• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכל בסדר בפסגות ?

לא רונן , לא תמיד יש אופציה אחרת.
דוקא כן. תמיד תמיד תמיד יש אופציה אחרת.
האם האופציה טובה או לא זאת שאלה אחרת, אבל אופציה אחרת תמיד קיימת.
אם אתה רפרנט/ית תפעול או מנהל/ת חשבון וכו שעובד בחברה 20 שנה ונניח השכר שלך לא גדל ב7 שנים אחרונות ראלית זה נראה לך קל לקום וללכת? לא כולם צעירים ויכולים לאפשר לעצמם מהלך כזה. אני באופן כן חושב שאסור להתפשר ואם לא טוב אז עדיך לחפש חלופות אבל מכיר חד משמעית בזה שיש אנשים שזה ממש לא פשוט עבורם זה יכול להיות בגלל גיל או אין ספור סיבות. אז כן אם אני עובד/ת שעושה את עבודתי על הצד הטוב ביותר והחברה מרוויחה אני כן רוצה לראות את זה בשכר. ואם מדובר בכמה מאות עובדים זכותם המלאה להתאגד ולהשיג הסכם טוב יותר במידה וזה לא קורה באופן טבעי
אם אתה טוב המעסיק לא ירצה להפסיד אותך ויעלה לך את השכר אם תאיים לעזוב. בטח שאם מדובר בכמה מאות עובדים שמאורגנים (איזה מעסיק רוצה את הכאב ראש שכרוך בהכשרה של כמה מאות עובדים חדשים במכה, בטח עם ההשבתה שתיווצר מזה?).

אם הוא יכול להחליף אותך בקלות במישהו יותר זול כנראה שהשכר שלך מספיק גבוהה יחסית לשוק. ולא, זה שאתה עובד באותו מקום כבר 7 שנים לא אומר שהשכר שלך צריך לעלות אוטומטית.

אומנם גם אני הייטקיסט (מתחיל להרגיש שגם זה הפך לקללה, כמו "סמאלני"), אבל אני באמת מאמין שלכל אחד יש תמיד אופיה אחרת.
גם לשבת בבית ולא לעבוד זאת אופציה, אם העבודה באמת כזאת גרועה. אבל אני בטוח שכל אחד, אם ירצה מספיק, יצליח גם למצוא עבודה אחרת.
ואם הוא לא יכול למצא עבודה אחרת בתנאים יותר טובים ממה שיש לו עכשיו אז אולי התנאים שיש לו לא כאלה גרועים (בטח שלא יותר גרועים מהתנאים בשוק).

מסכים שבהיטק יש יחסית מעט חסמי מעבר, וזה אכן משהו שאני חושב שצריך לטפל בו באופן כללי בשוק העבודה, אבל זאת לא סיבה להשבית את כל המשק כל פעם שעובד בנמלים רוצה עוד "תוספת סטייק".

אגב, אני לא חושב שלעובד בחברה כמו "פסגות" יהיה מאוד קשה למצוא עבודה בחברה אחרת באותו תחום. מה שכן, סביר שהוא לא יקבל תנאים טובים יותר אצל המתחרה, פשוט כי אילו התנאים בתחום הזה.

הסלידה שלי לשביתות נובעת כי נחשפתי למניעים שלהם שכמעט תמיד אינם טהורים בלשון המעטה, ובעיקר כי הם פוגעים בכוחניות בצרכני הקצה (שביתה ברשות המיסים למשל)
.
.
אני לא חושב שלעובד בחברה כמו "פסגות" יהיה מאוד קשה למצוא עבודה בחברה אחרת באותו תחום. מה שכן, סביר שהוא לא יקבל תנאים טובים יותר אצל המתחרה, פשוט כי אילו התנאים בתחום הזה.

עובדי הנמלים התחילו בשביתה איטלקית בניגוד לחוק ובלי סיבה אמיתית. כאשר בית הדין פסק שעליהם לחזור לעבודה

כדי שכל מי שלא רוצה ועד יוכל להצביע אליו. מה עשו בהסתדרות? פנו לבית הדין בטענה שהועד שהוקם הוא ועד פיקטיבי ולכן לא חוקי, ואכן בית הדין פסל את הועד הזה

קצת סותר את עצמך .כשאתה רוצה אתה מביא את רצון החוק וכשלא מתאים לך אתה פוסל את החוק.
העובדים פועלים בדרך חוקית במקרה השני אז מה הבעיה ?

גם לשבת בבית ולא לעבוד זאת אופציה,
בעקרון אתה צודק.
אבל באותה נשימה גם מעקר את הדיון חוסר ההבנה שלך לקבוצות מוחלשות בחברה.אם אתה אומר שגם לשבת בבית זה אופציה.אולי לרווק ,אבל לנשוי עם ילדים....? כנראה שאתה באמת לא מבין.
השרשור הוא על עובדי פסגות ואתה מביא דוגמאות על עובדי נמלים.אני לא כאן להגן על עובדי נמלים מפרי חוק.

נערך לאחרונה ב:
אפרופו "עובדי בנקים" היה כאן לא מזמן שרשור שפתח עובד בנק אמנם מקרה בודד לא מייצג אבל הוא ממש לא היה מרוצה מהשכר שלו
אז למה אתה מביא את זה.אם זה מקרה בודד לא מייצג?
שמעתי על שחקן פורנו שלא מרוצה מהשכר שלו,במה זה תורם לדיון האינפורמציה הזאת?

נערך לאחרונה ב:
אני לא חושב שלעובד בחברה כמו "פסגות" יהיה מאוד קשה למצוא עבודה בחברה אחרת באותו תחום. מה שכן, סביר שהוא לא יקבל תנאים טובים יותר
גם הוא חושב את זה, בגלל זה הוא עושה שביתה ב"פסגות".

טוב אז אני שמח לעדכן שהם חזרו לעבוד.
עכשיו נשאר רק להחליט אם אני רוצה להפקיד לשם, סה"כ נראה שכן לא בדיוק קרה איזה אסון...

דעתכם ?

טוב אז אני שמח לעדכן שהם חזרו לעבוד.
עכשיו נשאר רק להחליט אם אני רוצה להפקיד לשם, סה"כ נראה שכן לא בדיוק קרה איזה אסון...

דעתכם ?
לדעתי זה הזמן הכי טוב לעבור. הם ישתדלו מאד לשמור על לקוחות ולהראות שעסקים כרגיל.

סיבה טובה כן לשמור על "קרן חירום". הייתה טענת עבר בפורום שאפשר למכור אג"חים במקרה הצורך...
אבל עכשיו אין לי ספק על הצורך הממשי בקרן כזו.

אפשר גם לראות בזה תמיכה לאחזקת התיק בבנק, ארגון גדול יותר ומפוקח יותר, ואיך לומר, סולידי יותר. מישהו מדמיין משהו דומה בבנק הפועלים שנמשך שבועיים בלי כותרות ראשיות אדומות גדולות?

לא קשור לבנקים בשום צורה.

אפשר גם לראות בזה תמיכה לאחזקת התיק בבנק, ארגון גדול יותר ומפוקח יותר, ואיך לומר, סולידי יותר. מישהו מדמיין משהו דומה בבנק הפועלים שנמשך שבועיים בלי כותרות ראשיות אדומות גדולות?

לא קשור לבנקים בשום צורה.
הבעיה בעצם היא שלא ניתן להעביר מזומן לבנק ללא אישור פקיד בפסגות.
אם זה היה מתאפשר אז השביתה לא הייתה משפיעה על כלום.

ושוב אין מענה.
רק שהפעם אני אחרי ההפקדה...

מקווה שאני לא אצטער על זה.

תעדכן אותנו.
אחרי המקרה הזה, אני לא בטוח שאני רוצה לעבור אליהם. אע"פ שזה יכול לקרות בכל מקום.

לא הבנתי איך ברוקר אמריקאי חסון מפני מקרים כאלה...
ברוקר זר/אמריקאי זה קדוש?

תעדכן אותנו.
אחרי המקרה הזה, אני לא בטוח שאני רוצה לעבור אליהם. אע"פ שזה יכול לקרות בכל מקום.

לא הבנתי איך ברוקר אמריקאי חסון מפני מקרים כאלה...
ברוקר זר/אמריקאי זה קדוש?
מדינות בהן זכות השביתה בגופים פרטיים מצומצמת בהרבה ובנוסף, החברה מתפרשת על מספר מדינות כך ששביתה במדינה אחת לא משביתה אותה כמו במקרה של פסגות.

מדינות בהן זכות השביתה בגופים פרטיים מצומצמת בהרבה
זה לא שזכות השביתה מצומצמת במדינות הללו אלא שזכותו של המעסיק (והלקוחות) מצומצמת במדינה שלנו.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L האם אני ״בסדר״? יומני מסע אישיים 21
Level הכל בסדר עם מניית הפלטפורמה ThinkOrSwim ? (הbff שלי , אגב) שוק ההון 28
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
Tsachi01 בסדר לתת ציק דחוי בחתונה? פוסטים מאיכות נמוכה 33
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
ע במידה ותתחולל במדינה עכשיו קטסטרופה בסדר גודל עצום, מה קורה לתיק השקעות שלי? שוק ההון 33
J אני קווה שזה בסדר שאני שואל, מישהו פה סוחר דרך פסגות טרייד? שוק ההון 3
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
ס מה לא בסדר עם דלק רכב? שוק ההון 16
י שברי מניות בפסגות טרייד שוק ההון 5
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
O מסחר עצמאי בפסגות פוסטים מאיכות נמוכה 13
stamEhad העברת השקעות מפוליסת חיסכון לחשבון עצמאי בפסגות - האם מחוייבים בתשלום מס? שוק ההון 1
D עיצומים בפסגות אוף טופיק 1
T שאלה לגבי מגן מס בפסגות טרייד שוק ההון 3
L דמי ניהול גבוהים על קופג ישנה בפסגות צרכנות פיננסית 16
S השוואת תנאים שנתנו לי לפתיחת תיק בפסגות שוק ההון 9
Y התייעצות - מעבר מקופת גמל (30 שנה) בפסגות ל- אלטשולר צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה