• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דעה: תדמיתה האמיתי של התקשורת

בחזרה לנושא המקורי. צפיתי היום ב-BBC ו-CNN כדי להתעדכן על מה קורה באוקראינה. היו דיווחים מעניינים ורציניים. אז צפיתי בדיווחים מאוקראינה בערוץ ישראלי. פשוט בושה. אין מילים לתאר את הרמה הירודה של הכתבים, שאין להם שמץ של מושג על מה הם מדווחים והם מצליחים לבלבל הכל. אם אתם מדווחים על מלחמה, לפחות תביאו כתב שיודע את ההבדל בין נ"ט לנ"מ, בין אוקראינה לבין רוסיה, ואם אתם מביאים כתב שמסביר על המפה על תנועות הצבא, שלפחות יעשה שיעורי בית וידווח על התנועות בשטח ולא סתם ימציא שטויות.
אני מתבייש לחיות במדינה, שזאת רמת התקשורת שלה. לא כך היה המצב בעבר. לפני 20 שנה התקשורת הישראלית הייתה לדעתי איכותית יותר מ-BBC ו-CNN. מאז CNN ו-BBC נשארו באותה הרמה, ואילו בישראל ביבי השקיע את כל מאמציו לבנות תקשורת שתשרת אותו אישית ולמלא אתה בשופרות ויס-מנים, ואם אין כאלה, אז סתם מטומטמים. ככה היא נראית היום.

איזו הפגנה? אגב, כאחד שארגן הפגנה בעבר והיה שותף בכמה - התקשורת מעלימה עין ומסתירה הרבה הפגנות.
הייתה הפגנה מספר ימים מול הכנסת, נגד חוק הסמכויות ומצב חירום.
חייב לומר שלא ידעתי שהתקשורת מעילמה עין מהפגנות - עצם העובדה שהם בוחרים מה לשדר ומה לא, הופך אותם לתוכנית בידור במקרה הטוב, אבל בפועל זה מעוות את המציאות ויוצר תמונה מגמתית.

הייתה הפגנה מספר ימים מול הכנסת, נגד חוק הסמכויות ומצב חירום.
חייב לומר שלא ידעתי שהתקשורת מעילמה עין מהפגנות - עצם העובדה שהם בוחרים מה לשדר ומה לא, הופך אותם לתוכנית בידור במקרה הטוב, אבל בפועל זה מעוות את המציאות ויוצר תמונה מגמתית.
עזוב, את חושב שזה רע? (וזה מאוד רע).
לפי עדות שקראתי (אמנם באינטרנט אבל עדיין) של מישהו שהזדהה כצלם חדשות של ערוץ 1 בשנות ה80, הם ראיינו מגוון אנשים בהפגנות אבל בעריכה- כשהיה צורך להראות מפגינים מהשמאל הם תמיד הראו את אלו האינטליגנטים ונעימי הסבר, בעלי הטיעונים הקוהרנטיים ואילו אצל מפגינים של הימין הם תמיד חיפשו את המתלהמים העילגים עם טיעונים אמוציונליים (לא שחסר, כן?).

מהיכרי את מערכת התגובות בYNET שפעלה בדיוק כך (אין לי מושג מה עכשיו לא הייתי באתר הזה שנים רבות) זה נשמע כמו שיטה מתורגלת היטב...

@YADIEL מכיר את השיטה מרוסיה -
ממש לפני שנה היתה הפגנת תמיכה ענקית בנבלני. התקשורת המוסדית שמה את זה כאייטם מספר 3 (תודה באמת) וגם אז ראיינו כמה נערים שאמרו שהם בכלל לא יודעים מה הם קורה פה וסתם הגיעו בשביל הצחוקים. בזמן שכלי תקשורת זרים - דיווחו על הסיפור מהתחלה ועד הסוף והציגו צילומים של אלימות מטורפת של שוטרים כנגד נשים ומבוגרים.

שמח לראות מהתגובות האחרונות כאן שאנשים חכמים מתחילים להתעורר ולראות כמה התקשורת מעוותת מציאות
המצלמה היא העין. מה שהמצלמה לא מראה העין לא רואה. מה שהמצלמה בוחרת להראות זו המציאות שאנחנו רואים.

כשהיה צורך להראות מפגינים מהשמאל הם תמיד הראו את אלו האינטליגנטים ונעימי הסבר, בעלי הטיעונים הקוהרנטיים ואילו אצל מפגינים של הימין הם תמיד חיפשו את המתלהמים העילגים עם טיעונים אמוציונליים (לא שחסר, כן?).
בשני הצדדים לא חסרים אינטלגנטים ולא חסרים עילגים, השאלה איזה תודעה התקשורת רוצה ליצור.
@YADIEL מכיר את השיטה מרוסיה -
ממש לפני שנה היתה הפגנת תמיכה ענקית בנבלני. התקשורת המוסדית שמה את זה כאייטם מספר 3 (תודה באמת) וגם אז ראיינו כמה נערים שאמרו שהם בכלל לא יודעים מה הם קורה פה וסתם הגיעו בשביל הצחוקים. בזמן שכלי תקשורת זרים - דיווחו על הסיפור מהתחלה ועד הסוף והציגו צילומים של אלימות מטורפת של שוטרים כנגד נשים ומבוגרים.
זאת הטקטיקה גם בישראל, פלוס מינוס

לפני המלחמה באוקראינה

רציתי להבין

האם הם רוצים שרוסיה תכבוש אותם? האם הם ילחמו ברצינות או רק הצגה?

ולא היה לי תשובה ברורה על שאלות בסיסיות כאלה

וזה כי מביאים לך כתבה של כמה אוקראינים שמחכים שרוסיה תכבוש אותם ואחרי זה מביאים כמה שלא רוצים

איזה עבודה מטומטמת מה לא יכלו בסרטונים כאלו לדבר על זה שיש שנאה תהומית בכללית בין רוסיה לאוקראינה

מחר אפשר לומר שהישראלים רוצים להיות פלסטין ולראיין כמה משועפט או ממאה שערים

יוטיוב הסירו את הראיון של טראמפ לאחר שצבר 5 מליון צפיות תוך יום.
האזנתי לרב הראיון, לא היה שם שום דבר שנוי במחלוקת או בעייתי שאמר.
פשוט מטריף את הדעת איך כמה חנונים בני 20 במשרדים של גוגל , שלרובם כנראה אין שום ידע מקצועי בפוליטיקה,
ביטחון,נושאי חוץ, חופש ביטוי , מחליטים מה ראוי ומה לא.
ומנגד, קראתי עכשיו ידיעה שפייסבוק מאפשרים קריאות מוות לחיילים רוסיים ולפוטין, כי מבחינתם זה ראוי.
אתם מבינים עכשיו איך התקשורת יוצרת מציאות מעוותת?
המערב נלחם מול רוסיה וסין בזמן שנוקט בסתימת פיות כמו ברוסיה וסין, אוי האירוניה.

המערב נלחם מול רוסיה וסין בזמן שנוקט בסתימת פיות כמו ברוסיה וסין, אוי האירוניה.

ההשוואה מופרכת לחלוטין.

גוגל ופייסבוק הן חברות פרטיות, אף אחד לא הכריח אותן לפעול כפי שהן פועלות. כל אחד יכול להקים פלטפורמה ולשתף שם איזה דעות שהוא רוצה.
אתה יכול לצפות בראיון של טראמפ במלא אתרים אחרים, הממשל האמריקאי לא מתערב בתוכן של מה שמשודר בשום ערוץ.

בינתיים ברוסיה הממשלה סוגרת ערוצי תקשורת עצמאיים ועל סין בכלל אין מה לדבר, אין שם בכלל קונספט של תקשורת חופשית.

אגב אני מסכים לגמרי עם ההחלטה של יוטיוב, פחות עם זו של פייסבוק.

ההשוואה מופרכת לחלוטין.

גוגל ופייסבוק הן חברות פרטיות, אף אחד לא הכריח אותן לפעול כפי שהן פועלות. כל אחד יכול להקים פלטפורמה ולשתף שם איזה דעות שהוא רוצה.
אתה יכול לצפות בראיון של טראמפ במלא אתרים אחרים, הממשל האמריקאי לא מתערב בתוכן של מה שמשודר בשום ערוץ.

בינתיים ברוסיה הממשלה סוגרת ערוצי תקשורת עצמאיים ועל סין בכלל אין מה לדבר, אין שם בכלל קונספט של תקשורת חופשית.

אגב אני מסכים לגמרי עם ההחלטה של יוטיוב, פחות עם זו של פייסבוק.

על בסיס מה הסירו את הראיון עם טראמפ? איפה חופש הביטוי שחברות אלו והמערב כל כך מתהדרים בו?
חופש ביטוי זה רק שזה שנוח להם ולאג׳נדות שלהם.
ואתה יוצא מנקודות הנחה שהחברות הללו פועלות עצמאית ללא השפעות חיצוניות

על בסיס הטענות שלו - שכבר הופרכו בכל אמצעי אפשרי - לזיוף הבחירות.
כמו שאמרתי, אתה יכול לצפות בראיון בכל מקום אחר באינטרנט, חוץ מאתר בשם יוטיוב שנמצא בבעלות חברה פרטית בשם גוגל.
לא הצלחת למצוא אותו בשום מקום אחר? לעזור לך?

על בסיס מה הסירו את הראיון עם טראמפ? איפה חופש הביטוי שחברות אלו והמערב כל כך מתהדרים בו?
חופש ביטוי זה רק שזה שנוח להם ולאג׳נדות שלהם.
ואתה יוצא מנקודות הנחה שהחברות הללו פועלות עצמאית ללא השפעות חיצוניות
שים לב שלזכויות יש פן חיובי ושלילי.
חופש הדת כולל את הזכות להתפלל ואת הזכות לא להתפלל.
באופן דומה חופש הביטוי של חברת יוטיוב (שפועלת על פי החלטות של מנהלים בשר ודם) כולל את הזכות לשדר סרטוני חתולים וזכות לא לשדר נאום או ריאיון עם טראמפ.
וכפי שכתבת, אכן חופש הביטוי כולל את הזכות לשדר רק מה שנח לי.
שים לב שדווקא ההצעה שלך לכפות עליהם שידור של סרטון היא הפוגעת בחופש הביטוי.
(בפועל, הדיון המשפטי מורכב יותר, אבל אלו העקרונות)

כל אחד יכול להקים פלטפורמה ולשתף שם איזה דעות שהוא רוצה.
אה, בוודאי.
כל אחד יכול להקים מתחרה לפייסבוק וגוגל.
רק תעבוד, תחסוך באגרסיביות, תגיע להון של 85 מיליארד דולר ואתה מסודר.
קלי קלות.
אתה יכול לצפות בראיון בכל מקום אחר באינטרנט, חוץ מאתר בשם יוטיוב שנמצא בבעלות חברה פרטית בשם גוגל.
וכמה שמות של אתרי שיתוף סרטונים שאינם בבעלות פרטית אתה יכול למנות?
עזוב, כמה שמות של אתרי שיתוף סרטונים שהם לא אתר בשם יוטיוב אתה יכול למנות?
(בלי אתרים מה- dark web, כי ינעלו לנו את השרשור :))

נערך לאחרונה ב:
אה, בוודאי.
כל אחד יכול להקים מתחרה לפייסבוק וגוגל.

כדי להקים פלטפורמה לסטרימינג של סרטונים לא צריך להתחרות בפייסבוק וגוגל. ויש באמת הרבה מאוד כאלו.

וכמה שמות של אתרי שיתוף סרטונים שאינם בבעלות פרטית אתה יכול למנות?
אפס. למה שממשלה כלשהי תחזיק אתר שיתוף סרטונים?

עזוב, כמה שמות של אתרי שיתוף סרטונים שהם לא אתר בשם יוטיוב אתה יכול למנות?

Vimeo, Twitch, DailyMotion
זה רק אלו שאני מכיר אישית. חיפוש קצר בגוגל יגלה לך שיש עוד עשרות.

ספציפית לנושא הראיון, ניתן למצוא אותו באתר של הפודקאסט (fullsend.com), בספוטיפיי ובפייסבוק (וכנראה בעוד עשרות אתרים, לא בדקתי בכולם מן הסתם).
אבל המערב!!

כדי להקים פלטפורמה לסטרימינג של סרטונים לא צריך להתחרות בפייסבוק וגוגל. ויש באמת הרבה מאוד כאלו.

Vimeo, Twitch, DailyMotion
זה רק אלו שאני מכיר אישית. חיפוש קצר בגוגל יגלה לך שיש עוד עשרות.

ספציפית לנושא הראיון, ניתן למצוא אותו באתר של הפודקאסט (fullsend.com), בספוטיפיי ובפייסבוק (וכנראה בעוד עשרות אתרים, לא בדקתי בכולם מן הסתם).
אבל המערב!!
אם עץ נופל ביער ואף אחד לא שומע, האם הוא השמיע צליל?

בחזרה לנושא המקורי. צפיתי היום ב-BBC ו-CNN כדי להתעדכן על מה קורה באוקראינה. היו דיווחים מעניינים ורציניים. אז צפיתי בדיווחים מאוקראינה בערוץ ישראלי. פשוט בושה. אין מילים לתאר את הרמה הירודה של הכתבים, שאין להם שמץ של מושג על מה הם מדווחים והם מצליחים לבלבל הכל. אם אתם מדווחים על מלחמה, לפחות תביאו כתב שיודע את ההבדל בין נ"ט לנ"מ, בין אוקראינה לבין רוסיה, ואם אתם מביאים כתב שמסביר על המפה על תנועות הצבא, שלפחות יעשה שיעורי בית וידווח על התנועות בשטח ולא סתם ימציא שטויות.
אני מתבייש לחיות במדינה, שזאת רמת התקשורת שלה. לא כך היה המצב בעבר. לפני 20 שנה התקשורת הישראלית הייתה לדעתי איכותית יותר מ-BBC ו-CNN. מאז CNN ו-BBC נשארו באותה הרמה, ואילו בישראל ביבי השקיע את כל מאמציו לבנות תקשורת שתשרת אותו אישית ולמלא אתה בשופרות ויס-מנים, ואם אין כאלה, אז סתם מטומטמים. ככה היא נראית היום.
תיקון קטן. גם לפני עשרים שנה התקשורת בישראל היתה ירודה מאוד. פשוט התבגרת קצת ואתה רואה את התפרים הגסים והחפיפניקיות.

כמה חנונים בני 20 במשרדים של גוגל , שלרובם כנראה אין שום ידע מקצועי בפוליטיקה, ביטחון,נושאי חוץ, חופש ביטוי , מחליטים מה ראוי ומה לא.
הטענה הזאת היא לא נכונה באופן עמוק. זה יוצר רושם שאין לך מושג איך ההחלטות האלו מתקבלות ביוטיוב.

הטענה הזאת היא לא נכונה באופן עמוק. זה יוצר רושם שאין לך מושג איך ההחלטות האלו מתקבלות ביוטיוב.

אתה נותן לי טיעון נגד, איפה התוכן?
ייתכן ואין לי מושג, אבל אם אתה טוען שיש לך מושג, ושולל אותי על הסף, מין הראוי שתגבה את זה במשהו.

שים לב שלזכויות יש פן חיובי ושלילי.
חופש הדת כולל את הזכות להתפלל ואת הזכות לא להתפלל.
באופן דומה חופש הביטוי של חברת יוטיוב (שפועלת על פי החלטות של מנהלים בשר ודם) כולל את הזכות לשדר סרטוני חתולים וזכות לא לשדר נאום או ריאיון עם טראמפ.
וכפי שכתבת, אכן חופש הביטוי כולל את הזכות לשדר רק מה שנח לי.
שים לב שדווקא ההצעה שלך לכפות עליהם שידור של סרטון היא הפוגעת בחופש הביטוי.
(בפועל, הדיון המשפטי מורכב יותר, אבל אלו העקרונות)

מה שיפה אצלך, גם שאתה לא מסכים איתי, ולא רק איתי אלא בכלל כאן בפורום, אתה עונה בד״כ כל כך יפה ולעניין, וגם נמנע מלרדת לפסים אישיים הכוללים ציניות מזלזלת, באמת ראוי להערכה. אני עצמי לא חף מזה.

מה שיפה אצלך, גם שאתה לא מסכים איתי, ולא רק איתי אלא בכלל כאן בפורום, אתה עונה בד״כ כל כך יפה ולעניין, וגם נמנע מלרדת לפסים אישיים הכוללים ציניות מזלזלת, באמת ראוי להערכה. אני עצמי לא חף מזה.
תודה. היו מקרים בעבר שלא נהגתי כך והצטערתי. היום אני משתדל וגם מביא בחשבון שבכתב לא תמיד עוברים ניואנסים אז מעדיף הערות (טרחניות לעיתים) על אי הבנות.

״נשים מספרות״ לך ? ברבים? תאמר לי, כמה אחוזון מהוות אותן נשים מהאוכ׳ במדגם הזה שאספת?
באיזה כלים של שיטות מחקר וסטטיסטיקה השתמשת כדי להגיע למסקנות שלך?
זה כמו שאשה תגיד שכל הגברים רק רוצים סקס. הכללות מיותרות, סטריוטיפיות, לא נכונות, שרק יוצרות אנטגוניזם בין שני המגדרים.
כן, לי, לא ברבים, וגם לאחרים שאני מכיר. הפרקטיקה הזו חיה ובועטת. לא אספתי מדגם ואין לי נתונים סטטיסטיים. גם אין לי את האחוז המדויק של הגברים שרוצים סקס לעומת אלה שלא מעניין אותם, אבל מניח שאם תדגום X נשים שיצאו לY דייטים תקבל נתון רחוק מהפוליטיקלי קורקט שאתה מנסה לחבוט בתגובתך.
אפשר להיתמם ואפשר להיות מציאותי.
זה לא אנטגוניזם והכל בסדר, אני מחבב את בני האדם מכל המגדרים.

וגברים לא סיפרו לך שהם יצאו לדייט "רק בשביל" עם בחורה שהם לא רואים בה בת זוג לעתיד?
בהחלט, עושים את זה כל הזמן, בכל העולם. לרוב שני הצדדים גם מודעים לזה והכל בסדר. לא משהו להפיק עליו סרט ערוך ומגמתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ דעה על תמהיל משכנתא נדל"ן 0
U btb- דעה אחרת השקעות אלטרנטיביות 34
W דעה עדכנית על קרנות עוקבות Treasury שוק ההון 2
מ דעה על תיק השקעות שוק ההון 44
T מה ההבדל בין המלצה להבעת דעה? אוף טופיק 3
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
ש דעה השתנתה בהשקעה לטווח ארוך שוק ההון 6
ל קורס זמן לנדל"ן - מישהו עשה ויכול לחוות דעה עליו? נדל"ן 1
מ אשמח לקבל דעה לגבי פיזור בתי השקעות על אותו מדד שוק ההון 16
Liron2035 דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
N ביטוח בריאות סולידי - הרף המינימלי שמונע קריסה כלכלית, דעה צרכנות פיננסית 41
A דעה על פילוח תיק ההשקעות ועזרה לגבי החלק האגחי שוק ההון 5
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
A בלאקרוק חישוב השער האמיתי שוק ההון 3
T קרן מחקה אל מול המדד האמיתי שוק ההון 8
M המחיר האמיתי של מכשיר סלולרי ב-36 תשלומים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Liron2035 על סמך מה ניתן לדעת מה היחס האמיתי בין IWDA לבין EIMI ומתודולוגית רכישה? שוק ההון 17
C האם יש פער בין שינוי באחוזים בשער המדד לבין השינוי המצטבר בשווי האמיתי של השקעה? שוק ההון 5
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39

נושאים דומים

Back
למעלה