• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חימום סלון בגז, עצים או חשמל

סטרבו

משתמש רגיל
דירוג
556
שלום חברים.
יש לנו סלון ומטבח של כ50 מטר כחלל אחד עם הרבה חלונות , ועוד מזדרון עם חדרים של עוד 60 מטר.
כרגע יש לנו מזגן 3 כ"ס בסלון, והחדרים של הילדים עם רדיאטורים, בחדר הורים שמנו מזגן 1כ"ס.
שמעתי מחבר עם בית של כ60 מטר, הוא שם תנור גז ואומר שזה חום ממש ממש נעים ומחמם לו כל החורף (כנראה לא ברצף, אלא שימוש רגיל) כולל בישולים- בלון גז גדול אחד (כ400 שקל).
אחכ שמעתי ממכר אחר שיש לו קמין עצים בכלל, לא שאלתי אותו על עלויות.

האם כדאי להביא קמין עצים או תנור גז לסלון?
יש הרבה חלונות אז צריך עוצמה יותר גבוהה.
מה תהיה העלות השוטפת של כל אחד מהפתרונות, וגם מבחינת התעסקות מי שמכיר.

תודה רבה!

עד כמה שאני יודע החימום בגז הוא יחסית זול (גם מזגן אגב) והחום שלו הוא מאד נעים.
קח בחשבון שלוקח זמן לחמם איתו חללים גדולים.
בכל הארצות הקרות החימום הוא בגז, יותר נכון ברדיאטורים שעובדים על גז.

האם כדאי להביא קמין עצים
לא להתקרב לזה. הרבה תעסוקה, לכלוך ולא זול.
ומחמם לו כל החורף (כנראה לא ברצף, אלא שימוש רגיל) כולל בישולים- בלון גז גדול אחד (כ400 שקל).
לא מאמינה לסכום הזה. לדעתי זה לפחות 4 בלוני גז גדולים לחורף בהנחה של 12 שעות חימום ביום.
מה רע במזגן שיש לכם? זה נחשב מוצר חסכוני יחסית ולא דורש התעסקות.

לא להתקרב לזה. הרבה תעסוקה, לכלוך ולא זול.

אני אישית ממש נהנה מההתעסקות הזו (לבקע עצים, להדליק את האש, לבנות אותה כמו שצריך) ובעיניי זה חום ממש כיפי.

לא סגור בנוגע למחירים.

האם כדאי להביא קמין עצים או תנור גז לסלון?
יש הרבה חלונות אז צריך עוצמה יותר גבוהה.
מה תהיה העלות השוטפת של כל אחד מהפתרונות, וגם מבחינת התעסקות מי שמכיר.

תודה רבה!
קמין עצים זה כיף גדול, אכן יש, התעסקות אבל ה"חום" המופץ נעים יותר.
אם תשאל אותי, יותר נעים להיכנס לבית עם קמין וארובה מאשר מזגן, אולי סתם שאריות גנטיקה של הומו-סאפיינס או סתם רומנטיקה.
אם אין לך חבר "שימשן" עם עצים שמתעסק בתחום, חוץ מהקמת הקמין והארובה יש את העלויות של העץ [תלוי כמובן גם בסוג העץ].

קראתי מחקר לאחרונה שגורס כי החלקיקים משריפת העץ בקמין מסרטנים כאן
כששאלתי את חברי הטוב בנוגע לנ"ל הוא טען שבמדינתנו הקטנה עדיף למות מזה ולא מסיגריות/תאונות/לחץ/חרדה/פיגוע וכו', מסכים איתו :)

אם נוסע לחרמון או סתם לאיזור הגולן בקרוב,
תעשה סיבוב בכפרים הדרוזים תקבל פרספקטיבה על המחיר.
אם תרצה מישהו מהאיזור, תגיע לפרטי אנסה לעזור.

ששאלתי את חברי הטוב בנוגע לנ"ל הוא טען שבמדינתנו הקטנה עדיף למות מזה ולא מסיגריות/תאונות/לחץ/חרדה/פיגוע וכו', מסכים איתו
זכותו של החבר לבחור בדרך הנאה בעיניו למות, לא חושב שהוא צריך לקחת את השכנים שלו איתו- הסקה בעץ זו השיטה המזהמת ביותר לחמם.
באין תקן מסודר בארץ, הארובות כמעט שלא בולטות מעל פני הגג, והשכנים חוטפים חלקיקים נשימים לפרצוף. באזור בו אני גר יש ימים שאי אפשר לתלות כביסה בחוץ, כי כשהטמפ' יורדת מתחת ל-20 מעלות כל חוטבי העצים (עם טויוטה פריוס בחניה כמובן) מתחילים להדליק.
מסכים שלקושש, לסדר ולהדליק עצים זה כיף גדול, אפשר להסתפק בקומזיץ כמה פעמים בשנה.
https://www.sciencedirect.com/scien...DR66bwGEpTwUdezfbUZWfgsYs_XkqwOvbQtpuFvkWA56I
יש עוד מחקרים - https://www.stopkamin.co.il/

מבחינה אנרגטית מזגן זה הכי זול.

מהתיאור שלך, נשמע שהתרומה הכי משמעותית תהיה בידוד. חלונות שאוטמים טוב. ועדיף כפולים.

החימום בגז במדינות הקרות, אבל לא רדיאטורים.
רדיאטורים זה בבתים ישנים שבהם כבשן מרכזים מחמם שמן שזורם ברדיאטורים. בבניה חדשה יותר, לפחות בקנדה ב30 שנים האחרונות משתמשים במערכת מיזוג אויר שבה יש מזגן חשמלי וכיבשן גז שמחוברים למפוח במרתף והמזגן משמש לקירור והכיבשן לחימום והמפוח מזרים את האויר לעל הבית.
לגבי תנור עצים, להורים של אישתי יש בארץ, אכן החום מאד נעים אבל זאת התעסקות וליכלוך ומריחים כמו דגים מעושנים

תודה רבה לכל העונים והעוזרים.
אגב, הסלון -מטבח-פינת אוכל אצלנו מתחלקים ל
(כ25 מטר) בנויים עם תקרה גבוהה מעץ בשיפוע 2.5 מטר בקצה עד 4+- בשיא שזה סלון ופינת אוכל.
ומטבח וכניסה - כ25 מטר עם תקרה סטנדרט 2.5 מטר.

מבחינה אנרגטית מזגן זה הכי זול.

מהתיאור שלך, נשמע שהתרומה הכי משמעותית תהיה בידוד. חלונות שאוטמים טוב. ועדיף כפולים.

יש לי בעיה מסוימת של בידוד יציאה לגינה (בלגיים), הגומי בתחתית נאכל כמעט כולו.
אני מטפל בזה כרגע, אבל מכין את עצמי לשלב הבא אם זה לא יעבוד.
האם יש עוד דברים שאפשר לבדוק או לעשות מבלי להחליף חלון\דלת? כי אצלי זה גם תריסים וכו, וזו הוצאה כבר.

לגבי תנור עצים, להורים של אישתי יש בארץ, אכן החום מאד נעים אבל זאת התעסקות וליכלוך ומריחים כמו דגים מעושנים
מה השטח שמחומם שם? האם בנוסף מזגן? לכמה זמן זה מספיק?
איזה גודל צריך?

עד כמה שאני יודע החימום בגז הוא יחסית זול (גם מזגן אגב) והחום שלו הוא מאד נעים.
קח בחשבון שלוקח זמן לחמם איתו חללים גדולים.
בכל הארצות הקרות החימום הוא בגז, יותר נכון ברדיאטורים שעובדים על גז.
מעניין אותי לגבי עלויות, האם זה מחליף מזגן.

האם יש עוד דברים שאפשר לבדוק או לעשות מבלי להחליף חלון\דלת? כי אצלי זה גם תריסים וכו, וזו הוצאה כבר.
כן, וילון עבה יבודד מצוין.

אצל ההורים של אישתי הקמין בסלון בשטח של בערך 40מ אבל הוא מחמם את כל הקומה התחתונה שהיא בגודל של בערך 80מ וגם מורגש במסדרון בקומה ה2, אבל זאת התעסקות. צריך להאכיל אותו כל הזמן, שזה בסדר בשביל פנסיונר שיושב בסלון כל היום ורואה טלביזיה אבל נראה לי פחות מוצלח לאדם עסוק

נושאים דומים

Back
למעלה