• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים?

משהו שתהיתי היום, האם לדעתכם תהיה ריצה אל הבנק בקרוב ?

ברור שלא

אסביר למה, וגם מדוע המשבר העכשווי שונה מאד מהמשבר של 2008

ב 2008 המשבר נבע מהבנקים בגלל הלוואות גרועות למשכנתאות, ומספר בנקים קרסו (ליהמן , סיטי) ואנשים באמת פחדו שלא יקבלו הכסף שלהם אם הבנק קורס (בגלל התלות ההדדית בין הבנקים)

עכשיו המשבר לא נובע מהבנקים, ובנוסף, ברור שהבנקים המרכזים יחלצו את הבנקים המסחריים אם יקרסו ע"י הדפסת כסף מסיבית (ב 2008 זה עדיין לא היה ברור)

אם ככה, איזה משמעות יש ל"ריצה אל הבנק" אם בבנק יש מדפסת כסף ענקית שתיתן לך ניירות צבעונים לפי הצורך? (וכל עוד העולם מכבד אותם, אין בעיה)

עכשיו המשבר לא נובע מהבנקים, ובנוסף, ברור שהבנקים המרכזים יחלצו את הבנקים המסחריים אם יקרסו ע"י הדפסת כסף מסיבית (ב 2008 זה עדיין לא היה ברור

למה זה ברור? ולמה הבנקים בסיכון? והפעם יש הרבה תעשיות אחרות במצב גרוע: אנרגיה, מלונות, חברות תעופה. כל חברה שמייצרת בסין שחוותה/תחווה פגיעה בשרשרת האספקה.

אבל המשבר הספיציפי הזה מגיע מכיוון של "סוף העולם" או "אפוקליפסה" ולכן, הוא מתאפיין במשהו חדש בעולם הכלכלי המודרני. אני חושב שכן אפשר לעשות דיכוטומיה של קורונה מול שאר המשברים...
שום משבר לא דומה לזה שקדם לו. 2008 לא דמה לשנת 2000. זה לא משנה. גם אין שני אנשים לגמרי זהים, ועדיין אני יודע להגיד לך שאם הם יהיו רעבים הם ירצו לאכול משהו.
המכניקה של השוק לא באמת משתנה.

העולם נכנס למשבר הזה כשהוא ממנוף בטירוף, עם תמחור מניות גבוה באופן כמעט חסר תקדים(אולי אפשר להשוות רק לבועת הדוט קום והבועה של 1929). הבועה גם ככה חיכתה לסיבה להתפוצץ. אז ברגע הקריטי ביותר הגיע הנגיף. הנגיף הזה צפוי לגרום למיליוני או אף עשרות מיליוני מתים ברחבי העולם. הדרך להקטין את מספר המתים היא ע"י שמירת ריחוק פיזי בין אנשים, עד כדי הישארותם בבית, מה שמביא להפסקת הפעילות הכלכלית. מלא חברות ממונפות בטירוף. אין להן שום יכולת להתמודד עם משבר כזה והן הולכות לקרוס. הבנקים המרכזיים והממשלות בזבזו את כל התחמושת שלהם בניפוח הבועה, ועכשיו היא הולכת לקרוס עליהם.
כל זה עוד לפני שמדברים על האסון שהולך ליפול על ארצות הברית עם מערכת הבריאות ההזויה שלהם ונשיא, שאו שחושב שהנגיף הוא המצאה ותרמית או שמוכן להקריב מיליוני מאזרחיו בניסיון חסר סיכוי להסתיר את התפשטות הנגיף כדי להיראות טוב. השילוב הזה הולך לתת מכת מחץ לכל המערכות של ארה"ב.
למרות כל זאת ולמרות כל הירידות, המניות עדיין יקרות במונחים היסטוריים.

פירסמתי היום פוסט על הקורונה בבלוג שלי, למי שמעוניין. למי שאין כח, זה האמלק:

"הנחת הבסיס שלי היא שהוירוס יוריד את הפעילות הכלכלית בעולם לרמה נמוכה יותר מהמשבר הפיננסי של 2008 (זה מה שקרה בסין), מה שיהווה Shock אדיר למערכת שנמצאת ברמות מינוף גבוהות, אחרי 11 שנים של שוק שורי שהתאפיין בריביות הכי נמוכות שנראו מעולם. יש הרבה חברות ממונפות מדי, שדיללו את המאזן שלהן כדי לקנות עוד ועוד מניות, ועכשיו ישלמו על זה. שוק האג״ח הקונצרני – שיש בו יותר חוב שמתקרב לדירוג “זבל” ממה שראינו בכל תקופה בעבר – מתחיל לתמחר בדיוק את זה.

מצד שני, סוף העולם לא הגיע. מדובר פה באתגר מדעי/לוגיסטי/כלכלי ממדרגה ראשונה, אבל התושייה והנחישות האנושית יצליחו להתגבר עליו ברגע שיעלה לראש סדר העדיפויות, מה שקורה עכשיו. אני מאמין שנראה תרופות שיקלו על הסימפטומים ויקטינו באופן משמעותי את שיעורי התמותה, וגם חיסונים שיקטינו את שיעורי ההידבקות. אנחנו עכשיו במצב הכי פגיע שלנו מול הווירוס הזה, אבל לא נישאר פגיעים לנצח. בכל יום שעובר אנחנו עושים צעדים לחמש את עצמנו בכלים שיאפשרו לנו להתמודד טוב יותר.

בעוד חמש שנים מהיום – וירוס הקורונה לא יהיה במרכז מהדורת החדשות, וההשפעה שלו על החיים שלנו ועל הכלכלה תהיה מינורית. עסקים מצוינים, עם מאזן חזק, יצלחו את המשבר הזה. כל ירידה במחיר המניה שלהם נוכח המשבר הנוכחי, משמעותה שיפור של התשואות העתידיות, גם אם הרבעונים הקרובים יהיו קשים. זה לא הזמן להילחץ. היום, יותר מתמיד, זה זמן להיות שקולים ורגועים."

הדרך להקטין את מספר המתים היא ע"י שמירת ריחוק פיזי בין אנשים, עד כדי הישארותם בבית, מה שמביא להפסקת הפעילות הכלכלית
זה נכון שהמדיניות היא כזאת ברגע זה (כל מדינה והשלב שלה), אבל היא לא תוכל להישאר לאורך של יותר מחודש-חודשיים להערכתי. בסוף יבינו שמי שצריך להתבודד ברמה כזאת או אחרת זה מי שנמצא בסיכון ולא מי שמסכן אותם. היות ואת רוב הפעילות הכלכלית היצרנית עושים אנשים שלא במצבי סיכון אז הם יחזרו למפעלים, למשרדים ולשדות וגם לבילויים במידה בזאת או אחרת. כשיימצא הטיפול/החיסון - יש להניח שתהיה זריקת מוטיבציה גדולה מאד.
ועכשיו לקטע המעניין בעיניי, הפוליטיקאים והגנרלים. רבים מהם נמצאים בסיכון גבוה כי 1) הם מבוגרים 2) הם זזים הרבה ממקום למקום 3) הם לוחצים ידיים ומתחבקים עם המון זרים 4) הם משתתפים בכנסים, עצרות ודיונים מרובי משתתפים 5) הם חיים בסטרס גבוה לאורך זמן והמע' החיסונית פחות מחבבת את זה.
לא מפתיע אותי שיחסית למיעוט הנדבקים בכל העולם עד עכשיו, יש אחוז גבוה יחסית של החבר'ה האלה. אני תוהה אם הסיטואציה תביא אותם לשינוי בתפיסת עולמם או לפחות בהזזתה הצידה לטובת יותר סולידריות ופחות הפרד ומשול.

איזה משמעות יש לריצה אל הסופר ? הסופרים לא במשבר אז מה הטעם לרוץ ולקנות כל מה שיש בסופר

בסופר מוצרים הם תמיד במחסור בסיסי, אם זה ביצים חלב או לחם, אי אפשר לייצר איזה כמויות שרוצים מיידית על ידי החלטת גורם ממשלתי

בבנק , המוצר הבסיסי הוא כסף, והוא לא נמצא באמת במחסור בסיסי עבור הבנק המרכזי, הוא יכול להדפיס כרצונו, וזה אפילו לא הדפסה, זה שינוי כמה ביטים במחשב

למה זה ברור? ולמה הבנקים בסיכון? והפעם יש הרבה תעשיות אחרות במצב גרוע: אנרגיה, מלונות, חברות תעופה. כל חברה שמייצרת בסין שחוותה/תחווה פגיעה בשרשרת האספקה.

בנקים הם "תעשייה" שונה לחלוטין ממלונאות או חברת תעופה

אם נשווה המשק המודרני לגוף האדם אז תחשוב על בנקים כמערכת כלי הדם של המשק שמזרימים החמצן (כסף) לכולם, ואילו תעשיות אחרות הם השרירים

אתה יכול לאבד תעשייה שהיא שריר (מלונאות , מכונות) ועדיין להמשיך לחיות טוב, אתה לא יכול לאבד את כלי הדם

אם בנק גדול במשק קורס, המשק קורס מייד (הבנקים הגדולים כולם קשורים זה לזה בפקדונות והתחייבויות הדדיות ענקיות), איך תקבל משכורת לחשבון אם הבנק קורס? מה יקרה לחסכונות שלך? איך תשלם החשבונות ללא כרטיס אשראי?

השאלות בפורום ביממה האחרונה גורמות לזה באמת להרגיש כמו משבר. נגמרה פה הזחיחות והשמחה על הירידות, אי הוודאות מתחילה לחלחל. ככה זה משבר. אם הייתה וודאות, ואם היה אפשר לנחש מה יקרה על סמך השוואה למשבר אחר - זה לא משבר.

בעוד חמש שנים מהיום – וירוס הקורונה לא יהיה במרכז מהדורת החדשות, וההשפעה שלו על החיים שלנו ועל הכלכלה תהיה מינורית. עסקים מצוינים, עם מאזן חזק, יצלחו את המשבר הזה. כל ירידה במחיר המניה שלהם נוכח המשבר הנוכחי, משמעותה שיפור של התשואות העתידיות, גם אם הרבעונים הקרובים יהיו קשים. זה לא הזמן להילחץ. היום, יותר מתמיד, זה זמן להיות שקולים ורגועים."

אני מהמר על פחות מזה, לכל היותר שנתיים-שלוש

הרי משפחת הקורונה מוכרת למדע, ויש חיסונים קרובים מאד למוטציה הזאת, מה שנדרש זה תהליך הניסויים בבני אדם שאמור לקחת פחות משנה,

ועוד לפני כן לדעתי העולם יאמץ התנהלות מדביקה פחות, על ידי פחות לחיצות ידיים , מסיכות, בדיקות חום של נוסעים וכו', שישפרו המצב בהרבה (אגב, מזכיר את הבידוק הבטחוני בישראל שהפך לשגרה), למשל, שמעתי שבסניף רמי לוי בת"א התחילו לבדוק חום לנכנסים :)

לדעתי המשבר הזה דומה יותר ל 11-9-2001 מאשר ל 2008 - גם אז כל אדם נחשד כמפגע פוטנציאלי והוכנסו בדיקות קפדניות, תעשייות המלונאות והנסיעות נפגעו חזק, והשתנו נהלי נסיעות לחו"ל, אבל העסק השתפר די מהר אחר כך (לקח קצת יותר זמן כי זה היה מייד אחרי הבועה של 2000)

אני מהמר על פחות מזה, לכל היותר שנתיים-שלוש

הרי משפחת הקורונה מוכרת למדע, ויש חיסונים קרובים מאד למוטציה הזאת, מה שנדרש זה תהליך הניסויים בבני אדם שאמור לקחת פחות משנה,

ועוד לפני כן לדעתי העולם יאמץ התנהלות מדביקה פחות, על ידי פחות לחיצות ידיים , מסיכות, בדיקות חום של נוסעים וכו', שישפרו המצב בהרבה (אגב, מזכיר את הבידוק הבטחוני בישראל שהפך לשגרה), למשל, שמעתי שבסניף רמי לוי בת"א התחילו לבדוק חום לנכנסים :)

לדעתי המשבר הזה דומה יותר ל 11-9-2001 מאשר ל 2008 - גם אז כל אדם נחשד כמפגע פוטנציאלי והוכנסו בדיקות קפדניות, תעשייות המלונאות והנסיעות נפגעו חזק, והשתנו נהלי נסיעות לחו"ל, אבל העסק השתפר די מהר אחר כך (לקח קצת יותר זמן כי זה היה מייד אחרי הבועה של 2000)

אני מסכים שזה לא יקח 5 שנים. השתמשתי במספר הזה כדי לתת פרספקטיבה. אני כן חושב שזה יהיה משבר כלכלי חריף, בניגוד ל-2001, אלא אם כן יהיו חדשות מעולות בצד הרפואי. לדוגמה - שעקומת ההדבקה פשוט קורסת באביב, או תרופה שיכולה למנוע 90% ממקרי המוות.

אני מסכים שזה לא יקח 5 שנים. .

אני מהמר על הרבה פחות (כשנה) , אני בצד הקונה כרגע בבורסה, אבל אני לא מייעץ לאף אחד לעשות זאת, זה כואב :(

א. אני כן חושב שזה יהיה משבר כלכלי חריף, בניגוד ל-2001, .

אל תשכח שהפגיעה בתאומים גררה גם מלחמות, פה אין מצב לזה, להיפך

אלא אם כן יהיו חדשות מעולות בצד הרפואי. לדוגמה - שעקומת ההדבקה פשוט קורסת באביב, או תרופה שיכולה למנוע 90% ממקרי המוות.

זה שעקומת ההדבקה קורסת באביב זה לא השערה כל כך משוגעת, כך זה קורה בכל משפחת הקורונה (לפי מה שקראתי, אני לא מומחה)

סביר שחיסון יהיה מוכן תוך פחות משנה בהינתן הלחץ וההיסטריה בנושא

ברגע שיש חיסון, כמות התמותה תרד חזק, ולא תהיה הצדקה להיסטריה , הרי במה זה שונה מחצבת , שעלת, שחפת, אדמת וכו'?

בנוסף, נראה על פניו שהרבה הדבקות קורות אצל נוסעים ובשדות תעופה, מה יקרה כשיתחילו לבדוק ולהיזהר שם? אפילו אם יחזרו לכמות הנוסעים הרגילה?

בקיצור, נראה לי שכרגע לוקחים מקדמי היסטריה ואיוודאות מטורפים. לדעתי ברגע שילמדו קצת הנושא (חודש-חודשיים), העסק ירגע

המלחמה נגד הוירוס תכביד על כלכלת ארה"ב יותר מהמלחמה של הצבא ביבשת רחוקה.

זה שעקומת ההדבקה קורסת באביב זה לא השערה כל כך משוגעת, כך זה קורה בכל משפחת הקורונה (לפי מה שקראתי, אני לא מומחה)

בהחלט לא משוגעת, הלוואי שזה המצב. אבל המומחים חלוקים. אנחנו באמת לא יודעים כרגע.

סביר שחיסון יהיה מוכן תוך פחות משנה בהינתן הלחץ וההיסטריה בנושא.

סיכויים נמוכים מאוד. עם כל הכבוד לדחיפות, אני לא אתן לילד שלי חיסון שלא נבדק באופן מחמיר.

בנוסף, נראה על פניו שהרבה הדבקות קורות אצל נוסעים ובשדות תעופה.

אנחנו לא יודעים כמה הדבקות קורות בטיסות ובשדה התעופה, אבל אנחנו יודעים בוודאות שהוירוס מדבק בטירוף, גם מחוץ למטוס.

בקיצור, נראה לי שכרגע לוקחים מקדמי היסטריה ואיוודאות מטורפים. לדעתי ברגע שילמדו קצת הנושא (חודש-חודשיים), העסק ירגע

אולי השוק מגזים, אבל היסטורית - ירידה של 27% היא לא חריגה כשהשוק מתמחר (בצדק) סיכוי גבוה למיתון.

אני מהמר על הרבה פחות (כשנה) , אני בצד הקונה כרגע בבורסה, אבל אני לא מייעץ לאף אחד לעשות זאת, זה כואב :(

סביר שחיסון יהיה מוכן תוך פחות משנה בהינתן הלחץ וההיסטריה בנושא

ברגע שיש חיסון, כמות התמותה תרד חזק, ולא תהיה הצדקה להיסטריה , הרי במה זה שונה מחצבת , שעלת, שחפת, אדמת וכו'?

בנוסף, נראה על פניו שהרבה הדבקות קורות אצל נוסעים ובשדות תעופה, מה יקרה כשיתחילו לבדוק ולהיזהר שם? אפילו אם יחזרו לכמות הנוסעים הרגילה?

מסכים לכל מה שכתבת וגם אני בצד הקונה.
רק הערה לגבי מלחמות - אכן על פני השטח מדובר בסולידריות בין לאומית ולא מלחמות, אבל למשברים כלכליים יש אופי מכוער שהופך אותם למשברים פוליטיים וכך קרה במשברים גדולים קודמים. בהחלט סביר שמנהיג סמכותני בדמוקרטיה פורמלית ינצל את ההזדמנות כדי לקחת סמכויות שיפגעו בדמוקרטיה או שיפנה את התסכול הכלכלי כלפי זרים ומדינות זרות.

סיכויים נמוכים מאוד. עם כל הכבוד לדחיפות, אני לא אתן לילד שלי חיסון שלא נבדק באופן מחמיר.

אני לא חושב שהילד שלך הוא אוכלוסיית היעד הראשונה לחיסון.

אני מנחש שאוכלוסיית היעד לחיסון בהתחלה תהיה בני 70+ ששם אחוזי התמותה מהוירוס גבוהים יחסית, והפחד מהשלכות ארוכות טווח של החיסון נמוך יחסית.

אני יכול לספר לך שההורים שלי בני ה 90+ מתנדבים בשמחה לשמש שפני נסיונות לכל מיני תרופות נסיוניות לעיכוב דימנציה.

אסייג שהכל ספקולציות שלי, ואני ממש לא מומחה בנושא.

עם איך שאני רואה את זה, לא מדובר במשבר כלכלי שנגרם משינוי באיך שכלכלת העולם עובדת או בגלל שהיייתה בועה שעכשיו התפוצצה.
השוק חזק מספיק והוא רק מחכה לסיום הסאגה הזאת. תוך מספר חודשים יהיו ירידות במספרי הנדבקים, המון חולים יחלימו ועם הזמן דברים יחזרו לעבוד - בתי ספר, עובדים יחזרו למפעלים\משרדים, טיסות יחזרו לפעילות תקינה וכל זה יגרום לגיוס מחדש של עובדים והיפוך במגמות בשווקים.
ניחוש שלי שבתקופת החגים נשבור שיאים של חופשות לחו"ל

בנקים הם "תעשייה" שונה לחלוטין ממלונאות או חברת תעופה

אם נשווה המשק המודרני לגוף האדם אז תחשוב על בנקים כמערכת כלי הדם של המשק שמזרימים החמצן (כסף) לכולם, ואילו תעשיות אחרות הם השרירים

אתה יכול לאבד תעשייה שהיא שריר (מלונאות , מכונות) ועדיין להמשיך לחיות טוב, אתה לא יכול לאבד את כלי הדם

אם בנק גדול במשק קורס, המשק קורס מייד (הבנקים הגדולים כולם קשורים זה לזה בפקדונות והתחייבויות הדדיות ענקיות), איך תקבל משכורת לחשבון אם הבנק קורס? מה יקרה לחסכונות שלך? איך תשלם החשבונות ללא כרטיס אשראי?

אני יודע שהבנקים חשובים. אבל למה אתה חושב שהם בסיכון?

אתה מדבר בנחרצות אבל אתה קצת מטעה. אין סיכוי לחיסון תוך שנה. רק ניסויים על בני אדם לוקחים יותר זמן. ובטח שכל התהליך לקבלת אישור FDA
אין שום אינדיקציה לזה שאנשים נדבקים בעיקר בשדות תעופה.
עם איך שאני רואה את זה, לא מדובר במשבר כלכלי שנגרם משינוי באיך שכלכלת העולם עובדת או בגלל שהיייתה בועה שעכשיו התפוצצה.
השוק חזק מספיק והוא רק מחכה לסיום הסאגה הזאת. תוך מספר חודשים יהיו ירידות במספרי הנדבקים, המון חולים יחלימו ועם הזמן דברים יחזרו לעבוד - בתי ספר, עובדים יחזרו למפעלים\משרדים, טיסות יחזרו לפעילות תקינה וכל זה יגרום לגיוס מחדש של עובדים והיפוך במגמות בשווקים.
ניחוש שלי שבתקופת החגים נשבור שיאים של חופשות לחו"ל

חברות יכולות לפשוט את הרגל בזמן הזה לא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T קרן נאמנות/סל/כספית, האם אלו באמת נחשבים PFIC? מיסים 1
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
S האם הפגנות באמת מביאות לשינוי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1134
O קרן הסל של אינווסקו 1183441- האם באמת מדובר בקרן עם תשואה עודפת על פני היתר? שוק ההון 22
I איך הבנקים באמת עובדים? והאם הם באמת מרוויחים מהעלאת הריבית? שוק ההון 6
A האם יש באמת עליות של 7% בממוצע במדדי המניות: שוק ההון 49
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
arvin האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 1842
Tsachi01 מסתבר שהעולם לא באמת נגדנו אוף טופיק 35
L רכב פרטי, האם זה באמת שווה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73
A מזגנים עיליים לבית - האם באמת תדיראן הכי אמין? אוף טופיק 29
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
י האם באמת יש 100% סיכון בשוק ההון? שוק ההון 6
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
מ כמה מזומן באמת צריך בעובר ושב שוק ההון 14
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
ג מה באמת המצב הכלכלי? כזה קשה? אוף טופיק 98
N הריבית על המינוף ב-IB באמת נמוכה או.. שוק ההון 2
א האם באמת אירועי העבר לא מנבאים את העתיד שוק ההון 16
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
unrealx האם זמן אכלוס רחוק הוא באמת כלכלי? נדל"ן 3
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
Myrath האם באמת לדעתכם סטרס מוביל לנזק בריאותי ממשי ארוך טווח? אוף טופיק 49
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
C מה זה באמת שער מט"ח בין-בנקאי שוק ההון 10
C FLYCARD פרימיום של אלעל האם באמת משתלם? צרכנות פיננסית 19
ג חישוב עלויות - ברוקר זר (מס הכנסה+SIPC) לעומת ברוקר ישראלי - באמת משתלם ? שוק ההון 66
ס כיצד מחושבת *באמת* ההצמדה למדד לחישוב מס רווח הון שוק ההון 6
adamshalev איזה חלק מההוצאות שלנו חשוף באמת לשקל שוק ההון 40
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
ע איך באמת עובד המס על הרווחים ? שוק ההון 2
O האם באמת השוק יקר? שוק ההון 43
T האם השכר והתנאים בהייטק באמת כאלה טובים? אוף טופיק 816
C פרישה מוקדמת - מינימליזם וחסכנות לא באמת הכרחי אם אתה משקיע חכם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
Nimrod כמה תוכן אתם באמת קוראים בפורום? אוף טופיק 18
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123
c881 עוד הוכחה... כשזה לא הכסף שלך, לא באמת אכפת לך לבזבז אותו אוף טופיק 8
M מבולגן זה באמת רע? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה