• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דירה בבולגריה

אז תקנה עוד כמה שנים, לך תדע מה יהיה עד אז.

טיולי כוכב זה שבאים לישון באותו המקום כל יום, אתה מתכנן לקחת טיסה למקום אחר ולחזור לאותו המקום בטיסה באותו היום? נשמע לי רעיון רע מאד בלשון המעטה.
נכון, אתה צודק. זה לא בדיוק טיול כוכב. התכוונתי שאפשר מבולגריה לטוס למדינה אחרת באירופה במחיר זול יחסית, ואז לחזור לדירה בבולגריה. זאת אפשרות טובה עבור ההורים שרוצים לחיות בדירה הזאת למשך מספר חודשים בשנה..

ואם תרצי לגור שם במשך חודשיים-שלוש בשנה, כל שנה, עדיין שווה יותר לשכור ולא לקנות?
רציתי...אבל אני אצטרך להמשיך לשלם על הבית שאני שוכרת כאן. אולי אם היה לי עדיין בית בבעלותי נקי ממשכנתא הייתי חושבת על זה.
מצד שני, בגלל שאין לי מחוייבות יותר לבית בבעלותי, אני חופשיה לבחור לגור איפה שמתחשק לי אז אני גרה במקום מאד יפה עם הרבה נוף וטבע ובמחיר די מצחיק.
אחד השיקולים בקניית דירה, דווקא בבולגריה, המחירים על מזון וביגוד הרבה יותר נמוכים מאשר בארץ.
הם רוצים לגור שם כדי לקנות הרבה מזון ובגדים? איזה מין שיקול זה? אם אני עושה חישוב כזה על יוון (לא מכירה בולגריה אבל מניחה שדומה) בקשר לתצרוכת הבגדים והמזון שלנו - אז נניח שהפער הוא 500 ש"ח. באמת בשביל זה צריך להתחייב לדירת נופש אחת במדינה אחת בעיר אחת?
הם יכולים לשכור דירה לשלושה חודשים מחוץ לעונת התיירות, וכל פעם בארץ זולה אחרת.

אולי מישהו מכיר אתרים עם נתונים שימושיים,
רציתי...אבל אני אצטרך להמשיך לשלם על הבית שאני שוכרת כאן. אולי אם היה לי עדיין בית בבעלותי נקי ממשכנתא הייתי חושבת על זה.
מצד שני, בגלל שאין לי מחוייבות יותר לבית בבעלותי, אני חופשיה לבחור לגור איפה שמתחשק לי אז אני גרה במקום מאד יפה עם הרבה נוף וטבע ובמחיר די מצחיק.

הם רוצים לגור שם כדי לקנות הרבה מזון ובגדים? איזה מין שיקול זה? אם אני עושה חישוב כזה על יוון (לא מכירה בולגריה אבל מניחה שדומה) בקשר לתצרוכת הבגדים והמזון שלנו - אז נניח שהפער הוא 500 ש"ח. באמת בשביל זה צריך להתחייב לדירת נופש אחת במדינה אחת בעיר אחת?
הם יכולים לשכור דירה לשלושה חודשים מחוץ לעונת התיירות, וכל פעם בארץ זולה אחרת.
כמובן שמחיר נמוך על מזון וביגוד זה לא השיקול המרכזי, הכוונה היא שבולגריה היא מדינה זולה יחסית לישראל. שיקול נוסף הוא השפה, ההורים הם דוברי רוסית במקור, ויוכלו להסתדר שם לא רע כמה חודשים בשנה כאשר יגורו שם.
אני מבין שיש הרבה פרמטרים נוספים שאני צריך לקחת בחשבון לפני צעד כזה, בגלל זה פתחתי פה שרשור בנושא.
אולי מישהו יכול להפנות אותי לאיזה מקור מידע שימושי, או לתת טיפים בנושא..

שיקול נוסף הוא השפה, ההורים הם דוברי רוסית במקור, ויוכלו להסתדר שם לא רע כמה חודשים בשנה כאשר יגורו שם.
אוקיי, זה משהו שלא ציינת קודם. אם כך, הם יוכלו להרגיש בנוח בלא מעט מדינות מזרח אירופאיות זולות. יכול להיות שהרעיון שלכם הוא יבוא תרבות הדאצ'ה מרוסיה אבל אל תשכח שזה היה נהוג בתקופות שחופשות בחו"ל היו מאד יקרות ולא נפוצות. היום יש אלטרנטיבות מאד פשוטות.

וואו, לא הכרתי את הנתונים האלה. אני מתאר לעצמי שיש לנתונים האלה השפעה רבה בתחומי ההשקעה בבולגריה, אבל אם אני קונה נכס שהוא מיועד לשימוש עצמי, איך הגרף הזה יכול להשפיע עליי?
לשימוש עצמי לא חושב שמשפיע אם אתה ליד הים או בבירה. אם באיזה איזור כפרי בעומק המדינה, אתה עלול לגלות שכל הכפר ננטש.

אשמח מאוד לשמוע מה יש לכם להגיד.
לא מכיר ספציפית את בולגריה, אבל אני הייתי נזהר מדירה להשקעה שלא ניתן להשכיר אותה גם בהשכרה ארוכת טווח למקומיים ותלויה רק בתיירות. במילים אחרות, נכס במיקום מרכזי, לא תיירותי בלבד.
יכול להיות שאני מושפע מחוויית הקורונה הנוכחית אבל אני גם חושב שזה נכון בפני עצמו, אחרת עלולים ליפול חזק כי תיירות זה עסק נזיל וקורונה עודנה איום אמיתי.

בנוסף, יש משהו מאוד מפתה בלהיות בעלים של דירה בחול, לספר על זה בפרלמנט של יום שישי בבוקר, אז תשים לב שזה לא מה שמניע אותך בלי שאתה שם לב, כי עסקה כזו רצוי לבצע משיקולים כלכליים בלבד.

אוקיי, זה משהו שלא ציינת קודם. אם כך, הם יוכלו להרגיש בנוח בלא מעט מדינות מזרח אירופאיות זולות. יכול להיות שהרעיון שלכם הוא יבוא תרבות הדאצ'ה מרוסיה אבל אל תשכח שזה היה נהוג בתקופות שחופשות בחו"ל היו מאד יקרות ולא נפוצות. היום יש אלטרנטיבות מאד פשוטות.
זה נכון שיש הרבה מדינות מזרח אירופאיות זולות, לכן החלטנו שאת הטיול הבא נעשה לבולגריה לאזור שמעניין אותנו לרכישת דירה, כדי לראות דברים שלא רואים בתמונות יפות של האזור הזה במחשב, ולקבל החלטה. אני יודע שיש ישראלים שכבר רכשו דירה במדינה הזאת, אולי מישהו מכיר אנשים כאלה ויכול לקשר אותי איתם כדי שאוכל לשאול אותם שאלות יותר פרקטיות.

לא מכיר ספציפית את בולגריה, אבל אני הייתי נזהר מדירה להשקעה שלא ניתן להשכיר אותה גם בהשכרה ארוכת טווח למקומיים ותלויה רק בתיירות. במילים אחרות, נכס במיקום מרכזי, לא תיירותי בלבד.
התכנון הוא שלפחות בשנתיים שלום הראשונות הדירה תשמש את המשפחה שלי ואת ההורים שלי לחופשות פעמיים בשנה, לכן לא חשבתי על השכרת ארוכת טווח למקומיים. אתה מעלה פה נקודה חשובה מאוד, תודה!
אולי באמת כדאי להתרחק קצת מאזור התיירות כדי שאפשרות השכרה למקומיים תהייה רלוונטית יותר.

אני מניח שזה כבר לא רלונטי, אבל אשמח לתרום מהניסיון שלי עם בולגריה למקרה ומישהו יצטרך בעתיד:
יתרונות: טיסה קצרה לוברגס ( וזולה), מחיה זולה אפילו במקומות תיירותיים. ביורקרטיה לרכישה ותשלום מיסים לא מורכבת באופן מפתיע. הדירות -די זולות ( תלוי במקום) ויש צפי לעלית מחירים אחרי שפל ארוך.
חסרונות: בגלל האוכלוסיה כמעט ובוודאות יפרצו לך לדירה. אם הדירה ( בית) יהיו במקום נידח יחסית ( כפר) - יפרקו אותה עד הבסיס. בדירה שיש לי, שהיא חלק מהקומפלס עם בריכה ומשמשת את ההורים שלי, פרצו פעמיים. נאלצנו לקנות טלויזיה רגילה וישנה ( הקוביה) ולא פלסמה, בגלל הפורצים. הסגל שאמור להיות אחראי לא עשו כלום וכנראה גם לקחו חלק בעניין. - זה כנראה החסרון הכי גדול בכל העסק. אי אפשר לקנות משהו יפה לדירה, כי יגנבו אותו.
חסרון נוסף - אם קונים במתחם זול יחסית, הסגל ישכיר את הדירה בין לבין הביקורים שלכם.
ועדיין, המקום כמו סאני ביץ מתאים מאוד לשהות של כל הקיץ. בגלל המחירים של המחיה, האקלים הנוח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 0
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 5
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1