• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברת תיק ני"ע ישראלי לברוקר זר (שאלת אופטימיזציה ולא טכנית)

מה הכי טוב:

• סך הכל מצביעים
    13

littleworm

משתמש רגיל
דירוג
75
שלום לכולם,

אני קורא פה כבר הרבה שנים ובזכות הרבה מהחברים פה גם משקיע כבר במשך כמעט שנתיים.
קודם כל, תודה רבה לכל מי שכותב פה, אתם מקור ענקי של ידע שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר.
אחרי המון המון קריאה לא הצלחתי להגיע למסקנה לבד ומכיוון שמדובר בלא מעט כסף, הייתי שמח לשמוע את דעתכם בנושא.
החלטתי להעביר את תיק ההשקעות שלי מאקסלנס ל-IB ואני מתלבט מה הדרך הטובה ביותר (מזעור הפסד כספי ובלגן בירוקרטי) לעשות זאת.
התיק שלי היום מורכב מהשילוש המוכר של הקרנות של בלאקרוק (S&P 500, EUR, EM) וביחד הם שווים בערך 200 אש"ח. (יש לי גם אג"ח ישראלי שכרגע לפחות אני מתכנן להמשיך להחזיק).

איך שאני רואה את זה יש לי 3 אופציות:
1. למכור הכל, לשלם בערך 3,500 ש"ח מס רווחי הון, להעביר שקלים ל-IB ולקנות את אותם הקרנות בבורסה בלונדון.
יתרונות: קל ופשוט, אין סימני שאלה, אין בירוקרטיה.
חסרונות: להיות סדר גודל של יומיים מחוץ לשוק בשוק תנודתי, ולשלם 3,500 ש"ח מס.

2. להעביר את הקרנות מאקסלנס ל-IB. קראתי את כל (באמת כל) השרשור של שיווק קרנות בלאקרוק ולפי מה שהבנתי לפחות באופן תיאורטי, זה אמור להיות אפשרי. עד כמה שהבנתי צריך לבקש מאקסלנס/בלאקרוק להעביר את הניירות בין ת"א ללונדון ואז אני מעביר מאקסלנס ל-IB. אם יש מישהו באמת עשה את זה אשמח שיכתוב פה. דיברתי עם נציג של אקסלנס בטלפון היום והוא לא עזר בכלום.
יתרונות: אין זמן מחוץ לשוק, אין תשלום מס.
חסרונות: אולי לא אפשרי, סומך על אקסלנס לסבך את התהליך, הרבה בירוקרטיה.

3. למכור את כל האג"חים בתיק (כמעט אין רווחים) ולהעביר את רוב העו"ש ל-IB (כמעט 100 אש"ח ביחד), לקנות את הקרנות ב-IB ובמקביל למכור אותם באקסלנס (בורסות שונות, אין בעיה חוקית). לעשות עוד סיבוב של העברת מזומן ל-IB ועוד קניה/מכירה מקבילים. לקנות מחדש אג"חים.
יתרונות: לא נמצא מחוץ לשוק, אני יכול למכור רק עד שאני מגיע למגן מס שכרגע יש לי (מכרתי את כל קסם ושות' בהפסד במרץ בשביל לקנות עוד בלאקרוק) ולהמנע מתשלום מס עכשיו.
חסרונות: קצת מורכב לוגיסטית - לא נורא, יותר עמלות ק/מ - לא נורא, חלק אולי יישאר באקסלנס עד לירידות הבאות (אם בכלל יהיו).

אשמח לשמוע מה דעתכם, אם יש אופציה יותר טובה ממה שהצעתי, או דברים שלא לקחתי בחשבון.
כמובן לא מבקש המלצות או ייעוץ, רק לשמוע מה אתם חושבים.

תודה רבה

קודם כל כדאי לוודא שאתה יכול להעביר ניירות מאקסלנס ל-IB. אם פתחת חשבון ללא נוכחות פיזית אתה תידרש להזדהות פיזית במשרדים שלהם (אם הם מקבלים כיום קהל) או להעביר רק לבנק. כך לפחות מניסיוני ומכמה חברי פורום נוספים.
אופציה 2 טובה יותר היא לבדוק אם אתה יכול להעביר (רק להעביר, לא לסחור) את הקרנות הנוכחיות שלך ל-IB. יש טענות שכן. את ההמרה לאירופיות תעשה כבר ב-IB אם וכאשר תרצה למכור.
חוץ מזה, אופציה 3 נשמעת מאוד הגיונית (עריכה: לא, יש מס) ולא מסובכת אם התיק הוא בסביבות 50% מניות.

נערך לאחרונה ב:
מה המוטיבציה להעברה?
אם זה בשביל לחסוך דמי ניהול, אז נשמע שאופציות 1 ו 3 צריכות לרדת מהפרק. כי המיסים שתשלם שווים דמי ניהול של שנים רבות.

אז נשארה אופציה 2.

אם יש מוטיבציות אחרות אז התשובה תשתנה בהתאם.

קודם כל כדאי לוודא שאתה יכול להעביר ניירות מאקסלנס ל-IB. אם פתחת חשבון ללא נוכחות פיזית אתה תידרש להזדהות פיזית במשרדים שלהם (אם הם מקבלים כיום קהל) או להעביר רק לבנק. כך לפחות מניסיוני ומכמה חברי פורום נוספים.
אופציה 2 טובה יותר היא לבדוק אם אתה יכול להעביר (רק להעביר, לא לסחור) את הקרנות הנוכחיות שלך ל-IB. יש טענות שכן. את ההמרה לאירופיות תעשה כבר ב-IB אם וכאשר תרצה למכור.
חוץ מזה, אופציה 3 נשמעת מאוד הגיונית (עריכה: לא, יש מס) ולא מסובכת אם התיק הוא בסביבות 50% מניות.
הם לא מקבלים קהל היום בגלל הקורונה, האלטרנטיבה היא שהם שולחים מסמך במייל שאתה מחתים בנוכחות נוטריון/עו"ד שזיהה אותך ושולח להם בדואר (רגיל). ביקשתי מהם להתחיל את התהליך הזה. לא ידעתי שיש אפשרות להעביר ישירות את הקרנות הנוכחיות, זה נשמע כמו אפשרות טובה.

לפי מה שקראתי בפורום יש אנשים שזה לא הגיע בצד המקבל, או שצריך להכניס ידנית תאריכי קניה ושווי.
בעיקר בגלל שאני צריך להתנהל מול שירות הלקוחות של אקסלנס, שבינתיים מכמה שיחות איתם לא מאוד עוזר.

מה המוטיבציה להעברה?
אם זה בשביל לחסוך דמי ניהול, אז נשמע שאופציות 1 ו 3 צריכות לרדת מהפרק. כי המיסים שתשלם שווים דמי ניהול של שנים רבות.

אז נשארה אופציה 2.

אם יש מוטיבציות אחרות אז התשובה תשתנה בהתאם.
הסיבה העיקרית היא אפשרות המכירה בשכבות. זה יכול לייצר הבדל של המון כסף ביום שארצה להתחיל לחיות מהתיק וזה בהחלט מרגיש לי ששווה את "ההשקעה" של המעבר עכשיו, גם בהנתן המס שאשלם עכשיו.
סיבה משנית יותר היא שזה מאפשר גמישות (לפחות מחשבתית) במידה וארצה לעבור לחיות באירופה או ארה"ב בהמשך החיים.
הנוחות של מערכת המסחר והעמלות המוזלות הם מבחינתי בגדר בונוס לא רע בכלל.

צריך להכניס ידנית תאריכי קניה ושווי.
אכן צריך, אבל זה לא מסובך בכלל.
הסיבה העיקרית היא אפשרות המכירה בשכבות
זו סיבה מצויינת להחזיק חשבון בברוקר זר, אבל (אם התיק הוא לעוד שנים רבות) לא ממש סיבה להעביר את הניירות הקיימים כי הם בכל מקרה "שכבה נפרדת".
אבל להחזיק 2 חשבונות זה משהו שאכן כדי להימנע ממנו הייתי מעדיף לספוג את המס.

אז נשמע שהאפשרות הכי טובה תהיה אם אצליח להעביר ישירות את הקרנות השקליות ל-IB.
אעדכן פה בהמשך אם זה הצליח או נכשל.

תודה רבה לכולם על התגובות!

אני בזמנו העברתי תיק שמורכב מVTI+VXUS ממיטב דש לIB דרך בנק הפועלים.
שלב 1: מעבירים את הניירות לבנק (8$ לנייר (אצלי = 16$)).
שלב 2: מעבירים את הניירות מהבנק לIB (כנראה ששוב 8$ לנייר, אני כבר לא זוכר).

השלב השני רק טיפה מפחיד כי צריך לקשר בין IB לבנק. אבל קיבלתי הוראות מדוייקות משירות הלקוחות של IB, פעלתי לפיהן והכל עבר חלק.

שים לב שאתה מוציא את כל המידע הדרוש מאקסלנס. כמו תאריכי קניה ומכירה בשביל לעדכן בIB.

בהצלחה.

@Yoss
הבטחתי לעדכן אם הצלחתי להעביר קרנות בלאקרוק שקליות ל-IB, כרגע לצערי זה לא צלח.
אחרי שדיברתי בטלפון עם IB הנציגה אמרה שאשלח inquiry בשביל שהתשובה תהיה מבוססת כי היא לא בטוחה.
להלן מה ששלחתי ומה שענו לי:
Summary: Transfer positions listed on TASE (Tel Aviv)
******** 2020/08/11 12:08:40
I'm currently holding 3 different positions through my old broker in Israel (Excellence) that I would like to transfer to IBKR.
From a conversation with your representative, I understand that due to regulations and the fact that I'm a legal resident of Israel, I can't hold positions traded in the Tel Aviv exchange in my account.
However, these positions are traded in several exchanges, so they advised it should be possible to convert them from the Tel Aviv exchange to the London exchange for example, where I should be able to hold and trade them.
These are the positions I enquiring about:
1. Tel Aviv symbol: ISH.FRF MS EURO, Tel Aviv number: 1159094, ISIN: IE00B4K48X80
2. Tel Aviv symbol: ISH.FRF MSCI EM, Tel Aviv number: 1159169, ISIN: IE00BKM4GZ66
3. Tel Aviv symbol: ISH.FRF SPX 500, Tel Aviv number: 1159250, ISIN: IE00B5BMR087

Please advise whether it's really possible for me to transfer my positions from the old broker to IBKR, and that you would convert them to the London exchange.
If so, please tell me whether (and how much) the fees will be, and how to proceed with this process.
Thank you

IBCS 2020/08/13 07:50:44
Dear Mr. *********

Thank you for your message.

IBKR is not able to accept delivery of assets in currency ILS traded on TASE for residents of Israel. If your broker is able to complete a depository switch to another currency e.g. GBP or any other currency which is offered for trading and wish to deliver them to IBKR it would be possible.

It is not possible to delivery from Israeli depository in ILS to IBKR and then do a depository switch.

Kind regards
Stefanie
Funds and Banking
IBKR Customer Service
אם יש למישהו יש רעיון איך לקדם את זה בדרך אחרת אשמח לשמוע.
כרגע מה שאני מתכנן לעשות זה לנסות לדבר עם אקסלנס לראות אם הם יכולים להמיר לי את ההחזקה מקרנות שקליות לקרנות דולריות וכמה זה יעלה. נציג אחד ששאלתי אותו על זה אמר שהם לא רוצים לעשות את זה אבל אני לא בטוח שהוא הבין על מה אני מדבר בכלל.

@Yoss
הבטחתי לעדכן אם הצלחתי להעביר קרנות בלאקרוק שקליות ל-IB, כרגע לצערי זה לא צלח.
אחרי שדיברתי בטלפון עם IB הנציגה אמרה שאשלח inquiry בשביל שהתשובה תהיה מבוססת כי היא לא בטוחה.
להלן מה ששלחתי ומה שענו לי:

אם יש למישהו יש רעיון איך לקדם את זה בדרך אחרת אשמח לשמוע.
כרגע מה שאני מתכנן לעשות זה לנסות לדבר עם אקסלנס לראות אם הם יכולים להמיר לי את ההחזקה מקרנות שקליות לקרנות דולריות וכמה זה יעלה. נציג אחד ששאלתי אותו על זה אמר שהם לא רוצים לעשות את זה אבל אני לא בטוח שהוא הבין על מה אני מדבר בכלל.
לא ראיתי אם אתה אמריקאי או לא, אבל רשום במפורש
"IBKR is not able to accept delivery of assets in currency ILS traded on TASE for residents of Israel."

לא ראיתי אם אתה אמריקאי או לא, אבל רשום במפורש
"IBKR is not able to accept delivery of assets in currency ILS traded on TASE for residents of Israel."
אני לא אמריקאי, יש לי רק אזרחות ישראלית ואני גר בישראל. לפני שפניתי אליהם החברים פה בפורום אמרו שכן אמור להיות אפשרי להחזיק בניירות האלה בלי לסחור. אבל נראה שזה לא אפשרי.

אני לא אמריקאי, יש לי רק אזרחות ישראלית ואני גר בישראל. לפני שפניתי אליהם החברים פה בפורום אמרו שכן אמור להיות אפשרי להחזיק בניירות האלה בלי לסחור. אבל נראה שזה לא אפשרי.
אם התייחסת ל @אורי ג. אז הוא גם אמריקאי
וכנראה ההשראות שונות

לנסות לדבר עם אקסלנס לראות אם הם יכולים להמיר לי את ההחזקה מקרנות שקליות לקרנות דולריות וכמה זה יעלה.
כשאני ביקשתי מהם אותו דבר הם לא הסכימו. תבוא נחוש. בהצלחה

אולי אפשר לבדוק מול איישרס (אולי דרך אלטשולר?) מה הפרוצדורה.

אולי אפשר לבדוק מול איישרס (אולי דרך אלטשולר?) מה הפרוצדורה.
למרות שעברו כמה חודשים אני מקפיץ בשביל לתת עדכון נוסף לגבי תהליך העברת ניירות בלאקרוק ישראלים ל-IB בתקווה שאולי זה יעזור לעוד אנשים וגם אני אמצא תשובה.

במהלך החודשים האלה דיברתי מספר פעמים עם נציגים של אקסלנס (התקשרתי בהרבה פעמים שונות), וכולם אומרים שהם לא מבצעים את הפעולה של המרת הקרנות של בלאקרוק מהטיקר הנקוב בשקלים ומוחזק בת"א לטיקר אחר. כאמור, זה נחוץ כדי להעביר את הניירות ל-IB.
פניתי לנציגים של בלאקרוק בישראל דרך המייל והם דווקא טוענים שזו פעולה אפשרית ואף שהרבה עושים זאת, אך לא יכולים לייעץ כיצד להתנהל מול הברוקר.
ניסיתי לדבר עם בנק לאומי (שרירותית, יש לי שם חשבון) כדי להעביר אליהם את הניירות הישראלים ואצלם לבצע את פעולת ההמרה ומהם להעביר ל-IB, אך אף אחד שדיברתי איתו (מעל 5 נציגים, חלקם בדקו וחזרו אליי לאחר בירור של יום או יומיים) בכלל לא ידע מה אני שואל אם אפשרי לבצע.

אשמח אם מישהו שהצליח להמיר בהצלחה קרנות סל שקליות של בלאקרוק לבורסה אחרת ירשום פה אצל איזה ברוקר (או בנק) הוא עשה זאת, זה מאוד יעזור לי ואני בטוח שגם לעוד אנשים בעתיד.

למרות שעברו כמה חודשים אני מקפיץ בשביל לתת עדכון נוסף לגבי תהליך העברת ניירות בלאקרוק ישראלים ל-IB בתקווה שאולי זה יעזור לעוד אנשים וגם אני אמצא תשובה.

במהלך החודשים האלה דיברתי מספר פעמים עם נציגים של אקסלנס (התקשרתי בהרבה פעמים שונות), וכולם אומרים שהם לא מבצעים את הפעולה של המרת הקרנות של בלאקרוק מהטיקר הנקוב בשקלים ומוחזק בת"א לטיקר אחר. כאמור, זה נחוץ כדי להעביר את הניירות ל-IB.
פניתי לנציגים של בלאקרוק בישראל דרך המייל והם דווקא טוענים שזו פעולה אפשרית ואף שהרבה עושים זאת, אך לא יכולים לייעץ כיצד להתנהל מול הברוקר.
ניסיתי לדבר עם בנק לאומי (שרירותית, יש לי שם חשבון) כדי להעביר אליהם את הניירות הישראלים ואצלם לבצע את פעולת ההמרה ומהם להעביר ל-IB, אך אף אחד שדיברתי איתו (מעל 5 נציגים, חלקם בדקו וחזרו אליי לאחר בירור של יום או יומיים) בכלל לא ידע מה אני שואל אם אפשרי לבצע.

אשמח אם מישהו שהצליח להמיר בהצלחה קרנות סל שקליות של בלאקרוק לבורסה אחרת ירשום פה אצל איזה ברוקר (או בנק) הוא עשה זאת, זה מאוד יעזור לי ואני בטוח שגם לעוד אנשים בעתיד.
כמה אתה מרווח עליו? לא יותר פשוט למכור ולסיים עם זה?

כמה אתה מרווח עליו? לא יותר פשוט למכור ולסיים עם זה?
אצטרך לשלם בערך 5,000₪ במס רווחי הון..
יש לי שם רק החזקה של סנופי אז יחסית קל לי לשקלל את זה באיזון עם שאר התיק ואני משלם רק 15₪ לחודש לאקסלנס.
אם לא אצליח להעביר בסוף ותהיה ירידה גדולה בשוק כנראה שפשוט אמכור אבל כרגע אני מעדיף לא לשלם כל כך הרבה מסים.

אף אחד שדיברתי איתו (מעל 5 נציגים, חלקם בדקו וחזרו אליי לאחר בירור של יום או יומיים) בכלל לא ידע מה אני שואל
לא יודע אם מי דיברת, הסיכוי שפקיד רגיל יודע את זה שואף לאפס
תנסה להגיע ישירות לחדר מסחר, תצטרך לעבור דרך נציג רגיל, תגיד שאתה רוצה לבצע המרה של ני״ע דואלי.
כנראה לא יסכימו לדבר איתך כל עוד אין החזקה בנייר, אז תקנה נייר בודד בשביל שתוכל להתקדם שיהיה על מה לדבר.

לא יודע אם מי דיברת, הסיכוי שפקיד רגיל יודע את זה שואף לאפס
תנסה להגיע ישירות לחדר מסחר, תצטרך לעבור דרך נציג רגיל, תגיד שאתה רוצה לבצע המרה של ני״ע דואלי.
כנראה לא יסכימו לדבר איתך כל עוד אין החזקה בנייר, אז תקנה נייר בודד בשביל שתוכל להתקדם שיהיה על מה לדבר.
הכוונה לקנות נייר בודד של הגרסה בלונדון למשל?

אחד מהנציגים דווקא דיבר על המרה של ני״ע דואלי ואמר שהם עושים את זה רק על מניות ולא על הני״ע מהסוג של קרנות בלאקרוק, מה שנשמע קצת מוזר אבל אני לא מבין בזה מספיק בשביל להתווכח איתו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
A העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות בניהול עצמאי שוק ההון 6
I בעיה העברת תיק ני"ע מבנק לבית השקעות שוק ההון 32
יבגני_ל היסטוריית רכישה של ני"ע בעת העברת תיק שוק ההון 0
I עמלת העברת תיק ני"ע - קיים פיקוח? צרכנות פיננסית 40
Y העברת תיק ני״ע מאדם לאדם שוק ההון 4
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
E העברת תיק דרך בנק שוק ההון 4
הק995 העברת תיק מאקסלנס לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 2
T שאלות על העברת תיק השקעות בארץ לזר שוק ההון 7
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
ד העברת תיק עם אירוע מס מיסים 5
R העברת תיק מברוקר ישראלי לאמריקאי. צרכנות פיננסית 26
N העברת תיק מבנק לבית השקעות שוק ההון 7
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות שוק ההון 2
הק995 העברת תיק חברה בע"מ מברוקר ישראלי ל- IB שוק ההון 5
I העברת תיק מניות מבנק הפועלים לאינטראקטיב ארה"ב צרכנות פיננסית 4
B העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 3
I העברת תיק השקעות מהבנק לבית השקעות זר שוק ההון 1
jack kapt העברת תיק השקעות צרכנות פיננסית 0
ש העברת תיק מIB לברוקר ישראלי שוק ההון 24
העברת תיק השקעות מבנק לIRA שוק ההון 7
jack kapt העברת תיק השקעות שוק ההון 9
א העברת תיק השקעות מישראל לארה"ב שוק ההון 3
חדש בשוק העברת תיק מmexem לib האמריקאית שוק ההון 1
T שאלה לגבי העברת תיק במתנה שוק ההון 2
מ עלות העברת תיק השקעות שוק ההון 15
ד העברת נתוני עלות מקורית של ניירות ערך בהעברת תיק מארה"ב לישראל צרכנות פיננסית 0
I העברת תיק השקעות מחו"ל שוק ההון 1
Homer העברת תיק השקעות לחו"ל שוק ההון 14
E העברת תיק השקעות בין ידועים בציבור צרכנות פיננסית 27
א העברת תיק מהברוקר לIRA שוק ההון 10
H העברת תיק השקעות בין בני משפחה צרכנות פיננסית 10
ס העברת תיק ממיטב דש לבנק לאומי שוק ההון 41
Sinister העברת תיק השקעות ממוסה לקופות גמל מהסוג החדש צרכנות פיננסית 14
CarpeDiem העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - עמלות? צרכנות פיננסית 5
Rio העברת תיק השקעות מבנק לבית השקעות - מה כדאי לדעת שוק ההון 7
י שאלה לגבי העברת תיק ניירות ערך שוק ההון 13
E התלבטות בין בתי השקעות לשם העברת תיק השקעות מהבנק.. שוק ההון 29
ק "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2