• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכל בסדר בפסגות ?

איזה נזק?
זה אפילו לא מכה קטנה בכנף
כמה מאות או כמה אלפי סוחרים קטנים שלא יכולים לסחור ,חלקם או רובם פאסיבים ,זה נזק ?
מה אם הזכות לשבות? אתה רוצה למנוע מהם זכות בסיסית?
איזה נזק?
בעקבות השביתה הזאת המון אנשים (כולל אותי וכל מי שישאל אותי) לא יתקרב יותר לבתי השקעה ישראלים, פשוט בגלל העובדה שהעובדים יכולים להחליט לשבות יום אחד ואתה לא תוכל לגעת בכסף שלך עד שהם יחזרו מהשביתה.
הדבר הזה ממוטט את השוק בארץ. בכל תחום אפשרי אנשים מעדיפים לקבל שירות מחברות במדינות ששם אין בעיות שביתה.

נערך לאחרונה ב:
עובדי פסגות מנסים לשפר את תנאי העסקה שלהם לאחר שראו שיש טובים יותר בחברות בתחום
מוזר, אנשים שאני מכיר (שהם לא חברים בוועד סחטן) מצליחים לשפר את תנאי ההעסקה שלהם בלי לשבות ולפגוע בעסק/לקוחות/משק.
מעניין שברגע שמגיע למקום מסויים ועד היכולת הזאת נעלמת לחלוטין וכל מה שנשאר זה רק שביתות...

מקווה שבמצב כזה בישראל ההסתדרות תתערב ותשבית את כל המשק עד שהמדינה תתקפל ותבטל את הפיטורים של כוללללם. אבל זה רק אני, וזה לא ממש עיקר הדיון.
נניח שהנהלת אייפקס תפטר את כולם... אתה חושב שהמדינה תתערב ותגרום לחברה פרטית להפוך את ההחלטה שלה???
סליחה... לא חושב... מאחל? מקווה?
ביום שביתה של ההסתדרות נגרם יותר נזק מזה ש-BDS גורמים לנו בעשור.

אני בטוח שהאידיאל שלך מגיע ממקום טהור, אבל אתה צריך להבין שהשביתות והפרוטקציוניזם בחסות ההסתדרות הן אחת הגורמים העיקריים לעליית יוקר המחייה בישראל.

נניח שהנהלת אייפקס תפטר את כולם... אתה חושב שהמדינה תתערב ותגרום לחברה פרטית להפוך את ההחלטה שלה???
סליחה... לא חושב... מאחל? מקווה?
ביום שביתה של ההסתדרות נגרם יותר נזק מזה ש-BDS גורמים לנו בעשור.

אני בטוח שהאידיאל שלך מגיע ממקום טהור, אבל אתה צריך להבין שהשביתות והפרוטקציוניזם בחסות ההסתדרות הן אחת הגורמים העיקריים לעליית יוקר המחייה בישראל.

ההסתדרות זו לא המדינה. ההסתדרות היא איגוד עובדים גדול שבמקרה הצורך יכול להחזיק את המדינה בבי*ים, וטוב שכך.

הנזק שייגרם למדינה כל כך גדול, שהמדינה לא תעז, אני מקווה, לעשות מהלך כמו שתואר כאן, ובכך כוחו של איגוד העובדים.

שים לב שלא התייחסתי ל״מה תעשה ההסתדרות במקרה שפסגות תפטר את כל העובדים שלה״, כי בתכלס זה לא תרחיש ריאלי. המדינה לא תתערב ותביא לפסגות אנליסטים חדשים (מאיפה, ממודיעין? למה לה?) ולכן פסגות לא יעזו לעשות את זה כי זו תהיה פשיטת רגל עבורם.

ולכן פסגות לא יעזו לעשות את זה כי זו תהיה פשיטת רגל עבורם
עד כדי המצב שהם יבינו שהם הגיעו לשיווי משקל מול הנזק שהשביתה גורמת להם.
וזה בדיוק הבעיה עם שביתות... אתה צריך להבין שהסיכון גם עליך.ולא על המעסיק, ושהמעסיק אולי ירצה לסיים כמה שיותר מהר את השביתה ולכן יתקפל... אלא שמצד שני אתה מפר את ההתחייבות שלך למעסיק (המעסיק למשל לא התחייב להעלאות שכר כל שנה או בכלל) ואתה צריך להיות מוכן לשאת בהשלכות.

אבל זה ברור. אין שום סיבה להניח שארגוני העובדים טיפשים ולא מבינים את זה. ולא צריך ללכת רחוק עד פשיטת רגל. גם ארגוני עובדים רוצים שהארגון יתייעל וגם הם יודעים שלפעמים צריך לפטר עובדים. יש כאן משחק עדין של איזון ובדרך כלל איום השביתה חזק מספיק ולא באמת צריך לצאת לשביתה.
ומנגד, תמיד יכולה להיות הנהלה דורסנית שמחפשת לשחוק את כוח העובדים ולפגוע בתנאים שלהם או ארגון עובדים שיעדיף שהחברה תפשוט רגל ורק לא לוותר על הבונוס או ההעלאה. אלה כנראה סימנים של ארגון בדרך למטה.

לא מאוד טוב
אז אני מציע לקרוא קצת על המאבק לזכויות עובדים... אל תדאג, זה לא יהפוך אותך לסוציאליסט...

אל תבין אותי לא נכון.
אני חושב שההסתדרות זה הסרטן של הכלכלה הישראלית (אפילו הדגשתי לתוספת טרוליזם). אישית, לא הייתי רוצה לעבוד במסגרת ארגון עובדים (ואני משוכנע שזה יפגע בתנאי ההעסקה שלי)
ואין ספק שחוקי העבודה בישראל מוטים בצורה בלתי סבירה לטובת העובדים. ואין ספק שבעקיפין זה פוגע גם בעובדים עצמם.
ואין ספק שההגנה על זכות השביתה בישראל היא הזויה. החוק בישראל קובע ששביתה חוקית אינה הפרה של חוזה העסקה, ומגן על שובתים מפני תביעות נזיקין. ברור שאלה הגנות שצריך לבטל.

מצד שני, הזכות להתארגן (לאו דווקא להתאגד) היא חירות דיי יסודית, וברוב המדינות המערביות מקובלת גם כזכות אדם. כמו גם הזכות לבוא למעסיק ולהגיד "אני לא מוכן לעבוד בתנאים האלה".

מצדי שפסגות יפטרו את כל השובתים, ויכניסו אותם לרשימה שחורה שארגונים פיננסיים יסרבו להעסיק. אבל, זכותם לשבות.

בנוסף, נורא קל לשפוט את כל זה ממרומים ההייטק...

אלה כנראה סימנים של ארגון בדרך למטה.
ואז מה תעזור השביתה?
נניח שיש לך מעסיק דורסני, אז תעזוב... אף אחד לא מכריח אותך לעבוד אצלו.
אתה חושב שאם תכופף אותו אז המצב יהיה טוב.

ואז מה תעזור השביתה?
נניח שיש לך מעסיק דורסני, אז תעזוב... אף אחד לא מכריח אותך לעבוד אצלו.
אתה חושב שאם תכופף אותו אז המצב יהיה טוב.

אם ההנהלה או ארגון העובדים כוחניים ודורסניים אז הארגון בדרך למטה. אולי שביתה יכולה לעזור להנהלה להבין את הטעויות שהיא עשתה.
״אף אחד לא מכריח״ זו היתממות. לא לכולם יש אופציות אחרות. בגלל גיל, השכלה, איזור מגורים. ישנן סיבות רבות שעובד יהיה כבול מעשית למקום העבודה. עם הנהלה דורסנית ובלי איגוד עובדים אפשר לפגוע בתנאים של עובדים כאלה כמעט בלי סוף.

עם הנהלה דורסנית ובלי איגוד עובדים אפשר לפגוע בתנאים של עובדים כאלה כמעט בלי סוף.
לא ניתן לפגוע בעובדים יותר מפשיטת רגל של החברה.

לא ניתן לפגוע בעובדים יותר מפשיטת רגל של החברה.

אבל זה לא דיכוטומי כמו שאתה מציג את זה. הברירה היא לא בין פגיעה קשה בתנאי העובדים לבין פשיטת רגל. יש המון מרווח באמצע. שם צריך להשיג את האיזון שציינתי קודם. הפלא ופלא - רוב החברות (גם באלה שהעובדים מאוגדים) עובדות ופועלות בתוך האיזון הזה.

מצד שני, הזכות להתארגן (לאו דווקא להתאגד) היא חירות דיי יסודית, וברוב המדינות המערביות מקובלת גם כזכות אדם. כמו גם הזכות לבוא למעסיק ולהגיד "אני לא מוכן לעבוד בתנאים האלה".
אני חושב שעל זה אין ויכוח. אפילו הקפיטליסט הכי קיצוני יסכים איתך שמותר לעובדים להתאגד ובטח שמותר להם להתפטר כשהם רוצים.
הבעיה היא בדיוק מה שאמרת - ההגנות ההזויות שיש על שביתות בארץ.

לא לכולם יש אופציות אחרות. בגלל גיל, השכלה, איזור מגורים. ישנן סיבות רבות שעובד יהיה כבול מעשית למקום העבודה. עם הנהלה דורסנית ובלי איגוד עובדים אפשר לפגוע בתנאים של עובדים כאלה כמעט בלי סוף.
תמיד יש אופציה אחרת!
אבל זה לא דיכוטומי כמו שאתה מציג את זה. הברירה היא לא בין פגיעה קשה בתנאי העובדים לבין פשיטת רגל. יש המון מרווח באמצע. שם צריך להשיג את האיזון שציינתי קודם. הפלא ופלא - רוב החברות (גם באלה שהעובדים מאוגדים) עובדות ופועלות בתוך האיזון הזה.
לא בהכרח.
פשוט הרבה מהחברות שיש בהן ועדי עובדים פשוט "לא יכולות לפשוט רגל".
תראה מה קורה בנמלים למשל - העובדים עד כדי כך בטוחים שהם שולטים במדינה שהם אפילו שובתים כי הם לא מוכנים שיבנו נמל מתחרה.
אתה באמת חושב שחברה רגילה שמתחרה בשוק חופשי הייתה יכולה לשרוד עם התנאים שמקבלים עובדי הנמלים?

תמיד יש אופציה אחרת!

Easier said than done

לא בהכרח.
פשוט הרבה מהחברות שיש בהן ועדי עובדים פשוט "לא יכולות לפשוט רגל".
תראה מה קורה בנמלים למשל - העובדים עד כדי כך בטוחים שהם שולטים במדינה שהם אפילו שובתים כי הם לא מוכנים שיבנו נמל מתחרה.
אתה באמת חושב שחברה רגילה שמתחרה בשוק חופשי הייתה יכולה לשרוד עם התנאים שמקבלים עובדי הנמלים?

אני לא מגן על ועדים שיכורי כוח ולא חושב שאין בעיות בשיטה. אבל לאפשר למדינה לשבור בכוח כל שביתה מבלי שלעובדים יהיה איך להגן על עצמם זה לא פתרון, לדעתי. אם כבר, זה חצי צעד לכיוון דיקטטורה.

אבל לאפשר למדינה לשבור בכוח כל שביתה מבלי שלעובדים יהיה איך להגן על עצמם זה לא פתרון, לדעתי. אם כבר, זה חצי צעד לכיוון דיקטטורה.
לאפשר להסתדרות להשבית את המדינה מבלי שלאזרחים יהיה איך להגן על עצמם זה לא פתרון, לדעתי. אם כבר זה חצי צעד לכיוון דיקטטורה.

Easier said than done
אני מסכים שזה לא תמיד קל, אבל לדעתי זה המפתח - לגרום לזה שלאנשים יהיה קל לעבור בין עבודות.
חלק מהדברים כבר נעשים היום (שמירה על רצף פנסיוני וכו'), וחלק עוד אפשר וצריך לשפר.

לאפשר להסתדרות להשבית את המדינה מבלי שלאזרחים יהיה איך להגן על עצמם זה לא פתרון, לדעתי. אם כבר זה חצי צעד לכיוון דיקטטורה.

אבל כמובן שבית הדין לא מאפשר את זה באופן מיידי, או בקלות, או לאורך זמן. לכל היותר הוא מאפשר יום יומיים ומחזיר את הצדדים למשא ומתן

+1
[אוף-טופיק]
לא יכולתי להתאפק והעליתי את התמונה כדי להביע את סלידתי מהכוחנות של ההסתדרות שמנסה לכפות עצמה על מוסדות קפיטליסטים נטו.
אני מקווה שאני לא פוגע באף אחד מחברי הפורום.
2018-06-27_1102.png

@מתכנת מעניין באיזה צורה נחשפת לסכסוכי עבודה אלו?,מה התפקיד שלך או העבודה, אם מותר לשאול.
אחד מהם אשתי מקום עבודה של אשתי.
בעוד כמה אחרים עבדתי כקבלן חיצוני עם תיבת דואר ארגונית, קיבלתי במייל את כל הזבל המילולי וההתכתשויות בין ועדי העובדים וההסתדרות לבין ההנהלה, שמעתי לא פעם את טענות העובדים מבפנים, בתור מישהו נייטרלי שאינו צד בסכסוך (עובד חיצוני כאמור).
תבין שעובד עירייה החלטות הוועד מחייבות אותו (ונראה לי גם לא יכול לבחור להתנתק מהועד חוץ מלהחליף עבודה), אם שבוע הייתה שביתה בעל כורחו ירד לו רבע משכורת, ואם איתרע מזלו וגם אשתו מועסקת בארגון הסתדרותי אז ירד לו 2 רבעי משכורות.
בדרך כלל העובדים (עימם שוחחתי) רואים זאת משחקי אגו וכיפופי ידים או השגת אינטרסים על הגב של העובדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L האם אני ״בסדר״? יומני מסע אישיים 21
Level הכל בסדר עם מניית הפלטפורמה ThinkOrSwim ? (הbff שלי , אגב) שוק ההון 28
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
Tsachi01 בסדר לתת ציק דחוי בחתונה? פוסטים מאיכות נמוכה 33
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
ע במידה ותתחולל במדינה עכשיו קטסטרופה בסדר גודל עצום, מה קורה לתיק השקעות שלי? שוק ההון 33
J אני קווה שזה בסדר שאני שואל, מישהו פה סוחר דרך פסגות טרייד? שוק ההון 3
Roi מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ? אוף טופיק 70
ס מה לא בסדר עם דלק רכב? שוק ההון 16
י שברי מניות בפסגות טרייד שוק ההון 5
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
O מסחר עצמאי בפסגות פוסטים מאיכות נמוכה 13
stamEhad העברת השקעות מפוליסת חיסכון לחשבון עצמאי בפסגות - האם מחוייבים בתשלום מס? שוק ההון 1
D עיצומים בפסגות אוף טופיק 1
T שאלה לגבי מגן מס בפסגות טרייד שוק ההון 3
L דמי ניהול גבוהים על קופג ישנה בפסגות צרכנות פיננסית 16
S השוואת תנאים שנתנו לי לפתיחת תיק בפסגות שוק ההון 9
Y התייעצות - מעבר מקופת גמל (30 שנה) בפסגות ל- אלטשולר צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה