• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כרטיסי אשראי אמריקאים ו-credit score במהלך רילוקיישן

youngtech

משתמש סולידי
דירוג
23
אני מתנצל מראש על האורך, אסדר את הנושאים מהחשוב לפחות חשוב כך שניתן יהיה להפסיק לקרוא באמצע.

עברתי לאחרונה לארה"ב לצורך רילוקיישן זמני לעבודה. יש לי פה חוזה העסקה מול מקום בעל שם מוכר מאד וויזה המתאימה לעבודה הזו.
לפני כחודש וחצי פתחתי SSN וחשבון בנק אמריקאי (כרגע בבנק PNC). בפרט, עדיין אין לי credit score.
אני צפוי להשאר בארה"ב כשנתיים-שלוש ואז לחזור לארץ.

ברצוני להשתמש בכרטיס אשראי ולא בכרטיס הדביט אשר קיבלתי מהבנק, בעיקר מסיבות ביטוחיות (אך כמובן שיש סיבות טובות נוספות אשר עיקרן בניית ציון קרדיט והטבות צרכניות בכרטיסי אשראי).

האפשרויות שעומדות בפניי הן:

א. יש כל מיני "סטארט-אפים" שמנפיקים כרטיסי אשראי על סמך מידע שאינו credit score (בפרט חוזה העסקה).
הונפק לי כרטיס אשראי מאסטרקרד על ידי אחד מהם שנקרא "Jasper".
באופן עקרוני התנאים שם נחמדים (אין דמי שימוש וכן הגעתי באמצעות לינק referral מחבר אשר בעקבותיו יש לי 1.5% [במקום 1%] קאשבק על כל קנייה, וכן היה בונוס הצטרפות מסוים - אני יכול לפרט בהודעות פרטיות עוד אבל בשורה הבאה אתייחס גם לחסרונות).
חסרון מובהק(?) בכרטיס הוא שהחברה הזו מדווחת רק ל2 מתוך 3 החברות הגדולות אשר מספקות דירוגי אשראי (להבנתי הם לא מדווחים לExperian וכן לTransUnion וEquifax).
כמו כן, ההטבות בו פחות טובות משל כרטיסים "רגילים" גדולים.
אני לא מתכנן להשתמש בו לאחר שאוכל להנפיק כרטיס טוב יותר.

ב. הבנק שלי (PNC) הציע לי לנסות להנפיק דרכו כרטיס אשראי (יש להם כרטיס נחמד בשם PNC Rewards) רגיל, אך לא ידע להגיד מה יהיו סיכויי ההצלחה של בקשה זו (מכך שעוד אין לי credit score, אך מצד שני הבנק מודע למשכורת שלי ולחוזה ההעסקה שלי).

ג. האפשרות "הסטנדרטית" היא לפתוח כרטיס אשראי secured - ז"א, כרטיס שבו מפקידים כפקדון את גובה המסגרת הרצויה.

מספר שאלות:

1. האם לנסות להנפיק כרטיס אשראי רגיל דרך הבנק? אין לי מושג מה סיכויי ההצלחה של זה ואם זה יכול לפגוע בקרדיט סקור העתידי בשלב הזה (האם hard inquiry נספר בשלב שבו עוד אין score to inquire?).
2. האם אי-הדיווח לExperian הוא סיבה המצדיקה לעבור מהכרטיס שקיבלתי לכרטיס secured?
3. כמה זמן אמור לעבור עד שמתגבש credit score כלשהו שניתן לצפות בו, וכמה זמן עד שאוכל לצפות לקבל כרטיס אשראי טוב כלשהו?

4. מהו כרטיס אשראי הsecured הטוב ביותר שניתן לקבל? (כמסתמן למעלה, הפרמטרים שלי הם בעיקר rewards, אין לי שום כוונה להיות בחוב בשום שלב. עמלות FTF יהיו מעניינות בעיקר לקראת החזרה שלי לארץ, בשלב הזה עוד פחות אכפת לי מהן).
5. מהו כרטיס האשראי הראשון שכדאי לי לנסות לגשת אליו לאחר בניית קרדיט סקור ולאחר כמה זמן מומלץ לעשות כן? (ז"א, מה הכרטיס הכי טוב מבחינת no fees + good rewards שיש סיכוי לקבלו עם קרדיט סקור 'ראשוני' יחסית)

תודה

האם לנסות להנפיק כרטיס אשראי רגיל דרך הבנק?
לא מכיר ספציפית את PNC ואת הכרטיס הזה. הייתי מחפש באתרים אמריקאיים להבין מה הסיכוי לקבל אותו.
מה שכן, מנסיון לפני הקורונה, לcapital one יש דרישות סף נמוכות יחסית ואפשר הרבה פעמים לקבל את כרטיס הפלטינום שלהם בלי הסטוריה.
הוא אומנם לא נותן כמעט כלום, אבל זאת אחלה התחלה, הוא חינמי, אין לו FTF ואחרי כשנה תוכל כנראה לשדרג אותו לquicksilver שנותן 1.5% החזר.
ואם זה יכול לפגוע בקרדיט סקור העתידי בשלב הזה (האם hard inquiry נספר בשלב שבו עוד אין score to inquire?).
HP אכן נספר. אבל הפגיעה של HP אחד היא לא נוראית.
כמה זמן אמור לעבור עד שמתגבש credit score כלשהו שניתן לצפות בו,
חצי שנה.
כמה זמן עד שאוכל לצפות לקבל כרטיס אשראי טוב כלשהו?
תגדיר "טוב".
כרטיס סביר אפשר בד"כ כבר אחרי סטייטמנט או 2.
לטופ (טופ של אנשים רגילים, לא אמקס סנטוריון ודומיו) אפשר להגיע תוך 8-10 חודשים בשימוש נכון.
מהו כרטיס אשראי הsecured הטוב ביותר שניתן לקבל?
ממה שאני מכיר כמעט כולם אותו דבר. לא מכיר אחד שנותן הטבות, מאוד נדיר שאין FTF (בC1 לדעתי אין, אבל הם יוצאי דופן).
מה שכן, חשוב לבדוק שהוא חינמי (כי יש כאלה שהם לא).
בכל מקרה, לא הייתי מתאמץ יותר מידי. גם ככה זה כרטיס שילך למגירה אחרי חודש-חודשיים ולא תשתמש בו יותר.
מהו כרטיס האשראי הראשון שכדאי לי לנסות לגשת אליו לאחר בניית קרדיט סקור
אתה מסתכל על זה לא נכון. כל כרטיס שאתה מוציא זה חלק מהבניה.
בהתחלה אתה מתחיל מכרטיסים פשוטים, ולאט לאט מגדיל את הCL. אח"כ (כשיהיה לך ציון מעל 720 וCL שמתקרב ל10) תוכל כבר להוציא כמעט כל כרטיס שאתה רוצה.
(ז"א, מה הכרטיס הכי טוב מבחינת no fees + good rewards שיש סיכוי לקבלו עם קרדיט סקור 'ראשוני' יחסית
יש הרבה. הכל שאלה מה מעניין אותך.
אצלי הכרטיס השני היה הBOFA טראוול, אבל זה בעיקר כי אין לו FTF והוא נותן 1.5-2.6% קשבק (כתלות בתיק שלך בBOFA).
אח"כ הלכתי על אמקס (בחרתי אחד שלהם בלי FTF, אבל לך זה לא משנה אז קח אחד עם הטבות שמתאימות לך). יש שיגידו שזאת טעות (כי קשה לקבל הצעה של 100K לפלטינום אחרי שכבר יש לך כרטיס אמקס), אבל בשבילי זה היה טוב כי אמקס יחסית נדיבים בCLI. הכל שאלה אם אתה רוצה להגיע לCL גבוה מהר יותר או שאתה רוצה לחכות ל100K.
אחרי זה אני כבר הוצאתי את הCSR (כ8 חודשים אחרי הכרטיס הראשון שלי), שזאת בעצם הייתה המטרה הראשונית שלי. בשלב הזה בעיקרון הייתי כבר יכול להוציא כל כרטיס שרציתי אז אם הCSR הוא לא כוס התה שלך (ואני באמת שוקל לוותר עליו עכשיו לאור השינויים האחרונים) אתה יכול להוציא כל כרטיס אחר שכן נראה לך.
מאז אני מוציא פה ושם כרטיסים נוספים כל הזמן, לפי בונוסי הצטרפות גבוהים, הטבות שונות, נקודות משלימות למה שיש לי ודברים כאלה.

לא מכיר ספציפית את PNC ואת הכרטיס הזה. הייתי מחפש באתרים אמריקאיים להבין מה הסיכוי לקבל אותו.
מה שכן, מנסיון לפני הקורונה, לcapital one יש דרישות סף נמוכות יחסית ואפשר הרבה פעמים לקבל את כרטיס הפלטינום שלהם בלי הסטוריה.
הוא אומנם לא נותן כמעט כלום, אבל זאת אחלה התחלה, הוא חינמי, אין לו FTF ואחרי כשנה תוכל כנראה לשדרג אותו לquicksilver שנותן 1.5% החזר.

HP אכן נספר. אבל הפגיעה של HP אחד היא לא נוראית.

חצי שנה.

תגדיר "טוב".
כרטיס סביר אפשר בד"כ כבר אחרי סטייטמנט או 2.
לטופ (טופ של אנשים רגילים, לא אמקס סנטוריון ודומיו) אפשר להגיע תוך 8-10 חודשים בשימוש נכון.

ממה שאני מכיר כמעט כולם אותו דבר. לא מכיר אחד שנותן הטבות, מאוד נדיר שאין FTF (בC1 לדעתי אין, אבל הם יוצאי דופן).
מה שכן, חשוב לבדוק שהוא חינמי (כי יש כאלה שהם לא).
בכל מקרה, לא הייתי מתאמץ יותר מידי. גם ככה זה כרטיס שילך למגירה אחרי חודש-חודשיים ולא תשתמש בו יותר.

אתה מסתכל על זה לא נכון. כל כרטיס שאתה מוציא זה חלק מהבניה.
בהתחלה אתה מתחיל מכרטיסים פשוטים, ולאט לאט מגדיל את הCL. אח"כ (כשיהיה לך ציון מעל 720 וCL שמתקרב ל10) תוכל כבר להוציא כמעט כל כרטיס שאתה רוצה.

יש הרבה. הכל שאלה מה מעניין אותך.
אצלי הכרטיס השני היה הBOFA טראוול, אבל זה בעיקר כי אין לו FTF והוא נותן 1.5-2.6% קשבק (כתלות בתיק שלך בBOFA).
אח"כ הלכתי על אמקס (בחרתי אחד שלהם בלי FTF, אבל לך זה לא משנה אז קח אחד עם הטבות שמתאימות לך). יש שיגידו שזאת טעות (כי קשה לקבל הצעה של 100K לפלטינום אחרי שכבר יש לך כרטיס אמקס), אבל בשבילי זה היה טוב כי אמקס יחסית נדיבים בCLI. הכל שאלה אם אתה רוצה להגיע לCL גבוה מהר יותר או שאתה רוצה לחכות ל100K.
אחרי זה אני כבר הוצאתי את הCSR (כ8 חודשים אחרי הכרטיס הראשון שלי), שזאת בעצם הייתה המטרה הראשונית שלי. בשלב הזה בעיקרון הייתי כבר יכול להוציא כל כרטיס שרציתי אז אם הCSR הוא לא כוס התה שלך (ואני באמת שוקל לוותר עליו עכשיו לאור השינויים האחרונים) אתה יכול להוציא כל כרטיס אחר שכן נראה לך.
מאז אני מוציא פה ושם כרטיסים נוספים כל הזמן, לפי בונוסי הצטרפות גבוהים, הטבות שונות, נקודות משלימות למה שיש לי ודברים כאלה.
הכי טוב שנתקלתי בו עד עכשיו:

תודה רבה לכם!
האם הייתם מציעים לי כבר עכשיו להגיש לכרטיס secured או שאחרי חודשיים-שלושה עם הכרטיסי "סטארטאפ" יהיה לי כבר סיכוי לכרטיס רגיל?

האם הייתם מציעים לי כבר עכשיו להגיש לכרטיס secured או שאחרי חודשיים-שלושה עם הכרטיסי "סטארטאפ" יהיה לי כבר סיכוי לכרטיס רגיל?
בראיה שלי למקרה שלך זה לא מאוד משנה.
ובמיקרו תלוי בכמה אתה מוציא בכרטיסים בחודש,כמה אכפת לך לשים פיקדון, כמה הזמן ההתעסקות בזה משנה לך וכו'
אישית מאמין שבמצב כזה פשוט הייתי מחכה עד שיגיעו הצעות בדואר או עברו לפחות 3 חודשים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
D כרטיסי אשראי וצבירת credit score צרכנות פיננסית 10
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
X שאלות על כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 13
D כרטיסי אשראי לצבירת נקודות טיסה צרכנות פיננסית 1
ז מה המודל העיסקי של כרטיסי אשראי ללא דמי כרטיס? צרכנות פיננסית 20
N כרטיסי אשראי - הסברים אוף טופיק 2
J ריבוי כרטיסי אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
ד כרטיסי אשראי ישראליים חינמיים צרכנות פיננסית 148
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
מ כרטיסי אשראי עם הטבות צרכניות צרכנות פיננסית 41
P כרטיסי אשראי עם גם חיוב מט"ח ישיר וגם המרה? צרכנות פיננסית 7
A הזמנת מספר רב של כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 3
Jane Doe כרטיסי אשראי אמריקאיים [ו- credit score אמריקאי] צרכנות פיננסית 3002
א כרטיסי אשראי בטוחים לקנייה באינטרנט צרכנות פיננסית 29
V אפליקציות למעקב אחרי הוצאות - בעיקר כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 1
whybe חיבוץ (churning) של כרטיסי אשראי בארץ צרכנות פיננסית 11
Matias Katz כרטיסי אשראי אוף טופיק 10
ר מעקב אחר חיובי כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 9
מתכנת עוקץ כרטיסי האשראי 2021 - המרכז לגביית קנסות צרכנות פיננסית 145
adamshalev איך מוצאים כרטיסי טיסה בזול לחו״ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
oz1987 כרטיסי סים חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
yossik רכישת כרטיסי טיסה באינטרנט. צרכנות פיננסית 13
אבישי ע חברות כרטיסי האשראי מעלות עמלה על השימוש בחו"ל! עמלה ממוצעת - 3% צרכנות פיננסית 25
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A סדר בכרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 12
ד אשראי לחיובים בחו״ל צרכנות פיננסית 1
H סרטון בטיקטוק על גביית חוב ודיון אודות אשראי ונזילות פוסטים מאיכות נמוכה 2
מ תסכול מכרטיס אשראי אמריקאי ראשון צרכנות פיננסית 1
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
N כרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
A השפעות של חריגה מהמסגרת אשראי פוסטים מאיכות נמוכה 20
לאץ' תרומה ללא כרטיס אשראי אוף טופיק 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
A כרטיס אשראי flycard מסוים צרכנות פיננסית 1
TheOneTech כרטיס אשראי לא יקר לעסקאות מתמשכות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 82
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
C הגדלת מסגרת אשראי צרכנות פיננסית 27
R בעיה בדירוג אשראי - איך פותרים את זה ? שוק ההון 25

נושאים דומים

Back
למעלה