• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח מנהלים על סף פרישה

Know one

משתמש רגיל
דירוג
51
אבא שלי בן 61. ההורים מתחילים להתעניין בפרישה, ואני מנסה לעזור עד כמה שאוכל. אני רוצה להבין את הרקע ואת האפשרויות עד כמה שניתן, לפני שמתחילים לתכנן את הפרישה.
יש לאבא שלי ביטוח מנהלים ממש ישן, משנת 86 עם מקדם מובטח 115.
הסתכלתי בדוח השנתי הקודם שלו, ויש לי כמה שאלות:
1. המקדם המובטח הזה הגיוני? משהו שם לא מסתדר לי עם 115.50
2. איך אני יכול לדעת האם חלק מהכסף ניתן למשיכה הונית? ואם כן, מה השיקולים למשיכה הונית אל מול קבלת קצבה?
3. מועד זכאות למשיכת מלא הכסף הוא פבואר 21 (בדיוק שאבא שלי בן 60). האם זה אומר שתיאורטית הוא יכול למשוך את הכסף או לקבל קצבה?
4. תחת ״תשלומים צפויים״ רשום ״קצבה צפויה למבוטח בגיל 75״. מה זה אומר לגבי פרישה עכשיו? מה אמור להשתנות ולמה מוזכר ספציפית 75?

כל הערה והארה תתקבל בברכה

בביטוחי המנהלים הישנים היתה הערכת חסר של תוחלת החיים (פחות שנים לחיות בפרישה ופחות תשלומים למבוטח) לכן המקדמים היו נמוכים (תשלומים גבוהים יותר) היום המקדמים מעל 200. היה לזה גם צד אחר - הם שילמו במשך חיי הפוליסה חלק הרבה יותר משמעותי כדמי ביטוח - חלק שלא הלך לחיסכון
לגבי משיכה - היום חייבים לקבל קיצבה מינמלית ותחת תנאים מסויימים ניתן למשוך השארית מעל הקיצבה המינימלית או חלקה (תיקון 190) - רצוי להתייעץ עם יועץ פנסיוני שמבין את חוקי המס בפרישה.
עד גיל 75 - ניתן להמשיך את הביטוח על גיל 75 - כך גם כתוב: תום הביטוח שנת 8/2035, אבל צריך להמשיך לשלם את התשלומים.

1.
מועד זכאות למשיכת מלא הכסף הוא פבואר 21 (בדיוק שאבא שלי בן 60). האם זה אומר שתיאורטית הוא יכול למשוך את הכסף או לקבל קצבה?
4. תחת ״תשלומים צפויים״ רשום ״קצבה צפויה למבוטח בגיל 75״. מה זה אומר לגבי פרישה עכשיו? מה אמור להשתנות ולמה מוזכר ספציפית 75?

יש לי ביטוח עדיף קרן י' משנת 99 ומציינים בו את המקדם לגיל 67 וזה באמת קצת מוזר שמציינים כאן את המקדם לגיל 75.
בגיל צעיר יותר המקדם יהיה כמובן שונה.
צריך להסתכל בפוליסה המקורית ולבדוק עם חברת הביטוח.
. איך אני יכול לדעת האם חלק מהכסף ניתן למשיכה הונית? ואם כן, מה השיקולים למשיכה הונית אל מול קבלת קצבה?
חברת הביטוח אמורה לתת לך את הפירוט של כל הכספים.

3. מועד זכאות למשיכת מלא הכסף הוא פבואר 21 (בדיוק שאבא שלי בן 60). האם זה אומר שתיאורטית הוא יכול למשוך את הכסף או לקבל קצבה?
אני לא בטוח שהבנתי אז האם זה נכון? כמובן שהקצבה תשתנה וכו, אבל האם קיימת האפשרות למשוך ללא מיסוי נוסף שיפגע בו?

צריך להסתכל בפוליסה המקורית ולבדוק עם חברת הביטוח.

חברת הביטוח אמורה לתת לך את הפירוט של כל הכספים.
האם קיימות אפשרויות קצת יותר "user fiendly" כדי לנסות לקבל מידע מה בדיוק קורה? איך המקדם משתנה בהתאם למשיכה מוקדמת או מה צבוע כהוני ומה כקצבתי?

יש לי ביטוח עדיף קרן י' משנת 99 ומציינים בו את המקדם לגיל 67 וזה באמת קצת מוזר שמציינים כאן את המקדם לגיל 75.
אם המקדם של ה115 שלו נובע בגלל גיל הפרישה, אז אין לי שום בשורה חיובית, שהרי יש 8 שנים בין 67 ל75 (96 חודשים), שסוג של מביאים את המקדם למעל 200. או שלא כך אני אמור להסתכל על זה?

אם המקדם של ה115 שלו נובע בגלל גיל הפרישה, אז אין לי שום בשורה חיובית, שהרי יש 8 שנים בין 67 ל75 (96 חודשים), שסוג של מביאים את המקדם למעל 200. או שלא כך אני אמור להסתכל על זה?

לא בדיוק, מפני שתוחלת החיים בהינתן שמישהו הגיע לגיל 75 גבוהה מתוחלת החיים בהינתן שמישהו הגיע לגיל 60. אז זה לא פשוט חיבור/חיסור, ובשביל לדעת את ההמרה הנכונה דרושות טבלאות.

האם קיימות אפשרויות קצת יותר "user fiendly" כדי לנסות לקבל מידע מה בדיוק קורה? איך המקדם משתנה בהתאם למשיכה מוקדמת או מה צבוע כהוני ומה כקצבתי?
לא שאני מכיר. זה קשה עם חברות ביטוח ביחוד בביטוחים ישנים.
ממש לא יהיה מעל 200.

אבא שלי בן 61. ההורים מתחילים להתעניין בפרישה, ואני מנסה לעזור עד כמה שאוכל. אני רוצה להבין את הרקע ואת האפשרויות עד כמה שניתן, לפני שמתחילים לתכנן את הפרישה.
יש לאבא שלי ביטוח מנהלים ממש ישן, משנת 86 עם מקדם מובטח 115.
הסתכלתי בדוח השנתי הקודם שלו, ויש לי כמה שאלות:
2. איך אני יכול לדעת האם חלק מהכסף ניתן למשיכה הונית? ואם כן, מה השיקולים למשיכה הונית אל מול קבלת קצבה?

כל הערה והארה תתקבל בברכה

יש לבדוק אם קיימים סכומים הוניים

https://www.youtube.com/watch?v=nVQ1DOt-07s&ab_channel=AuditradleyAuditradley

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח מנהלים מ-2012 מול פנסיה משלימה מול ק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
K פדיון כספי ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב התלבטות ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
מ ביטוח מנהלים חדש או ישן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I אישור מס ירושת מוטב לקופת ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים מיסים 0
C ביטוח מנהלים ישן במקרה מוות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C ביטוח מנהלים הוני לשעבר שהומר לקצבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
L ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
deussex העברת ביטוח מנהלים S&P500 לקרן פנסיה משלימה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ניוד ביטוח מנהלים לקופ״ג פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V ניוד ביטוח מנהלים לקופת גמל - אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
O קרן פנסיה vs ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב ביטוח מנהלים - העברת הכסף ההוני לקופה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T קרן פנסיה או ביטוח מנהלים בתנאים שהציעו לי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
C ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה ללא תקופת אכשרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א האם נכון לוותר על חלק "ביטוח מנהלים" עבור הטבה משמעותית בדמי ניהול ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J ניוד מלא/חלקי מביטוח מנהלים - האם אפשר לשמור ביטוח א.כ.ע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C קופת גמל במקום ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
O כלל - ביטוח מנהלים מיטב הוני ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
deussex פלונטר עם א.כ.ע מהעבודה, בעקבות מעבר של ביטוח מנהלים לקרן פנסיה משלימה, ממגדל למיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ג לא ניתן לנייד חלקית ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח מול הצעה אטרקטיבית לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
כ ביטוח מנהלים מ-2011, שווה משהו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ttmoon קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים ישן עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קרן פנסיה משלימה או ביטוח מנהלים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P כדאיות ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M ניוד תכולה של ביטוח מנהלים לקפ"ג IRA? בלי לסגור את הביטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
H מחשבון דמי ניהול ביטוח מנהלים/פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ד פנסיה משלימה או ביטוח מנהלים? צרכנות פיננסית 12
anonyshmeger ערוץ 2 תוכנית חסכון - ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
קירכהוף עבודה חדשה -קרן השתלמות , ביטוח מנהלים וכו צרכנות פיננסית 3
ש קרן פנסיה/ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 5
M ביטוח מנהלים בעבודה צרכנות פיננסית 1
T ביטוח מנהלים מול קופת גמל צרכנות פיננסית 3
Michel העברה חלקית של ביטוח מנהלים ישן לקופת גמל צרכנות פיננסית 5

נושאים דומים

Back
למעלה