• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איפה כדאי לגור כשעובדים במרכז?

Sniperoonie

משתמש סולידי
דירוג
21
אני מתחיל עבודה חדשה במרכז הארץ (בני ברק) ובת הזוג שלי מחפשת עבודה באזור המרכז גם כן. במציאות בה מחליפים עבודה כל כמה שנים לחפש מקום מגורים שמאוד קרוב למקום התעסוקה לא נראה לי פרקטי ובמקום זה לדעתי עדיף לחפש מקום מגורים עם נגישות למגוון רחב של מקומות תעסוקה.

אז מה חשוב לנו,
  • מקום שנעים לגור בו (שכונה שלא מפחיד להסתובב בה).
  • נגישות לתחבורה ציבורית, בדגש על הרכבת (הגעה רגלית, אופניים חשמליים, או נסיעה קצרה באוטובוס לתחנה). כאשר העדיפות היא שהקרבה תהיה לאחת מתחנות תל אביב. או שתדירות הרכבות באותה התחנה תהיה גבוהה.
  • חינוך טוב לילדים, הן בגיל הגן(מה שלוונטי כרגע) והן בתי ספר בהמשך(חושבים גם על בתי ספר פרטיים).
מה פחות חשוב לנו,
  • מקומות בילוי

בינתיים חשבנו על מקומות כמו גבעתיים, רמת גן, הרצליה, פתח תקווה, רשל"צ...
אני מאוד אשמח לשמוע תובנות ועוד יותר אשמח אם תוכלו לרדת לרמת השכונות בערים כי אני לא מכיר את אזור המרכז וזה מאוד יעזור לי.

בתור אחד שגדל בפתח תקווה ממליץ לך מאוד - עונה על כל הצרכים שציינת פה.
העיר בתנופה מטורפת בכל התחומים.
בנוגע לשכונות תלוי מה רמת ההשקעה שאתה יכול לשכור דירה (ההמלצה ע"פ סדר עדיפות):

א. שכונת אם המושבות - שכונה חדשה עם מרקם סוציו-אקונומי גבוה. נעים להסתובב בה, ישנם מספר מרכזים מסחריים בשכונה. קרובה לרכבת (תחנה קריית אריה), שכירות קצת גבוהה מהממוצע אבל שכונה איכותית ביותר.

ב. שכונת רמת ורבר - מה שנקרא השכונה הטובה והישנה. קרובה למוקדי תחבורה ציבורית (אוטובוסים, רכבת קלה בעתיד) קרובה לקניון הגדול, בה"ח בלינסון, שניידר, שכונה ברמה סוציו אקונומי גבוהה יחסית (לא כמו אם-המושבות), שכירות סבירה יותר.

ג. שכונת קריית מטלון - קרובה לצומת גהה משמע יש גישה לתחבורה ציבורית (לבני ברק אתה תגיע ב-10 דקות על אופניים חשמליות) שכונה איכותית גם ברמה סוציו-אקונומית גבוהה יחסית, קצת פחות נעימה בנוגע להסתובב, קרובה למרכז יכין סנטר. שכירות יחסית גבוהה (בעיקר שמדובר בעיקר בבתים פרטיים).

בהצלחה :)

@Oran Hashai תודה על התשובה המפורטת, זה בהחלט נותן מידע שנבדוק ברגליים :)
בנימה כללית יותר, הוספנו את כפר סבא ואת רעננה כאופציות אפשריות למגורים.

נגישות לתחבורה ציבורית, בדגש על הרכבת (הגעה רגלית, אופניים חשמליים, או נסיעה קצרה באוטובוס לתחנה).
ממליץ לך להתנסות בתחבורה הציבורית לפני שאתה קובע מקום מגורים. השילוב של אוטובוס+רכבת נשמע אידיאלי אבל בפועל מחסל לך שעות מהחיים. שלא לדבר על כל הפיח שאתה נושם והאנשים שנדחפים עליך וצורחים בטלפון לידך.
אני הייתי מוכן לשלם עוד 2000 ש"ח כדי לגור במרחק הליכה מהעבודה.

@חתול לילה אני מעדיף תחבורה ציבורית על פני רכב פרטי, נהיגה מעייפת ומסוכנת, בטח שבארץ. אני משתמש ברכב כשאין ברירה או כאשר ההפרש בינו לבין התחבורה הציבורית מאוד משמעותי. בתחבורה הציבורית אני יכול לקרוא ספרים או להאזין לפודקאסט את הסביבה בתחבורה הציבורית ניתן לבטל מאוד בקלות עם אוזניות בסגנון Bose Quietcomfort.

עבודה מחליפים כל 2-3 שנים, אז לגור במרחק הליכה ממנה, ביחוד כאשר מדובר בתא משפחתי שבו שני בני הזוג עובדים ושבו יש ילדים במסגרות זה בגדר unicorn. הרבה יותר הגיוני (לי) לבחור מקום מגורים שיהיה פשוט נגיש למקומות תעסוקה רבים.

אפשרי לגמרי לגור בת"א, ולעבוד בת"א, וכשמחליפים להתמקד בת"א בלבד. לא מעט אנשים חיים ככה.

מבחינתי, מחוץ לת"א, אז רק אזור השרון הדרומי: רמה"ש, הרצליה, רעננה, כפ"ס, ומושבים באזור. אולי מושבים באזור נתניה, או פולג. כל ההייטק בישראל נגיש לך, חוץ ממתמ, יוקנעם, המעט שיש בירושלים, ואירפורטי סיטי רחוק.

ממליץ לך להתנסות בתחבורה הציבורית לפני שאתה קובע מקום מגורים. השילוב של אוטובוס+רכבת נשמע אידיאלי אבל בפועל מחסל לך שעות מהחיים. שלא לדבר על כל הפיח שאתה נושם והאנשים שנדחפים עליך וצורחים בטלפון לידך.
אני הייתי מוכן לשלם עוד 2000 ש"ח כדי לגור במרחק הליכה מהעבודה.
אני מסכים שהליכה לעבודה זה הכי נוח, אבל לא מעשי לרוב האנשים שעובדים מחוץ לבית.
כמשתמש ותיק בתחבצ, שנוסע לעיתים רחוקות ברכב בפקקים, אנשים שנדחפים מפריע הרבה הרבה יותר ברכב מאשר בתחבצ. בימים הנדירים בהם אני מגיע עם רכב לעבודה, אני הרבה יותר עייף ועצבני מאשר בשגרה בתחבצ.

יכול להמליץ לך על גבעתיים. יש אזור שלם שנמצא מרחק הליכה/אופניים מת"א, יש אזורים נורא שקטים, הרבה משפחות צעירות, אני ללא ילדים אבל עד כמה שאני מכיר החינוך די טוב. בנוסף, מחירי השכירות/רכישה נורמלים יותר מת"א.
ויש מס' גישות יציאה יחסית נוחות מהעיר, אגב גם התחבצ בתוך העיר נחשב לסביר.

יכול להמליץ לך על גבעתיים. יש אזור שלם שנמצא מרחק הליכה/אופניים מת"א, יש אזורים נורא שקטים, הרבה משפחות צעירות
אתה יכול לתת שמות ספציפיים של אזורים שכדאי לבדוק בגבעתיים?

גבעתיים: אזור "רחוב הל"ה" במערב גבעתיים. לא זול, אבל גם לא תל אביב, לא מכיר איכות גנים.
תל אביב: יד אליהו או נחלת יצחק, תל אביב אבל פרברית, יותר זול משמעותית ועדיין קרוב לרכבת.
עוד אופציה זה הפרוייקט של גינדי - להבנתי בערך מחירים של תל אביב (כ-7 אלף לדירת 3 חדרים חדשה, דמי ניהול חודשיים גבוהים מאוד), אבל גני ילדים, דירות חדשות, אחלה תשתיות וכו'. יש לי כמה חברים ששוכרים שם ומאוד מרוצים.

אגב, אם אתה עובד בבני ברק, תשקלו את האזור של מזרח רמת גן (קרוב לכביש 4) - לך זה יהיה יחסית קל להגיע לעבודה, אם אשתך תעבוד באזור "השלום" לדוגמא, אז יש פקקים בבוקר, אבל לא יותר מחצי שעה נסיעה... ואם אתה גר קרוב לאלוף שדה יש זמינות טובה מאוד של אוטובוסים (זה שהם עומדים בפקק כמו כולם זו בעיה אחרת, לפחות חסכת את אחזקת הרכב). מחירים משמעותיתי יותר נוחים.

תודה רבה על ההכוונה בגבעתיים @Dor P ו @Haim942 הוספתי לרשימת השכונות לבדיקה.

אני מתחיל עבודה חדשה במרכז הארץ (בני ברק) ובת הזוג שלי מחפשת עבודה באזור המרכז גם כן. במציאות בה מחליפים עבודה כל כמה שנים לחפש מקום מגורים שמאוד קרוב למקום התעסוקה לא נראה לי פרקטי ובמקום זה לדעתי עדיף לחפש מקום מגורים עם נגישות למגוון רחב של מקומות תעסוקה.

אז מה חשוב לנו,
  • מקום שנעים לגור בו (שכונה שלא מפחיד להסתובב בה).
  • נגישות לתחבורה ציבורית, בדגש על הרכבת (הגעה רגלית, אופניים חשמליים, או נסיעה קצרה באוטובוס לתחנה). כאשר העדיפות היא שהקרבה תהיה לאחת מתחנות תל אביב. או שתדירות הרכבות באותה התחנה תהיה גבוהה.
  • חינוך טוב לילדים, הן בגיל הגן(מה שלוונטי כרגע) והן בתי ספר בהמשך(חושבים גם על בתי ספר פרטיים).
מה פחות חשוב לנו,
  • מקומות בילוי

בינתיים חשבנו על מקומות כמו גבעתיים, רמת גן, הרצליה, פתח תקווה, רשל"צ...
אני מאוד אשמח לשמוע תובנות ועוד יותר אשמח אם תוכלו לרדת לרמת השכונות בערים כי אני לא מכיר את אזור המרכז וזה מאוד יעזור לי.

הייתי מוסיף גם את שכונות מעוז אביב והדר יוסף בתל אביב - אתה 'כמעט' במרחק הליכה מבני ברק
עם אופניים זה יקח לך פחות מ-10 דק'. ומסגרות חינוכיות טובות יש לך בשתי השכונות הללו.

ממליץ לבדוק גם את מרכז העיר ב' (שכונת יהלום) ברמת גן. הקרבה לציר ז'בוטינסקי אומרת שיהיה קלי קלות להגיע לבני ברק.

יכול להמליץ לך על גבעתיים. יש אזור שלם שנמצא מרחק הליכה/אופניים מת"א, יש אזורים נורא שקטים, הרבה משפחות צעירות, אני ללא ילדים אבל עד כמה שאני מכיר החינוך די טוב. בנוסף, מחירי השכירות/רכישה נורמלים יותר מת"א.
ויש מס' גישות יציאה יחסית נוחות מהעיר, אגב גם התחבצ בתוך העיר נחשב לסביר.
גרנו בגבעתיים הרבה שנים ואהבנו אותה.
היום גרים בתל אביב שזו ליגה אחרת מהרבה בחינות (שרותים עירוניים ותחבורה ציבורית בעיקר)
לקחת בחשבון שהארנונה בגבעתיים אחת הגבוהות בארץ. שילמנו 1200 שח לחודשיים.

אהבנו מאוד את אזור רחוב המרי
קחו בחשבון בעיית חניה, ופקקים (לכיוון קניון רמת גן) שרק החמירו עם עבודות הרכבת הקלה.
הייתי מוסיף גם את שכונות מעוז אביב והדר יוסף בתל אביב - אתה 'כמעט' במרחק הליכה מבני ברק
עם אופניים זה יקח לך פחות מ-10 דק'. ומסגרות חינוכיות טובות יש לך בשתי השכונות הללו.
הן קרובות גם לרמת החייל. אם זו אופציה תעסוקתית עבור אחד מכם

גבעתיים: אזור "רחוב הל"ה" במערב גבעתיים. לא זול, אבל גם לא תל אביב, לא מכיר איכות גנים.
תל אביב: יד אליהו או נחלת יצחק, תל אביב אבל פרברית, יותר זול משמעותית ועדיין קרוב לרכבת.
עוד אופציה זה הפרוייקט של גינדי - להבנתי בערך מחירים של תל אביב (כ-7 אלף לדירת 3 חדרים חדשה, דמי ניהול חודשיים גבוהים מאוד), אבל גני ילדים, דירות חדשות, אחלה תשתיות וכו'. יש לי כמה חברים ששוכרים שם ומאוד מרוצים.

אגב, אם אתה עובד בבני ברק, תשקלו את האזור של מזרח רמת גן (קרוב לכביש 4) - לך זה יהיה יחסית קל להגיע לעבודה, אם אשתך תעבוד באזור "השלום" לדוגמא, אז יש פקקים בבוקר, אבל לא יותר מחצי שעה נסיעה... ואם אתה גר קרוב לאלוף שדה יש זמינות טובה מאוד של אוטובוסים (זה שהם עומדים בפקק כמו כולם זו בעיה אחרת, לפחות חסכת את אחזקת הרכב). מחירים משמעותיתי יותר נוחים.
איפה זה פרוייקט של גינדי?

קרית אונו - איכות חיים ,ירוק, חיי קהילה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 7
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
א איפה כדאי לחפש דירה במרחק סביר מחיפה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
de dud איפה כדאי לגדל ילדים בישראל? אוף טופיק 1
J לימוד מסחר יומי. איפה כדאי? שוק ההון 34
Y איפה כדאי לבנות תיק השקעות ועוד כמה שאלות שוק ההון 13
י פתיחת חשבון בנק חדש - איפה כדאי? צרכנות פיננסית 10
Y אם אני מאמין שטסלה הולכת להתרסק אז איפה ואיך כדאי לקנות שוק ההון 29
Y איפה כדאי לקנות מניות שנותנות דיוידנד ? שוק ההון 36
ר איפה כדאי לחסוך היום? צרכנות פיננסית 132
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34