• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לא מבין את ההגיון של חברת אפל (WWDC22)

Tsachi01

משתמש בכיר
דירוג
1,441
1. באירוע המפתחים האחרון, הם הכריזו על מקבוק פרו עם תג מחיר יקר יותר מהאייר החדש , בזמן שחוץ מעוד מאוורר, שייתן *קצת* יותר ביצוע תחת עומס מתמשך,
הוא פשוט פחות טוב ומשתרך מאחור ב*כל* שאר האספקטים לעומת מקבילו החדש והזול (air) יותר, כפי שאפשר לראות בדקה 6:35 בטבלה כאן:

לא מבין מי בדיוק יעשה את הטעות ויקנה את זה, כי מי שרוצה יותר כוח כבר יקנה את המקבוק פרו 14 , ולא את הגימיק המצחיק הזה עליו הכריזו עכשיו.

2. הם העלו את המחיר של האייר שאמור להיות מקבוק במחיר כניסה זול, הריי זה כל הקטע שלו - מחשב נייד במחיר כניסה שווה לכל כיס.

3.ההחלטה הכי לא מובנת - הם השאירו את דגם הדור הישן בן השנתיים (!) , עם אותו תימחור בדיוק כמו ביום שיצא לראשונה לשוק, זה פשוט חוצפה לדעתי, ואני פשוט לא רואה איך אנשים יקנו דגם ישן במחיר מלא, ואם הם כן, אז המושג המלגלג על הצרכנים של אפל: isheep , בהחלט יהייה מוצדק.

מישהו יכול להסביר לי מה הרציונל העסקי והטכנולוגי מאחורי ההחלטות הללו?

לגבי הפרו - הם גם השאירו את אותו מארז קומפלט (אותו עובי משקל מסך וכל מה שהיה עם מקפרו 13 אינטל) ורק שדרגו את המעבד. בנוסף השאירו את הטאץ׳ בר שזה פיצ׳ר שהם מחסלים. מהלך מוזר אם יש בעיות מלאי / יצור כדי לישר קו היו מחסלים את המוצר וזהו
איר - המחירים של הכל עולים וכל עוד אנשים מוכנים לשלם אז לה לא
השאירו את הדגם הישן - כנראה בעיות יצור ומלאי אז משאירים את גם את הישן שיהיה מלאי זמין. אם יש ביקוש אז אין להם סיבה להוריד מחיר

לא מבין מי בדיוק יעשה את הטעות ויקנה את זה, כי מי שרוצה יותר כוח כבר יקנה את המקבוק פרו 14 , ולא את הגימיק המצחיק הזה עליו הכריזו עכשיו.
הרבה תוהים, הניחוש שלי שהוא מיועד לחברות שקונות רק מהליין של הפרו.

הם העלו את המחיר של האייר שאמור להיות מקבוק במחיר כניסה זול, הריי זה כל הקטע שלו - מחשב נייד במחיר כניסה שווה לכל כיס.
אני לא בטוח שזה הקטע שלו,אני חושב שהקטע שלו זה להיות המקבוק הזול (אגב, לדעתי בהתחלה הוא היה אמור להיות קל עפ"י השם, אבל לא התעמקתי) - ובמחיר שלו הוא עדיין כזה.

ההחלטה הכי לא מובנת - הם השאירו את דגם הדור הישן בן השנתיים (!) , עם אותו תימחור בדיוק כמו ביום שיצא לראשונה לשוק, זה פשוט חוצפה לדעתי, ואני פשוט לא רואה איך אנשים יקנו דגם ישן במחיר מלא, ואם הם כן, אז המושג המלגלג על הצרכנים של אפל: isheep , בהחלט יהייה מוצדק.
אני לא יודע כמה משמעות יש להיותו דגם ישן, הרי בסוף מחשבים מודדים בביצועים, ויותר מדויק - ביצועים ביחס לשימוש של המשתמש.
לשימוש ביתי ממוצע, הM1 עדיין אוברקיל, תוסיף את העובדה שמחשבים של אפל זוכים לבערך 10 שנים עדכוני גרסא ותקבל שבתכלס, העסקה לא הפכה לפחות כדאית.
אמנם כן יש חלופה חזקה יותר ויקרה יותר, אולי השדרוג תאורטית הפך כדאי יותר, אבל אם עצם השימוש שלך לא מצריך ממך לקנות ביצועים טובים יותר - אין סיבה לשלם 200 דולר יותר על עוד 3 ליבות GPU (מדבר על הדגמים הזולים ביותר).

דוגמא מעולם אחר, דגם חדש של מכונית משיקים בערך כל 5-10 שנים ובדרך כלל יש איזה עדכון לדגם באמצע החיים שלו.
המחיר של הרכב לא יורד ככל שהדגם וותיק יותר, לרוב קורה ההפך - הוא מתייקר.

1cb8fded65bb56b5279e85100082de93.jpeg

לגבי הפרו - הם גם השאירו את אותו מארז קומפלט (אותו עובי משקל מסך וכל מה שהיה עם מקפרו 13 אינטל) ורק שדרגו את המעבד. בנוסף השאירו את הטאץ׳ בר שזה פיצ׳ר שהם מחסלים. מהלך מוזר אם יש בעיות מלאי / יצור כדי לישר קו היו מחסלים את המוצר וזהו

מאוד מוזר. לא מוצא בו שום הגיון עסקי. בספק אם יראו מכירות ברמה שתצדיק את השקת הדגם.

איר - המחירים של הכל עולים וכל עוד אנשים מוכנים לשלם אז לה לא

כל עוד יש ביקוש יש היצא אמת, אבל לדעתי במקרה הזה אפל עלו יותר מדי גבוה על הסוס, והם יספגו מכה במכירות של הפרו הזה, כמו גם של האייר הישן, שבתקווה תגרום להם להוריד את האף קצת ולחשב מסלול מחדש ביותר ענווה מקצועית.

השאירו את הדגם הישן - כנראה בעיות יצור ומלאי אז משאירים את גם את הישן שיהיה מלאי זמין. אם יש ביקוש אז אין להם סיבה להוריד מחיר

אני בספק שיהייה ביקוש, אפל יותר מדי תופסים מעצמם ומזלזלים בקהל שלהם, לדעתי הם יחטפו סתירה מצלצלת במכירות כפי שכבר ציינתי פסקה קודמת.

הרבה תוהים, הניחוש שלי שהוא מיועד לחברות שקונות רק מהליין של הפרו.

קשה לי להאמין שחברות שעובדות עם אפל ומבינות עניין, יתקרבו ל״פרו״ הזה. הם ילכו על הדגמים המתקדמים יותר.

אני לא בטוח שזה הקטע שלו,אני חושב שהקטע שלו זה להיות המקבוק הזול (אגב, לדעתי בהתחלה הוא היה אמור להיות קל עפ"י השם, אבל לא התעמקתי) - ובמחיר שלו הוא עדיין כזה.

1100 דולר לדגם הבסיסי ביותר עם כלום זיכרון וראם, זה כבר מאוד גבולי להיחשב זול, בהתחשב באלטרנטיבות בשוק שמציאות הרבה יותר (על הנייר) באותו מחיר.

אני לא יודע כמה משמעות יש להיותו דגם ישן, הרי בסוף מחשבים מודדים בביצועים, ויותר מדויק - ביצועים ביחס לשימוש של המשתמש.
לשימוש ביתי ממוצע, הM1 עדיין אוברקיל, תוסיף את העובדה שמחשבים של אפל זוכים לבערך 10 שנים עדכוני גרסא ותקבל שבתכלס, העסקה לא הפכה לפחות כדאית.

זה לא משנה, זה דגם ישן בן שנתיים שלא הוזילו אותו אפילו בדולר בודד(!) זה פשוט חוצפה ורק מראה כמה אפל תופסים מעצמם יותר מדי.
ובתור אחד שיש לו m1 אני יכול להגיד לך שעם כל הכבוד לביצועים , יש לו לא מעט חבלי לידה כמו חוסר תאימות וכו׳, שמאוד מפריעים לשימוש היומיומי.
בדיעבד הייתי מחכה לm2 ומדלג עליו. טוב יהייה אם אפל יחסלו אותו לחלוטין.

אמנם כן יש חלופה חזקה יותר ויקרה יותר, אולי השדרוג תאורטית הפך כדאי יותר, אבל אם עצם השימוש שלך לא מצריך ממך לקנות ביצועים טובים יותר - אין סיבה לשלם 200 דולר יותר על עוד 3 ליבות GPU (מדבר על הדגמים הזולים ביותר).

דוגמא מעולם אחר, דגם חדש של מכונית משיקים בערך כל 5-10 שנים ובדרך כלל יש איזה עדכון לדגם באמצע החיים שלו.
המחיר של הרכב לא יורד ככל שהדגם וותיק יותר, לרוב קורה ההפך - הוא מתייקר.

לא מכיר את זה, קשה לי להאמין שאני קונה רכב מודל 2016 אני מקבל בדיוק אותו דבר כמו מודל 2017 .
וגם אם זה כן משהו שקורה בענף הרכב והנדל״ן, זה לא מעיד על הכלל בשוק.בטח בשוק הטכנולוגיה שכל שנה יוצאים דגמים חדשים ומשופרים, שם בדכ מוצר ישן יתומחר בפחות. בטח אם יצא דגם משופר יותר כמו במקרה הנוכחי.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Et1
זה לא משנה, זה דגם ישן בן שנתיים שלא הוזילו אותו אפילו בדולר בודד(!) זה פשוט חוצפה ורק מראה כמה אפל תופסים מעצמם יותר מדי.
ובתור אחד שיש לו m1 אני יכול להגיד לך שעם כל הכבוד לביצועים , יש לו לא מעט חבלי לידה כמו חוסר תאימות וכו׳, שמאוד מפריעים לשימוש היומיומי.
אולי דווקא נתת את ההסבר. שנה שעברה קיבלת 200$ הנחה בגלל חבלי הלידה הצפויים. השנה 200$ הנחה על זה שהדגם ״ישן״. ולכן המחיר לא השתנה. ;)

ההבדל בין 'pro' לבין הרגיל הוא המילה 'pro'. זאת סיבה מספיק טובה לשכנע מיליוני צרכניסטים לקנות דווקא אותו, גם אם אין הבדל בביצועים

ההבדל בין 'pro' לבין הרגיל הוא המילה 'pro'. זאת סיבה מספיק טובה לשכנע מיליוני צרכניסטים לקנות דווקא אותו, גם אם אין הבדל בביצועים

לא מדוייק. יש הבדל, בעיקר בסוללה ובעבודה ממושכת תחת עומס.
אבל לרוב המוחלט של האנשים בהחלט יספיק האייר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
O לא מבין את ההתנהגות של אלטשולר S&P 1159250 שוק ההון 1
R לא מבין את זה אוף טופיק 49
גרהם הרגע שבו אתה מבין את הפער בינך לבין שאר העולם הצרכניסט התפתחות אישית 6
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
בובין חוט-השני דירה עם קאץ' על השולחן ועדיין אני לא מבין אותו ... נדל"ן 21
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
B ניסיון עוקץ מוזר - מישהו מבין מה מטרתו? אוף טופיק 41
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
ה לא מבין חשיפה לדולר שוק ההון 2
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
amit ביטוחים ,לאחד שלא מבין הרבה צרכנות פיננסית 0
R להתחיל להשקיע בלי שאני מבין בזה שוק ההון 62
L אני לא מבין איך יכול להיות שהריבית על אג"ח ל-3 חודשים בארה"ב היא מעל 2% שוק ההון 15
א לא מבין - התשואות על האג"ח עלו שוק ההון 0
נ קרנות נאמנות - משהו קריטי שאיני מבין שוק ההון 5
H בדיקת איכות מים ביתית - מישהו מבין בנושא? אוף טופיק 2
doc29 האם יכול להיות שהכלכלן הבכיר של הבנק הגדול במדינה לא מבין בהשקעות? מי המשוגע? אוף טופיק 38
liranviper דברים שאני לא מבין על קרן נאמנות / ETF שוק ההון 5
amit מישהו מבין לעומק איך שורט עובד? שוק ההון 96
שרון מישהו פה מבין ב-css? אוף טופיק 16
V אני רוצה לקנות לאחיינית שלי כיסא אוכל לבית ולא מבין בזה כלום, יש למישהו המלצה? אוף טופיק 10
yossik משהו מבין מה קורה כאן? אוף טופיק 1
עצמאית אנטנות סלולריות- מישהו מבין בזה? אוף טופיק 14
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5

נושאים דומים

Back
למעלה