• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ילד שלנו

לפני שבועיים פגשתי מישהי שמנסה לשכנע את בעלה שיתבע את ההורים שלו, לשלם על טיפולי שיניים, כי לא הכריחו אותו לצחצח שיניים/ להתקין גשר כשגר אצלהם.
פשוט לא מאמין, אנשים בזויים.

כמובן מזל טוב, אכן אושר גדול, הזדמנות גם להוקיר תודה על כל המפעל המיוחד הזה . אשרייך.

המון מזל טוב!! אין לי ספק שזה יתן לך אושר ברמות שלא הכרת.
מראה עד כמה אנחנו יכולים להשתנות ועד כמה החיים דינמיים.

מזל טוב! פוסט מקסים! D:D:D:

@הסולידית
ברצינות, עוד חצי שנה~ שנה, אני אשמח לפוסט על הוצאות על ילדים וזה. יכול לעזור לנו :).
זה גם משפיע על איפה מוכנים לגור וכד' ..

@הסולידית
ברצינות, עוד חצי שנה~ שנה, אני אשמח לפוסט על הוצאות על ילדים וזה. יכול לעזור לנו :).
זה גם משפיע על איפה מוכנים לגור וכד' ..
בכנות, מוקדם מדי. יש שרשור בפורום על העלות לילד עד גיל 18, והקונצנזוס הוא בין חצי מליון למיליון שח. העלויות הגדולות הן לא בשנה הראשונה, והן לא ״חיתולים״, הגדולות הן כשאתה צריך להחזיק רכב שמקודם לא החזקת, או שאתה צריך בית יותר גדול משהיה לך קודם, או בבחירה שלך איפה לגור כדי לתת לילדים סביבה וחינוך טובים יותר וכד וכד.

בכנות, מוקדם מדי.
אפשר להתפשר על סדרת פוסטים?

הגדולות הן כשאתה צריך להחזיק רכב שמקודם לא החזקת, או שאתה צריך בית יותר גדול משהיה לך קודם, או בבחירה שלך איפה לגור כדי לתת לילדים סביבה וחינוך טובים יותר וכד וכד.
בהחלט.
אם לצטט את הפוסט האחרון של הסולידית לגבי ההוצאות שלה: "אני מוציאה 7,416 ₪ בחודש וחיה כמו מלכה."
לגבינו, בתור דוגמה, רק הגן עולה 4,000+ שח. ההוצאה המשותפת על מזון היא חצי~ מההוצאה החודשית הכוללת שלה. בגלל הקורונה, שקלנו לעבור לדירה שתעלה חצי משלנו, בצפון. אבל, לא נעשה זאת בגלל גנים ומערכת חינוך. אם נעשה עוד ילד, נצטרך לשדרג את הדירה לאחת עם חדר נוסף. וגם, להחליף את הרכב לרכב משמעותית יותר יקר. ואולי לקנות עוד רכב. גם חופשה בקיץ עלתה לנו משמעותית יותר. ובעתיד יכולות להיות הוצאות גדולות בהרבה...

אני סקרן לראות, ואשמח ללמוד איך הסולידית תנהל את כל זה....

אם נעשה עוד ילד, נצטרך לשדרג את הדירה לאחת עם חדר נוסף. וגם, להחליף את הרכב לרכב משמעותית יותר יקר. ואולי לקנות עוד רכב. גם חופשה בקיץ עלתה לנו משמעותית יותר
לא יודע מה הגילאים אצלך ומה רגילים...
אצלנו חדר של 3*4 הספיק לאכלס עד 4 ילדים - דו קומותיים ו-2 מיטות מעבר.
אבל...
אשאיר את השרשור לאיחולים לבבים לבעלת הבית.
מקווה ש-אבא קם בלילה.

אשאיר את השרשור לאיחולים לבבים לבעלת הבית.
מקווה ש-אבא קם בלילה.
+1 מסכים ומעלה.

הוועד הלא מאוגד של הפורום ביקש ממני
להשאיר השרשור לטובת ברכות בלבד על מנת שמיני-סולידי יוכל להשוויץ בעוד 13 שנה בסרטון בר מצווה/פולחן דת כזה או אחר. אפשר להשאיר את "איך יהיה שוקולד מריר עם תינוק באקסל" לעתיד ...

שבת שלום ושקט לכולם.

סליחה, מי אמר שזה רצוני שהיא תוכל לשחרר את הכספים ולהוציא אותם כראות עיניה ״עבור הילדים״ ??
אם החלטת להביא ולגדל ילדים עם מישהי וזה לא רצונך כנראה שמשהו מאד רציני השתבש בדרך.

לגבינו, בתור דוגמה, רק הגן עולה 4,000+ שח.
אבל הסולידית לא צריכה גן כי יש לה את הפריבילגיה לגדל את הילד שלה בעצמה והיא לא צריכה תמ"לים למינהם כי יש לה את הפריבילגיה להניק...
אז, רק על הגן היא חוסכת 32*4000 ש"ח, לא כולל תשואה על הכסף הזה...
מה שכן, עכשיו יותר ברור למה השינוי בתיק למניות דיבידנד.

אבל הסולידית לא צריכה גן כי יש לה את הפריבילגיה לגדל את הילד שלה בעצמה והיא לא צריכה תמ"לים למינהם כי יש לה את הפריבילגיה להניק...
אז, רק על הגן היא חוסכת 32*4000 ש"ח, לא כולל תשואה על הכסף הזה...
מה שכן, עכשיו יותר ברור למה השינוי בתיק למניות דיבידנד.
אם כסף הוא לא השיקול העיקרי, אז לרוב עדיף לשלוח את הילד למסגרת (משפחתון עד גיל 3, וגן אחרי זה), זה טוב לילד להיות בסביבת ילדים אחרים וזה טוב להורה לקבל קצת זמן לבד מהילד. להיות 3 שנים כל יום כל היום עם הילד יכול להיות מטריף, בייחוד כאשר עושים כמה ילדים אחד אחרי השני במרווח של שנה-שנתיים-שלוש, מי שלא שולח ילדים עד גיל 3 למשפחתון ימצא את עצמו מטפל בילד נון סטופ 24/7 במשך 6-9 שנים. אישית, לא מסוגל להתמודד עם זה ושולח למסגרות בכיף.

אם כסף הוא לא השיקול העיקרי, אז לרוב עדיף לשלוח את הילד למסגרת (משפחתון עד גיל 3, וגן אחרי זה), זה טוב לילד להיות בסביבת ילדים אחרים וזה טוב להורה לקבל קצת זמן לבד מהילד. להיות 3 שנים כל יום כל היום עם הילד יכול להיות מטריף, בייחוד כאשר עושים כמה ילדים אחד אחרי השני במרווח של שנה-שנתיים-שלוש, מי שלא שולח ילדים עד גיל 3 למשפחתון ימצא את עצמו מטפל בילד נון סטופ 24/7 במשך 6-9 שנים. אישית, לא מסוגל להתמודד עם זה ושולח למסגרות בכיף.
הקונספט של גן ילדים לא היה קיים עד המהפכה התעשייתית, והוא נולד נטו לשם העלאת התפוקה של העובדים הנוכחיים וכדי ליצור משמעת טובה יותר אצל הנגלה הבאה.
אל תעשה לזה רומנטיזציה עכשיו.

הקונספט של גן ילדים לא היה קיים עד המהפכה התעשייתית, והוא נולד נטו לשם העלאת התפוקה של העובדים הנוכחיים וכדי ליצור משמעת טובה יותר בנגלה הבאה.
אל תעשה לזה רומנטיזציה עכשיו.
נכון, אבל אנשים חיו אז בקהילה, בדרך כלל ליד משפחה מורחבת, ילדים נגמלו בגיל צעיר מאד, עזרו בבית מגיל אפס בערך ועבדו מחוץ לבית בגיל שהילדים שלנו עושים טובה שמורידים כוס למדיח.
מה שכן, גם לפי מה שאדם כתב (ואני מסכים שלטפל 24/7 בילד במשך שנים זה מאד קשה), אם נמצאים בבית אין סיבה בגילאים הצעירים שילד יהיה במסגרת עד 16.00. לא מכביד בהרבה להוציא אותו בצהריים ויכול להוזיל מאד את התשלום.

נערך לאחרונה ב:
מה שכן, גם לפי מה שאדם כתב (ואני מסכים שלטפל 24/7 בילד במשך שנים), אם נמצאים בבית אין סיבה בגילאים הצעירים שילד יהיה במסגרת עד 16.00. לא מכביד בהרבה להוציא אותו בצהריים ויכול להוזיל מאד את התשלום.
אם אתם בוחרים לשלם למי שיתן לכם שקט מהילד לחצי יום, זכותכם. כמי שאין לו ילדים, אני בטח לא יכול לשפוט אתכם על כך.
רק אל תשכנעו את עצמכם בטעות שאתם עושים את זה לטובת הילד ולא לטובתכם האישית.
לרוב עדיף לשלוח את הילד למסגרת, זה טוב לילד

רק אל תשכנעו את עצמכם בטעות שאתם עושים את זה לטובת הילד ולא לטובתכם האישית.

אני עושה את זה משתי הסיבות גם יחד. מותר לי?
אתה מכיר מחקרים שמראים שהתפתחות הילד נפגעת אם הוא הולך לגן במקום להשאר בחינוך ביתי? או שבגלל שזה היה נהוג לפני למעלה ממאה שנה, אתה מסיק שזו בהכרח הגישה האופטימלית ששמה את רווחת הילד במרכז?

• אהבתי
Reactions: HHH
אין לך ילדים, כלומר אין לך דרך לדעת אם ילד זקוק או לא זקוק למסגרת. ובאותו משפט אתה מצהיר:
"אל תשכנעו את עצמכם בטעות שאתם עושים את זה לטובת הילד ולא לטובתכם האישית"

יש ילדים שצריכים מסגרת, יש ילדים שבסדר עם מסגרת, יש ילדים שאדישים למסגרת ויש ילדים שסובלים במסגרת. ההצהרה שלך קצת מנותקת מהמציאות של רוב ההורים, ולהצהיר אותה בלי ילדים נראית לי כמו סתירה פנימית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 1
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M נולד לי ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
yodo חסכון לכל ילד לאחר גיל 21 שוק ההון 3
B חסכון לכל ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y חסכון לכל ילד במור השקעות(סיכון גבוה) - רק 0.16% תשואה ב2020 שוק ההון 8
G תיק מס’ 9: השקעות עבור ילד בכיתה ב’ שוק ההון 7
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
T איחוד חסכון לכל ילד וקופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
4 ילד/ה יכולים לעלות לטיסה ? אוף טופיק 9
נ ילד ללא חתונה אוף טופיק 70
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
Peace חיסכון לכל ילד - עמלות ותשואות שוק ההון 7
K יומן של זוג צעיר + ילד יומני מסע אישיים 10
D חיסכון לכל ילד מהמדינה האם עדיף סיכון מוגבר? צרכנות פיננסית 14
D חיסכון לכל ילד אחרי גיל 21 שוק ההון 10
B תיק מניות עבור ילד שוק ההון 38
Y כמה עולה לגדל ילד צרכנות פיננסית 18
amidar מחפש המלצות לכיסא ילד לאופניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
aeh ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד" שוק ההון 53
A דוח שנתי - חיסכון לכל ילד צרכנות פיננסית 10
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
L חיסכון לכל ילד שוק ההון 4
H חיסכון לכל ילד - קל גמל שוק ההון 1
D חסכון לכל ילד "סיכון מוגבר" באלטשולר שחם צרכנות פיננסית 1
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31
אחיטוב תכנון פיננסי חיסכון לכל ילד - עוקב MSCI צרכנות פיננסית 108
Y צומת דרכים - דירה, שכירות, ילד- אשמח להמלצות יומני מסע אישיים 45
מ קופת גמל אישית או בחיסכון לכל ילד של ביטוח לאומי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
D.Aristocrats סקר חיסכון לכל ילד - בחירת קופת גמל להשקעה שוק ההון 125
adamshalev סקר: מה תעשו עם החסכון לכל ילד? שוק ההון 41
c881 תוכנית חיסכון לכל ילד שוק ההון 420
א חסכון מנייתי על שם ילד צרכנות פיננסית 1
amidar האם ילד של ידועים בציבור יכול להתחתן בחתונה דתית? אוף טופיק 15

נושאים דומים

Back
למעלה