• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חו"ד על תיק השקעות (IB)

• פותח הנושא IL90
  • פורסם בתאריך

IL90

משתמש סולידי
דירוג
18
רקע כללי:
הייטקיסט, גר במרכז, חוסך כ-4K בחודש (+3K שהולכים ישירות ל-ESPP). אין כוונה להשתמש בתיק הממוסה בקרוב, אם יהיה צורך מניח שאשתמש ב-RSU או בכסף נזיל.

פנסיה (250K ש"ח):
מקיפה + משלימה במסלול סנופי של מיטב ד"ש (דמי ניהול של 1.2% מההפקדה, 0.05% מהצבירה)

קה"ש (70K ש"ח):
שוב, מסלול סנופי של מיטב ד"ש, (0.45%)

תיק ממוסה (85K$ - IB):
הרעיון היה טיפה לפזר מעט את ההשקעה, אז התיק נראה ככה:
65 - ארה"ב (התחיל ב-VTI, באיזשהו שלב החלטתי לעבור לCSPX מטעמי מס, אבל אין לי כוונה למכור, אלא לקנות בעתיד רק CSPX)
25 - מחוץ לארה"ב (על אותו בסיס, VXUS ו-ACWX)
10 - אג"ח (BND)
עוד קרן ביטחון של 10K שקל בבנק

מעבר לזה יש עוד 15K$ של ESPP (ועוד סכום ב-RSU שאין לי כוונה לגעת בו)

שתי התלבטויות עיקריות:
1. האם יש טעם לפזר יותר את התיק, או להוריד את האחוז של ארה"ב בתיק הממוסה, או לפזר יותר את ה-25% (או גם וגם...)
2. לגבי ESPP, מה לעשות עם המניות שכבר יש אצלי (לשמור / למכור ולהשקיע מחדש כחלק מהתיק)
3. גם לגבי ESPP, לעתיד, יש טעם בquick sale במקום keep ואז להשקיע מחדש כחלק מהתיק? (כמובן שמתקשר לסעיף קודם)

אשמח להצעות לשינוי/שיפור
תודה.

האם יש טעם לפזר יותר את התיק, או להוריד את האחוז של ארה"ב בתיק הממוסה, או לפזר יותר את ה-25% (או גם וגם...)
2. לגבי ESPP, מה לעשות עם המניות שכבר יש אצלי (לשמור / למכור ולהשקיע מחדש כחלק מהתיק)
לא הבנתי אותך עד הסוף, יש לך 69 אלף שח בVXUS שמחזיקה 7,510 מניות מכמעט חצי כדור הארץ ואתה מתלבט אם זה לא מספיק מפוזר . בד בבד יש לך 49 אלף שח שמושקעים במניה בודדת (ESPP) שאתה מתלבט עם לשמור?
לגבי Espp, אישית כשהיה לי בעבר, הייתי גוזר את הקופון על הההנחה ומוכר, אבל אין פה נכון ולא נכון- שיקולים אישיים של פיזור ומיסוי.

3. גם לגבי ESPP, לעתיד, יש טעם בquick sale במקום keep ואז להשקיע מחדש כחלק מהתיק? (כמובן שמתקשר לסעיף קודם)
גם ESPP וגם RSU גורמים לייצוג יתר של החברה בה אתה עובד ולכן פוגעים באיזון של התיק. במקרה של RSU יש יתרונות מיסוי להחזיק שנתיים ואולי יותר. במקרה של ESPP לא ידוע לי על יתרונות של החזקה מול מכירה מיידית.
אם לא מכרת מיידית אז מכירה עשויה להביא לתשלום מס רווחי הון, שתמיד עדיף לדחות (בעיקר אם יש עליה משמעותית מאז ההענקה). קשה לשקלל את זה מול איזון התיק.

בקיצור, אם חשוב לך לא לתת ייצוג יתר גדול לחברה שלך אז כדאי למכור. אבל כמובן שיתכן שהמניה תעלה יותר מהשוק ואז בחוכמה שבדיעבד עדיף כמובן להחזיק.

ג.נ. מחזיק תיק מאוד לא מאוזן, בעיקר כתוצאה מ-RSU. את רוב ה-ESPP מכרתי מיידית אבל קרה שהחזקתי לא מעט שנים.

עד לא מזמן לא התייחסתי למניות של החברה כחלק מהפורטפוליו שלי, זה נכון, וזה משהו שאני מתכנן לשנות.
לגבי ה-ESPP, העדפתי לבצע KEEP ולא Quick Sale מתוך מחשבה לחסוך בעלויות ההעברה של הכסף, בדיעבד, יכול להיות שזה לא חכם, כי כל מכירה עתידית תגרור אירוע מס. להמשך אני מניח שאבחר ב-Quick Sale כדי למנוע את זה.
לגבי ה-RSU, כרגע מבחינת דברים שכבר הבשילו זה סכומים נמוכים אז לא רואה סיבה לגעת בזה. זה הולך להשתנות בקרוב, אבל אטפל בזה כשיגיע הזמן...

לגבי VXUS ו-ACWX, השאלה אם לא כדאי לתת איזשהו נתח ייעודי לשווקים מתפתחים במקום להתבסס על הפיזור המקורי של הקרן.

אל תשכח שגם המשכורת שלך תלויה בעקיפין בהצלחה של המניות של החברה בה אתה עובד.
כלומר אם החברה תיפול, לא רק המניות לא יהיו שוות כלום גם לא תהיה לך משכורת. זה מוסיף קצת לסיכון, לא אומר שזה לא טוב פשוט קצת יותר מסוכן.

אם rsu הבשיל ולא עברו שנתיים ממועד הענקתו תהיה מחוייב במס פירותי, לא הייתי נוגע בrsu בזמן שאני עובד בחברה(היו דיונים בפורום עם הסברים מבחינת המס, תחפש אם מעניין אותך).

אם בפיזור מיטבי עסקינן אז אתה מוטה יתר על המידה לארהב, גם פנסיה וקהש זה כסף שכדאי להכליל. שוב, לא אומר שכדאי לשנות אבל כרגע הסכום שנמצא מחוץ לארהב אצלך הוא זניח.

לגבי RSU, אני בדיוק בשלבים של מעבר בין חברות.
מכיוון שיש לי מניות שהבשילו אבל עדיין לא עברו שנתיים מההענקה, אני חושב שאחכה עם המכירה שלהן עד שיעברו השנתיים ואז אמכור ואשתמש בכסף לתיק המנוהל.

אני מסכים לגבי חשיפת היתר לארה"ב (בפועל זה יותר 85/10/5, יאוזן תוך כדי תנועה), ההתלבטות העיקרית שלי היא לגבי החלק שהוא לא ארה"ב. האם לשמור אותו תחת VXUS/ACWX או לפזר אותו באופן אקטיבי בין שווקים שונים.

התייעצות המשך:
מכיוון שכמו שצויין פה,הפנסיה וקרן ההשתלמות מאוד מוכוונות לארה"ב, נראה לי שאת החשיפה של שאר התיק צריך לאזן.
חשבתי על:
60% VTI/CSPX
20% VXUS/ACWX
15% EIMI
5% BND

ESPP ימכר מיידית ויושקע חזרה בתיק, RSU יוחזק לפחות שנתיים משיקולי מיסוי.

מה דעתכם בנושא?

מה דעתכם בנושא?
הכל הגיוני, אבל באחוזים נמוכים שגם מבטאים סכומים נמוכים באופן אישי אני לא רואה סיבה להחזיק ולא חושב שזה ישפיע. בעיניי היה עדיף משהו דומה ל- VTI/VXUS 50/50 וזהו עבור החלק המנייתי (במידה ואתה מעוניין בפיזור עולמי).
לא ממליץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J חו"ד לגבי תיק השקעות שוק ההון 10
מ ניהול תיק השקעות, תושב חו"ל שוק ההון 2
nmac תיק השקעות משולב בניירות ישראלים+חו"ל שוק ההון 1
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
D מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב) שוק ההון 10
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
H חו"ל פרנק שווייצרי כיצד להתנהל כספית צרכנות פיננסית 6
L מיסוי ריאלי/נומינלי על מניות חו"ל, מכירה רעיונית מיסים 3
פ קיזוז דיוידנדים חו"ל עם הפסד הון מחו"ל ללא חבות מס מיסים 3
ר יצירת קשר עם שירות לקוחות- אינטראקטיב חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
I קיזוז הפסדים מועברים בנספח חו"ל, 1301/1327 מיסים 5
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R קביעת שער הדולר בקרנות חו"ל שוק ההון 5
A קנית קרן על מדדי חו"ל מנוטרלת או לא מנוטרלת: שוק ההון 6
ש קרנות השתלמות מוטות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א השתלמות מדדי חו"ל וחששות מנפילת השקל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G תמהיל השקעה ישראל - חו"ל שוק ההון 3
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
N קרן פנסיה לאזרח ישראלי תושב חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M אתרי נתונים וסטטיסטיקות על תעודות חו"ל שוק ההון 11
ה האם יש השהייה בין השער של קרן סל עוקבת מדד חו"ל ל ETF המקביל? שוק ההון 18
K מס על קרנות נאמנות ישראליות עוקבות מדד חו"ל מיסים 2
O מסלול פנסיה - מדדי מניות חו"ל פסיבי מול מסלול מניות רגיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
הדבורה מיה "יבוא" הפסד הון חו"ל משנים קודמות כנגד רווח הון שוטף בארץ מיסים 2
א נדל"ן בסכומים קטנים - סינדקציה, חו"ל ועוד רעיונות? נדל"ן 12
ד אמזון/אתרי חו״ל וחיסכון אמיתי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
R קרן משולבת מניות חו"ל - מגודרת למרות שמחזיקה בקרן אחרת לא מגודרת? שוק ההון 3
SwingMan קרן השתלמות פאסיבית מחקה מדדי מניות חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 3
י גמל/השתלמות במסלול פאסיבי מדדי מניות חו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
M מסלול פאסיבי מניות חו"ל - רק 52% מניות. מדוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y מיסים על הכנסות מניירות חו"ל לעולים חדשים בברוקר ישראלי מיסים 5
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
כ הכנות לשיחה עם חברת השקעות בנדל"ן חו"ל נדל"ן 61
flower תקנות חדשות - מיסוי קרנות NTR,צוברות, מדדי חו"ל ישראליים מיסים 2
S פקדון במקום אגח במרכיב הסולידי (חו"ל) שוק ההון 13
N חלוקה גיאוגרפית בהלמן מחקה מדדי חו"ל שוק ההון 1
A הפניקס מחקה מדדי חו"ל שינוי מסלול לs&p 500 צרכנות פיננסית 1
T קה"ל IRA- השקעה המניות ישראליות מול מניות חו"ל שוק ההון 8
twister קרן השתלמות מחקה מדדי מניות חו”ל (?) - הלמן אלדובי שוק ההון 14
W קרן מחקה אג"ח חו"ל שוק ההון 2
ש [מועד עדכון הנתונים בבורסות חו"ל] שוק ההון 4
סשה תעודות סל בנקים חו"ל שוק ההון 2
O הפסד ערך מט״ח במסחר חו״ל שוק ההון 1
N אנליסט גמל מניות חו"ל- האם עוקבת אחר MSCI WORLD? שוק ההון 2