בית » הסולידית במדיה

הסולידית במדיה

הסולידית – הבלוג הכי מעורר מחשבה לשנת 2014: “היא מעצבנת ומאתגרת בו זמנית, אורח החיים שלה מעורר בוז וגם קנאה, ופשוט אי אפשר להפסיק לקרוא אותה. בזמן שכולם מתלוננים על השחיקה הכלכלית ורודפים אחרי דרכון זר מציעה הסולידית אלטרנטיבה רדיקלית, שילוב של קפיטליזם קיצוני ותפיסה אנטי צרכנית.”

הכי טובים בעיר – מהדורת 2014“, מגזין טיים-אאוט תל-אביב –  15 בספטמבר 2014

 “מעמד הביניים נמצא במינוס כי הוא מבזבז יותר ממה שהוא חוסך. אבל לתקשורת המיינסטרים בישראל אין אומץ לומר את זה, מפני שאחריות אישית לא מביאה רייטינג”.

ראיון שהענקתי לנעמי דרום, “החזון לחיי רווחה: לחיות כמו כלב ולצאת לפנסיה עד גיל 40“, הארץ – מוסף סוף השבוע, 10 בדצמבר 2014. לחצו כאן לקריאת הראיון המלא. 

 “כשהנורמה היא לעבוד 8 שעות ביום, לשבת 40 שנה במשרד ולמות זמן קצר אחר כך – אולי עדיף להיות קיצוני?”

ראיון שהענקתי לארי פינס, “כך יצאתי לפנסיה בגיל 30“, מאקו – מגזין סוף השבוע, 8 בספטמבר 2014

“הבלוג הישראלי ‘הסולידית’, המגולל את חייה של אחת, דורין הרטמן, ממליץ בתקיפות לקחת אחריות כלכלית, לעבור לחיות חיים אנטי-צרכניים על 4,000 שקל בחודש, להתנתק מעולם העבודה ולהקדיש את המשאב החשוב מכולם, הזמן, למה שחשוב לנו באמת…”

רענן שקד, “סיירת שקד”, 7 ימים, 19 בדצמבר 2014 

(קראו את תגובתי כאן).

 “אני מכבדת מאוד את הכותבת הצעירה. היא נשמעת לי כמו אישה שתוביל איזו מהפכה שאני כבר לא אהיה חלק ממנה, אבל קצת עצוב לי שאישה צעירה, שדמה אדום וכוחה במותניה, כופה על עצמה אורח חיים שנראה לי שמתאים לניצולה בסופת שלגים.”

דנה ספקטור, “הבועה,” 7 ימים, 28 בפברואר 2014.

(קראו את תגובתי כאן).

“העוינות והדיון הסוער סביב סגנון חייה של הרטמן, מראים אולי כי היא לחצה על נקודה רגישה. רבים, כך נראה, חושבים שיש משהו ברעיונות שהיא כותבת עליהם – ואולי אף מקנאים בכך שבגיל 30 וקצת היא הצליחה לפרוש סופית משוק העבודה – אך מתקשים ללכת עד הסוף עם יישום המודל שלה, שהשאלה האם הוא אכן יכול להתאים לכל אחד, ועד כמה הוא סובל מבקיעים ומבעיות לוגיות – תישאר כאן פתוחה.”

יניב פוהורילס, “לא לעבוד לעולם: כך תפסיקו לעמוד בפקקים ותוכלו ללכת לים“, מגזין MoneyTime, גלובס, 6 בפברואר 2014

“למה להתחפש לסולידית? זה פשוט: אני מקנאה בחופש שלה. בעובדה שהיא לא חייבת דין וחשבון לאף אחד. בהתעקשות שלה לחיות את חייה בלי לפחד מ-ממה יגידו. ואולי בעיקר – בזה שאין לה אחריות על חייו של אף אדם אחר.”

ד”ר ענת שפירא, סולידית ליום אחד, סלונה, 13 במרץ 2014 

“[הסולידית] שמחה מהבחירה, כי כפי שהיא כותבת, העצמאות הכלכלית חשובה לה יותר מכל פינוק שקונים בכסף. היא לא חסכה בשביל לחיות כמו מיליונרית, אלא בשביל לישון טוב כמו מיליונרית.”

אפרת נחושתאי, שניים מכל שלושה ישראלים חוששים לעתידם הכלכלי, דה מרקר, 5 במאי 2014

“בעמודים אחרים מוצגות זוויות קיצוניות יותר של החיים בצמצום. הסולידית, בלוג חדש יחסית שצבר פופולריות במהרה, מדבר על צמד מילים שמעטים מעזים להשתמש בו בישראל של 2014: עצמאות כלכלית.”

חגית גינזבורג, חסל קניות, מגזין “את”24 במרץ 2014

“שאלו אותי אנשים אם אני חושב שהסולידית מגזימה, שרלטנית וכו’. התשובה היא שכמובן שלא – הנתונים שהיא מספקת אמיתיים לחלוטין, ובהחלט ניתן לחיות בישראל ברמת ההוצאות שהיא מתארת, ואפילו בצורה סבירה לדעתי […] ההתמקדות בהוצאות היא הבעייתית במקרה הזה, כי בישראל צד ההכנסה מאוד בעייתי, וללא התחשבות בו, יש פחות רלוונטיות לקיצוץ כה דרסטי בהוצאות לשם השגת תוצאות בטווח הקצר.”

רון ברמן, לא סולידית?, 6 בינואר 2014

“הרטמן מנסה להעמיד על הראש רעיונות מושרשים על מקומה של העבודה בחיי האדם, על צריכת יתר ועל הקשר שביניהן.  להרטמן יש תשובה פשוטה לשאלה המורכבת שהצגתי. היא אומרת – אתם לא צריכים כלום. […] ותדעו לכם, היא מוסיפה ואומרת פוסט אחר פוסט, החיים שלי יפים נעימים ומאושרים. אתם, לעומת זאת, משעבדים את עצמכם את חייכם ואת תמצית נשמתכם לעבודה מתמדת ששוחקת את חייכם, וכל זה בשביל מה? כדי לממן את כל אותן ערימות חפצים מיותרים, הנאות בטלות ורכוש שאין לו ערך. הבל הבלים, הכל הבל. ויש בזה משהו, אכן.”

גלעד סרי לוי, בין רולקס לנזיד עדשים, 8 בינואר 2014 

“אנחנו יכולים כמובן לנסות ולראות בבלוג “הסולידית” פרויקט מוסרי מן המדרגה הראשונה, כזה המבקש לסייע להמונים ולשחרר אותם מסבלם, אולם לאור תפיסת האינדיבידואליזם החמורה, והעדר החמלה הניכר בכתיבתה, המשימה היא קשה […]  ועדיין, ולמרות כל האמור, אני ממליץ בחום על קריאה בבלוג “הסולידית””. 

עמית נויפלד, באדולינה פינת ראנד, 9 באפריל 2014

“הגישה של “הסולידית” מזכירה מתכונים כמו אלו המוזכרים בספר רב-המכר “אבא עשיר, אבא עני”, וכולם בעצם עוסקים בדבר אחד – כיצד להפוך מעובד שכיר, הנמצא במלכוד, לאדם [א]מיד, משקיע, אשר מסוגל להימלט מהמלכוד בזכות רווחי הון ומידה גבוהה של משמעת עצמית. הבעיה בגישות אלו היא שיש שלהן אפקטיביות יורדת. אם כולם ישאפו להפסיק לעבוד ולהתפרנס מרווחי הון, בסופו של דבר גם ערכו של ההון הזה יתרסק, אם לא יהיו די אנשים המוכנים לצאת ולעבוד ממש.”

ארז רביב, סופרים את הכסף שאין, דבר ראשון, 5 באפריל 2018