• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים (MBA)

בן?

משתמש רשום
דירוג
0
הי שלום ואהלן לכולם/ן. לונג טיים רידר וכו' (:
אני מתלבט כבר המון זמן האם להתחיל תואר שני במנהל עסקים (MBA) באונ' ת"א. אני מקבל המון חוות דעת סותרות לכאן ולכאן, ונראה לי שזה מקום טוב להתייעץ בו.
עליי: בן 28, בוגר מדמ"ח ומתמטיקה מהפתוחה. עובד שש שנים בחברת סטארט אפ. התחלתי כמפתח, הייתי מנהל מחלקת פיתוח והיום מנהל מוצר. מתכוון להמשיך לעבוד בתחום (ובתקווה להתקדם עוד) בשנים הקרובות.
דברים שהייתי רוצה לקבל בתואר:
  1. אני לומד המון בחברה הנוכחית שלי, אבל זו רק חברה אחת ובכל זאת סטארט אפ ועדיין ממציאים המון תוך כדי עבודה. הייתי שמח להיחשף יותר לעולם שבחוץ וללמוד על מודלים ו-best practices קיימים.
  2. אני אוהב ונהנה מאוד ללמוד בכללי. הייתי רוצה ללמוד עוד על נושאים בכלכלה, התנהגות ומבנה ארגוני, ולהבנתי אפשר לבנות הרבה מהתואר סביב הנושאים האלה.
  3. אשמח מאוד גם לפגוש ולדבר עם עוד א/נשים מעניינים שנתקלים באתגרים ובעיות דומות (לאו דווקא מתחום ההייטק).
דברים שאני לא מצפה שיקרו:
  1. שהשורה בקו"ח תשנה את מסלול הקריירה שלי לנצח או תהפוך אותי למיליונר.
  2. שהלימודים יהוו תחליף באיזשהי צורה להתנסות מעשית בעבודה.
הדבר העיקרי שמדאיג אותי הוא שקיבלתי מכל מני מקומות רושם שגם הסטודנטים וגם המוסד מתייחסים לתואר כטרנזקציה (משלמים כסף ומקבלים שורה בקו"ח) ופחות אכפת לכל הצדדים מה באמת יילך בתואר ובשיעורים. כי אם זה העניין אז חבל על הכסף ועל הזמן.
השורה התחתונה - ברור לי שאני לא חייב ללמוד את התואר ושהשורה בקו"ח לא תשנה את חיי. השאלה היא האם זו יכולה להיות חוויה כיפית, חברתית ומעניינת, או שמדובר בסתם דרך צינית להעביר כסף מצד אחד לצד אחר.
מה דעתכם/ן?
שאלת בונוס: התואר הרגיל עולה כ-30 אש"ח. אונ' ת"א מציעה מסלול פרטי בהתמקדות בהייטק ויזמות שעולה 70 אש"ח. תחושת הבטן שלי לגבי המסלול השני טובה עוד פחות מזו שיש לי לגבי המסלול הרגיל, אבל אשמח ממש לשמוע אם למישהו/י יש ניסיון כלשהו איתו.
המון תודה!
בן

תתחיל מלעשות קורס מנהל עסקים בסיסי כלשהו בקורסרה ולראות שזה מעניין אותך. שקלתי את הצעד הזה (אני בוגר מדעי המחשב) ואחרי שלקחתי קורס אונליין גיליתי שזה משעמם תחת.

לא עשיתי תואר שני, ואת הראשון לא בת"א, אז הפידבק שלי כמעט לא יעזור לך...
אבל להבנתי הקטע החברתי הוא דומיננטי יותר בתואר הראשון (ואילו אתה עשית בפתוחה).
ככל שזה אפשרי, הייתי מברר מה גודל החוג, האם יש קבוצות פייסבוק\וואטסאפ פעילות למחזורים, ואז אולי שואל באחד המקומות האלה.

דבר עם מי שעשה את התארים הספציפיים.

על פניו נשמע כיף, מעניין, נטוורקינג
תראה שבא לך על השקעת הזמן והכסף
השיקולים שלך הגיוניים ל 2 הכיוונים
אישית הייתי נרתעת מהתואר היקר יותר (נשמע בעיקר פלצני) אלא אם מישהו שעשה אותו ישכנע אחרת

השורה התחתונה - ברור לי שאני לא חייב ללמוד את התואר ושהשורה בקו"ח לא תשנה את חיי. השאלה היא האם זו יכולה להיות חוויה כיפית, חברתית ומעניינת, או שמדובר בסתם דרך צינית להעביר כסף מצד אחד לצד אחר.
מה דעתכם/ן?
נראה לי שאתה חושב ללמוד את התואר בדיוק מהסיבות הנכונות, וזה מאוד חשוב. אתה מתכוון ללמוד אותו בשביל עצמך, ולא בשביל מישהו אחר או כדי לסמן V.
אם באים בגישה כזו לתואר, ניתן גם להפיק ממנו הרבה. אם מגיעים כדי לסמן V, אז פשוט מסמנים V.
אני חושב שזה מתאים מאוד במסלול הקריירה בו אתה נמצא, וזה כן יכול לתרום לך דווקא כי התעסקת בניהול פיתוח וניהול מוצר, מה שאומר שאתה בתנועה מתמדת ויש לך ראש פתוח.
בניגוד לתואר 2 במדעי המחשב למשל, בו תתחפר באיזו נישה, שיש אולי 2 אנשים בעולם שיבינו מה אתה עושה, תואר במנהל עסקים חושף אותך להרבה דברים רלוונטים לחיים בכלל, כגון: מדעי התנהגות, שיווק, מימון, אסטרטגיה, ניהול, אתיקה, פטנטים ועוד.
אני חושב שזה אחלה רעיון.

MBA כן או לא זה ים. הסיבות שמנית נשמעות טובות וכנות, אז זאת לא אופציה שהייתי פוסל. הרבה אנשים שמגיעים ל-MBA מרקע של מדעים מדויקים/הנדסה לא מפנימים שניהול הוא בעיקר soft skills / people skills אלא אם כן אתה גיק של מימון ואז הסיבות לתואר שונות לחלוטין.

הבעיה בארץ (ועלית עליה) שזה לחלוטין תואר שנותן לך שורה בקורות החיים, ולכן באופן אישי לא למדתי את התואר בארץ. בחו"ל זה עולם אחר לחלוטין שעולה ים של כסף אבל יכול להעיף אותך קדימה בהרבה מובנים, במיוחד עם תבחר להישאר בחו"ל בטווח הקצר-בינוני ואז לחזור.

מבחינת גיל ונסיון תעסוקתי אתה נשמע תחרותי, הרבה תלוי כמובן בציונים, פרסים, הצטיינויות בדרך וכו'.

המלצתי - לחשוב על תואר בחו"ל, עם עדיפות לתואר חד שנתי וכזה שמתחיל בינואר הקרוב. אין טעם לחכות אם זה מה שאתה רוצה ובמקום להתחיל בספטמבר 2021 ולסיים את הלימודים במאי 2023 תוכל לסיים אותם בשלהי 2021. שיקול קרדינלי נוסף הוא מקום שיש בו סיכוי לקבל מלגה/שעלות המחיה לא רצחנית מדי. לגבי ארה"ב או אירופה, זה כבר תלוי בהעדפות שלך, אבל תיקח בחשבון שכל בתי הספר בטופ-20 הם די תחרותיים אז תצטרך להגיש מועמדות לארבעה-חמישה כדי להבטיח לעצמך מקום.

באירופה הטופ זה INSEAD, IMD ו-London Business School. בארה"ב מניח שתסתדר למצוא לבד.

הפוסט שלך מאוד מדוייק למצב שאני הייתי בו, התחלתי בפיתוח, עברתי לניהול מוצר, והתחשק לי ללמוד יותר את העולם הביזנסי.
מעניין מה עשית בסוף ומה דעתך על זה?
אני כן הלכתי למנהל עסקים באחת המכללות בארץ, אני בסוף הסמסטר השני עכשיו.
היו דברים שלמדתי, אבל אני מרגיש שרק נוגעים בהמון דברים בצורה שטחית ולא מבינים אותם עד הסוף, ושגם המרצים לא מספיק מומחים בתחומם.
אני מנסה להבין אם זה התואר השני בכללי, שהוא עם מספר שעות מועט ולכן לא יכול להתעמק בדברים, או שמדובר במכללה ספציפית.
אשמח לשוחח ולשתף תובנות (מוזמן לפנות בפרטי)

עשיתי, הרוב היה די שטחי, הקורסים בחשבונאות ומימון היו הכי מוצלחים ולמען האמת גם תרמו להמשך הקריירה שלי (ברגע שיש לך אחריות p&l זה מאוד עוזר להבין במימון ובחשבונאות ).
האם הייתי עושה שוב, כנראה שלא. היה כיף, אבל בתכלס רק שלושה קורסים מתוך כל מה שעשיתי באמת עוזר לי בחיים.
חברים שלי עשו בארה"ב, להם זה פתח המון דלתות בקריירה, אבל זה גם 250 אלף שח...

עשיתי, הרוב היה די שטחי, הקורסים בחשבונאות ומימון היו הכי מוצלחים ולמען האמת גם תרמו להמשך הקריירה שלי (ברגע שיש לך אחריות p&l זה מאוד עוזר להבין במימון ובחשבונאות ).
האם הייתי עושה שוב, כנראה שלא. היה כיף, אבל בתכלס רק שלושה קורסים מתוך כל מה שעשיתי באמת עוזר לי בחיים.
חברים שלי עשו בארה"ב, להם זה פתח המון דלתות בקריירה, אבל זה גם 250 אלף שח...
זה מה שרציתי להמליץ , קורסים בחשבונאות ומימון, אלה הכי רלבנטים למנהל.

לא כל כך ברור לי למה אתה רוצה ללמוד ומה אתה רוצה להשיג. תואר MBA בארץ הוא ממש לא עניין של ידע אלה תוספת לקו״ח ובמקרה הטוב קצת קשרים. הוא ממש לא פותח דלתות ולא עושה רושם לאף אחד. בטוח בשביל להתקדם התחום ניהול מוצר לא צריך תואר כזה ואין שום קשר. בארץ אין תוכנית MBA טובה ברמה של בתי ספר מובילים חו״ל. דרך אגב, בעולם גם אין יותר מידי מקומות טובים.
אם אתה מרגיש שאתה חזק ובאמת רוצה להתקדם בצורה משמעותית אתה יכול לעשות תואר MBA במקום טוב בארצות הברית, באנגליה, צרפת או ספרד. חלק מהתוכניות לא דורשות נוככות 100% בקמפוס, אתה לא צריך לגור בחו״ל אבל כן צריך לנסוע לשם מספר פעמים בשנה. זה מיועד לאנשים שעובדים ולא יכולים.לא רוצים לעזוב את המקום עבודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה התייעצות לגבי תואר שני התפתחות אישית 25
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
וינסנט התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9
A התייעצות לגבי חלופות להשקעה ב ETF לאג"ח ארה"ב שוק ההון 6
ש התייעצות לגבי כסף נזיל שוק ההון 7
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
W התייעצות לגבי הלוואה מעמותת "עוגן" צרכנות פיננסית 24
ש התייעצות לגבי דירה ראשונה מינוף או הון עצמי נדל"ן 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
L התייעצות לגבי דירה 2 חדרים חדשה באשדוד נדל"ן 55
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התייעצות לגבי הערכת סיכונים/סיכויים שוק ההון 3
ד התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 12
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ק התייעצות לגבי מכירת דירה ראשונה ויחידה ולהשקיע ולעבור לשכירות. נדל"ן 9
B התייעצות לגבי דמי ניהול שוק ההון 8
A התייעצות לגבי בחירת ברוקר ותמהיל תיק שוק ההון 15
O התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 1
A התייעצות לגבי חיסכון/השקעה שוק ההון 6
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
H התייעצות לגבי פתיחת תיק שוק ההון 18