• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חלומות קטנים. הרבה תפילות בדרך.

שואפים להרבה ילדים, ואצלי הרבה זה לפחות 10:) או קרוב לזה.
להעמיס עוד 8 ילדים על משאבי כדור הארץ (ובייחוד מדינת ישראל) המדלדלים זה לא יפה.
מאיזה מספר זה הופך להיות לא יפה?
מעל שני ילדים למשפחה

מזל שיופי זה בעיניי המתבונן...

לי יש מס׳ ילדים זעום, ולכן המקרה שלי יחסית מנוהל, אבל אנשים לא לוקחים מספיק בחשבון את ההשלכות של מחלה קשה או פציעה לאחד המבוגרים או הילדים (הוצאות כספיות, פגיעה בקריירה ואפילו פיטורים).
בניגוד לאחרים פה, לפני שהייתי חוסך לילדים, הייתי חוסך כרית ביטחון למשפחה, וככל שהמשפחה גדולה יותר, כך הייתי חוסך לכרית גדולה יותר. אפילו למזרן. קינג סייז.

אצלכם יש סיכון כפול ומכופל, כי לא רק שאתם מעוניינים בכמות גדולה יותר של ילדים, הפלה, אני מניח, לא על הפרק.

מצד שני אני מניח שמדה ויהיה אירוע שכזה תהיה להם גישה לעמותות צדקה וכו'.
@breezblock

לי יש מס׳ ילדים זעום, ולכן המקרה שלי יחסית מנוהל, אבל אנשים לא לוקחים מספיק בחשבון את ההשלכות של מחלה קשה או פציעה לאחד המבוגרים או הילדים (הוצאות כספיות, פגיעה בקריירה ואפילו פיטורים).
בניגוד לאחרים פה, לפני שהייתי חוסך לילדים, הייתי חוסך כרית ביטחון למשפחה, וככל שהמשפחה גדולה יותר, כך הייתי חוסך לכרית גדולה יותר. אפילו למזרן. קינג סייז.

אצלכם יש סיכון כפול ומכופל, כי לא רק שאתם מעוניינים בכמות גדולה יותר של ילדים, הפלה, אני מניח, לא על הפרק.

קחו בחשבון שבמקרים כאלו,
ולצערי אני מדברת מתוך היכרות עם מקרה אחד של נפילה כלכלית והשני של מחלה,
יש בערך אחים 15-20 משני הצדדים ועוד בני דודים בדרגה א' וב' שמתגייסים באהבה לעזרה.

האחים מתכנסים, מדברים ומחלקים ביניהם את הסיוע הנדרש, לאוו דווקא כספי
כשבדרך כלל יש אחד יותר דומיננטי שמוביל את הסיוע.

(זה יכול לבא גם מהקהילה, אבל זו המנטליות בגדול)

אף אחד לא "לוקח את זה בחשבון" לפני שהוא מביא חיים לעולם,
אבל כן, זה משהו מובן מאיליו בחיים
בערך כמו שברור לכם שאם תפלו באמצע רחוב מרכזי במדינת ישראל
העוברים והשבים יחושו לעזרתכם באופן מידי, מכל הלב.

וכן, בכל זאת, יש לרובם המוחלט של הציבור החרדי ביטוח חיים למקרה של פטירת אחד ההורים (ביטוח ''ערבים'')

.

נערך לאחרונה ב:
דעותינו מנוגדות לחלוטין(והייתי עדין), אבל היחס שלך כלפי משפחה בהחלט מעורר השתאות.
אז תודה ששיתפת(ולא דילגת על תגובות בלי לקרוא אותן…) ואל תתרגשי מתגובות בוטות.

מצד שני אני מניח שמדה ויהיה אירוע שכזה תהיה להם גישה לעמותות צדקה וכו'.
לכל אחד יש גישה לעמותות צדקה.
באופן אישי זה לא משהו שאני חושב שנכון לבנות עליו.
העזרה שהם יציעו לא תמיד רלוונטית למקרה הספציפי.

מעל שני ילדים למשפחה

לא אגיד יפה או לא יפה, אבל מי שיש לו יותר משני ילדים תורם להגדלת האוכלוסיה בעולם. מי שיש לו פחות תורם להקטנתה.
מי שחושב שגידול אוכלוסיית העולם הוא בעיה (למשל אני) רואה בעיה בלהביא יותר משני ילדים לעולם.
ברור שפות"ש חושבת שהגדלת האוכלוסיה היהודית היא דוקא דבר חיובי מאוד. לי אין שום רצון להתווכח על זה בפורום הזה.

לא אגיד יפה או לא יפה, אבל מי שיש לו יותר משני ילדים תורם להגדלת האוכלוסיה בעולם. מי שיש לו פחות תורם להקטנתה.
מי שחושב שגידול אוכלוסיית העולם הוא בעיה (למשל אני) רואה בעיה בלהביא יותר משני ילדים לעולם.
ברור שפות"ש חושבת שהגדלת האוכלוסיה היהודית היא דוקא דבר חיובי מאוד. לי אין שום רצון להתווכח על זה בפורום הזה.
נכון, רק אוסיף הערה סטטיסטית קטנונית, כי אם כל הזוגות בעולם יביאו שני ילדים (וכל היחידנים ילד אחד) אז אוכלוסיית העולם תפחת במעט בגלל אחוז מסויים של אנשים שלא מגיעים לגיל בו ניתנת להם האפשרות להביא ילדים. נדמה לי שהולדה של 2.1 ילדים לזוג שומרת על גודל אוכלוסיה קבוע.

קחו בחשבון שבמקרים כאלו,
ולצערי אני מדברת מתוך היכרות עם מקרה אחד של נפילה כלכלית והשני של מחלה,
יש בערך אחים 15-20 משני הצדדים ועוד בני דודים בדרגה א' וב' שמתגייסים באהבה לעזרה.
נראה לי שבסוף זה עניין של גישה אישית.
אני יכול להגיד שהדבר האחרון שרציתי כשקרו לנו דברים, זה לפנות לעזרה כספית למשפחה.
פשוט רציתי לגהץ את הכרטיס ולפתור את הבעייה.

פתחתי שרשור חדש בנושא הריבוי בעולם אשמח אם כל חוטפי השרשור כאן ישתתפו ;)

@אלישבע המון בהצלחה. יש משהו מאוד יפה ומרגש בכתיבה שלך.

אל תתני לטיעונים אקולוגים לרפות את ידייך, יש לנו את האמצעים הטכנולוגים ואת היכולת להתנהל בצורה בת קיימה גם אם אוכלוסיה גדולה בהרבה ממה שיש היום. למעשה אנחנו חייבים את אוכלוסיית העולם הנוכחית להתקדמות האדירה שעשתה האנושות בחקלאות לאורך ההיסטוריה. נכון החברה המודרנית מתנהלת באופן מופקר, אבל יש ביכולתנו לתקן את עצמנו וללמוד להתנהל אחרת.

נכון, רק אוסיף הערה סטטיסטית קטנונית, כי אם כל הזוגות בעולם יביאו שני ילדים (וכל היחידנים ילד אחד) אז אוכלוסיית העולם תפחת במעט בגלל אחוז מסויים של אנשים שלא מגיעים לגיל בו ניתנת להם האפשרות להביא ילדים. נדמה לי שהולדה של 2.1 ילדים לזוג שומרת על גודל אוכלוסיה קבוע.
הבעיה בלגדל עשירית ילד, היא שנורא קל לאבד אותו בחריץ של הספה וכאלה. עדיף, לדעתי, להתאגד עשר משפחות ביחד, ולגדל לסירוגין ילד שלם.

כל הכבוד על הדרך, ובהצלחה במסע.
רק לגבי כל התגובות הנוגעות ל"נזק האקולוגי"- מאחר שראוי למדוד את הנזק במונחים גלובליים, קצת קשה לי עם השימוש בטיעון הזה דווקא במקרה היהודי-ספציפי שלנו. נראה לי שהעולם יכול להסתדר עם עוד 8 ילדים כאלה. איך אומרים? תרמנו כבר

איך אומרים? תרמנו כבר
יש לנו יתרת זכות של 6000000 רק מהמאה ה-20...

כמו שהמדינות המתפתחות טוענות בקשר לפליטות מזהמים
שהדרישה לצמצם פליטות היא לא הוגנת לאחר שהמדינות המפותחות פלטו כמה שרק רצו וכך הגיעו לפיתוח
תנו גם למתפתחות לזהם ולהתפתח, וכשיגיעו לרמה של המערב יצמצמו

הבעיה בלגדל עשירית ילד, היא שנורא קל לאבד אותו בחריץ של הספה וכאלה. עדיף, לדעתי, להתאגד עשר משפחות ביחד, ולגדל לסירוגין ילד שלם.
שלא לדבר על זה שההריון יקח רק ארבעה שבועות ...

אולי טרם גילו לך, אבל טוב לדעת כי ריבוי הריונות = שחיקה למערכות הגוף = בריאות ירודה = עליה בהוצאות רפואיות (וזה ההיבט הכלכלי בלבד).
אין להצהרה הזאת יותר מדי ביסוס. יש כמה דברים שנדפקים (רצפת אגן וכדומה) אבל יש גם יתרונות (סיכון מופחת לסרטן שד וסרטן שחלה) - אז בעיניי לא שיקול משמעותי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה קרנות מחקות - האם הן מרחיקות קוטלות חלומות? שוק ההון 23
ע בת 22 עם חלומות גדולים יומני מסע אישיים 21
E כדאיות מבצע למשתכן במודיעין - האם זו עסקת חלומות? נדל"ן 6
הסולידית לבקשת הקהל: תת פורום חדש בנושא יזמות, עסקים (קטנים וגדולים) והגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 2
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
מ השקעות נדלן בחול בסכומים קטנים נדל"ן 20
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
נ דברים קטנים (וגדולים) שאפשר לעשות למען איכות הסביבה אוף טופיק 71
P משיכת פיצויים ע"י יורשים, סכומים קטנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א איך פערים כל כך קטנים בין קרן צוברת ללא צוברת שוק ההון 7
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
D שינויים קטנים בשער הדולר ב google sheets שוק ההון 7
S עמלת המרה במיטב דש בסכומים קטנים שוק ההון 2
ס מניות דיבידנד - גם בתיקים קטנים? שוק ההון 18
Z דיון תיאורטי - שינויים קטנים שישפרו את שוק הפנסיה בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ג מסחר בסכומים קטנים שוק ההון 4
איש יקר משקיעה חדשה בסכומים קטנים VT מול בלאקרוק בגירסא השקלית שוק ההון 38
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
Liron2035 האם קה"ש IRA בסכומים קטנים מ-100 אש"ח זו פיקצייה? שוק ההון 20
N הורים לילדים קטנים חוסכים יותר ממה שהם חושבים? אוף טופיק 60
J קןשי להשקיע בסכומים קטנים שוק ההון 24
הסולידית ביטוח חסכונות בבנקים קטנים שוק ההון 56
A מספר תיקים קטנים מול תיק אחד גדול שוק ההון 7
מ מה לעשות עם חשבונות פנסיה קטנים שוק ההון 6
ע פלטפורמות אינטרנטיות להלוואות לעסקים קטנים שוק ההון 6
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
Tsachi01 הפורום הכלכלי העולמי (WEF) - מה התכלית שלו ולמה כל כך הרבה שנאה ציבורית כלפיו ברשת? אוף טופיק 0
H מס רכישה - הרבה שלישי דירות? נדל"ן 24
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
T האם כדאי לסגור מסלול צמוד במשכנתא בהנתן הרבה rsu שוק ההון 15
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב השוואה בין שני אגחים - האם אחד לא הרבה יותר טוב מהשני? שוק ההון 29
E הרבה פעמים צד שלישי מבקש ממני צילומים מהאירוע. מה לעשות? אוף טופיק 16
O למכור "הרבה" בזול או "מעט" ביוקר? התפתחות אישית 28
אקה הרבה כסף וקצת ידע, מה לעשות? שוק ההון 21
Liron2035 אחרי הרבה זמן, בודק שוב את המים: חלופה לIWDA בקה"ש IRA שוק ההון 50
Danielovich Dragon Protfoloio - איזה תיק עושה הכי הרבה תשואה ב100 שנה האחרונות? שוק ההון 12
unrealx למה הבנקים יורדים הרבה יותר משאר השוק? שוק ההון 56
A חוסך הרבה כסף אך הוא פשוט יושב בבנק... שוק ההון 6
ת מחפש מקלדת חדשה, למי שמקליט הרבה (משפטנים, מתכנתים) - המלצה? אוף טופיק 6
M איך זה שעדיין יש כ"כ הרבה היצע בשווי 3-5 מיליון בשוק? נדל"ן 116
amit ביטוחים ,לאחד שלא מבין הרבה צרכנות פיננסית 0
Yuvalbuz3 תואר או עסק שמכניס הרבה ? התפתחות אישית 68
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה