• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השוואה בין ברוקרים ישראלים

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

נראה שהפוסט שלי ב"עמלות ודמי ניהול" הלך לאיבוד, מנסה את מזלי עם פוסט נפרד.

השוואה בין תנאי ברוקרים ישראלים - מתלבט בעיקר בין פסגות ו IBI, אשמח לדעתכם.

משקיע מתחיל, מתכנן להפקיד 50K ש"ח ואז להשקיע כ 15K בחודש בקניית קרן שיקלית עולמית אירית של בלאקרוק SSAC ACWI. כלומר אין צורך בהמרת מט"ח או ביצוע דוח"ות. בהמשך כשיגדל התיק, ואשתפשף בתחום, אשקול להעביר ל IB.

אני כרגע מושקע בקרן השתלמות וקרן פנסיה במיטב דש, לכן מבחינת פיזור הסיכונים לא ארצה להשקיע שם. מבחינת אקסלנס - ראיתי שהם מציקים למי שלא עושה הרבה פעולות, לכן לא ארצה להשקיע דרכם. התחושה שלי ללכת עם פסגות, נראים זולים בהכל, כולל מט"ח - תציעו בבקשה אם יש לנסות להתעקש על דברים נוספים.

2 האופציות שאני מתלבט הן פסגות ו IBI להלן הפרטים. אשמח לעזרה עם מי כדאי ללכת, או על מה להתעכב עוד במשא ומתן.

תודה רבה לעונים.

אקסלסנסIBIפסגותמיטב דש (לא מומלץ כי שאר הכסף שם)
מינימוםעלותמינימוםעלותמינימוםעלותמינימוםעלות
₪19.00₪15.00₪10.00₪15.00דמי ניהול חודשיים
הבינלאומיהפועליםלאומיבנק
Ordent, Spark, View Trade, Global XtradeSpark, View Trade, OrbisOrdent, SparkView Tradeמערכת מסחר
99 ש"ח20 ש"ח לנייר, 150 מקסימום0ק/מ ריגילים !!!! אפשר עד 300 ישראלידמי העברת תיק בארץ
10$ לסוג של נייר10$ לסוג של נייר10$ לסוג של ניירק/מ רגילים !!!דמי העברת תיק זר
15$העברת מט"ח
עד 5 פטור, אח"כ 22 ש"חהעברה שקלית
₪3.000.085%2.35 ש"ח0.08%₪2.000.07%₪4.650.09%ק/מ מניות
פטורק/מ קרנות מנוהלות (ת"א)
₪3.000.07%קרן מחקה
₪3.000.07%2.35 ש"ח0.08%₪2.000.06%₪4.650.08%ק/מ אג"ח
₪3.000.05%2.35 ש"ח0.06%₪2.000.05%₪4.650.06%ק/מ מק"מ
2.5 ש"ח2.5 ש"ח?-2.5 ש"ח-2.5 ש"חאופציות
-₪16.005 ש"ח0.08%₪2.000.07%ק/מ קרנות נאמנות
₪2.000.07%ק/מ קרנות סל
ק 8$, מ 9$1 סנט למניה7.5$1 סנט למניה7.0$1 סנט למניה8$1 סנט למניהק/מ ניירות ערך ארה"ב
12$4$אופציות ארה"ב
60$1 סנט למניהק/מ ניירות ערך קנדה
--חוזים
20$1 סנט למניהק/מ OTC
50 במטבע העיסקה0.30%15 במטבע העיסקה0.15%ק/מ אירופה
9$3$ לאופציה9$3$ לאופציהק/מ אופציות
50$0.25%50 במטבע העיסקה0.25%אג"ח חו"ל
אין?פתיחת/סגירת חשבון
איןאיןאיןדמי משמרת
איןאיןאיןאי ביצוע
איןאיןביטול/שינוי לימיט
איןאיןאיןאיןהעברה לחשבון הלקוח (פדיון)
איןאיןאיןתקבולי אג"ח (דמי טיפול ריבית)
איןאיןאיןאיןדמי טיפול דיבידנד
איןהעברת הוראה דרך חדר מסחר
איןעמלת מימוש מעו"ף
איןעמת מימוש מט"ח
מרווח 2 אג' משער ההמרה0.5% מהשער הרציף - 1.65 אג'פחות מ 1 אג' (30 ש"ח ל 10000)המרת מט"ח
₪10.00עמלת משיכת שקלים ??
???על ידי הבנק (גבוה)עמלת משיכת מט"ח

אתה מתכוון לנצל את כל הפריטים בטבלה?
עמלות זה התחתית של התחתית של השיקולים.
קודם תחליט איך התיק שלך הולך להיראות.

אחרי זה יהיה די ברור מי החברה כי אתה תתמקד רק בשורות בטבלה שתשתמש בפועל.

אגב, תחשוב על ההפרש המקסימלי השנתי שאתה הולך לחסוך, לעומת הזמן שהשיקול הזה לוקח לך.

אתה מתכוון לנצל את כל הפריטים בטבלה?
עמלות זה התחתית של התחתית של השיקולים.
קודם תחליט איך התיק שלך הולך להיראות.

אחרי זה יהיה די ברור מי החברה כי אתה תתמקד רק בשורות בטבלה שתשתמש בפועל.

אגב, תחשוב על ההפרש המקסימלי השנתי שאתה הולך לחסוך, לעומת הזמן שהשיקול הזה לוקח לך.
תודה על ההערה. אני הולך רק לרכוש את הקרן של בלאקרוק השקלית בלאקרוק SSAC ACWI, בסכום של 50 אלף ש"ח ואז בהפקדות של 15 אלף ש"ח.

החישוב הוא 10 ש"ח * 12 דמי ניהול + 0.07% * 230,000 שהוא ההשקעה השנתית שתהיה - אבל בפסגות לא יהיה קיזוז של דמי הניהול כי צריך להגיע ל 40 ש"ח בחודש נדמה לי, ואז יוצא 281 בשנה.

מול IBI, שזה 15*12 ש"ח + 230,0000 * 0.08% עם קיזוז ק/מ כך שבפועל יוצא רק דמי ניהול חודשיים, כלומר 180 ש"ח בשנה.

עוד טיפים במשא ומתן ?

החשבת את ההשקעה החד פעמית בהשקעה השנתית.
צודק.

שנה ראשונה זה יהיה פסגות 281, IBI 205.

שנים הבאות זה 180 אלף ש"ח קניה, בפסגות 120 + 126 = 246 ש"ח
ב IBI עדיין דמי הניהול רק של 180 ש"ח, כי עמלת הקניה כל חודש תהיה 12 ש"ח על קניה של 15000 ש"ח ויתקזז מול 15 ש"ח.

נקודה מעניינת שב IBI משתלם יותר לקנות כל חודש בקצת, מאשר בבת אחת כל רבעון.

צודק.

שנה ראשונה זה יהיה פסגות 281, IBI 205.

שנים הבאות זה 180 אלף ש"ח קניה, בפסגות 120 + 126 = 246 ש"ח
ב IBI עדיין דמי הניהול רק של 180 ש"ח, כי עמלת הקניה כל חודש תהיה 12 ש"ח על קניה של 15000 ש"ח ויתקזז מול 15 ש"ח.

נקודה מעניינת שב IBI משתלם יותר לקנות כל חודש בקצת, מאשר בבת אחת כל רבעון.

כמו שאתה רואה ההבדלים הם קטנים מאוד ולכן זה לא משנה.

מה שקריטי זה עמלת העברת תיק למקרה שהברוקר ירע לך את התנאים. היו סיפורים על מקרים כאלה ללקוחות שלא היו מספיק רווחיים.

כמו שאתה רואה ההבדלים הם קטנים מאוד ולכן זה לא משנה.

מה שקריטי זה עמלת העברת תיק למקרה שהברוקר ירע לך את התנאים. היו סיפורים על מקרים כאלה ללקוחות שלא היו מספיק רווחיים.
העברת תיק בפסגות לתיק ישראלי (אני מניח שבלאקרוק שקלית נחשב תיק ישראלי) היא 0, IBI 20 ש"ח לנייר מקסימום 150 ש"ח.

העברת תיק בפסגות לתיק ישראלי (אני מניח שבלאקרוק שקלית נחשב תיק ישראלי) היא 0, IBI 20 ש"ח לנייר מקסימום 150 ש"ח.
רק חשוב שיהיה לך את זה בכתב בחוזה.
כבר היו סיפורים על לקוחות שלא דאגו לזה ונדרשו לשלם הרבה מאוד.

רק חשוב שיהיה לך את זה בכתב בחוזה.
כבר היו סיפורים על לקוחות שלא דאגו לזה ונדרשו לשלם הרבה מאוד.
יש לי מייל מול הסוכן, ציטוט:

2. העברת תיק ני"ע מפסגות לגוף אחר:

א. לני"ע זרים – 10 דולר לני"ע (לא משנה כמות היחידות שאתה מחזיק באותו נייר)

ב. לני"ע ישראלים – פסגות לא גובה עמלה ! (המקובל בשוק זה לגבות ע"כ כמו עמלת מכירה)

פסגות בדר"כ לא נותנים 10 ש"ח דמי ניהול לתיק שמתחיל מתחת ל300K
אז רק תוודא שאתה מקבל את זה על תיק של 50K באמת

2 דברים להתייחס
1. תבדוק עם פסגות לגבי קיזוז במינימום 10 שקל ולא 40, אפילו בדמי ניהול יותר גבוהים זה משתלם לך
2. אם תקנה בפסגות כל רבעון במקום כל חודש תחסוף עוד 40 שקל בשנה (למרות שלדעתי זה סכומים זניחים מאוד)
3. יש בפסגות מבצע חבר מביא חבר, אם יש לך מישהו שיצרף אותך הוא לדעתי מקבל חצי שנה פתור מעמלות , אולי גם אתה

הדמי ניהול הם באמת זניחים יחסית לגודל תיק שאתה צופה
ברור שצריך להתייחס לזה
אבל יותר חשוב זה שירות, מענה וכו
אני כמובן לא יכול להמליץ מי יותר טוב
אבל לפחות אצלי אני מריגש מאוד נוח, הרבה בהתחלה השתמשתי בחדר מסחר

כן כמו שאמרו 0 עמלת העברה לני"ע ישראלים זה פלוס גדול, במיוחד אם בעתיד תרצה לעשות מכירה בשכבות (לא רישמי, טכני - כלומר העברה בין חשבונות)

עוד נקודה למחשבה זה במקרה שאתה רוצה להתמנף. למיטב הבנתי הפסגות אי אפשר להתמנף או לקבל הלוואה כנגד תיק המניות.
לא בדקתי אבל מהפרסום של אקסלנס הם אומרים שיש אפשרות להתמנף עד פי 4

עוד נקודה למחשבה זה במקרה שאתה רוצה להתמנף. למיטב הבנתי הפסגות אי אפשר להתמנף או לקבל הלוואה כנגד תיק המניות.
לא בדקתי אבל מהפרסום של אקסלנס הם אומרים שיש אפשרות להתמנף עד פי 4
אתה מתכוון שבתי השקעות אחרים מאפשרים כמו בקרן השתלמות, לקבל הלוואה בתנאים טובים לכל מטרה ?

אתה מתכוון שבתי השקעות אחרים מאפשרים כמו בקרן השתלמות, לקבל הלוואה בתנאים טובים לכל מטרה ?
זו לא הלוואה לכל מטרה אלא זה מינוף שמטרתו היא לאפשר קניית מניות בסכום יותר גבוהה ממה שהכנסת לחשבון (ותשלום ריבית על ההפרש).
לפעמים אפשר להשתמש במינוף כדי לעשות cash out ואז זה יותר כמו הלוואה אבל צריך לשמור על יחס בין שווי התיק לגודל החוב.
אם יש לך ניירות ערך שהם לא ישראליים אז הכי משתלם זה לעשות מינוף דרך IB (וכבר כתבו על כך מספר פוסטים).

לי יש מספר קרנות מחקות ישראליות עוד מהתקופה שהייתי צעיר ותמים וחשבתי שדמי הניהול שם ישארו סבירים (טרום כניסת בלאקרור לארץ).
הייתי שמח להתמנף או לקבל הלוואה כנגדן אבל בפסגות אמרו לי שזה לא אפשרי.

בכל אופן, דיברתי היום עם אקסלנס על ריביות המינוף כנגד ני"ע ישראליים וממה שאמר לי הנציג הריביות הן באזור P+3-P+5 אז אני וויתרתי על מעבר אליהם.

תבדוק גם IBI דרך שלומי ארדן או את פסגות/מיטב ועוד דרך ידע שווה כסף
בכלל יסתובב לך הראש מהשוואות

תבדוק גם IBI דרך שלומי ארדן או את פסגות/מיטב ועוד דרך ידע שווה כסף
בכלל יסתובב לך הראש מהשוואות
סגרתי עם פסגות - הם נתנו לי תנאים של מי שמשקיע עם תיק גדול (10 ש"ח בחודש), עם תיק קטן של 50 אלף (מתחיל עם קטן כדי להתרגל, פשוט מנטלית) + חצי שנה פתור מעמלות. מכל הבחינות מצאו חן בעיניי מהכל + היכולת לעבור חברה בתיק ישראלי ב 0 ש"ח.

רק תוריד גם את עמלת המינימום אם אתה מצליח

סגרתי עם פסגות - הם נתנו לי תנאים של מי שמשקיע עם תיק גדול (10 ש"ח בחודש), עם תיק קטן של 50 אלף (מתחיל עם קטן כדי להתרגל, פשוט מנטלית) + חצי שנה פתור מעמלות. מכל הבחינות מצאו חן בעיניי מהכל + היכולת לעבור חברה בתיק ישראלי ב 0 ש"ח.
קיבלתי הצעה דומה. ו ההתקשרות עם הנציג הייתה נעימה ויעילה (טלפון + מיילים במהלך השבוע). בהחלט הצעה אטרקטיבית, אולי אני קצת פרנואיד אבל איך אתה מרגיש לגבי השינויים והעסקה של הבעלים החדש? יש לך השערה או איזה תובנה לגבי זה?

קיבלתי הצעה דומה. ו ההתקשרות עם הנציג הייתה נעימה ויעילה (טלפון + מיילים במהלך השבוע). בהחלט הצעה אטרקטיבית, אולי אני קצת פרנואיד אבל איך אתה מרגיש לגבי השינויים והעסקה של הבעלים החדש? יש לך השערה או איזה תובנה לגבי זה?
שאלתי את הסוכן בזמנו, אני יודע שהוא לא אובייקטיבי, אבל הוא אמר - מעניין אותך איזה שם מופיע בסוף הפירמידה ? וכל עוד התנאים טובים, ומה גם שהם מציעים מעבר תיק חינמי, לא חושב שיש מה להפסיד.

יש עמלת משיכת שקלים של 10 ש"ח? כלומר כל משיכה מהתיק מחשבון הברוקר לחשבון הבנק האישי יגבו ממך 10 ש"ח?

כמובן שבמשיכת סכומים יותר גבוהים העמלה זניחה (נגיד לכשתגיע כבר לשלב הפרישה, עם משיכה חד-שנתית למשל).

במשיכה של סכומים קטנים כמו 5K-10K זה עוד עמלה של 0.2%-0.1% ככה סתם.

וכל הכבוד על עמלת העברת התיק ב-0 ש"ח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אוגורן המרת מט"ח - השוואה מעשית צרכנות פיננסית 54
צ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 0
לאץ' השוואה בין ETFs סקטוריאליות שוק ההון 2
קאמי השוואה ב״הוצאות ניהול השקעות״ בין קרנות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 3
mk1 השוואה בין קרנות סל ת״א שוק ההון 1
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
W השוואה בין קרנות תכלית ת"א 125 שוק ההון 2
R השוואה בין קרן נאמנות מנוהלת לבין קרן מחקה שוק ההון 0
א השוואה בין acwi ל-3 הקרנות שוק ההון 1
ש השוואה בין השקעות של קרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
F השוואה בין תמהילים למשכנתא נדל"ן 24
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
ב השוואה בין שני אגחים - האם אחד לא הרבה יותר טוב מהשני? שוק ההון 29
ש השוואה בין מסלולי קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A השוואה בין שתי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 4
stamEhad אג"ח, החלק הסולידי בתיק - השוואה בין תיק "שוקולד מריר" VS. תיק "שוקולד מריר בטעמים" שוק ההון 10
S השוואה בין חברות + שאלות על קרנות נאמנות שוק ההון 2
ramiv קניית דירה בארץ מול השקעה בשוק ההון - השוואה שוק ההון 42
P השוואה בין אפיקי השקעה שוק ההון 1
Dinoman השוואה שעשיתי בין הקרן VT לבין אלטשולר שחם מסלול מנייתי לקופת גמל להשקעה בשנה האחרונה שוק ההון 32
M השוואה בין: קסם SP500 KTF לעומת SP 500 PTF (פסגות)/קסם SP MidCap400 ETF שוק ההון 11
S מישהו מכיר מנגנון קיים שבודק השוואה של שני ETF? שוק ההון 1
D השוואה בין קרנות להשקעה ב MSCI Emerging Markets שוק ההון 4
ה השוואה בין ביצועי קרנות מחקות שוק ההון 6
O השוואה בין קופת גמל IRA או קרן פנסיה - לא מה שציפיתי צרכנות פיננסית 6
א השוואה בין ילין לפידות ואלטשולר למדד צרכנות פיננסית 20
Y השוואה בין כרטיס היטקזון ל ineedit צרכנות פיננסית 87
O השוואה בין קרן פנסיה מחקה וקופ"ג IRA צרכנות פיננסית 0
P השוואה בין המדדים השונים שוק ההון 3
H ביטוח בריאות- השוואה בין השב"ן לפרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
Y הרכב תיק הארי בראון - השוואה בין אפשרויות שוק ההון 8
Y השוואה חישובית בין תיקים מנוהלים להשקעה דרך בית השקעות שוק ההון 15
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
dorian העברת קופ״ג - השוואה בין בתי השקעות+מסלקה כתנאי שוק ההון 0
N השוואה שביצעתי בעולם ה: "היכן לנהל את הכסף" שוק ההון 3
א מחפשת השוואה של עוקבי S&P לS&P שוק ההון 2
unrealx השוואה בתשואות בין קרן שקלית לדולרית שוק ההון 1
ITS אג"ח ממשלתי לעומת זהב - השוואה כנכסים מאזנים למניות שוק ההון 26
י השוואה בין שוק ההון לבין נדל"ן נדל"ן 3
קורא הדוק מסחר עצמאי - השוואה של מערכות מסחר/שירות לקוחות בבתי השקעות השונים צרכנות פיננסית 4
L מדדי השוואה לנכסים שאינם סחירים/השקעות אלטרנטיביות שוק ההון 2
R השוואה בין רכישת דירה ותיק פסיבי לצורך פרישה מוקדמת שוק ההון 121
IdoB השוואה בין קרנות מחקות ת"א 100 צרכנות פיננסית 0
א השוואה בין מיטב ד"ש ל-IBI צרכנות פיננסית 25
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
Aslan ממה ברוקרים מרוויחים ? שוק ההון 1
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה