• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בדירה בחו"ל לטווח ארוך

radiohead

משתמש רשום
דירוג
0
הי,

אני שוקל לאחרונה לחפש השקעה בתחום הנדל"ן בחו"ל לצורך הרחבת תיק ההשקעות שלי.

קווים מנחים:
מחפש השקעה לטווח ארוך (10+) וללא פליפים.
פאסיביות חשובה (כלומר מינימום התעסקות במהלך ההשקעה)
העדפה להשקעה ישירה בנכס (ולא שותפות ליזמות/השבחה כלשהי)
מניח מינוף של 50% לצורך הגדלת התשואה להון הפוטנציאלית. עדיפות לתשואה להון ולטווח ארוך במקום תשואה ותזרים שוטפים (מלבד כיסוי עלויות המימון). הון להשקעה בסביבות 100K$

אילו שווקים ונכסים יכולים להתאים לי מניסיונכם?

אם תבחר למנף את הסכום הזה רוב המקומות בארהב יהיו נגישים

אני קצת נרתע מארה"ב לאחר עליות המחירים הרבות והמרחק הרב. נראה לי שיהיה קשה למצוא הזדמנות השקעה נאותה ולא תהיה לי יכולת לוודא "בעיניים".
מה לגבי אירופה? קראתי קצת בפורום ובפייסבוק על צפון אנגליה. מה דעתכם? לא הצלחתי להבין לאיזה תשואות ניתן לצפות על השקעה של כ-200 אלף דולר (כאשר 100 מהם הון עצמי, כלומר מינוף של 50%)
שאלה נוספת - מה עלות לדוגמא של תיווך/סוכן בקניית נכס ומה העלות השוטפת של ניהול הנכס (סוכן/נציג/חברת ניהול)?

אני קצת נרתע מארה"ב לאחר עליות המחירים הרבות והמרחק הרב. נראה לי שיהיה קשה למצוא הזדמנות השקעה נאותה ולא תהיה לי יכולת לוודא "בעיניים".
מה לגבי אירופה? קראתי קצת בפורום ובפייסבוק על צפון אנגליה. מה דעתכם? לא הצלחתי להבין לאיזה תשואות ניתן לצפות על השקעה של כ-200 אלף דולר (כאשר 100 מהם הון עצמי, כלומר מינוף של 50%)
שאלה נוספת - מה עלות לדוגמא של תיווך/סוכן בקניית נכס ומה העלות השוטפת של ניהול הנכס (סוכן/נציג/חברת ניהול)?
מציע לקרוא וללמוד ממה שיש לגוגל לענות

@doc29 משקיע באירלנד, אולי יש לו אינפוט.
יש גל של זרים שקונים ביוון, זה זול מאד וקרוב אבל אין שם מימון.

אתונה. מחיר נמוך, סימני יציאה ממשבר עמוק, מיסוי מיטיב. ב100 אלף יורו רכשתי לאחרונה עם מימון מהארץ שני נכסים במרכז העיר, כולל שיפוץ מן היסוד שלהם וכולל כל ההוצאות הנלוות. אין מימון ביוון לאף אחד. צפוי להשתנות בשנה הבאה להבנתי, כשיש הצופים שיגרום לעליית מחירים (כי המקומיים, שכרגע לא יכולים לקחת משכנתא, יכנסו למשחק).

לגבי דבלין, אין נכסים בפחות מ-220 200 אלף יורו, כך שלא רלוונטי. ובנוסף כמו כל האיזור המחירים תקועים הרבה בכלל עניין הברקזיט, כך אומרים. מצד שני התשואות גבוהות באופן חריג ומדובר במדינה חזקה בניגוד ליוון.

לא ממליץ ולא מייעץ.

אתונה. מחיר נמוך, סימני יציאה ממשבר עמוק, מיסוי מיטיב. ב100 אלף יורו רכשתי לאחרונה עם מימון מהארץ שני נכסים במרכז העיר, כולל שיפוץ מן היסוד שלהם וכולל כל ההוצאות הנלוות. אין מימון ביוון לאף אחד. צפוי להשתנות בשנה הבאה להבנתי, כשיש הצופים שיגרום לעליית מחירים (כי המקומיים, שכרגע לא יכולים לקחת משכנתא, יכנסו למשחק).

לגבי דבלין, אין נכסים בפחות מ-220 200 אלף יורו, כך שלא רלוונטי. ובנוסף כמו כל האיזור המחירים תקועים הרבה בכלל עניין הברקזיט, כך אומרים. מצד שני התשואות גבוהות באופן חריג ומדובר במדינה חזקה בניגוד ליוון.

לא ממליץ ולא מייעץ.
תוכל לשתף איך מצאת את הדירות? אתה עובד עם מתווך?

תוכל לשתף איך מצאת את הדירות? אתה עובד עם מתווך?
עובד עם מתווך ישראלי שמקשר לכל אנשי המקצוע המקומיים הנדרשים.
הגעתי אליו דרך היכרות אישית, אחרת לא יודע אם הייתי הולך על זה, לא הכי סומך על ישראלים, אבל ייתכן שזה פאק אישי שלי.
ג.נ. אין לי שום קשר עסקי אליו (פרט לעובדה ששילמתי לו כסף עבור השירות).

רק מוודא - המשמעות היא שניתן לקנות רק במזומן?
להבנתי כן. לא התעמקתי אבל יש מגבלות מאוד גדולות על הבנקים מבחינת מימון שניתן לתת ומדובר במצרך מאוד נדיר שם כרגע, כך נאמר לי.

מה רף הכניסה באתונה? מאיפה הייתם ממליצים להתחיל ללמוד את הנושא? אשמח לרפרנסים.

מה רף הכניסה באתונה? מאיפה הייתם ממליצים להתחיל ללמוד את הנושא? אשמח לרפרנסים.
מאוד נמוך- סד"ג 30 אלף יורו.
יש קבוצת פייסבוק של השקעות באתונה שמנהל אותה בחור שגם מארגן רכישות שם (=לוקח משקיעים פוטנציאליים, מסייר איתם, מראה להם נכסים, עוזר להם לפתוח חשבון בנק וכו'- יש המון כאלה), כך שכנראה לא הכי אובייקטיבית ויש שם קצת מידע.

בתכלס, חוץ מקריאה קצת ברשת לגבי מקומות ושכונות אני לא יודע אם יש איך "ללמוד" את הנושא. לא מכיר פורומים או בלוגים אובייקטיביים בנושא באנגלית (חיסרון ביחס לאנגליה או אירלנד או כמובן ארה"ב).
הדרך הכי יעילה אם אני צריך לחשוב על זה היא לטוס לשם לשבוע. להיפגש עם 2-3 מתווכים, לסייר בכמה שכונות, לתשאל אותם על כל דבר אפשרי (שכונות וסוגי נכסים מומלצים) וככה להיסגר על סוג נכס ומיקום. רובם המוחץ אני מאמין כבר עבדו עם משקיעים ישראלים שמאוד נפוצים שם, ויוכלו לקשר אותך לאנשי מקצוע נוספים.

היי
שאלה מצוינת, כל משקיע חושב שונה, לכן אתה צריך השקעה שמתאימה לך, ארשום לך מספר נקודות שמומלץ לקחת בחשבון,
מאחר וכל השקעה יש בה סיכון מסוים, אני בעד זהירות והשקעות סולידיות.
אני מציע לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

1. מומלץ להתמקד בכלכלה מערבית גדולה, מדינה דמוקרטית

2. באזור ההשקעה עדיף שכר ברוטו ממוצע של 10,000 ש"ח ומעלה,
זה הופך את הנכס נגיש לשוכרים רבים ממעמד ביניים, וכאשר המימון נגיש, יש יכולת לקבל מימון משמעותי,
כך מחירי הנכסים עולים.

3. יכולת לתקשר מבחינת השפה, חשוב בעיקר כשיש בעיות או צורך בהתנהלות משפטית

4. נושא המיסוי, לצערי משקיעים רבים מישראל לא מבינים את נושא המיסוי, יש לו השפעה
ישירה על השורה התחתונה, על הסכום שנשאר בידי המשקיע.

5. עיתוי הרכישה, אומנם עליית מחירים ושכירויות זה ספקולציה, אך חשוב שיהיו אינדיקטורים
התומכים באפשרות זו, לכן חשוב להבין האם במגמת השוק הנוכחי ניתן לצפות לכך.

6. איכות והיצע חברות הניהול המקומיות.

7. האם ניתן לקבל מימון מקומי ?

אני מקווה שעזרתי לך להתמקד, בכל מקרה יש עבודה רבה כדי לבחור בשוק מסוים ובעיר מסוימת.

בהצלחה !

הגעתי אליו דרך היכרות אישית, אחרת לא יודע אם הייתי הולך על זה, לא הכי סומך על ישראלים, אבל ייתכן שזה פאק אישי שלי.
הפוך מפאק, קורא את המציאות נכונה!
יש קבוצת פייסבוק של השקעות באתונה שמנהל אותה בחור שגם מארגן רכישות שם (=לוקח משקיעים פוטנציאליים, מסייר איתם, מראה להם נכסים, עוזר להם לפתוח חשבון בנק וכו'- יש המון כאלה), כך שכנראה לא הכי אובייקטיבית ויש שם קצת מידע.
מנסיוני עם הרבה קבוצות אחרות (לא זאת) כמעט כולם שם עוסקים בתחום שבעיקר מחמיאים לעוסקים אחרים בתחום (CIRCLE JERK) וכולם מנסים לדוג לקוחות. הייתי לוקח בערבון מאד מוגבל מה שרושמים שם.

הפוך מפאק, קורא את המציאות נכונה!

מנסיוני עם הרבה קבוצות אחרות (לא זאת) כמעט כולם שם עוסקים בתחום שבעיקר מחמיאים לעוסקים אחרים בתחום (CIRCLE JERK) וכולם מנסים לדוג לקוחות. הייתי לוקח בערבון מאד מוגבל מה שרושמים שם.

אז איך היית מציע לתקוף את העניין למישהו שהרקע שלו הוא רק השקעות בשוק ההון ואין לו רקע בהשקעות נדל"ן בכלל?

אז איך היית מציע לתקוף את העניין למישהו שהרקע שלו הוא רק השקעות בשוק ההון ואין לו רקע בהשקעות נדל"ן בכלל?
הייתי ממליץ לו בדיוק מה שהייתי ממליץ לחתול שרוצה לתקוף פיטבול:
לרדת מהרעיון.
אם בכל זאת יש לו פנטזיה על בלטות בארצות ניכר הייתי ממליץ לך (לפי סדר העדיפויות):
1. להשקיע בעזרת תעודת סל על קרנות ריט.
2. להשקיע בעזרת קרנות ריט בצורה ישירה.
3. לחבור למישהו בעל נסיון בתחום שאתה סומך עליו בתור שותף.
5. להשקיע בעזרת קרן פרטית כזו או אחרת, קרן בעלת טרק-רקורד ממושך.
4. ללמוד את התחום על בוריו, קודם ללמוד קצת מימון, אח"כ הרבה נדל"ן בארץ ואח"כ התאמות לנדל"ן במקום בו אתה רוצה להשקיע, כולל החוק, תקנות, מיסוי, בנקאות בינלאומית וכו', כולל כמובן כמה וכמה נסיעות ליעד ההשקעה ולימוד מקומי של השוק עם הרגליים.

לא ממליץ ולא מייעץ.
בהצלחה .
מצאת שוכרים טובים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ השקעה בדירה בחו״ל נדל"ן 15
מומו הברווז השקעה בדירה בחו"ל נדל"ן 7
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
א השקעה בדירה בתל אביב נדל"ן 44
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
F כדאיות השקעה בדירה ראשונה נדל"ן 22
S השקעה בדירה ללא הון עצמי שוק ההון 37
ל דילמת מינוף תיאורטית - השקעה בדירה 100% באמצעות משכנתא נדל"ן 54
G השקעה בדירה חדשה באשקלון שכונת אגמים נדל"ן 35
Octopus ווידוא של חישוב נכון לכדאיות השקעה בדירה נדל"ן 25
unrealx השקעה בדירה, דירה ראשונה נדל"ן 5
א השקעה בדירה בליברפול נדל"ן 16
A השקעה בדירה ראשונה שעלותה 450אלף נדל"ן 25
Evgeny Sahnin ״השקעה״ בדירה למגורים לעומת דירה להשקעה נדל"ן 14
ש השקעה בדירה "בפריפריה" (חיפה/בש/אשדוד) נדל"ן 234
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14

נושאים דומים

Back
למעלה