי - 3-5k, משתנה בהתאם להכנסה ולהוצאות.
עו״ש - 35k
קרן השתלמות - 38k (תיפתח עוד 4 שנים)
קרן פנסיה - 92k
חסכון מגוון וסולידי - 90k
יכולת הלוואה מההורים - 50-60k
.
תכנון עתידי - יציאה מהארץ סביב אוקטובר 2022 למגורים באירופה (מתחיל בבודפשט) ואהיה על קו בודפשט-תל אביב בשנה-שנתיים הקרובות,
כמו כן, עבודה במספר יעדים מרכזיים באירופה, כולל ישראל,
אשפר באירופה על את כושר חסכון החסכון ל 5-7k בחודש,
בשאיפה לרכוש עד 5 שנים מהיום שטח למגורים והשקעה ביוון/בודפשט/פורטוגל,
אמשיך בשנה-שנתיים הקרובות לפחות לשלם ביטוח לאומי בארץ ולשמור על הזכויות שלי כאן,
לצאת לחופש כלכלי בטווח של 10-15 שנים מהיום, חופש כלכלי בשבילי - רצון לעבוד, 2-3 פעמים בשבוע, שאר הזמן לא להיות תלוי.

התלבטויות, שאלות להתייעצות:
מתלבט אם בזמן הנותר לי בארץ יש טעם לפתוח תיק השקעות עצמאי או להתעסק בזה באירופה?
אם לפתוח אחד כזה בארץ - באילו מסלולים סולידיים מסכומים של 20k ומעלה הייתם נכנסים?
אם לפתוח תיק השקעות באירופה - מאיפה להתחיל?
מתלבט אם לוותר על תיק השקעות ולהתרכז כרגע ישר על השקעת מגורים באירופה (בודפשט או יוון).

נערך לאחרונה ב:
ברוך הבא לפורום!
ת׳אמת, כאחד שמתקרב ל 40 אני מעט מתפלא איך לא הצלחת לצבור חסכונות/השקעות בלמעלה מ 2m לפחות?
האם יש לכם דירה או נכס נדלני אחר?

ברוך הבא לפורום!
ת׳אמת, כאחד שמתקרב ל 40 אני מעט מתפלא איך לא הצלחת לצבור חסכונות/השקעות בלמעלה מ 2m לפחות?
האם יש לכם דירה או נכס נדלני אחר?
היי, תודה.
האם זה משנה למה לא הצלחתי לצבור נכסים בלמעלה מ-2 מליון שח?
לצורך העניין, השקעה בפיתוח עסק, טיולים בעולם ולימודים.
אבל לא חושב שיש טעם לדון בזה. אני לא בתחרות עם אף אחד שהצליח לצבור נכסים בלמעלה מ X כסף תוך X שנים.
לשאלתך - אין דירות או נכסים נדלני כזה או אחר.

נראה לי שזה משנה איפה אתה תגור (תושבות מס) לא פחות מעניין האזרחות, אז כדאי לברר זאת אצל מומחים לפני שפותחים תיק.

בשאיפה לרכוש עד 5 שנים מהיום שטח למגורים והשקעה ביוון/בודפשט/פורטוגל,
למגורים או להשקעה? זה חשוב. ישל ך את הכסף לרכוש את זה או שצריך הלוואה?

האם זה משנה למה לא הצלחתי לצבור נכסים בלמעלה מ-2 מליון שח?
לא ממש משנה באופן כללי, אבל אם חשקה נפשך
לצאת לחופש כלכלי בטווח של 10-15 שנים מהיום.
אז היה מצופה שהנכסים הקיימים ויכולת החסכון יהיו גבוהים מהמתואר.
בכל אופן, קשה לענות לשאלותיך אם אינך מפרט לכמה כסף תזדקק ביציאה לחופש הכלכלי (ובכלל - למה אתה מתכוון? להפסיק לעבוד או סתם לא להיות בלחץ?).
הכנסה שנתית - 200-250k שח.
חסכון חודשי - 3-5k, משתנה בהתאם להכנסה ולהוצאות.
מדובר כאן על בערך 25% חסכון מההכנסה, תצטרך לוותר על סיפוקים עכשוויים ולצמצם הוצאות כדי לקיים את השאיפה העתידית שלך.

אם לפתוח אחד כזה בארץ - באילו מסלולים סולידיים מסכומים של 20k ומעלה הייתם נכנסים?
תתחיל בלהפקיד לקה"ש עד התקרה המותרת.

מתלבט אם בזמן הנותר לי בארץ יש טעם לפתוח תיק השקעות עצמאי או להתעסק בזה באירופה?
יכול לפתוח באינטראקטיב, ואז לא משנה איפה תגור תוכל לעבוד איתו, ואת ענייני המיסוי תשקול כאשר תחליט לאן אתה עובר.

אבל יותר מהכל, *מאוד לא סביר* שתגיע לעצמאות כלכלית ותעמוד ביעד שהצבת אם לא תשפר את יכולות החיסכון או תגדיל את ההכנסה ולא תשתמש בהכנסה הנוספת לאינפלציה אישית.

בהצלחה!

נראה לי שזה משנה איפה אתה תגור (תושבות מס) לא פחות מעניין האזרחות, אז כדאי לברר זאת אצל מומחים לפני שפותחים תיק.
+1
זה לא נושא טריוויאלי בכלל, בפרט כשאתה נשאר תושב ישראל מבחינת ביטוח לאומי. אם אתה רוצה לוודא שאתה לא עומד לשלם כספים עודפים תצטרך לדבר עם יועץ מס בהקדם.

על מנת להגיע למטרה שלך (עוד 10-15 שנים או בכל זמן אחר שהוא טרום גיל פרישה) תצטרך הכנסה פסיבית של כ-9k ברוטו. מה שיאפשר לך לרדת לנצח לחצי משרה באותה רמת הוצאות.
בשביל ״להבטיח״ הכנסה פסיבית כזאת תצטרך כ-3.6m בנוסף לכל חסכון פנסיוני שיהיה לך.

שאיפות צריכות להיות ריאליות, אחרת הן רק יביאו תסכול. שב עם עצמך ונסה לבנות תוכנית מפורטת ולא אופטימית שמאפשרת לך להגיע ל-3.6m תוך 10-15 שנה. אם אתה לא מצליח, תצטרך להתפשר לפחות על משהו:
- ה_גדלת הכנסות
- הקטנת הוצאות
- לגרור יותר שנים במצב הנוכחי
- בפרישה החלקית - לרדת ל60-80% משרה במקום 50%

תצטרך הכנסה פסיבית של כ-9k ברוטו.
הבן אדם עצמאי ואתה מדבר על משכורת.
הוא מדבר על הכנסה של 16K-20K בחודש (אני מקווה לטובתו שהוא מדבר על הכנסה נטו למשק הבית ולא על הכנסות כולל מע"מ ולפני הוצאות העסק).
כלומר, הוצאות משק הבית (האישיות, אני מניחה, בלי להתייחס לזוגתו) נכון להיום הן בסביבות 13K-15K.
בשביל ״להבטיח״ הכנסה פסיבית כזאת תצטרך כ-3.6m בנוסף לכל חסכון פנסיוני שיהיה לך.
אם הוא רוצה לצאת בגיל 50 לפרישה מעבודה ולהישאר על אותו סד"ג של הוצ' חודשיות - הוא יצטרך סכום כמעט כפול מזה, בהנחת 30 שנות חיים לאחר מכן.
שים לב שגם קרן הפנסיה מאד מצומצמת ואין התייחסות לירושה מתוכננת.

הוא מדבר על הכנסה של 16K-20K בחודש (אני מקווה לטובתו שהוא מדבר על הכנסה נטו למשק הבית ולא על הכנסות כולל מע"מ ולפני הוצאות העסק).
כלומר, הוצאות משק הבית (האישיות, אני מניחה, בלי להתייחס לזוגתו) נכון להיום הן בסביבות 13K-15K.

אם הוא רוצה לצאת בגיל 50 לפרישה מעבודה ולהישאר על אותו סד"ג של הוצ' חודשיות - הוא יצטרך סכום כמעט כפול מזה, בהנחת 30 שנות חיים לאחר מכן.
היי, תודה על התגובות.
ההכנסה שציינתי בפרופיל שלי היא ברוטו, לא אכנס לפירוט אבל אחרי כל ההוצאות (כמו שציינתי בפרופיל שלי) תשלומים, ניקויים, מיסים וכו׳ אני עומד על חסכון נקי של בין 3 ל-5 אלף שח בחודש.
במהלך החצי שנה הקרובה יתבצע מעבר לחו״ל, שבו השאיפה לעמוד על חסכון נקי של בין 5 ל-7 אלף בחודש. זאת כתוצאה מהורדת יוקר המחיה והוצאות העסק.
.
לגבי ירושות עתידיות,שאני נמנע מלדבר עליהן כי אף אחד לא יכול לדעת מתי זה יקרה ואני לא צופה שזה יקרה ב-10-15 שנים הקרובות.
אני בן להורים גרושים, שני אחים נוספים.
לאמא נכסים בשווי 2מ׳ שח לערך, לאבא נכסים בשווי דומה.

לגבי הזוגיות, היא טרייה ועם מבט לעתיד ויש מחשבות על נכסים משותפים אבל כרגע זה משהו שלא על הפרק מאחר ובת הזוג עצמאית מתחילה והונה הכולל לא עומד מעל 50k שח.
.

לא אכנס לפירוט
רצית את דעתנו? אז כדאי שתפרט מה היא ההכנסה נטו שלך, אחרת אין שום משמעות לסכום החסכון החודשי שלך.
יתרה מזאת, כדי לתכנן עתיד ללא הכנסות, רצוי שתפרט מה סך ההוצאות החודשיות שלך (שלך, לא של העסק) והאם סכום זה צפוי להשאר/לגדול בתקופה שעדיין אתה עובד ולאחריה.
ואם אין לך מושג מהן ההכנסות נטו, מהן הוצאות העסק ומהן ההוצאות האישיות - כדאי להתחיל לסדר את התחומים, כולל תקציב ומעקב וכולל הפרדת חשבונות בנק לעסק ולבית.

1. שימי לב שהוא דיבר על פרישה חלקית 2-3 ימי עבודה בשבוע, מה שאני מפרש כחצי משרה (בין אם שכיר או עצמאי)
2. 3.6m זה 9k חודשי ברוטו עד אחרית הימים (או לשלושים שנה ולאחר מכן 3.6m+ ריאלי ליורשים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 35
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
yossik חוויות מסע - נמיביה יומני מסע אישיים 8
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 15
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
ה פריקה של סוף מסע ומבט אל העתיד צרכנות פיננסית 7
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 53
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
א תחילתו של מסע של יליד 99' יומני מסע אישיים 12
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
אומרית יומן מסע- ההתחלה יומני מסע אישיים 48
L יומן מסע 2020 יומני מסע אישיים 39

נושאים דומים

Back
למעלה