העברת ניירות ערך מ-Mexem (אינטראקטיב ישראל) אל IB ישירות

מאת OnTheVerge · ‏8/3/19 ·
 1. OnTheVerge
  אינני רואה חשבון או עורך דין ואין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך, והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. איני לוקח אחריות על נכונות הנתונים וכל הפועל על פיהם עושה זאת על אחריותו בלבד.

  1. פתיחת חשבון חדש ישירות ב-IB.
  כדי שההעברה תוכל להתבצע פרטי החשבון החדש חייבים להיות זהים לגמרי לאלה של החשבון הישן. לכן העתיקו למסמך את כל הפרטים מהחשבון הישן שלכם והיעזרו בהם במהלך מילוי הפרטים בחשבון החדש.

  2. שליחת סכום סמלי לחשבון החדש - על מנת שיהיה אפשר להעביר נכסים לחשבון החדש, עליו להיות מוגדר כ-Funded או Active ולכן נשלח אליו סכום סמלי של כסף (גם 10 ש"ח יספיקו). העברת זה"ב תהיה כמובן הכי מהירה והכסף יופיע לאחר מספר שעות בחשבון, אך ניתן לבצע גם העברה בנקאית רגילה והכסף יופיע בחשבון ביום למחרת.

  3. ביצוע Link בין החשבונות - לאחר שרואים שהכסף הגיע לחשבון החדש, צריך לבצע Link בין שני החשבונות כדי שיהיה ניתן להעביר פוזיציות וכסף מאחד לשני:
  בחשבון הישן (דרך Mexem, אינטראקטיב ישראל) נכנסים ל-Manage Account ואז ל-Add or link account.
  כדי שהלינק יתבצע צריך להזמין security device שהוא מסמך קודים שיהיה משלים לשם המשתמש והסיסמה שלכם הערה חשובה: בלי ה-Security Device אינטראקטיב רושמים בפירוש שהם לא מכסים אתכם במקרה של פריצת סייבר, אז כדאי מאוד מאוד להזמין את זה לטענתם. אתם תתבקשו להדפיס את הדף (עדיף כמה עותקים) ולאחר מכן תראו שהאופציה Add or link account שהייתה מקודם חסומה, כעת פתוחה. קשרו את החשבון הישן שלכם לחשבון החדש שפתחתם ישירות ב-IB. הבקשה אמורה להיות מאושרת בימי שישי (ייתכן שהשתנה מאז).

  4. העברת הפוזיציות (מניות ואג"ח) לחשבון החדש - נכנסים לחשבון הישן שלכם ואז Funding ואז Position Transfers ואז Transfer positions internally ומעבירים את כל הפוזיציות מחשבון המקור (החשבון הישן) לחשבון היעד (החשבון החדש). אצלי בוצע באופן מיידי, גם מחוץ לשעות המסחר.

  ניתן להעביר גם את ה-Cash (מזומן) דרך Position Transfers וכך ניתן לייתר את סעיף 5.

  5. העברת ה-Cash (מזומן) לחשבון החדש - נכנסים לחשבון הישן שלכם ואז ל-Funding ואז ל-Fund Transfer ואז ל-Internal Transfer ומעבירים את כל המזומן שיש לכם לחשבון החדש. גם כאן בוצע באופן מיידי, גם מחוץ לשעות המסחר.

  הערה: לאחר העברת הפוזיציות לחשבון החדש קיבלתי את ההודעה הבאה במערכת: ALERT: Your account, while currently margin compliant, maintains qualifying equity (i.e., Equity with Loan Value) at a level only 5% above that which is required. Please note that we do not issue margin calls and should this cushion erode and your account no longer remain margin compliant, it will be subject to forced position liquidations. To ensure continued compliance, please consider depositing additional funds to increase equity and/or closing or hedging positions to lessen margin exposure. Further note that funds in transit or subject to a credit hold are not considered when liquidating positions.

  התכתבתי עם נציג IB בצ'אט שטען שזוהי הודעה אוטומטית ויש להתעלם ממנה.

  6. סגירת החשבון הישן - Close account.

  אינני רואה חשבון או עורך דין ואין לראות באמור הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך, והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. איני לוקח אחריות על נכונות הנתונים וכל הפועל על פיהם עושה זאת על אחריותו בלבד.

  שתף

  תפוזינה ו-yossik אוהבים את זה.
 1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.