• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,150
אז הזמנתי בית מלון וטיסה לפראג כבר דיי מזמן (לפני חודש וחצי חודשיים)
אין לי אפשרות החזר כי מי חלם שיגיע הוירוס הזה?
אז כנראה זה הכל או כלום

מה אתם הייתם עושים? טסים?
נשארים בארץ וחראם על הכסף?

הטיסה היא ב 2/4 עד ה 10/4
מה אתם אומרים?

חבר אחד שלי חיכה עד הרגע האחרון ובוטלה לו הטיסה, אז הוא קיבל את הכסף חזרה.
חבר נוסף אמור לטוס ליפן עוד שבוע, אבל חברת הטיסה הדרום קוריאנית הודיעה לו שהטיסה יוצאת מרומא במקום תל אביב, כך שהוא זכאי לקבל את הכסף
חזרה. בקיצור, תחכה מספיק זמן, אולי חברת התעופה תבטל את הטיסה אם המצב יחמיר במרכז אירופה. במילא אין לך ברירה.

חבר אחד שלי חיכה עד הרגע האחרון ובוטלה לו הטיסה, אז הוא קיבל את הכסף חזרה.
חבר נוסף אמור לטוס ליפן עוד שבוע, אבל חברת הטיסה הדרום קוריאנית הודיעה לו שהטיסה יוצאת מרומא במקום תל אביב, כך שהוא זכאי לקבל את הכסף
חזרה. בקיצור, תחכה מספיק זמן, אולי חברת התעופה תבטל את הטיסה אם המצב יחמיר במרכז אירופה. במילא אין לך ברירה.

הברירה מה לעשות אם לא יבוטל? אתה היית טס?

אני טס לאירופה בקרוב, אין לי חששות.

הברירה מה לעשות אם לא יבוטל? אתה היית טס?
אני אמור לטוס לאירופה במאי הקרוב. החלטתי ללכת עם מה שמשרד הבריאות קובע. אם תהיה אזהרת מסע למדינה ו\או איאלץ להיכנס לבידוד כשאחזור - אבטל.
כמו כן, אם אראה שמספר החולים יעלה משמעותית עד מאי ללא קשר למה שמשרד הבריאות ממליץ, אבטל.
מה שכן, אני חושש שתוך כדי הטיול, ייקבע שמי שחוזר מהמדינה ייכנס לבידוד. נראה מה יהיה עד אז...

אז הזמנתי בית מלון וטיסה לפראג כבר דיי מזמן (לפני חודש וחצי חודשיים)
אין לי אפשרות החזר כי מי חלם שיגיע הוירוס הזה?
אז כנראה זה הכל או כלום

מה אתם אומרים?
טס, לא מבין מה הבעיה.

@Shaz בדיוק חזרתי משבוע בפראג שבוע שעבר... לא שאני יודע מה יהיה בעוד חודש, אבל לא רואה הבדל גדול בין הסיכוי להידבק בפראג לבין זה בישראל. אולי יש טיפה הגדלת סיכון בעצם המעבר דרך שדה התעופה בהלוך ובחזור. חוץ מזה, האוכלוסיה העיקרית בסיכון זה אנשים בגילאים המבוגרים או אולי אנשים עם חולשות מיוחדות במערכת החיסונית.

• אהבתי
Reactions: Roi
הבן שלי היה אמור לטוס עם חברתו לאיטליה בסופש האחרון. ביום ראשון שעבר, חברת התעופה הסכימה לדחות להם את הטיסה לקיץ.
תחכה עד לשבוע-שבועיים לפני הטיסה ואז תנסה לדחות אותה אם המצב לא ישתפר.
אני טס לאירופה בקרוב, אין לי חששות.
טס, לא מבין מה הבעיה.
:roll:

הבן שלי היה אמור לטוס עם חברתו לאיטליה בסופש האחרון. ביום ראשון שעבר, חברת התעופה הסכימה לדחות להם את הטיסה לקיץ.
תחכה עד לשבוע-שבועיים לפני הטיסה ואז תנסה לדחות אותה אם המצב לא ישתפר.

:roll:
מצטער, אני לא שותף לבהלה ההיסטרית מהוירוס, זה מבחינתי כמו עוד וירוס שפעת.
לא מתכוון לעצור את חיי בגלל משהו שבכל מקרה יתפשט ואין דרך לעצור או לסנן אותו.
קראתי שכתבת שאת אוגרת מוצרי יסוד, זה נראה לי מוגזם, לדעתי כמובן.
מאחל רק בריאות לכולם

לא מתכוון לעצור את חיי
אולי אתה לא מתכוון אבל אם הרשויות יחליטו כך לגביך, זה מה שיקרה. כרגע, כל מי שמגיע מאיטליה לישראל נכנס לבידוד של 14 יום בביתו וחסר לו שלא יעשה את זה. מחר זה יכול לכלול גם את ספרד או צ'כיה או כל העולם. מעבר לזה, אתה צריך לקרוא את השנאה והפחד כלפי אלה שלא נכנסו לבידוד בזמן וגרמו לעוד עשרות/מאות להישלח לבידוד. ועוד משהו: אתה לא בקבוצת סיכון, אני כן ואולי גם הוריך, דודיך או סביך. כמה אפשר להיות סוציומט?

אולי אתה לא מתכוון אבל אם הרשויות יחליטו כך לגביך, זה מה שיקרה. כרגע, כל מי שמגיע מאיטליה לישראל נכנס לבידוד של 14 יום בביתו וחסר לו שלא יעשה את זה. מחר זה יכול לכלול גם את ספרד או צ'כיה או כל העולם. מעבר לזה, אתה צריך לקרוא את השנאה והפחד כלפי אלה שלא נכנסו לבידוד בזמן וגרמו לעוד עשרות/מאות להישלח לבידוד. ועוד משהו: אתה לא בקבוצת סיכון, אני כן ואולי גם הוריך, דודיך או סביך. כמה אפשר להיות סוציומט?
אני באמת מבין את כל זה.
את לא מבינה שאין אפשרות למנוע את ההתפשטות של הוירוס הזה, זהו, זה יתפשט במוקדם או במאוחר זה יגיע לכולם, אין משמעות לזה שאני או כל אחד אחר יטוס.

לשיטתך, תסתגרי בבית, השאלה עד מתי, מי מבטיח לך שלא תדבקי בשניה שתצאי מההסגר שלך.

אין פה משמעות לסוציומט או לא.
אפרופו סוציומט, למה לא תפסיקי לעשן, את פוגעת בעצמך ובקרובים לך, שאולי לא יזכו להנות מחברתך בגלל מחלה כזו או אחרת שקשורה לעישון, את גוזלת מהם שנים של אושר איתך, לא חבל, זה ממש אנוכי מצידך.

א. אם יש לך ביטוח רפואי שעשית מבעוד מועד, מועד לא בכוונה ושובר רגל ו/או מקבל חום עקב הביטול ומוציא ג' [כמובן, כפוף לחוק].
ב.
במקרה הייתי בנתב"ג אמש, תורים לא יהיו לך אם תחליט לטוס. השאלה אם לא תיהנה מבידוד לכשתחזור.
אם אתה שכיר ואין בעיה עם בידוד
ג.
מה אתם אומרים?
אישית, מרגיש לא סימפטי כרגע להיות עם קורונה = מצורע. עוד כמה שבועות שזה יהיה יותר טרנדי, אולי הייתי חושב אחרת.

עדכן אותי אם אתה טס, אארגן לך אוכל בזול בשדה.

א. אם יש לך ביטוח רפואי שעשית מבעוד מועד, מועד לא בכוונה ושובר רגל ו/או מקבל חום עקב הביטול ומוציא ג' [כמובן, כפוף לחוק].
ב.

במקרה הייתי בנתב"ג אמש, תורים לא יהיו לך אם תחליט לטוס. השאלה אם לא תיהנה מבידוד לכשתחזור.
אם אתה שכיר ואין בעיה עם בידוד
ג.

אישית, מרגיש לא סימפטי כרגע להיות עם קורונה = מצורע. עוד כמה שבועות שזה יהיה יותר טרנדי, אולי הייתי חושב אחרת.

עדכן אותי אם אתה טס, אארגן לך אוכל בזול בשדה.
בבידוד אפשר להזדכות על חופשת מחלה? יש לי איזה 30 ימים..

עוד משהו, נגיף השפעת יותר קטלני מהקורונה, אז למה לשיטתך לא להכניס להסגר כל אחד שחולה בשפעת וגם לסגור נמלי תעופה במקביל?
אבקש תשובה רצינית.

אני אתן את דעתי, למה לדעתך הוא יותר מסוכן?
הוירוס הזה חדש ואין מספיק מידע
אין שום חיסון מונע כמו שיש לשפעת

1. ראשית כל מפסיק לקרוא חדשות בחינמונים שמפזרים לכל טמבל ולכל דורש.
קריאה.
2. שנית כל מפסיק לראות חדשות בטמבלוויזיה או איפה שזה לא יהיה שאפשר לראות חדשות בו.
צפייה.
3. שלישית כל מפסיק להיתקל בחדשות ככה על הדרך בפיד של הפייסכלוב (כשהיה לי בעוונותיי, הורדתי עוקב מכל מי שטרח לעדכן אותי בהם מבלי שרציתי).
בהיסח הדעת.
4. רביעית כל מפסיק להיכנס לאתרי חדשות כמו טמקא וואלה וזבליו למיניהם בלי לשים לב שעושה את זה.
סקרנות ושליטה עצמית.
5. חמישית כל מתחיל לחשוב וברצינות מאיפה אתה צורך את המידע, ובעיקר את הפחדים והחששות שלך.
מודעות.

כל גופי התקשורת מתפרנסים מיצירת מידע בעל ערך לשומע/קורא/רואה/נתקל/סקרן.
הם לא עושים את זה כי אתה בראש מעייניהם, אתה או הבריאות שלך.
הם לא עושים את זה כי הם דואגים לך, כי אכפת להם ממך או כי אתה ממש חמוד ומגיע לך לדעת.
הם לא עושים את זה כי הם פילנטרופים של האנושות שנשבעו שבועת היפוקרטס להגן וליידע את הציבור בכל העוולות והסכנות שמהן הוא אמור לחשוש ולהיזהר.
הם לא עושים את זה כי הם נשבעו לאימא תרזה לחסוך בחיי אדם, למנוע מוות של בני אנוש, לחסוך סבל וטראומות (ראה את העלייה המוכחת במקרי רצח של פסיכופטים אחרי שהחדשות מפרסמים את פורנו הריגות המוות שלהם, כנ"ל פורנו הפיגועים וכו').
מתפרנסים.
פרנסה. כסף.
זו העבודה שלהם.
זה הלחם וחמאה שלהם.
צורת ההתפרנסות הזו היא מה שמשלמת להם על 3-4 נסיעות לחו"ל בשנה ועל המצרכים שהם קונים מהספה עם בוקסר משומש וחולצת רשת צהובה בשופרסל אונליין.
זו תעשייה שמזינה את עצמה ומוכרחה לדאוג לעצמה על חשבון הפחדים, השפיות, הרגשת הכרת הטוב, הרגשת האמת הסובייקטיבית והנכונות הבסיסית שלך להאמין לבני אדם שנראים סמכותיים.
הם יוצרים מידע. המידע לאו דווקא שם להיווצר, אבל זו העבודה שלהם אז לפעמים הם מאלצים אותו להיווצר, או חופרים באימאימא של המערות האנושיות כדי לגרום לאחד כזה להיווצר.
אתה צרכן. של מידע וחדשות. שים לב טוב לוב לב מאיפה אתה צורך את הזבל שאתה צורך.
כל מי שחושש כל כך מהקורונה אני אומר לו דבר אחד - תפסיק לראות/לקרוא חדשות.

רשמתי את זה כבר, ובכנות אני לא מבין למה אני בכלל טורח להגיב ולחזור על עצמי שוב ושוב.
ווירוס הקורונה הוא ווירוס עונתי חלש יחסית שגורם למחלת "חורף" או הצטננות קלה.
במקרים מסויימים הוא גם יוביל לדלקת ריאות קשה.
עד היום עובדתית אחוז התמותה הוא 2-3%, שזו בדיחה עצובה בשביל כל הרעש שהוא מקבל...
לא בדיחה בפני עצמה, כי כל אדם שמת חשוב בפני עצמו וכל נפש בעולם הזה היא חשובה ומתוקה ורטובה ולעולם לא תהיה אחת כמוה (זה שקר גס, לא כל אדם חשוב והעובדות היבשות מראות את זה מידי יום ביומו, אל תאמינו לשקרים הנחמדים הללו).
יש הרבה מוכיחים בשער, קוראי קלפי אפוקליפסה, מזהירים ונזהרים. סוף הגלובליזציה. הפתרון לפיצוץ האוכלוסין (גם זה שקר, יש עוד המון מקום בעולם לעוד 10 מליארד טפילים כמונו).
אחלה.
יש לא פחות מהם מרגיעים בשער, ואני ביניהם שאומרים שאם עד היום מתו 3-4K סינים מתוך בערך מיליארד וחצי, אז יותר מהם מתו בחודשי הפאניקה המוגזמת האחרונים ממחלות שקשורות לטחורים.
זו לא מגפת השפעת הספרדית ואין שום חשש שהיא תהפוך לכזו.
תבחר אתה לאן אתה נוטה. תבחר אתה מה אתה מכניס למציאות שלך.
אני בעד הטחורים.
ובכל מקרה, תמיד עדיף להקשיב למקצוענים.

אין לי מושג ואני לא מתנבא האם וירוס הקורונה החדש 2019 יד ראשונה מרופא (אגב, כבר קוראים לו SARS 2, עוד יותר מפחיד, לא?!?!?) יהפוך ל"מגפה" או שלא. זה באמת תלוי כבר בהתנהגות של בני האדם, במזג האוויר, בהמון משתנים ובלא מעט מזל.
רק בינתיים, הוא פשוט ווירוס כמו שכל שאר הווירוסים הם.
שפעת הורגת יותר, שפעת מדביקה יותר אנשים.
בכל אופן, אם תשאל אותי, אין מה להילחץ.
בעוד כחצי שנה, אני מקווה ש:
א. אנשים יעמידו אותי על טעותי, יגידו לי שאני קשקשן ושאיבדתי את הקרדיט של האמון שהם נתנו בי.
ב. ישתחוו לי ויהיו מוכנים לשלם בעבור ייעוץ אינטרנטי ללא מפגש (מקבל כסף אך ורק בהעברה בנקאית, אין לי אפליקציות תשלום חטטניות).
אני מקבל גם מזומן.

טיסה נעימה.

נערך לאחרונה ב:
.
רשמתי את זה כבר, ובכנות אני לא מבין למה אני בכלל טורח להגיב ולחזור על עצמי שוב ושוב.
ווירוס הקורונה הוא ווירוס עונתי חלש יחסית שגורם למחלת "חורף" או הצטננות קלה.
במקרים מסויימים הוא גם יוביל לדלקת ריאות קשה.
עד היום עובדתית אחוז התמותה הוא 2-3%, שזו בדיחה עצובה בשביל כל הרעש שהוא מקבל...

אחוז התמותה משפעת הוא יותר מ- 2-3%???
חשבתי שזה 0.1%...

בכל אופן, אם תשאל אותי, אין מה להילחץ.
מבחינת המחלה אולי אין מה להילחץ סטטיסטית אבל מבחינת הפאניקה של הרשויות והציבור אני בהחלט הייתי נלחצת. הייתי ממליצה לקרוא יותר היסטוריה ופחות תורת הוירולוגיה כדי להבין איך נראה ומתנהג המון מבועת ונפחד, או לפתוח חדשות ולקרוא את ההמונים בטוקבקים.
הוירוס הזה חדש ואין מספיק מידע
אין שום חיסון מונע כמו שיש לשפעת
זה חלק עיקרי מהפאניקה, צודק.
לשיטתך, תסתגרי בבית, השאלה עד מתי, מי מבטיח לך שלא תדבקי בשניה שתצאי מההסגר שלך.
אם היו אומרים לך שקבוצת הסיכון להיפגע קשות מהוירוס זה ילדים עד גיל 10, היית עולה איתם למטוס? ואם היו אומרים שקבוצת הסיכון היא בני 30-50?

מצטער, אני לא שותף לבהלה ההיסטרית מהוירוס, זה מבחינתי כמו עוד וירוס שפעת.
לא מתכוון לעצור את חיי בגלל משהו שבכל מקרה יתפשט ואין דרך לעצור או לסנן אותו.
קראתי שכתבת שאת אוגרת מוצרי יסוד, זה נראה לי מוגזם, לדעתי כמובן.
מאחל רק בריאות לכולם

אגירת המזון/מוצרי יסוד היא ממש ממש לא בגלל פחד מהנגיף עצמו אלא בגלל ההיתכנות להיות מחוייב בהסגר בגלל התפרצות כזו או אחרת באיזור מגוריך.
זו ממש לא תהיה החלטה שלך. וגם אם תחשוב שזה ״מוגזם בטירוף״ זה לא ממש יעזור לך במקרה וכך יוחלט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N טיול אחרי צבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 54
K טיול באנגליה צרכנות פיננסית 23
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y פקדון בזמן טיול גדול שוק ההון 1
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
4 טיול אחרי צבא התפתחות אישית 9
שלי טיול ליפן-הערכת עלויות אוף טופיק 16
E טיול אחרי צבא אוף טופיק 47
M טיול ארוך בחו"ל - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
T צפוניים, האם יכול להתאים מפגש-טיול בשישי הבא (30.12.2016)? אוף טופיק 24
c881 טיול סולידי - אוסטריה - מונגוליה 4 חודשים על אופנוע 125 סמק אוף טופיק 1
yossik ארה"ב - טיול מחוף לחוף במחיר סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T טיול סולידי אוף טופיק 3
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
efrat שיוך חשבון בחול לבית ההשקעות צרכנות פיננסית 4
מ השקעות נדלן בחול בסכומים קטנים נדל"ן 20
O השקעה בארץ, בחול, או בכלל לא? נדל"ן 4
R השקעה ראשונה בחול נדל"ן 14
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
L דרכים לפתיחת חשבון בנק אוניליין בחול לתושב ישאלי עם אזרחות כפולה צרכנות פיננסית 14
א קבלת שיחות בחול למספר ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 2
R נדלן בחול - צעדים ראשונים נדל"ן 10
B משכנתא להשקעת נדלן בחול נדל"ן 4
ה קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
S משכנתא בחול מול הלוואה בארץ נדל"ן 15
ת העברת כסף לחשבון שלי בחול שוק ההון 2
מנימליסט השקעות נדלן בחול נדל"ן 1
Dim חשבון מסחר בחול ומיסים מיסים 11
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7
V מיסוי על עצמאי בחול מיסים 0
4 תרומת זרע בישראל/בחול? אוף טופיק 32
O נדלן בחול נדל"ן 1