תגובה אחרונה ע"י theone2342

 1. T

  קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה

  אין שום הגיון לנייד קופת גמל לפנסיה, אתה בעצם מביא מתנה לכל העמיתים בקרן הפנסיה את הסכום שצברת בגמל. וזאת מכיוון שבפנסיה הסכום המבוטח הוא המופקד ולא הנצבר, ברגע שאתה מנייד הכסף שנצבר בגמל כבר לא מבוטח, כך שבמקרה ויקרה לך משהו הסכום שנצבר ילך 'לפח' ולא ליורשים/מוטבים.
 2. T

  השקעה לטווח קצר-בינוני של 6 שנים של 600K

  היי, אשמח לקבל חוות דעת על אופציות להשקעה של סכום פנוי של 600K לטווח של כ6 שנים. הכסף ישמש בסופו של דבר כהון עצמי נוסף לקניית דירה שניה למגורים שתחליף את הנוכחית שזאתי תהפוך ל'דירה להשקעה' לכן מעוניין בהשקעה עם סיכון נמוך. האופציות שחשבתי עליהן: 1. תוכנית חסכון 'קרמובלה' של מזרחי עם כ1.2% אחוז...
 3. T

  אם אכן אוורגרנד הסינית תתמוטט...

  הממשל הסיני עושה בשכל שהוא מבקר ומגביל חברות שפוגעות בתושבים שלו. צמיחה זה לא העיקר במדינה, יש עוד הרבה פקטורים. צמיחה זה רק העיקר בשוק ההון. אם רוצים מדינה חזקה, יציבה, בלי פערים גדולים חברתיים, צריך שהממשלה תתערב כשיש מי שמפריע לסדר הזה. סין דואגת לתושבים שלה ובשוק ההון זה לא מסתדר...
 4. T

  איך להשקיע 500K

  למה לא לשים בפוליסת חסכון במסלול כללי עם פרופיל סיכון נמוך כלשהו. אמנם ישלם דמי הניהול שערורייתיים של איזור ה0.8, אבל לפחות יקבל תשואה כלשהי על הכסף..
 5. T

  שאלה על msci acwi etf

  טעות, SSAC נסחרת בשטרלינג. המקבילה הלונדונית שנסחרת בדולרים היא ISAC.
 6. T

  פיצול הפקדות בין קופות בשכר מעל 34K

  34 אלף, הכוונה למשכורת נטו או ברוטו?
 7. T

  הפקדת מט"ח (דולר) לברוקר ישראלי, האם אפשרי?

  תודה, אני סוחר דרך פסגות ומשום מה לא מצליח לראות את הסימולים האלה, לא ISAC ולא SSAC, בחיפוש של המערכת מסחר (אורדרנט) איך קונים את הנירות הללו?
 8. T

  השקעה בפראנקים שוויצרים

  נכון, אבל עם ביום מימוש ההשקעה בשקלים שע"ח יהיה נמוך מהשער ביום הקניה (שקל קונה פחות פרנקים) תשואת ההשקעה הכוללת תחתך ביחס שבין השערים בתארכי קניה למכירה. "בשקלים תוכל לקנות פחות תפוחים בשווויץ".
 9. T

  אורדרנט/ספארק - מסחר ישיר במניות בבורסות אירופה ,האם אפשרי?

  היי, אני סוחר דרך פסגות עם מערכת אורדרנט/ספארק, שמתי לב שהמערכת לא מוצאת לי בחיפוש מניות/ETFs של בורסות אירופיות דוגמת לונדון או שוויץ. אולם כן מוצאת לי את המקבילה שלהן בשוק בארצות הברית.. האם אין אפשרות לסחור ישירות דרך המערכת באירופה כלל? או שמא זאת אופציה שניתן לאפשר בשיחה עם השירות לקוחות...
 10. T

  הפקדת מט"ח (דולר) לברוקר ישראלי, האם אפשרי?

  תודה על המידע, אכן SSAC הדולרית אופציה המועדפת כרגע האם הככונה לנייר הזה שנסחר בלונדון? https://www.justetf.com/uk/etf-profile.html?isin=IE00B6R52259 אם כן, אפשר לקנות את הנייר בדולרים כיוון שאני רואה שנסחר בשטרלינג..
 11. T

  מיתון תנודתיות בתיק של 100% מניות

  איזה נייר קונצרני עשה 6 אחוז לאחרונה? קשה לי להאמין שיש חיה כזאת..
 12. T

  מיתון תנודתיות בתיק של 100% מניות

  אני אישית מחזיק מזומן במקום רכיב אג"ח, ומסתכל על החלק הזה בתיק כאג"ח עם מח"מ 0. עם תשואות האג"ח של היום זה לא שווה לדעתי את ההתעסקות וגם מפשט בהרבה את התיק. ובהיבט ירידת ערך הכסף, בכל מקרה עמלות מכירה/קניה/מט"ח מקזזים די טוב את העליה באינפלציה.
 13. T

  מה הS&P של סין?

  לבלאקרוק יש קרן שיקלית שמשקיעה בשוק הסיני, CNYA, עם דמי ניהול מעט יקרים של 0.4 ראה כאן: https://www.globes.co.il/portal/instrument.aspx?instrumentid=280230 אם כי הביצועים של השוק הסיני וכתוצאה מכך, גם של הקרן, נראים כמו רכבת הרים בשנים האחרונים..
 14. T

  הפקדת מט"ח (דולר) לברוקר ישראלי, האם אפשרי?

  שלום, יש לי סכום דולרי בחשבון הבנק שאיתו אני מעוניין לקנות VT דרך תיק ההשקעות בפסגות טרייד, הברוקר שאיתו אני משקיע. האם פסגות , או כל ברוקר ישראלי באופן כללי, מקבלים הפקדות מט"ח? או שיש צורך להמיר לשקלים קודם? עד עכשיו הייתי משקיע ב SSAC השקלית, אבל בגלל שמתלחילה סכום ההפקדה הוא דולרי נראה לי...
 15. T

  בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים?

  אין שום סכום חסכון כספי שיכול להחליף את האושר של לראות את את הילדים שלך גדלים ומתפתחים ותחושת המשפחה והאחדות שהם מביאים לבית. בסופו של דבר מה שנשאר לך בימך האחרונים זה המשפחה שלך ולא הקרן SP500 שחסכת. רק מי שיש לו ילדים יוכל להבין את זה.
למעלה