• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילו יציאות צרכניסטיות הכי מטריפות אתכם?

לא הבנתי. אם שווה לך לנסוע לסופר כשהמעסיק לא מגלם את המס, אז גם שווה לך לנסוע אם הוא כן (כי אתה מרוויח יותר).
נכון, אבל בכיוון ההפוך זה לא בהכרח מתקיים.
אולי הדבר הנכון הוא שעבור מי שלא קונה בשופרסל כלל ונמצא במדרגת מס שולי של 35-47%, שקל תן ביס לא מנוצל שווה במקרה האופטימלי 53 אגורות ובמקרה הפחות אופטימלי סביב 25 אגורות (שופרסל יקרה יחסית לרשתות אחרות), לא כולל העלות שאתה מגלם לעצמך בטרחה שבהגעה לסניף.

נערך לאחרונה ב:
נכון, אבל בכיוון ההפוך זה לא בהכרח מתקיים.
אולי הדבר הנכון הוא שעבור מי שלא קונה בשופרסל כלל ונמצא במדרגת מס שולי של 35-47%, שקל תן ביס לא מנוצל שווה במקרה האופטימלי 53 אגורות ובמקרה הפחות אופטימלי סביב 25 אגורות (שופרסל יקרה יחסית לרשתות אחרות), לא כולל העלות שאתה מגלם לעצמך בטרחה שבהגעה לסניף.
לא בטוח שאני יורד לסוף דעתך.
האם ישנו תרחיש, בו לאדם משתלם לנצל את הסיבוס במלואו, אך אופן הניצול יהיה שונה אם המעסיק יגלם את המס?

לא בטוח שאני יורד לסוף דעתך.
האם ישנו תרחיש, בו לאדם משתלם לנצל את הסיבוס במלואו, אך אופן הניצול יהיה שונה אם המעסיק יגלם את המס?
בדיוק להיפך. יתכן מקרה בו משתלם למישהו לנצל את התן ביס עד תום רק אם המעסיק מגלם מס.

ועוד נקודה ששכחתי בחישוב הכדאיות - התוקף של התווים. כעת שוברי תן ביס לשופרסל הם עד סוף 2023, אבל היו תקופות בהם התוקף היה כחודשיים קדימה, ואם לא ניצלת אותו (וגם משלם על כך זקיפת מס), יוצא הפסד נקי.

נערך לאחרונה ב:
בדיוק להיפך. יתכן מקרה בו משתלם למישהו לנצל את התן ביס עד תום רק אם המעסיק מגלם מס.
אוקיי, לכך התייחסתי (או ליתר דיוק התעלמתי), כי לבחור שלא לנצל תןביס זה לדעתי די קיצוני.
מי שזמנו כה יקר לו שלא ילך לשופרסל בשביל הנחה של מאות שקלים, לרוב ישתלם לו להזמין ארוחות הביתה/מוצרי בסיס.

שינו את המשוואה

משכנתא.

האם אין עוד ילדים שיצעקו "המלך הוא עירום!" במדינה עם מחירי הנדל"ן הגבוהים ביותר ביקום?

אין עוד ילדים שיצעקו "המלך הוא עירום!" במדינה עם מחירי הנדל"ן הגבוהים ביותר ביקום?
יש ילדים שצועקים את זה.
וצריך להוציא את זה מהם וחזק, כי זה אומר שהם דכאוניים עוד לפני שהגיעו לצבא.
יש מחיר ממוצע, יש חציוני, יש בארלזרובה פינת כובע דיזנגובה ויש בדימונה/ ירוחם/ כרמיאל/ טבריה...
מדינת ישראל לא מתחילה בתחנת רכבת תא צפון ונגמרת ב-הגנה.

יש ילדים שצועקים את זה.
"מעריב לנוער שלום,
החבר שלי אמר לי שנצטרך לגור בשכירות כי אי אפשר לקנות דירה עם ה800 ש"ח בחודש שאקבל בתור מש"קית בצה"ל, האם אני בדיכאון?"

יש ילדים שצועקים את זה.
יש מחיר ממוצע, יש חציוני, יש בארלזרובה פינת כובע דיזנגובה ויש בדימונה/ ירוחם/ כרמיאל/ טבריה...
מדינת ישראל לא מתחילה בתחנת רכבת תא צפון ונגמרת ב-הגנה.
מה פתאום, יש הרבה שטחים מזרחה להגנה ואפילו דרומה יש כמה פנינים, שכחת כמעט 3-4 שכונות. אפשר גם לגור בצפון הרחוק שמעבר לירקון, או במזרח של גבעתיים ונחלת יצחק.

השבוע דיון בהוצאה של רכישת מחשב לבית ספר לילד הגיע לדיון על כך שיש ערים במעמד סוציואקונומי נמוך יותר שיקבלו "מחשב לכל ילד"
שיש ערים שיפעילו הופעות אמנים בחינם לתושבי העיר לעומת הופעה במחיר "מסובסד" בלבד אצלנו.
כמה שניסיתי להסביר שזה לא באמת חינם... כלומר משלמים בארנונה על ההופעות הללו... שיש מי שיתלונן שמדובר באמנים שהוא לא שומע או שלא הצליח להכנס להופעה או שישב בהופעה בנקודה לא טובה...

כמה שניסיתי להסביר שזה לא באמת חינם... כלומר משלמים בארנונה על ההופעות הללו...

לרשות המקומית אין באמת השפעה על גובה הארנונה, ולכן אתה תשלם אותו דבר בין אם יהיו הופעות ובין אם לאו. אז כבר עדיף שיהיו.

לרשות המקומית אין באמת השפעה על גובה הארנונה, ולכן אתה תשלם אותו דבר בין אם יהיו הופעות ובין אם לאו. אז כבר עדיף שיהיו.
1. לרשות המקומית יש השפעה על גובה הארנונה (הן צריכות לבקש אישור להעלאה מדי שנה).
2. אם יהיו הופעות זה יבוא על חשבון משהו אחר שלא יכניסו בתקציב העירייה.

השבוע דיון בהוצאה של רכישת מחשב לבית ספר לילד הגיע לדיון על כך שיש ערים במעמד סוציואקונומי נמוך יותר שיקבלו "מחשב לכל ילד"
שיש ערים שיפעילו הופעות אמנים בחינם לתושבי העיר לעומת הופעה במחיר "מסובסד" בלבד אצלנו.
כמה שניסיתי להסביר שזה לא באמת חינם... כלומר משלמים בארנונה על ההופעות הללו... שיש מי שיתלונן שמדובר באמנים שהוא לא שומע או שלא הצליח להכנס להופעה או שישב בהופעה בנקודה לא טובה...

חלק נכבד מתקציבי העיריות, בגדד על החלשות שבהן מגיע למענקים ממשלתיים כמו מענקי איזון ממשרד הפנים או סבסוד ישיר לשעות לימוד ממשרד החינוך וכמובן שזה נותן לעיריות האלו אוויר לנשימה.
בקיצור, זה לא מגיע רק מהארנונה אלא גם המיסים המדינתיים של משלם המיסים הישראלי.

חלק נכבד מתקציבי העיריות, בגדד על החלשות שבהן מגיע למענקים ממשלתיים כמו מענקי איזון ממשרד הפנים או סבסוד ישיר לשעות לימוד ממשרד החינוך וכמובן שזה נותן לעיריות האלו אוויר לנשימה.
בקיצור, זה לא מגיע רק מהארנונה אלא גם המיסים המדינתיים של משלם המיסים הישראלי.
דובר על בת ים/ הוד השרון

1. לרשות המקומית יש השפעה על גובה הארנונה (הן צריכות לבקש אישור להעלאה מדי שנה).
2. אם יהיו הופעות זה יבוא על חשבון משהו אחר שלא יכניסו בתקציב העירייה.

1) אישור להעלאה בארנונה יכול להנתן רק על ידי שר הפנים וצריך להיות מנומק. לא כל מי שמבקש העלאה מקבל.
2) נכון. זה יכול לבוא על חשבון טיסות לחול של בכירי העיריה או סבסוד חינוך תורני.

אודה לחברי הפורום אם יחזרו לנושא השרשור.
תודה.

זה לא נושא השרשור? לקבל שירות ששילמת עליו זה לא בדיוק "יציאה צרכנית"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
C אילו נותני שירותים אתם מחזיקים שרצים אתכם במסע לחופש פיננסי ולאחר מכן? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
T אילו מגזינים או עיתונות זרה שווה את כספכם? אוף טופיק 14
S אילו מרכיבים נכללים בחישוב מדרגת המס לשכיר? צרכנות פיננסית 1
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
ט אילו בטוחות אתם מבקשים מהשוכרים? נדל"ן 36
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 33
E אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
ד מה הייתם עושים אילו הייתם אני? שוק ההון 9
S קרנות הנסחרות בדולרים מול אילו בשקלים שוק ההון 17
R אילו עלויות אני צריך לקחת בחשבון בניהול תיק השקעות? שוק ההון 0
L יזמים או בעלי עסקים, אילו תכונות וכישורים צריך וכדאי לשפר? התפתחות אישית 34
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
unrealx אילו יתרונות יש להשקעה בקרנות אג"ח ממשלתי על אג"ח בודדת? שוק ההון 15
unrealx אילו סיבות יש לפתוח חשבון באינטרקטיב ישראל ולא ישירות מול אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 2
unrealx אילו זכויות מתבטלות כשעוברים ל- IRA? שוק ההון 6
S אילו דברים יקרים קניתם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Y אילו מניות אפשר לקנות בקופת גמל בניהול אישי? שוק ההון 7
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
? אני רוצה לתזמן את השוק בזמן הכניסה אילו. לקנות סל מניות עכשיו? שוק ההון 57
ע מול אילו עמלות מתקזזים דמי הטיפול החודשיים בבית ההשקעות? שוק ההון 3
D קרנות פנסיה - אילו אמצעים יש לי כדי להשוות? צרכנות פיננסית 12
איש ירח אלו יציאות השקעה מטריפות אתכם שוק ההון 41
גיא_87 יציאות ובילויים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19

נושאים דומים

Back
למעלה