• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים.

שושנה

משתמש רשום
דירוג
0
שלום וערב טוב. אני מנסה להבין את העניין. אשמח לפישוט שלכם. וועד הבית שיגר את ההודעה הבאה:

במקום שנשלם לוועד 100 שח בחודש. יורידו לנו את דמי הוועד ל 80 שח לחודש.
אבל החשבון חשמל יושט על כל דייר בחשבון שלו כמו בחשבון המים.
לוועד קשה לשלם כל חודשיים וכך הדיירים ישלמו על החשמל של הבניין והתשלום של הוועד ירד לדיירים ב 20 שח.

אני מנסה להבין עד כמה זה נפוץ, והאם יש פה חסרונות מהצד שלי כדיירת? אני בעלת הדירה. אבל עד עכשיו זה היה בסידור הרגיל והישן.
ראיתי שזה סידור שקיים באתר חברת החשמל. אך אני לא מבינה מספיק לעומק.
אני מבינה שזה טוב לחברת החשמל, וטוב לוועד. אבל האם יש פה חסרונות מצידנו הדיירים? הוועד הוא דייר, לא חברת ניהול. בניין לא חדש. יש מעלית אחת.

אם שכן ישכח לשלם חשבון חשמל, או לא תהיה באפשרותו מכל סיבה שהיא, לשלם חשבון חשמל במשך חודש/יים. האם זה אומר שינתקו לכל אחד מאיתנו את החשמל בבית?
או שלא הבנתי נכון את סעיף 4.
https://www.gov.il/BlobFolder/policy/50801d/he/Files_Hachlatot_01508.pdf

אני מנסה ללמוד את הנושא לפני שאני מחזירה תשובה לוועד. איך זה אצלכם בבניין, ומה אתם הייתם עושים מול שאלה כזאת?

נערך לאחרונה ב:
שלום וערב טוב. אני מנסה להבין את העניין. אשמח לפישוט שלכם. וועד הבית שיגר את ההודעה הבאה:

במקום שנשלם לוועד 100 שח בחודש. יורידו לנו את דמי הוועד ל 80 שח לחודש.
אבל החשבון חשמל יושט על כל דייר בחשבון שלו כמו בחשבון המים.
לוועד קשה לשלם כל חודשיים וכך הדיירים ישלמו על החשמל של הבניין והתשלום של הוועד ירד לדיירים ב 20 שח.

אני מנסה להבין עד כמה זה נפוץ, והאם יש פה חסרונות מהצד שלי כדיירת? אני בעלת הדירה. אבל עד עכשיו זה היה בסידור הרגיל והישן.
ראיתי שזה סידור שקיים באתר חברת החשמל. אך אני לא מבינה מספיק לעומק.
אני מבינה שזה טוב לחברת החשמל, וטוב לוועד. אבל האם יש פה חסרונות מצידנו הדיירים? הוועד הוא דייר, לא חברת ניהול. בניין לא חדש. יש מעלית אחת.

אם שכן ישכח לשלם חשבון חשמל, או לא תהיה באפשרותו מכל סיבה שהיא, לשלם חשבון חשמל במשך חודש/יים. האם זה אומר שינתקו לכל אחד מאיתנו את החשמל בבית?
או שלא הבנתי נכון את סעיף 4.
https://www.gov.il/BlobFolder/policy/50801d/he/Files_Hachlatot_01508.pdf

אני מנסה ללמוד את הנושא לפני שאני מחזירה תשובה לוועד. איך זה אצלכם בבניין, ומה אתם הייתם עושים מול שאלה כזאת?
אני הבנתי מסעיף 4 שינתקו רק למי שלא שילם את חלקו.

תודה על ההבהרה.
אז אני נוטה לתת תשובה חיובית למהלך?

אני חושבת שזה מהלך שטוב לכולם. כך לא צריך לדאוג שהוועד שילם. התשלום יורד כמו במים המשותפים.
גם התשלום לוועד ירד מ100 ל80 שח. ברור לי שזה לא באמת ירד. כי על החשמל כנראה שנשלם 20-30. אם לא יותר.
אבל אני לא מצליחה לראות סיבות למה לא להסכים. אז לפני שאני מאשרת את הסכמתי בתור דיירת ובעלת הדירה. מה דעתכם? רק בכדי לראות שלא פספסתי משהו, ואם כן, תעלו אותו בכדי שאני אוכל לעלות בפני הוועד.

נערך לאחרונה ב:
לא נתקלתי בסידור כזה אבל נשמע לי בסדר.
לא נראה לי שיש לך חסרונות כדיירת, כי כל דייר משלם את חלקו (20 שח) בחשבון הפרטי שלו.

לוועד קשה לשלם כל חודשיים וכך הדיירים ישלמו על החשמל של הבניין
אני לא מבין מה כל כך קשה לשלם כל חודשיים, לא שמעו על הוראת קבע בבנק?
לדעתי זה סידור עקום ומסבך עניינים.
למשל - דייר סורר לא ישלם את חלקו אז יש מצב שלאחר זמן מה הבניין ינותק מהחשמל.
עוד דוגמה - מה קורה כשדייר מתחלף ולא מעביר איליו גם את הצריכה המשותפת?

נערך לאחרונה ב:
אני לא מבין מה כל כך קשה לשלם כל חודשיים, לא שמעו על הוראת קבע בבנק?
אומרים שזו טרחה עבורם לשלם פעם בחודשיים את חשבון החשמל.
לפתוח חשבון בנק לא מוכנים. אמרו לי אם את רוצה, תשלמי לנו כסף, אנחנו נפתח.
לא הבנתי מה יש לשלם פה, כנראה סוג של הלצה או ציניות.
אמרו לי אחרי זה מי ילך למשוך את הכסף, להפקיד בכל פעם, לנהל צ'קים, חשבון בנק בנוסף לחשבון האישי?
בשלב הזה כבר הבנתי שאין לי עם מי לדבר. אני לא מתכוונת להיכנס יותר מדי. אני סך הכל דיירת. לא צריכה להשקיע בהם יותר מדי זמן ואנרגיה.

הגעתי לפה, להתייעץ, לקבל החלטה מושכלת. האם להסכים למהלך או שלא.
למיטב הבנתי, צריכים הסכמה של כל הדיירים. זה לא הרוב או אחוז מסוים. אלא כל הדיירים צריכים להסכים למהלך מול חברת החשמל.

אחרי התגובה שלך. אני קצת מתלבטת.
זה נראה שוועד לא מוכן לפתוח חשבון בנק בכדי לנהל את כספי הוועד, ומנהל בקופה בביתו.

נושאים דומים

Back
למעלה