• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומן מסע- ההתחלה

אומרית

משתמש סולידי
דירוג
52
היי חברים, אני כבר כמה זמן קוראת פה קצת ועכשיו החלטתי לשתף. גם כדי לתת לעצמי דחיפה קדימה וגם כדי לסדר את המחשבות שלי.
אז כמה פרטים לגביי-

אני רווקה, גרה אצל הורים(מתכננת לעבור לצפון במרץ אבל עדיין לא בטוח)

יש לי רכב(ההורים נתנו לי אותו)

עובדת בתור סייעת בגן(יש קצת בעיות עם המשכורת אז כרגע יש לי 400 שקל בכיס אבל הם צריכים להחזיר לי כמעט 20 אלף)

אין תואר(עושה קורס בקעקועים, מתכננת להתחיל ללמוד תקשורת חזותית שנה הבאה ולעבוד בתור מקעקעת מהצד-כמובן בתור עסק פטור ממס או כשכירה- ועשיתי קורס שירה-שדי דפק אותי ב7.5 אלך שקל אבל יצא לי מזה קאבר אז אני משתדלת לראות את הצד החיובי)

אז רקע-

השתחררתי בספטמבר 2019, ישר הלכתי לאילת עם חברות לעשות מועדפת אך לא סיימתי אותה בגלל שאחריי חודשיים לא נתנו לי משמרות(הסתיימה עונת התיירות) וחזרתי לבית של ההורים.
כאן התחלתי עוד מועדפת הפעם במעון לאוטיסטים אבל עזבתי אחרי חודש כי החליפו מנהלת והיא נתנה לי 2-3 משמרות בשבוע. אמרתי לה או משרה מלאה או שאני עוזבת. היא אמרה לא אז עזבתי.
עכשיו אני עובדת בתור סייעת בגן אבל בגלל שבהתחלה עבדתי ב2 עבודות (בחודש ה1 של העבודה בגן, זה יוצא בפבואר. עזרתי קצת למעון במידה והיתה חסרה מדריכה) אז הצהרתי ככה בטופס ואמרו לי שאני צריכה לעשות תיאום מס, לא ממש לקחתי את זה ברצינות ואז ראיתי איך זה משפיע על המשכורת אבל עד שבאתי לעשות משהו השביתו את הכל בגלל הקורונה ושני ההורים שלי בסיכון גבוהה (מעל 55 ומעשנים כבדים) אז לא לקחתי את הסיכון.
אחרי שחזרתי ניסיתי באינטרנט ולא הצלחתי (אני חנונית של ספרים, לא מחשבים:) אז עכשיו שילמתי לאיזו חברה שתעשה את זה בשבילי ואני מקווה שכאן ייגמר כל הבלאגן.
בכל מקרה, עוד 3 שבועות נגמר הגן(שנה חדשה) ואני רוצה לעזוב את הגן כשזה יסתיים ולעבוד במועדפת ולקבל את המענק.
כרגע יש לי 400 ש"ח בחשבון, אין לי פנסיה ואין לי השקעות. יש לי את הפיקדון ויש בו סביבות ה16 אלף ש"ח (שירתתי באיזור פעילות א- ליד רמללה, היה כיף-).

חינוך פיננסי-

להורים אין ממש אפשרות לעזור יותר מידי, אין ממש חינוך פיננסי בבית(אם הם לא חייבים הם לא יחסכו, כרגע חיים ממשכורת למשכורת) אז אני די מלמדת את עצמי הכל.
אני אוהבת להקשיב לפודקאס "כסף והשקעות" ואני רוצה להתחיל להקשיב ל"חיות כיס" (לוקח לי חצי שנה להגיע ולחזור מעבודה אז זה יוצא פרק ביום- יומיים).
קראתי אבא עשיר אבא עני אבל באמצע הספר איבדתי אותו וניסיתי לחזור לזה אבל לא ממש הצלחתי:(
אני קוראת פה בבלוג

עתיד-

אני רוצה ללמוד תואר ראשון בתקשורת חזותית ואני מתכננת שהפיקדון ישלם לי על חצי תואר ואני את החצי השני. בנוסף יש הוצאות מחיה (סביבות ה2.5 בחודש, כלומר סביבות ה90 אלף ש"ח רק הוצאות מחיה ועוד 23 תשלום לתואר עצמו(כולל ציוד שלא בא בחשבון בתשלום השנתי), ונגיד 10 להוצאות לא צפויות כלומר 123,000 ש"ח שאני אוציא במסגרת זמן של כ 3 שנים.
אם אני אחסוך בסביבות ה50-70 אלף ש"ח ואעבוד במהלך התואר אני מאמינה שאסתדר (במקרה הכי גרוע אני אקח הלוואה אבל רק במקרה שאני יודעת שאני אוכל לעמוד בתשלומים).
אני חושבת על לקחת סביבות ה5 אלף ש"ח מהמשכורת שלי ולהתחיל להשקיע (אני עדיין לא ממש מבינה את כל זה, בכנות זה די מרתיע אותי) וכל חודש להוסיף סביבות ה300-1,000 תלוי בכמה אני מסוגלת לחסוך. אני רוצה שזה יהיה משהו שאני אוכל להשתמש בו עוד 30-40 שנה בתור מעין פנסיה אז כרגע אני חוקרת עוד בנושא.

אז כן, אני מתחילה מ0, אבל אני מאמינה בעצמי. כל עצה או תובנה תתקבל בברכה:)
תודה רבה על ההקשבה ויום נעים3>

ברוכה הבאה לפורום.

היכן את מתכוונת ללמוד? אני מניח שלמקום הלימודים יש השפעה מהותית על גובה שכר הדירה שהוא אחת ההוצאות הגבוהות שיהיו לך במהלך הלימודים. רשמת שבכוונתך לעבור לצפון - האם הכוונה היא למכללה/אוניברסיטה שיש בה מעונות? אם כן, זה יכול להוזיל מאוד את העסק.

קודם כל נראה כי יש מוסר עבודה שזה כבר סימן טוב.
לא לשכוח שבלימודים את יכולה להגיש בקשות למלגות גם.
הצעתי היא לשים בצד את ההשקעות בנתיים. תתמקדי בלחסוך ללימודים, דיור ומחייה (+הנאות סטודנטליות).
את עדיין מאד צעירה, תשקעי את זמנך וכספך בפיתוח עצמי.
וכמובן תמשיכי להתעניין ולקרוא פה ובעוד מקורות גם אם אין השקעה באופק.

בהצלחה.

להורים אין ממש אפשרות לעזור יותר מידי,
גרה אצל הורים
יש לי רכב(ההורים נתנו לי אותו)
גג מעל הראש זה המון. רכב בנוסף זה מדהים. סליחה שאני מעיר אבל זה צרם לי.

אני חושבת על לקחת סביבות ה5 אלף ש"ח מהמשכורת שלי ולהתחיל להשקיע
לאט לאט. את הולכת להיות סטודנטית, את תצטרכי כסף נזיל, מחיה שכירויות שכר לימוד בירה פה ושם עם חברות - יגיע הזמן של הכנסות והשקעות, לא הייתי חושב על זה כרגע במצבך (400 שקל בחשבון). הרבה יותר חשוב מהשקעות זה להגדיל הכנסות ולחסוך.
5% תשואה מ5,000₪ זה 25 ש"ח ברוטו. קודם כל להגדיל את הקרן.

בהצלחה!

עובדת בתור סייעת בגן(יש קצת בעיות עם המשכורת אז כרגע יש לי 400 שקל בכיס אבל הם צריכים להחזיר לי כמעט 20 אלף)
לדעתי זאת טעות ואת צריך לדרוש תשלום של מלוא הסכום ולהגיד שאת לא עובדת בחינם.
משאר הסיפור גם נשמע שאת לא יכולה להרשות לעצמך לעבוד בחינם..

עכשיו אני עובדת בתור סייעת בגן אבל בגלל שבהתחלה עבדתי ב2 עבודות (בחודש ה1 של העבודה בגן, זה יוצא בפבואר. עזרתי קצת למעון במידה והיתה חסרה מדריכה) אז הצהרתי ככה בטופס ואמרו לי שאני צריכה לעשות תיאום מס, לא ממש לקחתי את זה ברצינות ואז ראיתי איך זה משפיע על המשכורת אבל עד שבאתי לעשות משהו השביתו את הכל בגלל הקורונה

תוודאי שאת מקבלת מכל מקום עבודה שעבדת בו השנה טופס 106 בסיום שנת העבודה. כל מקום עבודה הגיוני מחויב לספק לך כזה. (שימי לב שהם אמורים לספק לך את זה בערך עד מאי 2021).
כשיש את הטפסים ביד (בתחילת 2021), את יכולה להגיש "בקשת החזר מס" ויחזירו לך כל מס עודף ששילמת בשנת 2020.
נכון זה לא נחמד לקבל כסף שמגיע לך עכשיו עוד שנה, אבל זה משהו. ולפי המשכורות שלך, נשמע שאת תקבלי החזר בטוח.

- זה אחלה ויפה שאת מתחילה מ0 ורוצה לחסוך, אבל לדעתי את צריכה לשאוף דבר ראשון לדברים הבאים:
- קרן חירום (חצי שנה של הוצאות מחיה מלאות)
- קרן ביזבוזים ללימודים (הכי חשוב לדעתי) - את הרי באה למוסד שאת רוצה ללמוד בו, ולדעתי זה שיהיה לך שקט נפשי שאת יכולה ללמוד כמו שצריך, זה חלק קריטי בחוויה. הייתי מנסה לחסוך מספיק כדי שתוכלי לסיים את התואר הזה בלי לעבוד. אם תעבדי זה אחלה וזה יגדיל את המרווח נשימה שלך והכל, אבל בשביל השקט הנפשי הייתי (אני) מתחיל את התואר כשאני מסוגל לחיות אותו, ולא נלחם כל הדרך ומקווה שבטעות לא יפטרו אותי
להסתמך על זה שיגמר לך הכסף ותקחי הלוואה נשמע לי כמו הדרך לאבדון פיננסי שיקח לך כמה שנים טובות לצאת ממנו.
בלי להישמע מתנשא, התואר שאת רוצה לעשות הוא לא מאוד נדרש בשוק העבודה היום. זה לא כמו בוגר במדעי המחשב שיכול להיכנס עד סוף התואר למינוס, להתקבל לעבודה מניבה, ולהחזיר אותו בכמה חודשים בודדים. הייתי שוקל את זה.
- גם תמיכה מההורים (להישאר אצל ההורים, לאכול אצלם) יכול להיחשב בתור הקרן הזו של "ביזבוז ללימודים", אבל את צריכה לחשוב בעצמך כמה אפשר להסתמך על זה.

- אנחנו בשנת 2020, ואין סיבה שתשלמי לחברת השמה כדי שתמצא לך עבודה מועדפת (או רגילה). יש פייסבוק ומלא מקומות אחרים שאפשר לחפש בהם. לא הייתי מוציא על זה כסף.

- נשמע שזה הזמן בשבילך ללמוד איך להשקיע ולא להשקיע פיזית (לחסוך זה תמיד טוב בכל מקרה).
כלל האצבע הוא, שאם זה מרתיע אותך, את עדיין לא מוכנה. ואין בזה שום דבר רע. כולנו פה בפורום מספיק מורתעים כדי לא להיכנס למשהו שאנחנו עדיין לא מבינים, ואנחנו ממשיכים ללמוד עליו עד שאנחנו כבר לא מורתעים ממנו.

בהצלחה

היכן את מתכוונת ללמוד? אני מניח שלמקום הלימודים יש השפעה מהותית על גובה שכר הדירה שהוא אחת ההוצאות הגבוהות שיהיו לך במהלך הלימודים. רשמת שבכוונתך לעבור לצפון - האם הכוונה היא למכללה/אוניברסיטה שיש בה מעונות? אם כן, זה יכול להוזיל מאוד את העסק.

אני בודקת על תלתן, הבנתי שזו מכללה שמלמדת אותך את התכלס ורוב התלמידים מוצאים עבודה כבר בשנה ה2 לתואר. חוץ מזה, עם התואר הזה האפשרויות של עבודה לא מוגבלות רק לארץ, אז יש סיכוי שאעבוד בחו"ל.

תוודאי שאת מקבלת מכל מקום עבודה שעבדת בו השנה טופס 106 בסיום שנת העבודה.

אני אעשה את זה, תודה רבה:)

- זה אחלה ויפה שאת מתחילה מ0 ורוצה לחסוך, אבל לדעתי את צריכה לשאוף דבר ראשון לדברים הבאים:
- קרן חירום (חצי שנה של הוצאות מחיה מלאות)
- קרן ביזבוזים ללימודים (הכי חשוב לדעתי) - את הרי באה למוסד שאת רוצה ללמוד בו, ולדעתי זה שיהיה לך שקט נפשי שאת יכולה ללמוד כמו שצריך, זה חלק קריטי בחוויה. הייתי מנסה לחסוך מספיק כדי שתוכלי לסיים את התואר הזה בלי לעבוד. אם תעבדי זה אחלה וזה יגדיל את המרווח נשימה שלך והכל, אבל בשביל השקט הנפשי הייתי (אני) מתחיל את התואר כשאני מסוגל לחיות אותו, ולא נלחם כל הדרך ומקווה שבטעות לא יפטרו אותי
להסתמך על זה שיגמר לך הכסף ותקחי הלוואה נשמע לי כמו הדרך לאבדון פיננסי שיקח לך כמה שנים טובות לצאת ממנו.
בלי להישמע מתנשא, התואר שאת רוצה לעשות הוא לא מאוד נדרש בשוק העבודה היום. זה לא כמו בוגר במדעי המחשב שיכול להיכנס עד סוף התואר למינוס, להתקבל לעבודה מניבה, ולהחזיר אותו בכמה חודשים בודדים. הייתי שוקל את זה.
- גם תמיכה מההורים (להישאר אצל ההורים, לאכול אצלם) יכול להיחשב בתור הקרן הזו של "ביזבוז ללימודים", אבל את צריכה לחשוב בעצמך כמה אפשר להסתמך על זה.

לגבי הקרנות, מסכימה ב100% פשוט עדיין לא ממש הייתי במצב שאיפשר לי לחסוך. לגבי ההלוואה, אני יודעת שאני אזהר כי ראיתי מה קורה להלוואה שיוצאת מכלל שליטה, אז אני אהיה זהירה פי 100 אם אני אגיע למצב שבו אני אצטרך לקחת אחת.

גג מעל הראש זה המון. רכב בנוסף זה מדהים. סליחה שאני מעיר אבל זה צרם לי.

אתה צודק, זה היה מזלזל. לא הייתי צריכה לכתוב את זה.

לאט לאט. את הולכת להיות סטודנטית, את תצטרכי כסף נזיל, מחיה שכירויות שכר לימוד בירה פה ושם עם חברות - יגיע הזמן של הכנסות והשקעות, לא הייתי חושב על זה כרגע במצבך (400 שקל בחשבון). הרבה יותר חשוב מהשקעות זה להגדיל הכנסות ולחסוך.
5% תשואה מ5,000₪ זה 25 ש"ח ברוטו. קודם כל להגדיל את הקרן.
בהצלחה!

מסכימה, אני צריכה לראות איך בדיוק אני אגדיל את ההכנסות ולגבי החיסכון אני על זה.

היי חברים, מעדכנת.
כרגע קיבלתי במשכורת את מה שהחסירו לי ואני צפויה לקבל מענק מהגן כי הגן יוצא ל3 שבועות חופש אז מקבלים 70-80% מהמשכורת האחרונה ברוטו.
אני יודעת שזה משהו קטן אבל פעם ראשונה שאני רואה פלוס ככ גדול בחשבון בנק שלי וההרגשה שאני לא חיה ממשכורת למשכורת היא הרגשה מדהימה אני לא רואה את עצמי חוזרת לאיך שזה היה ואני עכשיו גם מתחילה לחשב את העלויות כשאגור לבד וזה מצטבר ממש מהר. רק שכירות זה 1,700 ואז יש אוכל(אני חושבת שאני אוכל פשוט לקנות בסיטונאות קטניות ואורז שיהוו את הבסיס לארוחות שלי, ככה זה יוצא יחסית זול ועם ערך תזונתי גבוהה), דלק(רוב ההתניידות לא תהיה ברכב אלא באופניים אבל לנסוע הביתה פעם בשבועיים שלושה גם עולה כסף) ואני מניחה שהרכב ייהרס באמצע התואר כי זה המזל שלי אז צריך גם להתכונן לזה(נגיד סביבות ה10 אלף לשים בצד..? אני צריכה לבדוק מכירי רכב לפני שאני קובעת את זה), אבל כשאני חושבת על זה זה לא כזה נורא, זה דווקא מרגש אותי. אני חושבת שיהיה מדהים להיות אחראית על עצמי.
עכשיו אני מחפשת עבודה מועדפת. אני חושבת שבגלל איפה ששירתתי אני אמורה לקבל מענק מועדפת יותר גבוהה(רמת סיכון א, קיבלתי על זה עוד כסף בפיקדון ובמענק אבל לא מצאתי מידע על זה, רק שמועות) , למרות שאני לא בטוחה כמה לסמוך על זה, אבל גם אם לא, זה כמעט 10 אלף שיתווסף(9,722 ש"ח) אז זה טוב. כרגע אני שוקלת לקחת קורס בהשקעות בשוק ההון\ בניית תיק השקעות כדי שהדבר הזה לא ירתיע אותי, אבל אני לא יודעת כמה אני אעסוק בזה בזמן התואר אז כרגע זה רק ללמוד על הנושא.
ו.. זה מה שיש לי לעדכן כרגע, כרגע הכסף סתם יושב לו בעו"ש, כדי לי לפתוח קרן או חיסכון? אני יודעת שאני לא אגע בכסף אז זה לא סיכון. אבל אני שואלת אם יש איזה יתרון אחר כי זה יהיה חיסכון לטווח קצר, בשנה הראשונה לתואר אני לא מתכוונת לעבוד אז אני אחיה מהחיסכון אז כבר עוד שנה אני אתחיל למשוך ממנו כספים.

היי חברים, מעדכנת.
כרגע קיבלתי במשכורת את מה שהחסירו לי ואני צפויה לקבל מענק מהגן כי הגן יוצא ל3 שבועות חופש אז מקבלים 70-80% מהמשכורת האחרונה ברוטו.
אני יודעת שזה משהו קטן אבל פעם ראשונה שאני רואה פלוס ככ גדול בחשבון בנק שלי וההרגשה שאני לא חיה ממשכורת למשכורת היא הרגשה מדהימה אני לא רואה את עצמי חוזרת לאיך שזה היה ואני עכשיו גם מתחילה לחשב את העלויות כשאגור לבד וזה מצטבר ממש מהר. רק שכירות זה 1,700 ואז יש אוכל(אני חושבת שאני אוכל פשוט לקנות בסיטונאות קטניות ואורז שיהוו את הבסיס לארוחות שלי, ככה זה יוצא יחסית זול ועם ערך תזונתי גבוהה), דלק(רוב ההתניידות לא תהיה ברכב אלא באופניים אבל לנסוע הביתה פעם בשבועיים שלושה גם עולה כסף) ואני מניחה שהרכב ייהרס באמצע התואר כי זה המזל שלי אז צריך גם להתכונן לזה(נגיד סביבות ה10 אלף לשים בצד..? אני צריכה לבדוק מכירי רכב לפני שאני קובעת את זה), אבל כשאני חושבת על זה זה לא כזה נורא, זה דווקא מרגש אותי. אני חושבת שיהיה מדהים להיות אחראית על עצמי.
עכשיו אני מחפשת עבודה מועדפת. אני חושבת שבגלל איפה ששירתתי אני אמורה לקבל מענק מועדפת יותר גבוהה(רמת סיכון א, קיבלתי על זה עוד כסף בפיקדון ובמענק אבל לא מצאתי מידע על זה, רק שמועות) , למרות שאני לא בטוחה כמה לסמוך על זה, אבל גם אם לא, זה כמעט 10 אלף שיתווסף(9,722 ש"ח) אז זה טוב. כרגע אני שוקלת לקחת קורס בהשקעות בשוק ההון\ בניית תיק השקעות כדי שהדבר הזה לא ירתיע אותי, אבל אני לא יודעת כמה אני אעסוק בזה בזמן התואר אז כרגע זה רק ללמוד על הנושא.
ו.. זה מה שיש לי לעדכן כרגע, כרגע הכסף סתם יושב לו בעו"ש, כדי לי לפתוח קרן או חיסכון? אני יודעת שאני לא אגע בכסף אז זה לא סיכון. אבל אני שואלת אם יש איזה יתרון אחר כי זה יהיה חיסכון לטווח קצר, בשנה הראשונה לתואר אני לא מתכוונת לעבוד אז אני אחיה מהחיסכון אז כבר עוד שנה אני אתחיל למשוך ממנו כספים.
בהצלחה לך :)

כרגע אני שוקלת לקחת קורס בהשקעות בשוק ההון\ בניית תיק השקעות כדי שהדבר הזה לא ירתיע אותי, אבל אני לא יודעת כמה אני אעסוק בזה בזמן התואר אז כרגע זה רק ללמוד על הנושא.
למה להוציא על זה כסף כשיש לך בפורום\בלוג הכל בחינם?

היי חברים, מעדכנת.
אני יודעת שזה משהו קטן אבל פעם ראשונה שאני רואה פלוס ככ גדול בחשבון בנק שלי וההרגשה שאני לא חיה ממשכורת למשכורת היא הרגשה מדהימה אני לא רואה את עצמי חוזרת לאיך שזה היה. אבל כשאני חושבת על זה זה לא כזה נורא, זה דווקא מרגש אותי. אני חושבת שיהיה מדהים להיות אחראית על עצמי.
- ממליץ להימנע מלקנות רכב במהלך התואר. בשביל לנסוע הביתה בסופש אפשר להסתדר עם תחבצ בכיף. זה יעזור לך להישאר במצב הטוב שאת בו.
- שימי כסף זאת לא צריכה לזמן הקרוב בפיקדון. ככה פחות סיכוי לבזבז אותו

למה להוציא על זה כסף כשיש לך בפורום\בלוג הכל בחינם?

אני אנסה עוד פעם.

- ממליץ להימנע מלקנות רכב במהלך התואר. בשביל לנסוע הביתה בסופש אפשר להסתדר עם תחבצ בכיף. זה יעזור לך להישאר במצב הטוב שאת בו.
- שימי כסף זאת לא צריכה לזמן הקרוב בפיקדון. ככה פחות סיכוי לבזבז אותו

האמת שלא חשבתי על זה, תודה.

בהצלחה לך :)

תודה רבה, אני מתכננת להצליח;)

היי חברים, עדכון-

אני לא יודעת אם זה בשביל להתייעץ או בשביל לסדר את הדברים מול העיניים, אבל כל עצה, הערה או הארה יתקבלו בברכה

היי חברים, התקבלתי למכללה שרציתי ואני אוכל להתחיל ללמוד בסמסטר הקרוב במתכונת של יום בשבוע עד מרץ (סמסטר 2) ואז להיכנס פול טיים לתואר. ככה יוצא שאני מסיימת שנה מוקדם יותר.
עכשיו, לבעייתיות בכל הסיטואציה המאוד משמחץ שלי, התואר יקר מאוד. זה יוצא 25,773 שח לשנה, זה מוסיף הוצאה של 2,200(מעגלת למעלה) בחודש מרגע שאתחיל את התואר, כלומר בסביבות ה3 אלף שח הוצאות בסיסיות(תחבצ לחיפה זה 340 בערך בחודש, עיגלתי ל400 לכל מקרה ודלק לתחנת רכבת כי זה לא ראלי לקחת אוטובוס לרכבת מאיפה שאני גרה).
עכשיו דבר ראשון נלחצתי, הייתי גם שמחה וגם בפאניקה כי זה מלא כסף, יותר ממה שאי פעם ראיתי בחשבון בנק שלי וזה לא תיאורטי יותר, זה ממש אמיתי. אז לשמחתי, יש מלגות. במקרה הכי גרוע שלא אוכל למצוא עבודה, אני יכולה לעבוד במכללה(30 לשעה אבל זה מותאם ללוז של המכללה אז זה במקרה שאני לא אמצא עבודה שתשתלב עם התואר) ויש עוד 2 מלגות, אחת שאני צריכה להשתתף בקורס של היהדות וזה נותן לי 15,000 ועוד אחת לגבי מצב סוציו אקונומי שזה אוכל לקבל לפחות חלק ממנה בשנה הבאה(אני אשלם בעזרת הפיקדון) וגם אם אצטרך עזרה כלכלית ההורים שלי יוכלו לעזור לי קצת פה ושם.
בהתחלה ממש התלהבתי לגבי הרעיון שאני אגור עם חברה וזה יהיה ממש מגניב שאני אהיה אדון לעצמי וכל זה ואז ראיתי את התכנון הפיננסי והבנתי שזה יצטרך לחכות קצת.
בכל מקרה, עכשיו כשפירקתי את המפלצת הזו לחלקים, הבנתי שאם אני אהיה חכמה אני ממש מסוגלת להתמודד איתה.
אוקיי, זה הכל להיום. וואו, אני ממש מודה על הפורום הזה. אני לא יודעת איך הייתי בכלל ניגשת לזה עם הגישה שהיתה לי כשרק השתחררתי(זה היה מביך, שרפתי את כל מה שקיבלתי מהר מידי. לפחות קניתי בין השטויות מחשב ובגדים שאני משתמשת בהם אבל וואו, זה היה טיפשי)

תודה רבה על הקריאה, יכול להיות שהטקסט קצת מסובך כי אני כותבת מהטלפון אבל כמו שאמרתי, זהו להיום❤

@אומרית , קודם כל בהצלחה.
בנושא המלגות, ואתנצל מראש אם אני טועה אבל:
יש עוד 2 מלגות, אחת שאני צריכה להשתתף בקורס של היהדות וזה נותן לי 15,000
נשמע לי משהו מסיונרי, ללמוד יהדות בשביל כסף?
אולי ל @זאב יש רעיונות נוספים למלגות עבור עבודה בקהילה תמורת מלגות שנשמע לי טוב יותר גם עבורך וגם למען הקהילה.

נשמע לי משהו מסיונרי, ללמוד יהדות בשביל כסף?
אחלה מלגה.
עשיתי זאת בתואר הראשון. מגיע לבית הכנסת, מחתים שעון, הולך לישון בשורות האחרונות בזמן שהרב מדבר (או לעבוד על פרויקטים במחשב), מסיים את השעות, מחתים ויוצא.
יש המון מלגות כאלו, בהחלט משעשעות ונוחות לסטודנט הממוצע.
אולי ל @זאב יש רעיונות נוספים למלגות עבור עבודה בקהילה תמורת מלגות שנשמע לי טוב יותר גם עבורך וגם למען הקהילה.
1. מלגת אימפקט ללוחמים משוחררים ותומכי לחימה - אחד המלגות הכי כיפיות שאפשר לעשות, רק אל תשכחי לבקש שיבוץ לשמירות של השומר החדש (רכיבה על סוסים, שמירה על חקלאים, ופוייקה כל סופ"ש שני בשטח).
2. מלגת אייסף
3. מלגת קרן רש"י
4. מלגות התאחדות הסטודנטים
5. מלגת עמותת מתייעלים לחינוך פיננסי - כעיקרון ההרשמה לשנה הקרובה כבר סגורה, אבל תרשמי בכל מקרה (ואולי תתקבלי על בסיס מקום פנוי).

*בנוסף על כך, בכל מוסד לימודים יש את דיקאנט הסטודנטים (או היחידה למעורבות חברתית) אשר מפעילים מספר תוכניות למלגות ייחודיות לאותו מוסד לימודים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
L יומן מסע 2020 יומני מסע אישיים 39
Mr. Bigglesworth יומן מסע של חתול קירח יומני מסע אישיים 60
Cassandra Gemini יומן מסע של זוג הייטקיסטים יומני מסע אישיים 30
chen15 פתיחה של יומן מסע בסיומה של שנה יומני מסע אישיים 145
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ו יומן מסע אישי - שלב א' יומני מסע אישיים 4
ט יומן של התחלה מהוססת יומני מסע אישיים 17
ח יומן חיים יומני מסע אישיים 94
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18