תגובה אחרונה ע"י annona

 1. A

  דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים?

  חולה על המילה ״תיקון״. פעם אחרונה ששמעתי את המילה היה זה סוכן הפנסיה מהעבודה שהפציר בי ״לחכות לתיקון״ בשווקים ולא לעבור לs&p. מאז הs&p עלה ב30 אחוז כמדומני.
 2. A

  יש לצעירים רווקים ומשכילים מה לחפש בפריפריה?

  גם בתל אביב, עיר האורות וההנפקות לא חסרים צעירים שלא מוצאים את עצמם. עם זאת, לא ניתן להתעלם מהעובדה שרמת החיים(העירונית) גבוהה יותר במרכז מאשר בפריפריה(וזה נכון לכל מקום בעולם). יש אצלי בעבודה הרבה אנשים שגרים בצפון ועובדים באופן היברידי, כך שניתן לומר שהם ״נהנים״ משני העולמות. חשבת על זה?
 3. A

  איך שומרים ומטפחים פוקוס לאורך זמן?

  במקרה שלי, שינה טובה לפני הלימודים.
 4. A

  השקעה ב-VT של Vanguard

  זה די obvious אבל בכל זאת, אם אתה סוחר דרך ברוקר ישראלי הנייר נסחר בדולרים ואז יש עמלות המרה יחסית גבוהות.
 5. A

  יומנו של מדען פחדן

  אני גם הייתי במצב שלך ש״אני לא יודע איך להשקיע״. מה שעשיתי אחרי קריאה מרובה זה לפתוח חשבון בib אחרי שהבנתי את היתרונות והחסרונות של המהלך, במהלך פתיחת החשבון לא הבנתי את כל האופציות הרשומות שם(כמו חשבון מארג׳ין או פיקס) דבר שלקח עוד קצת זמן כשלעצמו. לבסוף אחרי שכבר היה חשבון פעיל הייתי צריך...
 6. A

  תהיות בנוגע לתיק

  או שהוא מרוויח משכורת בדולרים…
 7. A

  אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ?

  בנוסף העלאת ריבית פותחת אפיקי השקעה מסוכנים פחות משוק ההון. מאמין שהרוב המוחלט מכיר,@SolidusMaximus סרטון מומלץ אם לא ראית: https://youtu.be/PHe0bXAIuk0
 8. A

  אמזון/אתרי חו״ל וחיסכון אמיתי

  חלפים לרכב, אם אין באמזון יש אתרים שניתן להגיע אליהם ע״י חיפוש מספר הסידורי של החלק בגוגל. חיסכון אדיר בגלל המונופול שיש ליבואנים בארץ.
 9. A

  פיקדון צמוד מדד

  לא הכרתי את הקרן הזו ובהחלט נראית מעניינת. מה מנע ממך לקנות אותך? זה שהיא חדשה?
 10. A

  אילו אפיקי השקעה אטרקטיביים יש כרגע?

  נכון לשנייה זו כנראה שכן, השוק באופן כללי במגמת עליה כרגע. נכון לעוד יומיים אי אפשר לדעת. אם הייתי יודע לתזמן כנראה שהייתי מיליארדר. היו דיונים על אינפלציה וריבית אפס שיכולים לענות לך השאלות. לדעתי הכי נכון לפזר.
 11. A

  יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן?

  כמדומני לא מדובר על דירה ראשונה. מהלך שכזה עלול להעלות את מחירי השכירות באזורי הביקוש לדעתי. שוק שכירות תחרותי הוא חשוב מאוד וכל פגיעה במשקיעים תדפוק אותנו בטווח הרחוק. אני לא מבין יותר מדי, אבל לפי ההגיון זה כן יוריד את המחירים בטווח הקצר.
 12. A

  השוואה בין כרטיס היטקזון ל ineedit

  חסרון להייטק זון: שירות פח. חייבו אותי פעמיים בטעות על משהו(ומסתבר שאני לא היחיד) ואין עם מי לדבר. הייתי צריך לפנות לחברת האשראי כדי לבצע הכחשת עסקה.
 13. A

  טסלה

  ההימור הוא על הצמיחה של טסלה בטכנולוגיות אחרות שישנו את העולם כמו: טכנולוגיה סולארית, vision AI, סוללות, רכבות ומשאיות חשמליות וכו. מצד שני, מה שאני כרגע טוען לא מתיישב עם העובדה שהשווי של החברה זינק ב100 מיליארד דולר על העסקה עם הרץ. הייתי הססן להכנס לפני שנתיים, אני לא יודע אם יצאתי טיפש או חכם…
 14. A

  יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים

  אל תאמין לדה מרקסר. כמות מתעשרי האקזיטים לא גבוהה כמו זו שאתה חושב.
 15. A

  שאלות כלליות בקשר לכביסה

  המרכך מתייבש על סיבי הבד והופך לקשה. אל תשים הרבה. בנוסף מומלץ לא להגיע ל100% ייבוש מלא בשמש זה גם מקשה את הבגד. אפשר להוריד מהחבל כבר ב80% ייבוש.
למעלה