• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הייתם עושים במקום שלי

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
20
אני כרגע בן 20. ישלי כרגע 100k שקל בהשקעות במניות, 100 שהלוויתי (אמור לקבל הכל עד אוקטובר) ועוד באיזור ה40-50 מסביב.
התכנון שלי הוא להתחיל כבר באוקטובר תואר (מדמ״ח למי שמכיר), ואני לא רואה את עצמי מתעסק במשהו אחר חוץ מהתואר.
אני רוצה להשקיע סכום נכבד עד מאי-יוני ולא בסמוך לתואר. תכננתי לקחת הלוואה של 50,000 עם החזר של 960 כל חודש למשך 5 שנים, משמע הריבית היא 2.5% לפי איך חישבתי (מקווה שחישבתי נכון). אני רוצה לקחת הלוואה מאחר שאין לי את כל הכסף ביד כרגע.
עד מאי יוני, יהיה עליי באיזור ה200 אלף שקל (כולל הלוואה שאני מתכנן לקחת) ואני מתכנן להשאיר באיזור ה50 במניות ועוד כמה עשרות בצד.
בקיצור התלבטתי מאד בין לקנות נכס להשקעה בפריפריה באיזור ה500-550 ולקחת משכנתא של 300-350, או להשקיע את הכסף הזה בחברת השקעות של נדלן בארה״ב למשך 3 שנים.
מצד אחד, הייתי רוצה לקנות את הנכס הראשון להשקעה, אבל מפאת חוסר זמן ובלתמים, אני לא רוצה שזה ייפגע בי במהלך התואר. ומצד שני, לשים את הכסף בחברת השקעות, אצל יזם שמשקיע את הכסף בפרויקטים, זה בלי יותר מדי התעסקות.
התכנון הוא לשים את הכסף במשך 3 שנים וכנראה שאחרי התואר אני כבר אקנה את הנכס הראשון להשקעה.
נ.ב אני לא ארשום את השם של החברה מכיוון שאסור, אבל היא אמינה. אז תצאו מתוך נק׳ הנחה שהסיכון הוא לא גבוה.

כתבת מבולבל מידי, לא ברור כמה יש לך, מתי ואיך
לדעתי תמשיך לחסוך ובמקביל תלמד כמה שיותר על השקעות ועל טעויות נפוצות. יש הרבה מה ללמוד וחבל לקפוץ למים לא מוכן.
או להשקיע את הכסף הזה בחברת השקעות של נדלן בארה״ב למשך 3 שנים
למרות שכתבת שהם אמינים זה הדבר האחרון שהייתי ממליץ למישהו בגילך לעשות

כתבת מבולבל מידי, לא ברור כמה יש לך, מתי ואיך
לדעתי תמשיך לחסוך ובמקביל תלמד כמה שיותר על השקעות ועל טעויות נפוצות. יש הרבה מה ללמוד וחבל לקפוץ למים לא מוכן.

למרות שכתבת שהם אמינים זה הדבר האחרון שהייתי ממליץ למישהו בגילך לעשות
חחחח הנחתי לעצמי שזה מה שייקרה. באמצע עבודה ורשמתי אתזה בהפסקות ולא בפעם אחת.
כרגע ישלי 250 אלף, 100 בהשקעות, 100 הלוואה שאני אמור לקבל עד אוקטובר הכל ועוד 40-50 בצד
עד מאי-יוני אני אקבל רק חלק מהסכום של ההלוואה (באיזור ה40-50). אני מתכנן להוציא מההשקעות באיזור ה50 והשאיר את כל השאר. ככה שיהיה לי מזומן ביד 200 אלף (כולל ההלוואה של ה50 אלף שאני מתכנן לקחת). זה הכל בגדול

אה, כן. המכשיר החשמלי הזה שעושה רקורסיות.
ניראה לי שמעתי על זה פעם :>

סוגר חובות ומסיים צבא.
אחר כך מרוויח ומשקיע את הכסף שלי במקום כסף של מישהו שלא יודע לחשב ריבית.
חובות? קראת מה רשמתי?
אני זה שהלווה למישהו 100 אלף ואני אמור לקבל הכל עד אוקטובר. ואת ההלוואה של ה-50, עדיין לא נגעתי בזה. תכננתי לקחת את זה רק כדי למנף את הכסף שלי וכי ההחזר ממש נמוך.
ומהצבא השתחררתי אחרי כמה חודשים וכל הזמן הזה עבדתי עד עכשיו.

אני זה שהלווה
חחח זה באמת מבלבל, גם אני הבנתי בהתחלה שלקחת הלוואה למרות שכתבת נכון "הלוויתי".
לענייננו, אתה מתחיל מנקודה מצויינת לגילך. אישית הייתי מוותר על לקחת הלוואה נוספת ולהיכנס להרפתקאות בסיכון לפני לימודים ועבודה מסודרת.
אתה עוד צעיר וכל החיים לפניך, אין מה למהר לפני שתתבסס לפחות בעבודה מסודרת.
ולגבי ההלוואה שחשבת לקחת, נראה שהתבלבלת. לפי הנתונים שכתבת זה יותר באיזור ה-5.2% ריבית (ולא 2.5%).

חובות? קראת מה רשמתי?
אני זה שהלווה למישהו 100 אלף ואני אמור לקבל הכל עד אוקטובר. ואת ההלוואה של ה-50, עדיין לא נגעתי בזה. תכננתי לקחת את זה רק כדי למנף את הכסף שלי וכי ההחזר ממש נמוך.
ומהצבא השתחררתי אחרי כמה חודשים וכל הזמן הזה עבדתי עד עכשיו.
תמשיך לחסוך ותפסיק למנף.
לפי הנתונים שכתבת זה יותר באיזור ה-5.2% ריבית (ולא 2.5%).
לי יצא 3.04% החישוב.
הוא צריך להחזיר 10 אלף בשנה. בפועל הוא מחזיר 11,520 ש"ח (=960 * 12) כלומר הריבית היא 1520 ש"ח שזה 3.04% מהסכום.

לי יצא 3.04% החישוב.
הוא צריך להחזיר 10 אלף בשנה. בפועל הוא מחזיר 11,520 ש"ח (=960 * 12) כלומר הריבית היא 1520 ש"ח שזה 3.04% מהסכום.
אתה מחשב לפי ריבית פשוטה. שפיצר...

אם אתה הולך ללמוד באחת מה4 הגדולות במערכת מלאה ולא מה0.01 אחוז מהאנשים בחברה שיכולים לקבל מעל 85 מבלי ללמוד יותר מ3 4 שעות ביום להתעסק בדירה בעיר אחרת ושוכרים נשמע לי כמו סיוט שיכול להרוס סמסטר ותקופת מבחנים במידה והמזל בא לרעתך.(מנסיון שכרגע נפל עלי משהו מעצבן לא פחות וללא ספק משפיע על הסף לחץ והמוכנות שלי לקראת המבחנים)

לא בקיא בנדלן ובפרטים של החברה אבל מהקצת שאני יודע יש לזה ריח של תרמית, הייתי פותח אשכול בתת פורום נדלן ומתייעץ שם עם אנשים בעלי המון נסיון והרבה ידע.

חחח זה באמת מבלבל, גם אני הבנתי בהתחלה שלקחת הלוואה למרות שכתבת נכון "הלוויתי".
לענייננו, אתה מתחיל מנקודה מצויינת לגילך. אישית הייתי מוותר על לקחת הלוואה נוספת ולהיכנס להרפתקאות בסיכון לפני לימודים ועבודה מסודרת.
אתה עוד צעיר וכל החיים לפניך, אין מה למהר לפני שתתבסס לפחות בעבודה מסודרת.
ולגבי ההלוואה שחשבת לקחת, נראה שהתבלבלת. לפי הנתונים שכתבת זה יותר באיזור ה-5.2% ריבית (ולא 2.5%).
״הלוואה נוספת״
אין לי שום הלוואה כרגע וכל הכסף שיש לי, זה כסף שחסכתי. כרגע ישלי 250 אלף שהם *שלי*.
תכננתי לקחת את ההלוואה רק כדי למנף את הכסף. כך או כך הייתי משאיר 20-30 בצד כדי לסגור את ההלוואה כמה שיותר מהר גם ככה. פשוט ייקח זמן עד שאקבל את כל ה100 אלף שקל (עד מאי-יוני אני אקבל רק 40-50 מהם).
ואיך הגעת ל5.2%?
אני לוקח 50,000 ומחזיר 960 למשך 60 חודשים וזה יוצא 57,600.
7600 חלקי 5 שנים = 1520 לשנה שזה יוצא 3%.

תמשיך לחסוך ותפסיק למנף.

לי יצא 3.04% החישוב.
למה להפסיק למנף?
כמו שכבר רשמתי, אין לי את הכסף כרגע. עד מאי-יוני אני אקבל רק 40-50 אלף שקל מתוך כל ה100 אלף שחייבים לי.
אני רוצה לשים 200-250 בהשקעות נדלן בארהב. התשואה הממוצעת היא 9-10%. וכן, אני יודע ששום דבר לא מובטח ואי אפשר להבטיח שום תשואה ואין לי מה לבנות הזאת. אני לא בונה, אני סך הכל משער. יכול להיות שאני בכלל אפסיד. בקיצור נגיד וזה 10% לשנה, ייצא לי 60,000 אלף שקל למשך 3 שנים, זתאמרת 1666 לחודש. וזה פחות ה126 (התשלום החודשי של ההלוואה), יוצא לי מעולה.
למרות שאני מתכנן לסגור את ההלוואה הרבה לפני ולשלם כמה שפחות.
מה גם שלא התחשבנו בדולר. אני מפקיד את הכסף בדולר ואני בונה על הרווח הזה גם.
ואני יודע שהכל פה רק משוער ונשמע ורוד, אבל התכנון שלי בגדול.
ואחרי שאסיים את התואר, יהיה לי מספיק כסף לקנות את הנכס הראשון שלי להשקעה. אפילו 2 נכסים באיזור ה500-550 אלף שקל במימון של 75% על הראשונה ו50% על השנייה מן הסתם.

אם אתה הולך ללמוד באחת מה4 הגדולות במערכת מלאה ולא מה0.01 אחוז מהאנשים בחברה שיכולים לקבל מעל 85 מבלי ללמוד יותר מ3 4 שעות ביום להתעסק בדירה בעיר אחרת ושוכרים נשמע לי כמו סיוט שיכול להרוס סמסטר ותקופת מבחנים במידה והמזל בא לרעתך.(מנסיון שכרגע נפל עלי משהו מעצבן לא פחות וללא ספק משפיע על הסף לחץ והמוכנות שלי לקראת המבחנים)

לא בקיא בנדלן ובפרטים של החברה אבל מהקצת שאני יודע יש לזה ריח של תרמית, הייתי פותח אשכול בתת פורום נדלן ומתייעץ שם עם אנשים בעלי המון נסיון והרבה ידע.
לא הבנתי שום דבר ממה שרשמת. ומזה ה4 הגדולות בשבילך, תל אביב, טכניון, בן גוריון והעברית?
אני מתכנן ללמוד בבר-אילן במרכז. אני מתל אביב.
אני מתקבל גם לבן גוריון וגם לעברית, אבל אני לא מוכן לגור במעונות. ניסיתי את תל אביב, אבל אצטרך להשלים בגרויות, ככה שאני לא מסתכל עלזה כאופציה.

ומזה ה4 הגדולות בשבילך
פחות בשבילי ויותר ממה שהבנתי הרושם בתעשיה, אבל כן.
בכל מקרה אצלי בתואר אני חושב שהממוצע שאנשים לומדים זה כ11 שעות כל יום(וזה לא מבטיח הצלחה בכלום, זה רק בשביל לעמוד בקצב של המערכת), תוסיף לזה 8 שעות שינה ומקלחות/אימונים/הכנת אוכל ותחביב פה ושם ותחשוב כמה זמן יש לך להתעסק בשוכרים ותיקונים/טיפולים במידה וצריך בדירה ונסיעות לעיר אחרת

-הרגשה שלי- שלא עבדת מאוד קשה על הכסף.. וזה סבבה.
זה רק אומר שאתה בסיכון גדול יותר לאבד אותו כי ככה זה עם כסף קל
חוזר שוב על ההמלצה שלי, אל תשקיע את הכסף בכלום, במקום זה תשקיע בעצמך ותלמד הרבה לפני שאתה עושה את הצעד הראשון, להשקעה ראשונה יש השפעה מאוד גדולה על המשך הדרך.

אני לוקח 50,000 ומחזיר 960 למשך 60 חודשים וזה יוצא 57,600.
7600 חלקי 5 שנים = 1520 לשנה שזה יוצא 3%.
הריבית היא יותר באזור של 5.75%, תשתמש במחשבון הזה:
https://www.supermarker.themarker.com/Calculators/Loan/LoanCalculator.aspx
תבין מה זה שפיצר ואיך עובדת הלוואה.

מסכים עם האנשים שמעליי, תשקיע בלימודים ותוך כדי תלמד יותר על כסף לפני שאתה משקיע אותו (או לווה אותו בריבית שאתה לא יודע לחשב)

פחות בשבילי ויותר ממה שהבנתי הרושם בתעשיה, אבל כן.
בכל מקרה אצלי בתואר אני חושב שהממוצע שאנשים לומדים זה כ11 שעות כל יום(וזה לא מבטיח הצלחה בכלום, זה רק בשביל לעמוד בקצב של המערכת), תוסיף לזה 8 שעות שינה ומקלחות/אימונים/הכנת אוכל ותחביב פה ושם ותחשוב כמה זמן יש לך להתעסק בשוכרים ותיקונים/טיפולים במידה וצריך בדירה ונסיעות לעיר אחרת
בגלל זה אמרתי שאני לא רוצה לקנות כרגע נכס.
כנראה אני אשים כבר באיזור ה200-250 בחברת השקעות עם צפי לתשואה של 9-10 בשנה למשך 3 שנים.

-הרגשה שלי- שלא עבדת מאוד קשה על הכסף.. וזה סבבה.
זה רק אומר שאתה בסיכון גדול יותר לאבד אותו כי ככה זה עם כסף קל
חוזר שוב על ההמלצה שלי, אל תשקיע את הכסף בכלום, במקום זה תשקיע בעצמך ותלמד הרבה לפני שאתה עושה את הצעד הראשון, להשקעה ראשונה יש השפעה מאוד גדולה על המשך הדרך.
על פי מה הסקת את זה?
איך שהשתחררתי מהצבא (אחרי 3-4 חודש), קרעתי את התחת בעבודה של 12 שעות ביום. בשנה הראשונה הייתי מגיע ל13-14 בחודש נקי. ואני שליח
עכשיו מן הסתם הורדתי הילוך, אבל עדיין מרוויח סבבה לעומת השעות.

הריבית היא יותר באזור של 5.75%, תשתמש במחשבון הזה:
https://www.supermarker.themarker.com/Calculators/Loan/LoanCalculator.aspx
תבין מה זה שפיצר ואיך עובדת הלוואה.

מסכים עם האנשים שמעליי, תשקיע בלימודים ותוך כדי תלמד יותר על כסף לפני שאתה משקיע אותו (או לווה אותו בריבית שאתה לא יודע לחשב)
מה לא בסדר בחישוב שעשיתי?
עוד בנאדם רשם לך שזה 3 אחוז בדיוק כמו שאני אמרתי. אתה זה שחישב לא נכון

בגלל זה אמרתי שאני לא רוצה לקנות כרגע נכס.
כנראה אני אשים כבר באיזור ה200-250 בחברת השקעות עם צפי לתשואה של 9-10 בשנה למשך 3 שנים.

לא הייתי עושה את זה במקומך. על סמך מה בדיוק אתה צופה 9-10 אחוז בשנה למשך 3 שנים? אתה מאוד אופטימי. כמו שכתבו בפורום אינספור פעמים - אם אתה צריך את הכסף בכמה שנים הקרובות עדיף שלא תשים אותו בבורסה.

לא הייתי עושה את זה במקומך. על סמך מה בדיוק אתה צופה 9-10 אחוז בשנה למשך 3 שנים? אתה מאוד אופטימי. כמו שכתבו בפורום אינספור פעמים - אם אתה צריך את הכסף בכמה שנים הקרובות עדיף שלא תשים אותו בבורסה.
הוא כבר עובד בבורסה. אני משקיע כבר שנתיים-3 והספקתי לעשות 20% ב2018 בכמה חודשים בודדים, 7% ב2019, וב2020 באיזור ה40-50 אחוז.
התחלתי מסכום נמוך יחסית והוספתי קצת מדי חודש.
ואני לא צריך את הכסף לשנים הקרובות. אני מצליח לחסוך 80-90 מהמשכורת שלי ולא חסר כלום. לא חושב שאני אעבור את ה500-1000 שקל הוצאות כשאהיה בתואר. אני מן הסתם אשאיר לי 20+- בצד, זה יספיק לי מעל ומעבר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 18
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
ש מה הייתם עושים עם 2-3 מיליון שקל שוק ההון 15
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
T מה הייתם עושים במקומי? צרכנות פיננסית 17
F מה הייתם עושים עם 2M ש"ח? שוק ההון 50
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
T הייתם עושים הפסקה בקריירה לטובת שליחות? התפתחות אישית 15
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
A העבירו אותי מקרן מחקה לקרן סל והעלו את דמי הניהול - מה הייתם עושים? שוק ההון 23
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
סול מה הייתם עושים במקומי? שוק ההון 13
T מה הייתם עושים עם סכום כסף גדול שנוחת עליכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
T מה הייתם עושים עם סכום כסף פתאומי שנחת עליכם? שוק ההון 41
רניהבוס נסיון טיוח של בנק + מה הייתם עושים? שוק ההון 13
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
Y מה הייתם עושים עם כסף שקיבלתם בהפתעה? אוף טופיק 12
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
V איזה מסלול הייתם מסלקים? נדל"ן 24
S האם הייתם פורשים במצבי? נדל"ן 14
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M כיצד הייתם מנצלים את קיפאון הייצור שנוצר עקב הקורונה שוק ההון 5
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21

נושאים דומים

Back
למעלה