• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב)

DaniAckman

משתמש רשום
דירוג
1
מבקש את עזרת המומחים והקהילה. מתנצל שמעט ארוך.
בן 45, שכיר, נשוי, גר בשכירות וללא נכס נדל"ני בבעלותי, ללא חובות/הלוואות, משקיע בשוק ההון למעלה מעשר שנים. למטה מצורף פירוט כלל הנכסים שעומדים לרשותי.
אשמח לקבל התייחסותכם ולשמוע רעיונות:

1. אני רוצה לקחת את כל קרנות ההשתלמות ולהפוך אותן ל IRA. האם עדיף בגלל הטבת המס המשמעותית, לעשות בכסף הזה שימוש להשקעה לטווח ארוך (10-20 שנים) או לטווח בינוני עד 10 שנים? לפי זה גם אבין האם עדיף להשקיע באמצעות ה IRA במדדים (טווח ארוך) או במניות ספציפיות (טווח קצר-בינוני).
והאם עדיף לסחור דרך IRA ואת הכסף שיש לי בחשבון המסחר הרגיל (הממוסה) להשאיר כאופציה להגדלת החשיפה לשוק ההון, רק לאחר שאשקיע את כל הכסף שיש לי ב IRA.

2. מה מומלץ לעשות עם הכסף שנצבר בביטוחי המנהלים שלי, הפסקתי את ההפקדות השוטפות שם. האם כדאי להעביר לקופ"ג כלשהי דוגמת מחקה מדד, או כלי חיסכון אחר ללא המרכיב של הביטוח?

3. מה מומלץ לעשות עם הקופ"ג הנזילה? להעביר גם אותה למחקה מדד? (אני מעדיף לפזר סיכון ולא לשים את כל הכסף במדד אחד או בשוק אחד)

4. האם יש אלטרנטיבות טובות יותר מאשר המשך ההפרשה מהשכר לקרן פנסיה?

5. שימוש נכון ומושכל יותר לעשות עם המזומן?

6. איזה סוג של איש מקצוע יכול לעזור ולרכז את כל הנתונים בכדי לבנות איתי את הפורטפוליו השלם שלי? אם יש המלצות קונקרטיות אשמח לקבל בתגובות.
אודה לכל מי שיכול לעזור ולתרום מהידע והניסיון שלו. תודה רבה לכולם וחג שמח.

*פירוט סה"כ הפורטפוליו שלי*:
קופ"ג גמל וותיקה ונזילה – סה"כ צבירה 40,000 ₪
מספר קרנות השתלמות שכבר נזילות – סה"כ צבירה 180,000 ₪
קרן השתלמות "צעירה" שממשיכה לצבור (וותק 2.5 שנים) – צבירה 60,000 ₪
מזומן בבנק "כסף שלא עובד" – 330,000
חשבון מסחר-תיק השקעות – 300,000 ₪ כמחצית מהסכום מושקע (מניות ומדדים), כרגע רק מחצית במזומן.

מרכיב פנסיוני:
2 ביטוחי מנהלים (הופסקו ההפרשות לשם) – סה"כ צבירה 200,000 ₪
קרן פנסיה (ממשיך להפריש בכל חודש) – צבירה 40,000 ₪

תודה על כל עזרה.

מה מומלץ לעשות עם הכסף
מה מומלץ לעשות עם הקופ"ג
אסור להמליץ כאן.

במניות ספציפיות (טווח קצר-בינוני)
למה אתה משקיע במניות ספיציפיות? אתה חושב שאתה יודע לזהות מראש אלו מניות תהיינה טובות יותר מהמדד?

2. מה מומלץ לעשות עם הכסף שנצבר בביטוחי המנהלים שלי, הפסקתי את ההפקדות השוטפות שם. האם כדאי להעביר לקופ"ג כלשהי דוגמת מחקה מדד, או כלי חיסכון אחר ללא המרכיב של הביטוח?
אם חשוב לך מוצר ללא ביטוחים, אני הייתי הולך על קופת גמל.
אולי אתה יכול להעביר גם חלק לפנסיה. יש לזה משמעויות ביטוחיות שכדאי שתבין לפני שאתה מחליט על זה.

אני מעדיף לפזר סיכון ולא לשים את כל הכסף במדד אחד
נראה לי שאתה לא כל כך מבין את המשמעות של מדד.
אם אתה מושקע למשל במדד MSCI ACWI אתה מפזר סיכון הרבה יותר ממישהו שמושקע גם בסנופי, גם בנאסד"ק, וגם בדאו ג'ונס (ואפילו אם הוא יוסיף ת"א 35 ות"א 90).
מה שחשוב זה לא אם זה מדד אחד או שניים, אלא מה הוא מייצג מאחוריו.

לצורך העניין, יש קופת גמל שמשקיעה במדד MSCI ACWI, ולמרות שזה מדד אחד, זה ייצר פיזור יותר טוב מקרן שתשקיע בכמה מדדים.

לעתים, בגלל ההיצע, ניתן להשקיע את הגמל או ההשתלמות במדד מסוים, ובשאר התיק לקנות מדדים שישלימו אותו.

4. האם יש אלטרנטיבות טובות יותר מאשר המשך ההפרשה מהשכר לקרן פנסיה?
לאיזו קרן אתה מפקיד כיום?

קרא את זה.
כמה אחוז מניות לדעתך מתאים לך?
שים לב שיש לך תיק אחד, שכולל את כל הנכסים שלך, ולא תיק אחד בבנק, ותיק נפרד בקופת גמל.

לא מייעץ. לא ממליץ. לא יועץ השקעות. לא סוכן ביטוח. לא משווק פנסיוני. לא יועץ פנסיוני. אל תסמוך עלי, וברר בעצמך דברים חשובים.

אסור להמליץ כאן.

למה אתה משקיע במניות ספיציפיות? אתה חושב שאתה יודע לזהות מראש אלו מניות תהיינה טובות יותר מהמדד?
סה"כ יש לי שנים שבהן אני עושה תשואה טובה יותר (מרבית השנים עד כה), אני משקיע בבחירה הספציפית זמן רב וישנן אף שניים שאני לא מבצע אף פעולה ישירה במניות. זה לצד השקעה של מרבית הכסף בקרנות מחקות/פסיביות. החלק של המניות הוא חלק קטן יחסית מהתיק.

אם חשוב לך מוצר ללא ביטוחים, אני הייתי הולך על קופת גמל.
אולי אתה יכול להעביר גם חלק לפנסיה. יש לזה משמעויות ביטוחיות שכדאי שתבין לפני שאתה מחליט על זה.
אבדוק. תודה

נראה לי שאתה לא כל כך מבין את המשמעות של מדד.
אם אתה מושקע למשל במדד MSCI ACWI אתה מפזר סיכון הרבה יותר ממישהו שמושקע גם בסנופי, גם בנאסד"ק, וגם בדאו ג'ונס (ואפילו אם הוא יוסיף ת"א 35 ות"א 90).
מה שחשוב זה לא אם זה מדד אחד או שניים, אלא מה הוא מייצג מאחוריו.
נכון מצד אחד, אבל אם אני מאמין יותר בשוק האמריקאי ובתוכו אני רוצה לפזר את ההשקעה במספר מדדים שונים לדוגמה: אג"ח קצר-בינוני-ארוך, מניות של חברות טגנולוגיה או של 500 הגדולות ביותר, נדל"ן וכו', כך אני עדיין מקבל חשיפה אומנם לא גיאוגרפית רחבה ומטבעית (רק דולר), אבל בתוך המיקוד בגיאוגרפיה, יש עדיין פיזור שאותו אני מחפש. אני מאמין בפיזור, אבל לא בפיזור רחב מידי שיש לו יתרונות לצד חסרונות גדולים יותר לטעמי.
לצורך העניין, יש קופת גמל שמשקיעה במדד MSCI ACWI, ולמרות שזה מדד אחד, זה ייצר פיזור יותר טוב מקרן שתשקיע בכמה מדדים.

לעתים, בגלל ההיצע, ניתן להשקיע את הגמל או ההשתלמות במדד מסוים, ובשאר התיק לקנות מדדים שישלימו אותו.
כיוון מעניין. תודה

לאיזו קרן אתה מפקיד כיום?
אלטשולר שחם

קרא את זה.
כמה אחוז מניות לדעתך מתאים לך?
שים לב שיש לך תיק אחד, שכולל את כל הנכסים שלך, ולא תיק אחד בבנק, ותיק נפרד בקופת גמל.
תודה על ההפניה.

לא מייעץ. לא ממליץ. לא יועץ השקעות. לא סוכן ביטוח. לא משווק פנסיוני. לא יועץ פנסיוני. אל תסמוך עלי, וברר בעצמך דברים חשובים.
תודה

לרכוש איתו נכסים (למשל מדד מניות עולמי וזול).
גם אני לא מייעץ, לא ממליץ, לא יודע מה הנסיבות שלך.

לרכוש איתו נכסים (למשל מדד מניות עולמי וזול).
גם אני לא מייעץ, לא ממליץ, לא יודע מה הנסיבות שלך.
תודה על התגובה. במה זה שונה רעיונית מהשימוש בשאר הכספים שעומדים לרשותי לדוגמה ב IRA? לא עדיף לרכוש מדדי מניות שונים בחשבון ה IRA, על פני שימוש בכסף מזומן שממילא עליו אצטרך לשלם מס רווחי הון?

במה זה שונה רעיונית מהשימוש בשאר הכספים שעומדים לרשותי לדוגמה ב IRA? לא עדיף לרכוש מדדי מניות שונים בחשבון ה IRA, על פני שימוש בכסף מזומן שממילא עליו אצטרך לשלם מס רווחי הון?
זה לא שונה ואני לא מבין איך זה קשור למה שרשמתי. למה שיהיה לך (הרבה) כסף מזומן?

הפוסט הזה מדבר על כך שבעצם יש להתייחס לכל הקופות כתיק השקעות אחד, כדאי לקרוא (לינק)
תגבש אסטרטגיה לגבי כל התיק, לאחר מכן להחליט איך לבצע את הקצאת הנכסים בפועל בכל קרן. כדאי נכסים מנייתיים בחשבונות פטורים ממס (במיוחד קרן השתלמות).
ההחלטות החשובות הן: אחוז החשיפה של הפלח המנייתי / פלח האג"ח ופקדונות / מזומן.
אם תעביר את קרנות ההשתלמות לIRA זה נותן גמישות מלאה בהקצאת הנכסים.
מצד שני, אם גם ככה אתה רוצה להקצות סכום נכבד מהתיק למדד מסויים, אולי תמצא קרן השתלמות פאסיבית שמחקה את אותו מדד.
יש לך גם אופציה להעביר את ביטוח המנהלים לקופת גמל כIRA - תצטרך לוותר על הביטוחים ועל המקדם המובטח, מצד שני כנראה תחסוך המון דמי ניהול.

הפוסט הזה מדבר על כך שבעצם יש להתייחס לכל הקופות כתיק השקעות אחד, כדאי לקרוא (לינק)
תגבש אסטרטגיה לגבי כל התיק, לאחר מכן להחליט איך לבצע את הקצאת הנכסים בפועל בכל קרן. כדאי נכסים מנייתיים בחשבונות פטורים ממס (במיוחד קרן השתלמות).
ההחלטות החשובות הן: אחוז החשיפה של הפלח המנייתי / פלח האג"ח ופקדונות / מזומן.
אם תעביר את קרנות ההשתלמות לIRA זה נותן גמישות מלאה בהקצאת הנכסים.
מצד שני, אם גם ככה אתה רוצה להקצות סכום נכבד מהתיק למדד מסויים, אולי תמצא קרן השתלמות פאסיבית שמחקה את אותו מדד.
יש לך גם אופציה להעביר את ביטוח המנהלים לקופת גמל כIRA - תצטרך לוותר על הביטוחים ועל המקדם המובטח, מצד שני כנראה תחסוך המון דמי ניהול.
תודה על הרעיונות. בהחלט אבדוק אותם. שאלת המשך היא, כיצד להסתכל על התיק כתיק אחד, כאשר לכל "מוצר" יש ייעוד אחר: כסף נזיל ומזומן, כסף פטור ממס, כסף קצבתי/הוני וכמובן פרקי זמן: נזיל, טווח קצר וטווח ארוך לפנסיה?
תודה

כיצד להסתכל על התיק כתיק אחד, כאשר לכל "מוצר" יש ייעוד אחר: כסף נזיל ומזומן, כסף פטור ממס, כסף קצבתי/הוני וכמובן פרקי זמן: נזיל, טווח קצר וטווח ארוך לפנסיה?
כאשר מסתכלים על הדברים כתיק אחד, אין לכל מוצר יעוד אחר, זה פשוט חשבונות נפרדים שמרכיבים תיק אחד. הרעיון הוא לנצל את ההטבות שיש בחשבונות הפטורים במס לצורך הקצאת נכסים עם סיכון. תחשוב ככה: יש לי 1M, מה אני רוצה לעשות איתם? כמה אחוז לשים במניות? באיזה מדדים?
לגבי הפנסיה, אתה יכול להחליט להתייחס לזה כחלק מהתיק, או לשים את זה בצד, רוב הכסף שלך הוא לא בפנסיה.

כאשר מסתכלים על הדברים כתיק אחד, אין לכל מוצר יעוד אחר, זה פשוט חשבונות נפרדים שמרכיבים תיק אחד. הרעיון הוא לנצל את ההטבות שיש בחשבונות הפטורים במס לצורך הקצאת נכסים עם סיכון. תחשוב ככה: יש לי 1M, מה אני רוצה לעשות איתם? כמה אחוז לשים במניות? באיזה מדדים?
לגבי הפנסיה, אתה יכול להחליט להתייחס לזה כחלק מהתיק, או לשים את זה בצד, רוב הכסף שלך הוא לא בפנסיה.
תודה רבה. קראתי גם את ההפניה ששלחת לי בתגובה הקודמת. מאיר עיניים ועוזר מאוד :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Bonfire מבקש המלצה בפרטי לבנק אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 1
S רו"ח מבקש אישור יתרה ארנק דיגיטלי KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 1
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
B מבקש עזרה לגבי קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
הנולד סכסוך גבולות עם שכן - מבקש עצה אוף טופיק 17
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
E הרבה פעמים צד שלישי מבקש ממני צילומים מהאירוע. מה לעשות? אוף טופיק 16
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
B חשבון מסחר בבורסת ארה"ב - מבקש המלצה לברוקר שוק ההון 0
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
ר מבקש פידבק על תיק השקעות שוק ההון 38
Wolfman מבקש פידבק על תיק ההשקעות שהרכבתי שוק ההון 54
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
ל מבקש עזרה - שיקולי כדאיות בבחירת קרן בנוסף לד.נ שוק ההון 12
H אסטרטגיית השקעה - מבקש חוות דעת שוק ההון 23
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
ח מבקש המלצה לעו"ד מקצועי לעינייני חוזה שכ"ד אוף טופיק 0
ITS מכשיר להכנת שייקים - מבקש המלצה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
R רכישת דירה להשקעה במדריד, מבקש להתייעץ עם משקיע פרטי שכבר עשה זאת נדל"ן 12
E בפתח הדרך, מבקש להתייעץ יומני מסע אישיים 27
F עצמאי, סוף שנה... מבקש הכוונה בבחירת קרן השתלמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
ביולוג ירושלמי מבקש עזרה בהעלאת שיר של גבריאל בלחסן ל- YouTube. אוף טופיק 11
S מבקש עזרה/הכוונה עם השקעה ופנסיה שוק ההון 8
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
L נטחן אבל מבקש עזרה, לא מוצא, פתיחת חן ארה"ב EIN בלבד בלי נוכחות שוק ההון 0
L מבקש עזרה בנושא משיכת הפנסיה צרכנות פיננסית 4
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
חדש בשוק מבקש קצת הסבר לגבי IB שוק ההון 32
עדוכברתפוס מבקש המלצה על סרט/סרטון/כתבה על מינימליזם/פשטות מרצון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
O מבקש חוות דעת לגבי קולמקס. שוק ההון 45
אל ניניו כשהילד מבקש להתחיל להשקיע בעצמו.. אוף טופיק 37
א מבקש הסבר להודעה של הבנק "הסדר פשרה ללקוחות הבנק" אוף טופיק 7
ק מבקש לשמוע דעות על תיק ההשקעות שלי שוק ההון 10
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
flower שעון חכם שמסוגל לקבל התרעות פיקוד העורף אוף טופיק 6
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6

נושאים דומים

Back
למעלה