• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבקש קצת הסבר לגבי IB

חדש בשוק

משתמש רגיל
דירוג
144
היי, חיפשתי קצת בפורום ולא הבנתי מה הם הטפסים שאני צריך להגיש / למלא לאורך תקופת ההשקעה שלי ב IB.
אני לא אזרח אמריקאי. מה זה FBAR? האם אני צריך להגיש טופס דיווח גם על הכנסות של דולרים בודדים של דיבידנד שאקבל באמצע דצמבר השנה?
האם יש עוד טפסים שצריך להגיש?
אני זוכר שראיתי פוסט שענה על חלק מהשאלות האלו אבל אני לא מוצא אותו.
הייתי שמח אם מישהו יוכל לעשות לי קצת סדר באילו טפסים צריך להגיש מתי.

תודה!

אם
אני לא אזרח אמריקאי
וגם לא תושב ארה"ב אז זה לא רלוונטי כלפיך. האמת, זה גם לא רלוונטי לחשבון ב-IB. ה-fbar מיועד לאזרחי ארה"ב לדווח על חשבונות מחוץ לארה"ב (IB נחשבת בתוך ארה"ב)

לגבי דיווח על הדיבידנדים, מומלץ להתיעץ עם איש מקצוע, אבל עקרונית אם מנכים לך במקור 25% אז אתה לא צריך להגיש דוח שנתי למס הכנסה בתנאי שאלו היו ההכנסות הזרות היחידות שלך ובתנאי שאין לך שום גורם אחר שיחייב אותך בהגשת דוח שנתי

היי, חיפשתי קצת בפורום ולא הבנתי מה הם הטפסים שאני צריך להגיש / למלא לאורך תקופת ההשקעה שלי ב IB.
אני לא אזרח אמריקאי. מה זה FBAR? האם אני צריך להגיש טופס דיווח גם על הכנסות של דולרים בודדים של דיבידנד שאקבל באמצע דצמבר השנה?
האם יש עוד טפסים שצריך להגיש?
אני זוכר שראיתי פוסט שענה על חלק מהשאלות האלו אבל אני לא מוצא אותו.
הייתי שמח אם מישהו יוכל לעשות לי קצת סדר באילו טפסים צריך להגיש מתי.

תודה!
אוסיף על מה שיעקב כתב, ישנם הרבה גורמים ותנאים שיאלצו אותם להגיש דוח (לאיש מקצוע יש את הנתונים)
אבל, הנקודה היא שאולי אתה תרצה בעצמך להגיש כי מגיע לך החזר על קיזוז הפסדים ותשלומים עודפים שביצעת
יש את השרשור הבא

לגבי דיווח על הדיבידנדים, מומלץ להתיעץ עם איש מקצוע, אבל עקרונית אם מנכים לך במקור 25% אז אתה לא צריך להגיש דוח שנתי למס הכנסה בתנאי שאלו היו ההכנסות הזרות היחידות שלך ובתנאי שאין לך שום גורם אחר שיחייב אותך בהגשת דוח שנתי
עד כמה שזכור לי, עצם אחזקת חשבון זר (אצל גורם שאינו כפוף לחוק ולרגולציה הישראלית) הינה עילה להגשת דוח שנתי.

עצם אחזקת חשבון זר (אצל גורם שאינו כפוף לחוק ולרגולציה הישראלית) הינה עילה להגשת דוח שנתי.
אם אין שום הכנסות ממנו במהלך השנה אז רק בתנאי שהערך שלו (או המצטבר במידה ויש יותר מחשבון זר אחד) הוא מעל ערך סף כלשהוא (בסביבות 1.8 מיליון שקל)

אז אם יש לי רק קרנות צוברות אני לא צריך עד כמה שידוע לך?
אני לא מכיר החרגה כלשהיא לקרנות צוברות בנוגע למה שאמרתי:
אם אין שום הכנסות ממנו במהלך השנה אז רק בתנאי שהערך שלו (או המצטבר במידה ויש יותר מחשבון זר אחד) הוא מעל ערך סף כלשהוא (בסביבות 1.8 מיליון שקל)
מישהו מכיר החרגה כזאת?

תודה רבה לכולם!
אני שכיר, וההשקעה בחו"ל היחידה שיש לי היא זו ב IB.
למרות זאת אני חושב שכדאי לי להתנסות בהגשה לפחות פעם אחת, כשהסכומים קטנים יחסית.
האם מס הכנסה מפרסם הנחיות בנוגע לאיך מגישים את הדו"ח הזה? או באיך קוראים לו?

התגובות פה מאוד עוזרות, תודה רבה!

תודה רבה לכולם!
אני שכיר, וההשקעה בחו"ל היחידה שיש לי היא זו ב IB.
למרות זאת אני חושב שכדאי לי להתנסות בהגשה לפחות פעם אחת, כשהסכומים קטנים יחסית.
האם מס הכנסה מפרסם הנחיות בנוגע לאיך מגישים את הדו"ח הזה? או באיך קוראים לו?

התגובות פה מאוד עוזרות, תודה רבה!
פעם בשנה (באפריל +-) יוצא חוברת של מס הכנסה שנקרא דע את זכויתיך (יש גם באינטרנט אבל אפשר לקבל מהפקיד שומה בעיר שלך עותק פיסי). הפרק העיקרי בו הוא הנחיות למילוי השורות בדוח השנתי. אני מתכוון להגיש השנה (אפריל 2017) בפעם הראשונה, ולשבור את הראש לבד ועם עזרתם האדיבה של חברי הפורום.

נערך לאחרונה ב:
אני מתכוון להגיש השנה (אפריל 2017) בפעם הראשונה, ולשבור את הראש לבד ועם עזרתם האדיבה של חברי הפורום.
מנסיון, זה יותר קל מלהכין דוח אמריקאי...
גילוי נאות- אני רואה חשבון ישראלי ולמדתי המון מהבלוג שלך בנושא דוחות אמריקאים..

נערך לאחרונה ב:
אני מתכוון להגיש השנה (אפריל 2017) בפעם הראשונה, ולשבור את הראש לבד ועם עזרתם האדיבה של חברי הפורום.
בסוף אתה תכין בלוג דומה על דוחות ישראלים ונשאר בלי פרנסה:'(

בסוף אתה תכין בלוג דומה על דוחות ישראלים ונשאר בלי פרנסה:'(
בפורום הזה יש כבר כנראה מספיק חומר עבור מי שיש לו חשבון השקעות בחו"ל ורוצה למלא דוח שנתי לבד.
להשקפתי היתרון שרואה חשבון נותן הוא הרבה יותר מהפעולה הטכנית של מילוי הדוח.
טכניקות לדחיית מס, הכרת החוק ומתן ייעוץ ותכנון הן שוות זהב במידה והרו"ח מכיר את הנושא לעומק.

חברות בע"מ חייבות חתימה שלנו
אגב עצמאי בעל אזרחות אמריקאית יצטרך לשלם ביטוח לאומי גם כאן וגם בארה"ב למרות שמרויח כאן. ההמלצה המקובלת היא לפתוח חברה בע"מ ואז הוא נפטר מביטוח לאומי בארה"ב

אגב עצמאי בעל אזרחות אמריקאית יצטרך לשלם ביטוח לאומי גם כאן וגם בארה"ב למרות שמרויח כאן. ההמלצה המקובלת היא לפתוח חברה בע"מ ואז הוא נפטר מביטוח לאומי בארה"ב
יכול להיות מעניין לחקור אם זה יותר משתלם מלשלם את הביטוח הלאומי ולקבל קצבה מ-Social security. שם הקצבה היא גם תלוית הכנסות (הגם שהיתרון השולי שלה פוחת ככל שיש לך יותר הכנסה), אז היא לפחות יותר טובה מהקצבה פה בישראל. אם היא יותר טובה מלחסוך בעצמך את הכסף, בהזדמנות אריץ סימולציה

פעם בשנה (באפריל +-) יוצא חוברת של מס הכנסה שנקרא דע את זכויתיך (יש גם באינטרנט אבל אפשר לקבל מהפקיד שומה בעיר שלך עותק פיסי). הפרק העיקרי בו הוא הנחיות למילוי השורות בדוח השנתי. אני מתכוון להגיש השנה (אפריל 2017) בפעם הראשונה, ולשבור את הראש לבד ועם עזרתם האדיבה של חברי הפורום.
תודה רבה. כנראה שגם אני אגיש בעצמי.
אני מבין שאין לי מה להלחץ מזה ש-2016 נגמרת אם אפשר להגיש עד אפריל.
שוב, תודה רבה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מקבל ירושה, מבקש יעוץ פיננסי שוק ההון 10
Bonfire מבקש המלצה בפרטי לבנק אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 1
S רו"ח מבקש אישור יתרה ארנק דיגיטלי KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 1
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
B מבקש עזרה לגבי קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
הנולד סכסוך גבולות עם שכן - מבקש עצה אוף טופיק 17
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
E הרבה פעמים צד שלישי מבקש ממני צילומים מהאירוע. מה לעשות? אוף טופיק 16
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
B חשבון מסחר בבורסת ארה"ב - מבקש המלצה לברוקר שוק ההון 0
D מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב) שוק ההון 10
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
ר מבקש פידבק על תיק השקעות שוק ההון 38
Wolfman מבקש פידבק על תיק ההשקעות שהרכבתי שוק ההון 54
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
ל מבקש עזרה - שיקולי כדאיות בבחירת קרן בנוסף לד.נ שוק ההון 12
H אסטרטגיית השקעה - מבקש חוות דעת שוק ההון 23
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
ח מבקש המלצה לעו"ד מקצועי לעינייני חוזה שכ"ד אוף טופיק 0
ITS מכשיר להכנת שייקים - מבקש המלצה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
R רכישת דירה להשקעה במדריד, מבקש להתייעץ עם משקיע פרטי שכבר עשה זאת נדל"ן 12
E בפתח הדרך, מבקש להתייעץ יומני מסע אישיים 27
F עצמאי, סוף שנה... מבקש הכוונה בבחירת קרן השתלמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
ביולוג ירושלמי מבקש עזרה בהעלאת שיר של גבריאל בלחסן ל- YouTube. אוף טופיק 11
S מבקש עזרה/הכוונה עם השקעה ופנסיה שוק ההון 8
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
L נטחן אבל מבקש עזרה, לא מוצא, פתיחת חן ארה"ב EIN בלבד בלי נוכחות שוק ההון 0
L מבקש עזרה בנושא משיכת הפנסיה צרכנות פיננסית 4
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
עדוכברתפוס מבקש המלצה על סרט/סרטון/כתבה על מינימליזם/פשטות מרצון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
O מבקש חוות דעת לגבי קולמקס. שוק ההון 45
אל ניניו כשהילד מבקש להתחיל להשקיע בעצמו.. אוף טופיק 37
א מבקש הסבר להודעה של הבנק "הסדר פשרה ללקוחות הבנק" אוף טופיק 7
ק מבקש לשמוע דעות על תיק ההשקעות שלי שוק ההון 10
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 0
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה