• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסע חדש בגיל 30

יש כאן מישהו שלמד באחד המקומות האלה ופנוי להתייעצות?
אשמח שמישהו יענה מניסיון אישי בלבד.
האם באמת אין חיים ב3 4 שנים של התואר ברמה כזאת שזה יהיה בלתי אפשרי לאדם נשוי עם ילד?
האם באמת ההבדל בין שתי אלו לנגיד בן גוריון או למקומות אחרים שנחשבים טובים הוא ממש גדול מבחינת זמן ההשקעה והרמה או שזה תופעה קלאסית הדשא של השכן ירוק יותר ואנשים תמיד בוכים על איפה שהם נמצאים?
קחו בחשבון שיש לי מספיק חסכונות למחייה למשך התואר ( אבל כן הבנתי שכדאי להתחיל לעבוד במשרת סטודנט במהלך התואר).
האם כדאי במצבי ללכת למקום שפחות "הורג" את הסטודנטים? והאם קיים מקום כזה ברמה גבוהה (בן גוריון?).
[הועבר לכאן משרשור אחר שפתחת - yossik]

בכל אוניברסיטה התואר ידרוש ממך הרבה זמן פנוי. לא פחות ממשרה מלאה לדעתי ועבור הרבה אנשים אף יותר. לפחות בתחילת התואר. תתחיל מלהסתכל על לוז של שנה א'. זה ייתן לך את כמות השעות המינימלית שתצטרך להשקיע כדי לשמוע הרצאות ותרגולים. תוסיף לזה שעות עבודה בבית (קשה לי להאריך אבל 50% נשמע לי סדר גודל הוגן). תוסיף לזה תקופות מבחנים שהזמן הפנוי שלך שואף ל0 אם אתה שואף לציונים גבוהים.
אני מכיר אנשים שעשו תארים עם ילדים, אבל תזכור שרב האנשים בתואר הם ללא ילדים וכנראה שהעומס מכוייל עבורם.
אתה כמובן יכול לרווח את התואר לשנה רביעית אבל כנראה שלא תוכל לשחק עם הקורסים הקשים כי הסמסטר הבא ישען עליהם.

אני אתן עוד אנקדוטה אישית. השנה התחלתי ללמוד תואר במשפטים במכללה כי חשבתי לעצמי - "הי, יש לי זמן פנוי, אני לומד מהר ומכללה זה קל יותר מאוניברסיטה". פרשתי באמצע סמסטר א' כשהתחילו לתת עבודות הגשה. המקרה שלנו שונה כי אני רווק במשרה מלאה.
אני לא מתכוון להוציא את הרוח מהמפרשים, אבל כן תתכונן לעומס כדי שלא יפתיע אותך כמו שהוא הפתיע אותי.

דווקא אין לי בעיה עם תואר שידרוש ממני משרה מלאה. יש לי מספיק חסכונות כדי לא לעבוד במהלך התואר אם הכל ילך חלק (מגורים אצל חמתי ללא שכירות אבל זה רלוונטי רק אם אני אצליח להתקבל לתא או שאלך למקום אחר באזור המרכז וגם זה בערבון מוגבל מי יודע איך נסתדר במגורים שם).הבעיה היא שממה שמספרים זה הרבה יותר ממשרה מלאה. זה לשבת ללמוד מהבוקר עד הלילה. עכשיו אני לא בן אדם עצלן עשיתי דברים יותר קשים בחיי מתואר אני מאמין רק המעבר הזה מעצמאי שלא עובד המון שעות סופשים חופשיים וכו' ללמידה מהבוקר עד הלילה יכול להיות כבד מדי במיוחד שאני לא תלוי רק בעצמי.

אופציה חדשה שמישהו המליץ לי עליה זה להתחיל בפתוחה במקום במכללה כמו הבין תחומי להתאבד שנה שנה וחצי על התואר בלבד ואז להתחיל לחפש משרת סטטדנט ולסיים לאט לאט את התואר (2 קורסים בסמסטר). אין לי מושג כמה זמן ייקח לסיים את התואר בצורה כזו למען האמת.
אני יסכם לעצמי שהאופציות כרגע הן:
1-מעבר פסיכו בציון ממש גבוה וקבלה לתא (נוח מבחינת מגורים ללא שכ"ד אם נסתדר אצל חמתי). או לטכניון.
2-מעבר פסיכו' ואז לנסות להתקבל למתמטיקה בתא (סכם יותר נמוך) ואז לנסות לעבור למדמח (קשה מאוד כי דורשים ממוצע שכמעט בלתי אפשרי להשיג).
3- מעבר פסיכו' ולהתקבל לבין תחומי עם מלגת הצטיינות ( צריך פסיכו מעל 700). וכך גם לעבור את התואר יהיה קצת יותר נוח מאשר באוני' המובילות מבחינת זמן פנוי למשפחה.
4- להתחיל את התואר בפתוחה כמה סמסטרים דחוסים ואז לרווח ולהתחיל לעבוד במשרת סטודנט כדי לצבור ניסיון.
בכל מקרה אני יתחיל לעבוד משרת סטודנט מהשנה השנייה והלאה (זה מה שרוב החבר'ה עושים). רק שכנראה זה יהיה ממש קשה ויפגע בממוצע באופציה 1 ו-2.
אין לי מושג אם מתאים לי הלימודים בפתוחה צריך עוד לחשוב על זה יתרון גדול שזה חוסך לי שנה המתנה ופסיכו' אבל בכל מקרה אני צריך לנער הרבה אבק מהמוח לפני שאני קופץ ראש לתואר במיוחד במתמטיקה. כנראה שפסיכו' אני יעשה בכל מקרה (מועד ספטמבר לימוד עצמי דרך קורס בקמפוס ומועד דצמ' עם קורס קצת יותר רציני).

אופציה חדשה שמישהו המליץ לי עליה זה להתחיל בפתוחה במקום במכללה כמו הבין תחומי להתאבד שנה שנה וחצי על התואר בלבד ואז להתחיל לחפש משרת סטטדנט ולסיים לאט לאט את התואר (2 קורסים בסמסטר). אין לי מושג כמה זמן ייקח לסיים את התואר בצורה כזו למען האמת.
אני יסכם לעצמי שהאופציות כרגע הן:
1-מעבר פסיכו בציון ממש גבוה וקבלה לתא (נוח מבחינת מגורים ללא שכ"ד אם נסתדר אצל חמתי). או לטכניון.
2-מעבר פסיכו' ואז לנסות להתקבל למתמטיקה בתא (סכם יותר נמוך) ואז לנסות לעבור למדמח (קשה מאוד כי דורשים ממוצע שכמעט בלתי אפשרי להשיג).
3- מעבר פסיכו' ולהתקבל לבין תחומי עם מלגת הצטיינות ( צריך פסיכו מעל 700). וכך גם לעבור את התואר יהיה קצת יותר נוח מאשר באוני' המובילות מבחינת זמן פנוי למשפחה.
4- להתחיל את התואר בפתוחה כמה סמסטרים דחוסים ואז לרווח ולהתחיל לעבוד במשרת סטודנט כדי לצבור ניסיון.
בכל מקרה אני יתחיל לעבוד משרת סטודנט מהשנה השנייה והלאה (זה מה שרוב החבר'ה עושים). רק שכנראה זה יהיה ממש קשה ויפגע בממוצע באופציה 1 ו-2.
אין לי מושג אם מתאים לי הלימודים בפתוחה צריך עוד לחשוב על זה יתרון גדול שזה חוסך לי שנה המתנה ופסיכו' אבל בכל מקרה אני צריך לנער הרבה אבק מהמוח לפני שאני קופץ ראש לתואר במיוחד במתמטיקה. כנראה שפסיכו' אני יעשה בכל מקרה (מועד ספטמבר לימוד עצמי דרך קורס בקמפוס ומועד דצמ' עם קורס קצת יותר רציני).

לא מכיר את מבנה הסכם היום אז אולי לא רלוונטי, אבל מה עם לשפר בגרויות?

מסלול נוסף שקיים הוא להתחיל בפתוחה ולאחר שנה לעבור לת"א. יש כל מיני פינות שצריך לברר מראש, איזה קורסים יכירו ואיזה לא, אבל הכרתי כאלה שעשו את זה.

מבחינת עבודה במקביל, לדעתי רק בשנים ב'-ג' זה ריאלי. שנה א' זה די הלם עד שהמוח מתרגל לחשיבה מתמטית (גם אם עשית 5 יח' מתמטיקה בתיכון), צריך הרבה זמן תרגול.

בנוגע למה שעלה בדיון על עבודה כ-quant בחברת אלגו, בדרך כלל עובדים בתחום אנשים עם תארים מתקדמים, ואופי העבודה הוא מחקרי מאוד. תסתכל למשל על הדרישות לחוקר בחברת final. לא הייתי בוחר תואר בפיזיקה בשביל זה אלא אם אתה ממש משוכנע שזה מה שתרצה לעשות. מדמ"ח יפתח לך יותר דלתות, כולל משרות פיתוח בחברות אלגו.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה!

אני צריך לנער הרבה אבק מהמוח לפני שאני קופץ ראש לתואר במיוחד במתמטיקה
יש את הקורס שאנב במתמטיקה בפתוחה, כמו כן יש את הסרטונים של מכינת הטכניון ביוטיוב ברמה שאתה צריך להיות בה לפני התואר.
יש גם את עידו מרבך מhighgrades שמלמד ממש טוב אבל רק עד רמת 5 יח"ל ולא מעבר(אפשר להשלים את ההפרש עם מכינת הטכניון או הקורס בקורסרה של האונב' העברית - הזמנה למתמטיקה)

לא מכיר את מבנה הסכם היום אז אולי לא רלוונטי, אבל מה עם לשפר בגרויות?

מסלול נוסף שקיים הוא להתחיל בפתוחה ולאחר שנה לעבור לת"א. יש כל מיני פינות שצריך לברר מראש, איזה קורסים יכירו ואיזה לא, אבל הכרתי כאלה שעשו את זה.

מבחינת עבודה במקביל, לדעתי רק בשנים ב'-ג' זה ריאלי. שנה א' זה די הלם עד שהמוח מתרגל לחשיבה מתמטית (גם אם עשית 5 יח' מתמטיקה בתיכון), צריך הרבה זמן תרגול.

בנוגע למה שעלה בדיון על עבודה כ-quant בחברת אלגו, בדרך כלל עובדים בתחום אנשים עם תארים מתקדמים, ואופי העבודה הוא מחקרי מאוד. תסתכל למשל על הדרישות לחוקר בחברת final. לא הייתי בוחר תואר בפיזיקה בשביל זה אלא אם אתה ממש משוכנע שזה מה שתרצה לעשות. מדמ"ח יפתח לך יותר דלתות, כולל משרות פיתוח בחברות אלגו.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה!
תודה רבה על התגובה. כן בדיוק אני קורא את הספר "MORE MONEY THEN GOD" אם אתה מכיר, מסופר שם על התהליך והשינוי שעברו קרנות הגידור לכיוון יותר מדעי/מתמטי, הקליברים הגדולים זה אלו ששכרו מהנדסים ומתמטיקאים פחות כלכלנים.
אני יודע על אפיק המעבר אבל שוב הבנתי שזה ממש ממש קשה עד בלתי אפשרי (דורשים ממוצע שנושק ל90) דומה לאופציה של להתחיל מתמטיקה ולעבור.
אתה מכיר אנשים שהצליחו בתהליך הזה של אפיק מעבר לתל אביב?
ההתלבטות היותר גדולה שלי כרגע זה אם בכלל "שווה" ללכת דווקא על תואר בתל אביב אם לפי כל המחקרים וכמה שאני קורא ולמוסד שלמדת בו אין כל כך משמעות לגבי הקריירה וכושר ההשתכרות. למרות שהעובדה הזאת לא אינטואיטיבית בשבילי, קשה לי להאמין שמישהו עם תואר בבין תחומי הוא שווה ערך למישהו עם תואר מתל אביב אבל יכול להיות שזה סתם שיווק טוב ואני יגיע לאותה התוצאה גם אם אני יתאבד על תואר בתל אביב (ויתאבד גם בשביל להיכנס לשם חח) או שאני יעשה את התואר באווירה יותר טובה במקום כמו הבין תחומי/ הפתוחה.

אם לפי כל המחקרים וכמה שאני קורא ולמוסד שלמדת בו אין כל כך משמעות לגבי הקריירה וכושר ההשתכרות.
אשמח לראות את המחקרים הנ"ל.

באופן כללי, בלי קשר למחקרים, לדעתי הסיכויים שיקחו אותך לעסוק באלגוטריידינג עם תואר ממכללה לא מאוד גבוהים.

טוב השינוי מתחיל לקרום עוד וגידים. אני לא חושב שבאמת האמנתי/ עיכלתי עד עכשיו שזה קורה. היום בבוקר פתחתי פעם ראשונה ספר להסרת חלודה לקראת הפסיכומטרי (רק פתחתי עוד לא קראתי חח). ישבתי גם בבוקר וכתבתי לי מסמך בשביל עצמי ובו פירטתי את המטרות שלי לחמש שנים הקרובות מסמך שאני הולך לעדכן כל חודש. זה ממש המחיש לי את המצב והזיז לי איזה משהו בראש. אני יתחיל גם לעדכן את היומן בצורה יותר שיטתית נגיד פעם בחודש ( לא מתחייב מצאתי שזה ממש עוזר לי מבחינה נפשית לבוא לפרוק פה מה שיש לי על הלב).
די התאפסתי על דרך הפעולה בשביל להשיג את המטרה שלי. אני הולך לעשות עד סוף השנה פסיכו' (כנראה פעמיים מועד ספט' למידה עצמית קורס און ליין מועד דצמ' בבית ספר הכי רציני שאני ימצא) בצורה הכי טובה שאוכל ולנסות להתקבל לאוני' הכי נחשבת שתקבל אותי.
מצאתי הרבה אנשים שהיו מוכנים לעזור בתקופה האחרונה אם זה בפורומים בשיחות אישיות (אפילו אם אנשים שלא הכרתי בכלל) ואם זה מעיד משהו על איכות האנשים שאני יפגוש בענף זה משמח אותי מאוד. אחת הסיבות העיקריות לשינוי הזה שהחלטתי לעשות היא שמצאתי את עצמי מתעסק עם אנשים (חוץ מהשותף שלי) שאני ממש לא רוצה שהם ירכיבו את הסביבה הקרובה שלי.
אז בהצלחה לי(=

אז בהצלחה לי(=
בהצלחה לך.
אם אתה נחוש, אני חושב שתצליח וזה מזכיר לי בחור נחמד מהבלוג @Odysseus שכתב חוזה עם עצמו למימוש יעדים עתידיים בחייו.
נושא החוזה לא חשוב, מה שחשוב זה החוזה ועמידה בתנאי החוזה.
מציע בחום לחברים לקרוא ולקבל השראה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/האודיסאה.1040/

בהצלחה לך.
אם אתה נחוש, אני חושב שתצליח וזה מזכיר לי בחור נחמד מהבלוג @Odysseus שכתב חוזה עם עצמו למימוש יעדים עתידיים בחייו.
נושא החוזה לא חשוב, מה שחשוב זה החוזה ועמידה בתנאי החוזה.
מציע בחום לחברים לקרוא ולקבל השראה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/האודיסאה.1040/
חח ואני טפחתי לעצמי על השכם שכתבתי כמה שורות בוורד. בהחלט יש לאן לשאוף בהכנת התוכנית אבל מהיכרותי עם עצמי אני אף פעם לא יגיע לרמה שכזו. מה גם שאני מתכנן להשקיע את כספי בעיקר במניות. הימים האחרונים די גרמו לי לחשוב להפסיק "לשחק" עם הכסף במניות אינדיבידואליות ולעשות סדר בתיק למכור פוזיציות ולהעביר הכל למחקות. למרות שזה קשה לי עדיין. העברתי מאות שעות של למידה על השקעות בחברות ספציפיות ואני עדיין מרגיש שלא גירדתי את פני השטח. אני בטוח במאת האחוזים שאפשר לשבור את השוק ויש המון אנשים פרטיים שמשקיעים בזה המון זמן ומצליחים יפה. אחד מהרולמודלס שלי הוא עדו מרוז אני בטוח שחלקכם מכירים אבל חוץ ממנו יש עוד. מצד שני אני נכנס לשנים של למידה עמוקה ואינטנסיבית של תחום שאין לי מושג ירוק בו אז אולי כדאי פחות להשקיע בצד ההשקעות כרגע ויותר בלמידה נטו.

ימים האחרונים די גרמו לי לחשוב להפסיק "לשחק" עם הכסף במניות אינדיבידואליות ולעשות סדר בתיק למכור פוזיציות ולהעביר הכל למחקות.
אם אתה מתכוון לאיזון ופיזור יש אופציה אחרת - לא למכור את המניות [רק אם אתה ממש חושב שאתה חייב] ועם הזמן להוסיף מחקות. מכירה ברווח תיגרור תשלום מס אבל אם בהפסד אז אתה יכול ליצור מגן מס. אל תהייה קיצוני - שוואווי, שוואווי...

עשיתי את הדרך שאתה מתאר ובמילה אחת - תיזהר מאוד. אומנם הייתי בן 27 ועם ילדה קטנה, אבל אם אין לך כישרון גדול וראש חזק מאוד במתמטיקה מקום כמו אונ' תל אביב או הטכניון הוא כמעט בלתי אפשרי. מדובר על השקעה גדולה מאוד, מבוקר ועד ערב, יום אחרי יום, כדי לגרד את ה60 ולעבור. אופציה כמו בינתחומי או הפתוחה נשמע יותר הגיוני. זה נכון וכדאי לצבוא ניסיון פרקטי החל מהשנה השניה ובשביל זה גם כדאי לשמור על ממוצע מעל 85, לא משנה אם זה מאוניברסיטה (שם יותר קשה להגיע לממוצע כזה) או מכללה (יותר קל). בסופו של דבר בתעשיה פחות מעניין איפה למדת ויותר מה הניסיון הפרקטי שלך. בהצלחה!!

עשיתי את הדרך שאתה מתאר ובמילה אחת - תיזהר מאוד. אומנם הייתי בן 27 ועם ילדה קטנה, אבל אם אין לך כישרון גדול וראש חזק מאוד במתמטיקה מקום כמו אונ' תל אביב או הטכניון הוא כמעט בלתי אפשרי. מדובר על השקעה גדולה מאוד, מבוקר ועד ערב, יום אחרי יום, כדי לגרד את ה60 ולעבור. אופציה כמו בינתחומי או הפתוחה נשמע יותר הגיוני. זה נכון וכדאי לצבוא ניסיון פרקטי החל מהשנה השניה ובשביל זה גם כדאי לשמור על ממוצע מעל 85, לא משנה אם זה מאוניברסיטה (שם יותר קשה להגיע לממוצע כזה) או מכללה (יותר קל). בסופו של דבר בתעשיה פחות מעניין איפה למדת ויותר מה הניסיון הפרקטי שלך. בהצלחה!!
תודה על התגובה. שאתה אומר עשיתי את הדרך אתה מתכוון שעשית הסבה להייטק בלי קשר קודם לתחום?
איפה למדת? הצלחת בתהליך הזה סיימת תואר ואתה עובד היום? אתה מרוצה מהשינוי שעשית ? העבודה מספקת אותך?

טוב ישבתי לעשות לעצמי מעין תכנית חומש. פעם ראשונה בחיים שלי שאני אשכרה יושב ורושם מה אני מתכנן ככה שאוכל לעקוב אחרי ההתקדמות שלי. יש לי הרגשה ממש טובה לגבי העתיד הרגשה של לקיחת שליטה בחיים.
אני מעתיק לפה עדכון של חודש אחד לא יודע אם אני יעשה את זה כל חודש זה נראה לי לא מעניין אף אחד חוץ ממני אבל עדיין נראה לי נחמד שיהיה לי דוגמא לזה גם פה.

יוני:

לימודים- התחלתי ללמוד לפסיכו' מספר שנקרא הסרת חלודה כמותית(:.

המטרה החודש (עד שהקורס יתחיל בתחילת יולי) לסיים את הסרת החלודה ולשבת לחרוש כמה שיותר כדי להגיע כמה שיותר מוכן לקורס. המטרה שלי די התמקדה בלעבור את מועד ספט' בצורה הכי טובה שאפשר כדי להימנע מלעשות גם את דצמ'. הקושי פה הוא להתמקד רק בפסיכו' ולא לפזול לדברים אחרים כי סהכ זה הצעד הכי חשוב כרגע בשבילי לקבלה למוסד שאני רוצה (גם פה די התמקדתי על אוניברסיטה טובה עדיפות לתא או לטכניון במקרה הפחות טוב לבן גוריון).

השקעות- התיק די התאושש מהמכה של הקורונה עדיין מתלבט אם להעביר הכל לקרנות מחקות או להמשיך לנסות וללמוד את שיטת השקעות הערך. סהכ אני בטוח שיש המון אנשים שמצליחים ע"י בחירה נבונה של ניירות ערך לנצח את השוק אבל לצערי אני לא ברמת הידע המתאימה עדיין. לוקח בחשבון את ההטייה שיש לכל בני האדם לחשוב שדווקא הם מסוגלים לנצח את השוק למרות שרובנו המוחלט לא מסוגל.

נפשי- לחשוב חיובי! אני יוצא מתקופה לא פשוטה והמצב הרבה יותר טוב. אפילו עשיתי שיעור יוגה השבוע(: לא להתבכיין ולא להתקרבן בשום מצב (מפתיע כמה שזה קשה) אני בדרכי שלי עכשיו ואין תירוצים.

להיפטר מכל הרעל בחיים ולהקיף את עצמי באנשים חיוביים כמה שאפשר.

בריאות- להמשיך להמנע מסיגריות (למרות שנפלתי החודש באיזה 2-3). להיכנס לכושר ולרדת במשקל. חייב להתחיל לאכול הרבה יותר בריא להוריד בכמויות הגאנק שאני אוכל.

ספורט- הצבתי לי מטרה עד סוף אוג' לסיים איזה מסלול ריצה שאני עושה הלוך חזור. כרגע מגיע באפסית כוחות לאמצע הדרך. אולי אחת המטרות שהכי חשובות לי באופן אישי זה לחזור לשחק כדורגל החיים קצרים וצריך להנות. זה היה התחביב האהוב עליי ביותר (אולי תחביב זה אנדרסטייטמנט זה היה הרבה יותר בשבילי) עד לפני יותר משנתיים שנפצעתי ומאז לא שיחקתי.

מאוד מדבר אליי ללמוד גם אומנות לחימה לשיפור הכושר החוזק והביטחון האישי והעצמי. (כרגע עושה פעם ב שיעור בחדר הכושר אבל זה לא מקצועי).

חובה לשבת פעם בחודש לעדכן מטרות ולבדוק איך התקדמתי.

טוב אני לא עומד במילה שלי לעדכן כל חודש אבל עדיף מאוחר...
גם לא כתבתי ולא עדכנתי את המטרות ליולי מקווה שאני יקח את זה יותר ברצינות בהמשך.
לימודים- אני די באמצע קורס פסיכומטרי הולך די טוב הסימולציה הראשונה שעשיתי לפני שהתחלתי ללמוד יצא ציון 650. לא נורא אבל לא מתקרב למספיק בשביל להתקבל למה שאני צריך. מקווה שאני יצליח לשפר מספיק בשביל שיהיה לי סיכוי להתקבל לתא או לטכניון. הכי הרבה לבן גוריון או לבין תחומי שתיהן לא אופציות רעות. האמת שדי בא לי לסיים עם זה ולהנות מהסוג של שנת חופש שעשיתי לעצמי.
השקעות- לא נגעתי בכלל בתקופה האחרונה לצערי התיק די רץ על עיוור. לא מאמין שאני יתעסק בזה עד שאסיים עם כל עניין הפסיכומטרי. מבחינת כסף נזיל קיבלתי חלק מהמכירה של העסק ואמור לקבל עוד סכום מכובד בהמשך. התכנית הייתה להשים בצד כסף שיספיק לי ל3 4 שנים (השנה הקרובה פלוס שנתיים ראשונות של התואר ). החשש כרגע הוא בעיקר מאינפלציה רצחנית בגלל כל המצב ואז המזומנים שאני משאיר בעוש יהיו שווים לכלום אבל החלטתי שאני לא מבין בזה מספיק כדי לקחת צעדים על סמך החשש הזה. משאיר לעצמי 10 אלף לחודש בערך (אם אשתי תעבוד זה יותר ממספיק כרגע מובטלת עקב המצב) אם לא נצטמצם קצת לא נורא. את שאר הכסף מתכנן להכניס לתיק ההשקעות במחקי מדד בעיקר. חשבתי קצת לכיוון של דירה להשקעה כדי לגוון אבל שוב אני לא חושב ש300 400 אלף זה סכום ששווה להשקיע בנדלן.
נפשי- ברוך ה המצב השתנה דרסטית מאז עזיבת העסק. אני לא בלחצים ישן כמו תינוק רק שימשיך כך. לא הצלחתי למשוך את עצמי ליוגה או למשהו בסגנון, קראתי על טאי צי בבלוג של מישהו שאני מאוד מעריך אבל כרגע לא עשיתי שום צעד בכיוון וחבל. התקופה שעברתי הבהירה לי כמה חושב לשמור על נפש חזקה ואני מקווה שאשכיל למצוא איזו שיטה או פעילות שיכולה לעזור בתחום הזה.
בריאות- עדיין לא מצליח להוריד במשקל למרות שעושה המון ספורט. עישנתי רק סיגריה אחת כל התקופה הזו.
ספורט- כאמור עושה הרבה יותר ספורט נכנסתי לכושר אפילו שיחקתי כמה פעמים כדורגל ( מקווה שאני יחזור לרמה שהייתה בה פעם בינתיים לא משהו). לצערי סגרו את החדרי כושר מקווה שאני יצליח להקפיד על פעילות גופנית גם במצב הזה. רוצה למצוא עוד פעם פעמיים בשבוע אופציה לשחק כדורגל זה ממש היה חסר לי בשנים האחרונות וזה מועיל גם מבחינת כושר וגם נפשית. רק מקווה לא להיפצע (מה שבדרך כלל קורה שאני נכנס לכושר חח).
לסיכום רק שתלך מאיתנו הקורונה הזו אחת ולתמיד והכל סבבה(:

רק רפרפתי פה וראיתי שאתה מעוניין ללמוד מתמטיקה במידה ולא תתקבל למדמ"ח. נראה שאתה לא ממוקד ולא הבנת שהדרישות במתמטיקה נמוכות יותר רק בגלל שיש יותר ביקוש למדמ"ח מאשר למתמטיקה.
תואר במתמטיקה הוא דורשני וקשה משמעותית מתואר במדעי המחשב, לך למסלול הזה אם אתה אוהב את התחום ולא מכל סיבה אחרת.
גילוי נאות אני דוקטורנט בטכניון בהנדסה כימית.

רק רפרפתי פה וראיתי שאתה מעוניין ללמוד מתמטיקה במידה ולא תתקבל למדמ"ח. נראה שאתה לא ממוקד ולא הבנת שהדרישות במתמטיקה נמוכות יותר רק בגלל שיש יותר ביקוש למדמ"ח מאשר למתמטיקה.
תואר במתמטיקה הוא דורשני וקשה משמעותית מתואר במדעי המחשב, לך למסלול הזה אם אתה אוהב את התחום ולא מכל סיבה אחרת.
גילוי נאות אני דוקטורנט בטכניון בהנדסה כימית.
לפחות בעברית, המסלול מעבר קיים ונפוץ, שנה א של מתמטיקה זהה לשנה א של דמעי המשחב מינוס שלושה קורסים יחודים למדעי המחשב. שנה א לא יותר קשה היא זהה, אני מניח שזה תלוי אוניברסיטה...

לפחות בעברית, המסלול מעבר קיים ונפוץ, שנה א של מתמטיקה זהה לשנה א של דמעי המשחב מינוס שלושה קורסים יחודים למדעי המחשב. שנה א לא יותר קשה היא זהה, אני מניח שזה תלוי אוניברסיטה...
אם כבר אז החוג למתמטיקה יותר קל כי יש פחות עומס.
ממה שאני זוכר מדובר בהבדל של ארבעה קורסים (מבוא למדמ"ח, oop, מבני נתונים וc++/c)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מסע לחירות פיננסית בגיל צעיר יומני מסע אישיים 23
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
yossik חוויות מסע - נמיביה יומני מסע אישיים 8
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
ה פריקה של סוף מסע ומבט אל העתיד צרכנות פיננסית 7
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
א תחילתו של מסע של יליד 99' יומני מסע אישיים 12
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9

נושאים דומים

Back
למעלה