• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טופס 106 ואישור ניכוי מס

TWOSIXNINE

משתמש בכיר
דירוג
800
הורדתי את חוברת ״ דע את זכויותיך ״ כי אני רוצה ללמוד להגיש דוח שנתי בעצמי, בפעם הראשונה.
ונתקלתי בסעיף הנ״ל:

עובד שכיר, או מקבל קצבה ממעביד לשעבר או
מקופת גמל יצרף טופס 106 (אישור שנתי הכולל פירוט של ההכנסות, החזר ההוצאות ותשלומים אחרים) שקיבל מהמעביד, שהוא גם אישור על ניכוי מס ממשכורת.

וזה גרם לי לתהות האם אני למעשה יכול להציגו כמסמך רשמי לבנק (לאומי) שמבקש ממני אישור או פטור מניכוי מס במקור (לצורך העברת מט״ח/סחר בינלאומי).

היום גם התקשרתי למס הכנסה לשאול מה עליי לעשות על מנת לקבל אישור/פטור שכזה והנציגה לא הבינה מדוע יש דרישה כזאת מצד הבנק לשכיר (מעצמי זה ברור מאליו).

אני משער שיש כאן בטח הבדל בין ״מקור״ ו״משכורת״ אבל מעניין אותי לדמוע את דעתכם המלומדת.

וזה גרם לי לתהות האם אני למעשה יכול להציגו כמסמך רשמי לבנק (לאומי) שמבקש ממני אישור או פטור מניכוי מס במקור (לצורך העברת מט״ח/סחר בינלאומי).
לא. אלו שני דברים שונים לגמרי.
זה שהמעסיק ניכה לך מס על המשכורת שלך לא אומר שהבנק לא צריך לנכות לך מס על כספים שאתה מקבל ממנו.
אני משער שיש כאן בטח הבדל בין ״מקור״ ו״משכורת״ אבל מעניין אותי לדמוע את דעתכם המלומדת.
הבדל גדול מאוד.

אפשר בגדול להגיד שבגלל שאין לך אישור כזה אז המעסיק חייב לנכות לך את המס בעצמו. (למרות שבתור שכיר כנראה שהמעסיק חייב לנכות בעצמו בכל מקרה בלי קשר לאישור).

הבנק דורש את זה רק על העברות מטח לצד ג', ורק אם אתה לא מצליח להוכיח שזה קרוב משפחה/חבר אז הוא חושב שמודבר בפעילות עסקית.

זה שהמעסיק ניכה לך מס על המשכורת שלך לא אומר שהבנק לא צריך לנכות לך מס על כספים שאתה מקבל ממנו.
אני אשמח אם תוכל להסביר לי למה, כי מנקודת מבטי המשכורת שאני מפקיד לבנק נקייה ממס, שילמתי את המיסים, למה אני נדרש לשלם מס נוסף?

הבנק דורש את זה רק על העברות מטח לצד ג', ורק אם אתה לא מצליח להוכיח שזה קרוב משפחה/חבר אז הוא חושב שמודבר בפעילות עסקית
אוקיי, אז לעסק יש את האפשרות לקבל פטור מניכוי מס במקור או הפחתה להתקזז אחכ בדוח השנתי.
אני שכיר ואין לי את הכלים האלה, חוסר אונים,לא?
בעצם כופים עליי לשלם 25/31% מס.

אני שכיר ואין לי את הכלים האלה, חוסר אונים,לא?
בעצם כופים עליי לשלם 25/31% מס.
לא חוסר אונים, אם תראה לבנק שההעברה היא לא לצורך עסקי, לא יגבו ממך את המס הזה.

דרך אחרת "לעקוף" זה דרך חשבון ב-IB (ואולי גם wise) וכך להעביר לחו"ל. זה גם משמעותית יותר זול.

אני אשמח אם תוכל להסביר לי למה, כי מנקודת מבטי המשכורת שאני מפקיד לבנק נקייה ממס, שילמתי את המיסים, למה אני נדרש לשלם מס נוסף?
אתה מתבלבל בין דברים שונים לגמרי.

אישור ניכוי מס במקור נועד לחברות, כדי שידעו שהם לא צריכים לנכות לך מס על כספים שהם מעבירים לך.
למשל אם אתה עסק ואתה משלם לספק שלך, אם הספק לא מביא לך אישור כזה אז אתה אמור לנכות מס מהסכום שאתה משלם לו.

הבנק לא רוצה לבדוק ששילמת מס על המשכורת שקיבלת, אלא הוא בודק שאתה לא מקים עסק שמעלים מס (בגדול).

אתה מתבלבל בין דברים שונים לגמרי.

אישור ניכוי מס במקור נועד לחברות, כדי שידעו שהם לא צריכים לנכות לך מס על כספים שהם מעבירים לך.
למשל אם אתה עסק ואתה משלם לספק שלך, אם הספק לא מביא לך אישור כזה אז אתה אמור לנכות מס מהסכום שאתה משלם לו.

הבנק לא רוצה לבדוק ששילמת מס על המשכורת שקיבלת, אלא הוא בודק שאתה לא מקים עסק שמעלים מס (בגדול).
כן, אני יודע. אז אם אני לא עסק מדוע הוא בא אליי בדרישה כזו?

דרך אחרת "לעקוף" זה דרך חשבון ב-IB (ואולי גם wise) וכך להעביר לחו"ל
כן, התחלתי את התהליך להקמת הערוץ הזה. מאחר והיעד הוא בורסת קריפטו הם אינם מקבלים העברות מצד ג׳ כגון Wise. אבל בהחלט ערוץ שימושי באופן כללי.
אם תראה לבנק שההעברה היא לא לצורך עסקי, לא יגבו ממך את המס הזה.
כשאתה מעביר כסף מחשבון הבנק שלך לברוקר למטרת השקעה הוא גם מנכה לך מס במקור? זה לא נחשבת פעילות עסקית?

כשאתה מעביר כסף מחשבון הבנק שלך לברוקר למטרת השקעה הוא גם מנכה לך מס במקור? זה לא נחשבת פעילות עסקית?
אתה יכול לסמן בסיבת ההעברה שזה למטרת מסחר בני"ע ואז הבנק לא מנכה מס.

אתה יכול לסמן בסיבת ההעברה שזה למטרת מסחר בני"ע ואז הבנק לא מנכה מס.
אבל אז יש תיעוד שבו אני משקר. כי אני לא סוחר בני״ע, מטרת ההעברה היאא לבורסת מסחר קריפטו מפוקחת בחו״ל. יש סעיף גם של ״העברה בין חשבונותיי״ שגם אינו אמור לנכות מס אבל ההעברה נחסמה.

אבל אז יש תיעוד שבו אני משקר. כי אני לא סוחר בני״ע, מטרת ההעברה היאא לבורסת מסחר קריפטו מפוקחת בחו״ל. יש סעיף גם של ״העברה בין חשבונותיי״ שגם אינו אמור לנכות מס אבל ההעברה נחסמה.
שאלת על העברה לברוקר ועל כך עניתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
Y טופס 106 - הפרשים משנה קודמת מיסים 1
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
B טופס 106 לדו״ח שנתי - אני מפספס משהו? אוף טופיק 4
RumpSteak טופס 106, סעיף 42 ניכוי למס הכנסה: (כולל זיכוי פ"ש בסך ...) - מהו זיכוי פ"ש? מיסים 1
ה איך להשיג טופס 106? מיסים 12
V החזר מס כשכיר ללא טופס 106 מיסים 5
A איך מגישים טופס 106 צרכנות פיננסית 4
hommie טופס 106 לאחר מכירת מניות אוף טופיק 6
יבגני_ל שונות קלה בין מה טופס 106 לבין הדיווח מקרן הפנסיה שוק ההון 11
ש מילוי טופס 1322 לפי טופס 106 מיסים 14
א טופס 106 צרכנות פיננסית 22
hommie טופס 106 - שכיר עם שינויי שכר אוף טופיק 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
A טופס 1042 נדל"ן 1
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3