• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הטבות מס ו"קומבינות אפשריות" בפתיחת קרן השתלמות לעצמאים שהוא גם שכיר

stamEhad

משתמש רגיל
דירוג
275
נניח ובנאדם עובד בחברה אשר מפרישה לקרן השתלמות עד גובה הפטור ממס רווחי הון עתידיים (קצת פחות מ16K ש"ח)
ונניח והבנאדם התחיל לעבוד גם כעצמאי ופתח קרן השתלמות נוספת ומפקיד גם שם עד התקרה לפטור.

אני חשבתי לתומי שלא הגיוני שאפשר להרוויח את הפטור ממס עבור כל אחת מהקרנות ומדינת ישראל תגביל את זה לסכום המקסימלי (16k) ולא יותר.
חבר שלי טוען שרו"ח אמר לו שאפשר להרוויח את הפטור ממס ב2 הקרנות. נשמע לי קצת מוזר.
האם זה נכון?
חשוב לציין שהחבר מרוויח כ30k כשכיר ועוד כמה אלפים בודדים כעצמאי (אני כותב את זה כי למיטב הבנתי זה עשוי להשפיע על חישובי המס)

ניסיתי לחקור קצת את הנושא בעצמי:
קראתי בsupermarker כתבה על קה"ש בה נאמר (תחת הכותרת "תקרת הפקדה לקרן השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי") שבגדול אין כפל לפטור ממס.
מצד שני יש פודקאסט נחמד שמדבר על קרן השתלמות. מדקה 12:00 בערך הוא מדבר על קה"ש לעצמאים ושכיר ואומר שניתן להפקיד את המקסימום לכל קרן ולקבל הטבת מס.

ועכשיו אני עוד יותר מבולבל
מה דעתכם? תודה!

נערך לאחרונה ב:
יש שתי הטבות מס; אחת מהן אכן מצטברת והשניה היא כפולה.
הטבת מס הכנסה בהפקדה, בהטבה הזו ניתן לקבל את הפטור לעצמאי רק עד התקרה של ההפקדה כשמחסרים ממנה את ההפקדה בתור שכיר.
הטבת מס הכנסה במשיכה (מס רווח הון), ההטבה הזו היא אכן כפולה, והיא גם על הסכומים שלא קיבלו הטבה בהפקדה.

תודה על התשובה!

הטבת מס הכנסה בהפקדה, בהטבה הזו ניתן לקבל את הפטור לעצמאי רק עד התקרה של ההפקדה כשמחסרים ממנה את ההפקדה בתור שכיר.
מה הכוונה הטבת מס בהפקדה? אני הבנתי שההטבה היא שאין מס רווחי הון על רווחים עתידיים כאשר מושכים הקרן.
אם מפקידים מעבר לתקרה זה הופך להיות "השקעה רגילה" - כלומר כל הכספים שהופקדו מעל הפטור ימוסו במס רווחי הון בעת משיכת הקרן.

הטבת מס הכנסה במשיכה (מס רווח הון), ההטבה הזו היא אכן כפולה, והיא גם על הסכומים שלא קיבלו הטבה בהפקדה.
אז זה אומר שאם אני גם שכיר וגם עצמאי, ויש לי 2 קרנות השתלמות, ואני מפקיד בשניהן עד הפטור (קה"ש של השכיר עד פטור שכיר כ16K, קה"ש של עצמאי עד פטור עצמאי כ19K) - כאשר אני אפדה כל אחת מהקרנות (סתם לדוגמא עוד 20 שנה), אני לא אשלם אפילו שקל אחד מס [וזאת על כל הסכום של 16+19=35] ?!

הטבת מס בהפקדה:
שכיר
* אתה לא משלם מס הכנסה וביטוח לאומי, על הסכום שמופקד לך על ידי המעסיק בקרן השתלמות בשווי של עד 7.5% מהשכר ותקרת שכר של 15,712₪; כלומר פטור ממס הכנסה וביטוח לאומי על 14,140₪ בשנה.
* בנוסף אתה מפקיד שליש מהסכום שהמעביד הפקיד לך כלומר מקסימום הפקדה שנתית 18,854₪.
* על הסכום הזה 18,854₪ יש לך פטור גם ממס הכנסה על רווחי הון בתנאי שאתה מושך את הכספים מעבר לשש שנים מההפקדה הראשונה.

עצמאי
* תקרת הפטור בהפקדה כעצמאי היא 4.5% מהכנסה חייבת של עד 270,000₪ כלומר 12,150₪ בשנה.
* תקרת הפטור מוקטנת בהתאם למשכורת שממנה הופרש כשכיר, כלומר במידה וההפרשה כשכיר היא מקסימלית, אז 12×270,000-15,712 שזה יוצא 81,456₪; במקרה הזה ניתן להפריש כעצמאי בפטור ממס (וביטוח לאומי) בהפקדה עד 3,665₪.

אבל בלי קשר ניתן לקבל פטור ממס הכנסה על רווחי הון על סכום של 7% מהתקרה לעצמאי, כלומר 270,000₪ * 7% שהם 18,900₪

הטבת מס בהפקדה:
שכיר
* אתה לא משלם מס הכנסה וביטוח לאומי, על הסכום שמופקד לך על ידי המעסיק בקרן השתלמות בשווי של עד 7.5% מהשכר ותקרת שכר של 15,712₪; כלומר פטור ממס הכנסה וביטוח לאומי על 14,140₪ בשנה.
* בנוסף אתה מפקיד שליש מהסכום שהמעביד הפקיד לך כלומר מקסימום הפקדה שנתית 18,854₪.
* על הסכום הזה 18,854₪ יש לך פטור גם ממס הכנסה על רווחי הון בתנאי שאתה מושך את הכספים מעבר לשש שנים מההפקדה הראשונה.

עצמאי
* תקרת הפטור בהפקדה כעצמאי היא 4.5% מהכנסה חייבת של עד 270,000₪ כלומר 12,150₪ בשנה.
* תקרת הפטור מוקטנת בהתאם למשכורת שממנה הופרש כשכיר, כלומר במידה וההפרשה כשכיר היא מקסימלית, אז 12×270,000-15,712 שזה יוצא 81,456₪; במקרה הזה ניתן להפריש כעצמאי בפטור ממס (וביטוח לאומי) בהפקדה עד 3,665₪.

אבל בלי קשר ניתן לקבל פטור ממס הכנסה על רווחי הון על סכום של 7% מהתקרה לעצמאי, כלומר 270,000₪ * 7% שהם 18,900₪
וואו תודה על ההסבר המפורט!
אז אם אני מבין נכון: אם אני שכיר וגם עצמאי, כדאי לי שיהיה לי 2 קה"ש וכדאי לי להפקיד לכל אחת מהן את המקסימום עד הפטורים שציינת. נשמע תקין? :)

אתה יכול להפקיד לכל אחת מהן לקבל את הפטור, זה תקין וחוקי לחלוטין.
בקשר למילה "כדאי" כאן כבר תעשה לעצמך את התחשיב, מה משתלם, כשכדאי לבדוק גם את עלות דמי הניהול בקרן ההשתלמות.

הנושא נטחן עד דק במספר שרשורים בפורום.
עשית חיפוש לפני שפתחת נושא חדש?
עשיתי. יש המון שרשורים שמדברים על קה"ש לעצמאי אבל לא מצאתי הרבה שרשורים לגבי עצמאי וגם שכיר שהיו בהן תשובות חותכות.
יכול להיות שהייתי צריך לחפש טוב יותר

עשיתי. יש המון שרשורים שמדברים על קה"ש לעצמאי אבל לא מצאתי הרבה שרשורים לגבי עצמאי וגם שכיר שהיו בהן תשובות חותכות.
יכול להיות שהייתי צריך לחפש טוב יותר
אז נעזור גם להבאים אחריך. שוחחתי על כך עם אלטשולר. הם אישרו שאכן ניתן לקבל פטור ממס רווח הון על קרן במעמד עצמאי וקרן במעמד שכיר, בנפרד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
K אזרח ארה"ב - הטבות מס לסטודנטים מיסים 1
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17
ל הטבות מס לגימלאים\בעלי הכנסה נמוכה\בעלי מוגבלות מיסים 1
י הטבות מס בהפקדות לפנסיה שמעל המינימום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
C הטבות מס לילדים (או הורים לילדים) צרכנות פיננסית 2
B הטבות מס בשוק ההון מעל גיל 60 מיסים 1
A עזרה בניצול ומקסום הטבות מס בפנסיה מקיפה צרכנות פיננסית 1
M קופת גמל לעצמאי / קרן פנסיה - הטבות מס מיסים 0
ס הטבות מס כולשיהן לחיילים על תיק שוק ההון 2
Y כמה מס משלמים על הטבות המשכורת כמו סיבוס/תן ביס ? צרכנות פיננסית 1
Yos השקעה בגיוס המונים - חובות/הטבות מס שוק ההון 7
G רשימת הטבות מס בהשקעות לזמן ארוך מיסים 2
S הטבות מס - גיל 60 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
T איזה דרכים חוקיות ושפויות קיימות לקבלת הטבות מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
Jenia29 הטבות מס רווחי הון לפנסיונרים? שוק ההון 8
מ קנית דירה לצורך הטבות מס נדל"ן 6
מ מתודולוגיית השקעה מבוססת הטבות מס שוק ההון 85
Roi "יש לבטל הטבות מס לחוסכים לפנסיה ‑ הן פוגעות בשוויון" אוף טופיק 53
T עזרה בחישוב הטבות מס בתקופת גמל שוק ההון 3
ש כרטיס אשראי חוץ בנקאי עם הטבות צרכנות פיננסית 4
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
D הטבות מהאוניברסיטה למשרתים בכוחות הביטחון אוף טופיק 6
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
J הייטקזון - אשראי, הטבות וכל מה שמבסיס. צרכנות פיננסית 25
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
M הטבות שאפשר לקבל עם סכום גדול בעו"ש צרכנות פיננסית 7
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
S הטבות חשבון בנק דרך מועדון הוט (בנק לאומי) צרכנות פיננסית 1
ר אסטרטגיית מיצוי הטבות המס בנדל"ן שוק ההון 10
T הטבות של מועדון הוט בבנק לאומי (מענק 2100 ש"ח או הלוואה ללא ריבית) צרכנות פיננסית 57
ITS הטבות בבנק צרכנות פיננסית 6
G Pepper מפחיתה הטבות למשתמשים צרכנות פיננסית 27
H פתיחת חשבונות בנק לשם הטבות צרכנות פיננסית 9
מ כרטיס אשראי ללא עמלות וללא הטבות צרכנות פיננסית 2
א מיון הטבות לסרטים/בתי קולנוע לפי סוגי כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
יבגני_ל האם עיסקאות באפליקציות תשלום נחשבות לצורך הטבות אשראי? צרכנות פיננסית 8
קורא הדוק הטבות של מועדון הוט בבנק הבינלאומי הסתיימו צרכנות פיננסית 15
C כלכלת בחירות - הטבות סוציאליות בדיור נדל"ן 7
E קופת גמל הונית - שאלה על הטבות והתלבטות לגבי המשך השקעה שוק ההון 20
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
מ כרטיסי אשראי עם הטבות צרכניות צרכנות פיננסית 41
S הטבות שלא בשווה כסף במקום העבודה אוף טופיק 27
1337justme ניהול תיק השקעות עם הטבות משמעותיות בעמלות שוק ההון 9
שזוהר הטבות בדמי ניהול בחשבון איי.אר.איי ישראל שוק ההון 13
E הפקדת סוף שנה לניצול הטבות המס צרכנות פיננסית 99

נושאים דומים

Back