• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית

Gari

משתמש רגיל
דירוג
33
היי
מנסה למצוא קרן נאמנות ישראלית מחקה מדד S&P 500, (לא מנוטרלת מט"ח) שהסיכויים נמוכים שתעלה דמי ניהול.

המטרה היא לבחור קרן ולהישאר איתה כמה שיותר שנים והימנע ככל היותר להגיע למצב של התלבטות אם למכור את הקרן ולספוג את העמלות קנייה\מכירה או להישאר בקרן עם דמי הניהול שעכשיו הפכו גבוהים.

הבנתי שקודם כל, רצוי לא לבחור קרן שדמי הניהול שלה מתחת לממוצע.
לדוגמה, ראיתי שקרן כמו זאת שאני מחפש זה דמי ניהול ממוצעים של 0.25% ואז עוד 0.03% דמי נאמנות.
אז כנראה שאני צריך לחפש קרן בדמי ניהול 0.25% לא בדמי ניהול גבוהים יותר בהרבה ולא מתחת לזה.
ואף פעם לא כזאת עם 0% דמי ניהול כי אז בוודאות תהיה קפיצה בדמי ניהול.

אחרי זה הבנתי שיש משמעות למספר האנשים שמושקעים בקרן ותאריך ההקמה שלה.
עם הקרן הוקמה לאחרונה, כלומר היא חדשה, אז אין לה עוד הרבה משקיעים אז סביר שבעתיד הקרן, ככל שיגיעו יותר משקיעים היא תעלה דמי ניהול.
אם הקרן היא וותיקה, יש לה הרבה משקיעים ועדיין דמי הניהול כרגע נמוכים אז הסיכוי יותר קטן שתעלה אותו.
זה נכון מה כתבתי?
איך יודעים דרך אגב כמה משקיעים יש בקרן כרגע? "היקף הנכסים" משקף את זה?

עוד כיוון יש מנהלי קרן שנוטים פחות להקפיץ דמי ניהול? חברה מסוימת ש משום מה נחשבת זולה יותר מאחרות?

יש עוד דברים לדעת לפני שבוחרים קרן נאמנות מחקה מדד?

דמי ניהול ממוצעים של 0.25% ואז עוד 0.03% דמי נאמנות

זו העמלה הממוצעת בענף (קרן מחקה על SP). סביר להניח שאם תבחר קרן עם עמלה 0% אחרי שנה-שנתיים הם יעלו את העמלה לממוצע, כך שלדעתי כדי לך לבחור את הקרן עם 0% וכך להנות מההנחה לשנה+.
תחום הקרנות המחקות לא ממש מפותח בארץ ,כמעט ואין תחרות. אין שום סיבה שממוצע העמלות לא יעלה עוד יותר בעוד מספר שנים.

מדד S&P 500, (לא מנוטרלת מט"ח)

אולי כדאי לך לשקול קרן זרה? שם בהסתברות די גבוהה דמי הניהול ישארו קבועים (כ 0.03%), כמובן שלקרן זו יש חסרונות אחרים.

היי, אני מצאתי 2 שעדיין ב0 דמי ניהול, רק עם 0.03 דמי נאמנות. (מספרים: 5124482 , 5122627)
קיימות 2-3.6 שנים, וטרם העלו דמי ניהול.
משום מה דווקא הצעירה יותר עם היקף נכסים פי 2.5 בערך.

אני באמת לא יודע כמה זמן מקובל לקרן להמתין עד להעלאת דמי הניהול. כמו כן איני יודע מהו גודל הסף לשם מכוונת הקרן בטרם תעלה דמי ניהול.
אם מישהו יודע, אשמח להחכים.
אני מסופק אם יש סטטיסטיקה שכזו, או הערכה כזו או אחרת. ולכן בסופו של דבר לעניות דעתי זה הימור.
אם הקרן היא וותיקה, יש לה הרבה משקיעים
לא בהכרח, כנ"ל.
ש לה הרבה משקיעים ועדיין דמי הניהול כרגע נמוכים אז הסיכוי יותר קטן שתעלה אותו.
אפשר, ואפשר גם להיפך- שהיא הגיעה או קרובה לסכום הנדרש ולכדה מספיק זבובים במלכודת הדבש, והגיעה הזמן לשחרר שפתיים ולנשוך בכיסיהם של המשקיעים.
בסוף, זה הימור. אפשר להפוך אותו למושכל על ידי הגדרה מתי נכון יהיה לצאת.

איך מחשבים עקיבה של קרן? מה משמעות המושג "עקיבה" של קרן בכלל?
הן מנסות לחקות מדד כלשהו, בנידון כאן את סנופי. השאלה היא עד כמה הן מדייקות לעומת המדד (עקיבה מושלמת זה המדד פחות העמלה)
אין לי מושג מה טיב העקיבה שלהן, זכורני שצוין בפורום מספר פעמים באופן כללי שהקרנות הישראליות עוקבות בסדר. לא בדקתי, ולא מבין כלום.

תחום הקרנות המחקות לא ממש מפותח בארץ ,כמעט ואין תחרות. אין שום סיבה שממוצע העמלות לא יעלה עוד יותר בעוד מספר שנים.
אין מצב שתחום הקרנות המחקות יתפתח גם בארץ ככה שתהיה יותר תחרות?

אין מצב שתחום הקרנות המחקות יתפתח גם בארץ ככה שתהיה יותר תחרות?
כבר היום יש תחרות לפחות בין חמישה גופים. והעובדה היא שאתה רואה דמי ניהול שנעים בין אפס ל- 0.25% .
פשוט צריך להתעלם מנבואות הזעם על מלכודות המס. החברות לא ימהרו לאבד משקיעים לטובת עקיצה חד פעמית.

מנסה למצוא קרן נאמנות ישראלית מחקה מדד S&P 500, (לא מנוטרלת מט"ח) שהסיכויים נמוכים שתעלה דמי ניהול.
כל מה שחשבתי להגיד, הסולידית כתבה בפוסט מוצלח לטעמי.
פרמידת הצרכים של המשקיע. כי למרות שאנחנו בפורום אוהבים להתפלפל בתחזיות על דמי הניהול, דמי הניהול עצמם, חשובים כמה שהם, הם שלב אחד לפני אחרון בחשיבותו (7 מתוך 8). יותר חשוב לעשות את הצעד, להשקיע ולהיות בשוק, מאשר 0.1-0.2% הפרש בדמי ניהול.

צא לדרך, תשקיע כמו שאתה רוצה בקרן מחקה סנופי לא מגודרת, לא משנה איזה. אפילו תבחר בהגרלה, ההבדלים בינהם זניחים לעומת הקשיים בהחלטה.

כל מה שחשבתי להגיד, הסולידית כתבה בפוסט מוצלח לטעמי.
פרמידת הצרכים של המשקיע. כי למרות שאנחנו בפורום אוהבים להתפלפל בתחזיות על דמי הניהול, דמי הניהול עצמם, חשובים כמה שהם, הם שלב אחד לפני אחרון בחשיבותו (7 מתוך 8). יותר חשוב לעשות את הצעד, להשקיע ולהיות בשוק, מאשר 0.1-0.2% הפרש בדמי ניהול.

צא לדרך, תשקיע כמו שאתה רוצה בקרן מחקה סנופי לא מגודרת, לא משנה איזה. אפילו תבחר בהגרלה, ההבדלים בינהם זניחים לעומת הקשיים בהחלטה.

זה עד כדי כך זניח שניתן להקל ראש בהחלטה האם להשקיע בקרן מחקה ישראלית לעומת אירית או אמריקאית?. כלומר פשוט לבחור קרן ישראלית כלשהי ולצאת לדרך? ומה עם הטווח הארוך? האם זה באמת לא כזה משנה?

זה עד כדי כך זניח שניתן להקל ראש בהחלטה האם להשקיע בקרן מחקה ישראלית לעומת אירית או אמריקאית?
כן.

%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%97%D7%A7%D7%95%D7%AA-3.png

מה עם הטווח הארוך?
כולם מתים.

זה עד כדי כך זניח שניתן להקל ראש בהחלטה?
כן. במיוחד אם משום ההחלטה אתה מתעכב אז כן. אתה בעצם מחליט לא להחליט עדיין.
במקרה הספציפי הזה, שלא תמיד נכון, אני כתבתי את ההודעה ב30 למאי, אתה הגבת ב 10 ליוני. אם במהלך השבוע וחצי הזה חקרת וניסית להבין איזה דמי ניהול יעילים יותר ולא השקעת, פספסת עליה של 3%~ בVOO.
זמן בשוק יותר חשוב מדמי ניהול.

פספסת עליה של 3%~ בVOO.
זמן בשוק יותר חשוב מדמי ניהול
לא אומר שאתה לא צודק, אבל בטווח הארוך, פער בדמי ניהול עולה על אובדן זמני של תשואה.
לדוגמה, נניח 7% שנתי ונשווה בין כניסה לפני עליה של 3% לבין כניסה אחרי, עם וללא חיסכון בדמי ניהול:
- כניסה באיחור של שבוע (כלומר אחרי החמצה של 3%) בדמי ניהול זהים (שישאירו תשואה של 7%): אחרי 30 שנה ההפסד יסתכם ב-3.1% בלבד (חשוב לציין שזה 3.1% מערך התיק בעוד 30 שנה, כלומר בהחלט יש כאן הפסד מכובד).
- לעומת זאת, כניסה באיחור של שבוע כדי לחסוך דמי ניהול של 0.25% (כלומר, עם דמי הניהול התשואה השנתית היא 6.75%, ואני משווה בין להיכנס עם דמי ניהול כאלו לפני עליה של 3%, לבין להחמיץ את העליה אבל לחסוך את ה-0.25% בדמי הניהול): במקרה הזה, הכניסה המאוחרת (כולל החמצת ה-3% בהתחלה) תוביל לתשואה עודפת של 3.9% (לעומת הכניסה שהספיקה לתפוס את ה-3% בהתחלה, אבל הפסידה לטווח הארוך) אחרי 30 שנה (גם כאן, 3.9% מהסכום הסופי).
דמי ניהול חשובים יותר ככל שאופק ההשקעה ארוך יותר.

אחרי 30 שנה (גם כאן, 3.9% מהסכום הסופי).
דמי ניהול חשובים יותר ככל שאופק ההשקעה ארוך יותר.
סביר שרוב המשקיעים לא ישארו אם אותה הקרן למשך 30 שנים, עקב שינוי במצב הכלכלי שלהם או המשפחתי, בריאותי וכל סיבה אחרת.
החיים מרובי הפתעות גם למשקיעים סולידיים.

למשל ממניות לאגח בגלל ההוצאות המיידיות הכבדות.

אבל עדיין... גם בקרן אגחית אפשר לעשות מינימום דמי ניהול :)
דוקא הפוך, לא?
אם אני מתחתן זה אומר שההוצאות שלי בפרישה יהיו גבוהות יותר, ולכן אצטרך יותר כסף בפרישה ולכן אני צריך להשקיע באפיק בעל תשואה גבוהה יותר.

סביר שרוב המשקיעים לא ישארו אם אותה הקרן למשך 30 שנים, עקב שינוי במצב הכלכלי שלהם או המשפחתי, בריאותי וכל סיבה אחרת.
החיים מרובי הפתעות גם למשקיעים סולידיים.
לשנות אסטרטגיית השקעה בגלל שינויים נקודתיים קצת סותר את כל הרעיון של השקעה פאסיבית, לא?

לשנות אסטרטגיית השקעה בגלל שינויים נקודתיים קצת סותר את כל הרעיון של השקעה פאסיבית, לא?
מקווה שהרוב בגלל שינויים מהותיים, ולא בגלל לחץ נפשי או שינוי קטן בדרישות.
במבחן התוצאה שילוב של השינויים הללו יגרום לאנשים למכור או לקנות ב30 שנים, מאמין שגם רוב הפסיביים לא יחזיקו אותו התיק ל30 שנים.

אם אני מתחתן, מגלה שיש לי סרטן או שהמשכורת שלי עולה יש סיבה שאעבור מקרן אחת לאחרת?

תוצאה לא סיבה (:, חלק מהנשואים ישנו את הרכב ההשקעות שלהם, או ימכרו את התיק בגלל הנישואים, למשל לעבור ממניות לאג"ח עקב החלטה לקנות דירה בעתיד הקרוב,
בת הזוג שחושבת שהרכב התיק לא מתאים, או החלטה למכור את התיק בגלל החתונה.
לגבי סרטן שלב 4, בשלב זה אין משמעות לחוסך לטווח הארוך :lol::lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
O אסטרטגיה להעברת תיק מנוהל להשקעה פאסיבית שוק ההון 2
CoinCollector אג״ח ארוך - אסטרטגיה להשקעה שוק ההון 9
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
יבגני וולף קופת גמל ותיקה- אסטרטגיה שוק ההון 14
נ אסטרטגיה שוק ההון 7
K גיבוש אסטרטגיה להחזרת משכנתא צרכנות פיננסית 37
D אסטרטגיה בניהול התיק שוק ההון 8
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
א השקעה סולידית בשוק ההון: אסטרטגיה פשוטה למתחילים אוף טופיק 21
ה תהייה לגבי אסטרטגיה בקרן השתלמות IRA שוק ההון 3
M אסטרטגיה למזעור דמי ניהול לטווח ארוך במחקות שוק ההון 47
Liron2035 אסטרטגיה במעבר מתיק מנוהל בנק לתיק פסיבי שוק ההון 2
דור דורים תזמון/אסטרטגיה למינימום של מלכודות מס שוק ההון 19
יבגני_ל אסטרטגיה - חשבון מסחר ממוסה במקור יחד עם לא ממוסה במקור צרכנות פיננסית 59
nick קצירת רווחים של אסטרטגיה מסוכנת\אקטיבית, כתוצאה מאיזון בתיק קטן שוק ההון 7
oz1987 אסטרטגיה של הוזלת דמי ניהול שוק ההון 45
liranviper איך להגדיר אסטרטגיה לאחר מכירת דירה? שוק ההון 26
S בקשת עזרה בחישוב אסטרטגיה (מכירה לפני ה-ex-Date) שוק ההון 67
C אסטרטגיה לבניית תמהיל משכנתא צרכנות פיננסית 53
S אסטרטגיה למסלול פנסיה שוק ההון 3
M אסטרטגיה למשיכת כספים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 71
H אסטרטגיה השקעה לטווח קצר שוק ההון 8
מ אסטרטגיה במקום הקטנת אחוז מניות עם הזמן שוק ההון 26
P אסטרטגיה לתחילת השקעה פאסיבית - dollar cost averaging? שוק ההון 12
ETL אסטרטגיה בזמן רכישת\מכירת ניירות ערך שוק ההון 181
אריאלT אסטרטגיה ברכישת דירה נדל"ן 35
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Y מלכוד בבחירת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 13
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
O התלבטות בבחירת דירה - דירה בהנחה נדל"ן 9
א מסתבך בבחירת קרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 8
M התלבטות בבחירת מוסד לימודים לכלכלה התפתחות אישית 7
A שיקולים בבחירת מסלול ביטוחי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתחתי תיק השקעות אך מתקשה בבחירת קרנות הסל שוק ההון 10
T התלבטות בבחירת בנק חדש צרכנות פיננסית 12
A השאלות החשובות בבחירת דירה להשקעה נדל"ן 10
epk שיקולים בבחירת שיעור הפקדת עובד לחסכון לגמלאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
נ איזון אקטוארי: שיקול בבחירת קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2