• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בטוחה לטווח קצר-בינוני לאישה במצב סיעודי

נמר הכסף

משתמש רשום
דירוג
9
שלום חברים :)

רציתי לשאול פה שאלה לאן אתם הייתם מפנים סכום כסף לחסכון סולידי למספר שנים בודדות.

אני אתאר קצת את המצב קודם לכן:

אמא של חבר קרוב עברה אירוע מוחי לפני שנתיים (בת פחות מ-60 אך מקבלת כבר פנסייה על אובדן כושר עבודה, עוד מלפני האירוע).
היא מקבלת קיצבה מביטוח לאומי + פנסייה לא גדולה במיוחד, וכעת הגשנו תביעה לביטוח סיעודי שהיה לה (אמור להיות כ 5000 שקלים בחודש למשך 60 חודשים).

כל הכסף יוצא כרגע על מטפלת סיעודית + הוצאות שוטפות של הבית (מים, חשמל, קניות וכו'). אם וכאשר היא תקבל את הביטוח הסיעודי, אני מאמין שהם יוכלו לחסוך סכום של בין 2500 - 3500 שקל בחודש (אני עכשיו עובד עם החבר על הכנת תקציב מסודר והבנת המספרים לעומק).
כרגע הם קיבלו סכום חד פעמי מהביטוח של כ-100 אש"ח (אני מאמין שזה תשלום רטרואקטיבי של הביטוח מרגע האירוע, אך החברה לא אמרה דבר לגבי הסכום או לגבי הקצבה החודשית לאחר מכן. התנהלות מוזרה מאוד, אבל זה לא משנה כרגע).

אין להם חסכונות, חוץ מהבית שלה שבבעלותה.
ויש לה נטייה להתנהלות כלכלית מאוד לא נבונה. ולכן אני גם חושב שכדאי שהכספים האלה לא יראו בחשבונות.

אני חשבתי שהדבר הכי נכון לעשות כרגע זה להפקיד את רוב הסכום 71,000 בקופת גמל להשקעה במסלול סולידי למדי עד 25% מניות כדי שלא יאבד מערכו ובמקרה הצורך יוכל לעבור לחלק מהקצבה החודשית של הפנסייה (לאחר גיל 60). מפני שאג"ח ופקדונות כרגע הם בדיחה מבחינת התשואה.
(שאר הסכום צריך גם ככה לכסות חובות לצערי). ולהשתדל לחסוך כמה שיותר מהביטוח הסיעודי אם יתקבל, להפקיד בפקדונות ולהעביר גם לקופת הגמל להשקעה בשנה הבאה כאשר הדבר יתאפשר (עוברים כרגע את המקסימום הפקדות לשנה).

המטרה היא שהכסף לא ישחק מאינפלציה, ושהוא יספיק לה לאחר הפסקת התשלום מהביטוח הסיעודי.
בנוסף כדאי שיהיה איזשהו מנגנון מובנה לחיסכון שלא דורש מהם התעסקות רבה (לדוגמה הוראת קבע מחשבון הבנק לקופת הגמל להשקעה).

אולי פספסתי נקודות מסויימות שאתם חושבים עליהם, כמובן לא מנסה לעשות את ההשקעה האופטימלית (לכן לא חושב יותר מידי על עמלות, אולי זו טעות?) אך זאת שתתאים לסיטאציה הנוכחית.
אשמח לכל עזרה, האם לדעתכם דבר כזה בטוח מספיק למצב רגיש שכזה וכו'

תודה רבה!

אני בטח לא ממליץ, אבל במקום להשקיע 100% מהכסף במסלול של 25% מניות, אפשר להשקיע 25% מהכסף במסלול של 100% מניות. חבל לשלם דמי ניהול על כל שאר הכסף כשהוא גם ככה יושקע במשהו שנותן~0 ריבית.

אני בטח לא ממליץ, אבל במקום להשקיע 100% מהכסף במסלול של 25% מניות, אפשר להשקיע 25% מהכסף במסלול של 100% מניות. חבל לשלם דמי ניהול על כל שאר הכסף כשהוא גם ככה יושקע במשהו שנותן~0 ריבית.
אממ לא חשבתי על זה ככה, מעניין מאוד.

וכמובן שאני לא מבקש שום סוג של המלצה אלה נקודות נוספות למחשבה..

האם ידוע לכם אם קיימת אופציה לעשות הוראת קבע מהבנק לפיקדון (צמוד מדד לדוגמה), והאם זה משנה עם הפיקדון נמצא בבנק אחר?
מאמין שנבדוק את העניין הזה בימים הקרובים מול הבנק, אבל רציתי לראות אם למישהו יש נסיון או מושג בעניין לפני כן.

הבית שבבעלותה:
ממליץ לשקול האם נכון להמיר את הבעלות על הלבנים לתזרים כספי .
(באם הבית גדול מידי או יוקרתי מידי לבחון השכרתו או מכירתו ומעבר לדירה מתאימה יותר, אולי האפשרות של משכנתא הפוכה יכולה לתת מענה רלוונטי ((לא מספיק מכיר את הנושא)) )
בהצלחה וכל הכבוד על העזרה שאתה מגיש לחבר ולמשפחתו

הבית שבבעלותה:
ממליץ לשקול האם נכון להמיר את הבעלות על הלבנים לתזרים כספי .
(באם הבית גדול מידי או יוקרתי מידי לבחון השכרתו או מכירתו ומעבר לדירה מתאימה יותר, אולי האפשרות של משכנתא הפוכה יכולה לתת מענה רלוונטי ((לא מספיק מכיר את הנושא)) )
זה לא כל כך רלוונטי למען האמת, מפני שלאחרונה הנגשו את הבית לצרכים שלה. (הוא לא גדול מדי, ולמען האמת מצבו לא כזה טוב להעמדה בשוק הנדל"ן).
בנוסף אין לה או לבן שלה ממש יכולת להתעסק בכל הנושא הזה (וגם אין ממש צורך), אני חושב שזה יתרון שיש לה בית ואין צורך להתעסק עם שכירות וכו'.

התזרים הכספי שלה אמור להספיק בהחלט איך שאני רואה את זה, ואפילו יאפשר להם לחסוך קצת כל חודש כמו שכתבתי, אבל מפני שחלק מהתזרים הוא זמני (60 חודשים של הביטוח הסיעודי, ובלעדיו אין מספיק כסף) יש צורך בחיסכון חכם ובטוח של הכספים שיספיקו לה גם לעתיד.

אני לא חושב שצריך הרבה יותר מהצמדה למדד ומניעת איבוד הערך של הכסף.
אני מנסה להבין איך כדאי לגשת לעניין, ובמינימום התעסקות (הוראות קבע, או משהו אחר שאני לא חושב עליו?).

ועוד אופציה לעתיד כמו שציינתי, היא שבעוד מספר שנים כאשר היא תהיה בת 60 נוכל להפקיד לה את הסכום לפנסיה דרך קופת גמל ובכך להגדיל לה את הקצבה. כמובן שצריך לבדוק האם הדבר כדאי, בכמה זה יגדיל את הקצבה, מה התנאים של הכסף לשאירים ועוד.
(ביררנו וכרגע הדבר לא אפשרי מפני שהיא מקבל פנסיה תחת אובדן כושר עבודה).

תודה רבה @fliper ונקווה שזה יסתדר על הצד הטוב ביותר :)

כספים שנמצאים בקופת גמל להשקעה אפשר לנייד לקרן פנסיה (והם גם יירשמו כקצבה מוכרת בלי צורך בהתעסקות מיותרת עם מס הכנסה) אחרי גיל 60.

כספים שנמצאים בקופת גמל להשקעה אפשר לנייד לקרן פנסיה (והם גם יירשמו כקצבה מוכרת בלי צורך בהתעסקות מיותרת עם מס הכנסה) אחרי גיל 60.
כן אני מודע להעניין, לכן אני חושב שזו יכולה להיות אופציה טובה בעוד כעמה שנים. כמובן שצריך יהיה לראות את התנאים ואת הגדלת הקצבה שדבר כזה יספק..

לצערי נראה שכרגע זה עניין קצת קשה לשמור על ערך הכסף, גם מדיונים אחרים שקראתי פה בפורום. פיקדונות צמודי מדד שלא תמיד נמצאים, אג"חים צמודי מדד שעולים יותר מהפירעון שלהם, ריבית אפסית בבנק...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
חושב בגדול השקעה (לא) בטוחה - בניה בעייתית נדל"ן 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0