• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כדאיות חסכון דרך חברות ביטוח

גל נ

משתמש רגיל
דירוג
94
ברור לי שהפילוספיה שעומדת מאחורי הבלוג הינה השקעה עצמאית עם תשלום דמי ניהול מינימליים ככל האפשר.
עם זאת אשמח להתייעץ איתכם גם בנוגע לדרך אחרת שאולי כדאית.

בזמן האחרון אני מחפש אופציות נוספות וכדאיות יותר להשקיע את כספי.
במהלך החיפושים נתקלתי באופציה של חסכון דרך חברות ביטוח לדוגמה Best invest של חברת הכשרה.
דמי הניהול שהוצעו לי הינם 1.2% ואני מתלבט אם לבחור בדרך השקעה זו או לפתוח חשבון עצמאי ולקנות תעודות סל מחקות מדדים.

אני אדם מאוד ריאלי ומאמין מאוד בגישה שלא ניתן לנצח את השוק ולכן לטווח הארוך, בחישוב קר, ברור לי שהתשואה בחיקוי מדדים תהיה יותר גבוהה.
כרגע מה שמונע ממני לעשות זאת זה מחסום פסיכולוגי שבו אני לא יודע כיצד אתמודד אם לדוגמה המדדים יפלו ב 4% ואתפתה מאוד למשוך את הכסף.

היתרון של השקעה דרך החברת ביטוח בתצורה הזאת הוא האפשרות לשחק עם המסלולים השונים שהם מציעים ללא אירוע מס(מניות, אג"ח, כללי) - כמובן שידוע לי שהדמי ניהול שהם גובים פוגעים משמעותית בתשואה.

בדקתי לדוגמה השוואת תשואה ב 3 שנים האחרונות בין מדד תל אביב 100 למסלול מניות. התשואה של תל אביב 100 הייתה 26.6% בעוד שהתשואה דרך חברת הביטוח הייתה גבוהה יותר:[/B]
359ya1x.png

מבחינת רמת סיכון, מבחינתי תשואה של 4 אחוזים נטו מספקת לכן חשבתי על שילוב של מסלול כללי ומסלול אג"ח.
מבחינת נזילות - זה כסף שבעתיד הקרוב (5 שנים) לא אעשה בו שימוש כל עוד לא יהיה איזה מקרה חירום.

לאור היתרונות שציינתי החלטתי להצטרף לתוכנית בתור מסלול חיסכון לילד עם הוראת קבע חודשית קטנה - 100 ש"ח. אני עדיין מתלבט בנוגע לשאר הכסף.

מה דעתכם על המסלול הזה?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
איך זה
ומאמין מאוד בגישה שלא ניתן לנצח את השוק

אמור להתיישב עם זה
האפשרות לשחק עם המסלולים השונים שהם מציעים ללא אירוע מס

והאם לקחת בחשבון שהפטור ממס לאורך זמן מתאיין לאור הדבר הזה?
דמי הניהול שהוצעו לי הינם 1.2%

תודה על התגובה, ובלי קשר להודעה כל הכבוד על התכנים שאת מעלה, תענוג לקרוא ולהחכים.

בקשר להודעה, ברור לי שאני סותר את עצמי, אני חושב שעדיין קשה לי פסיכולוגית לעשות את הצעד הנוסף לעבר עצמאות מוחלטת בשוק ההון.

בנוגע למשפטים שלי שציטטת הכוונה שלי הייתה שאם לדוגמה אני יודע בוודאות שאצטרך להוציא חלק נכבד מהחסכון בשנה הקרובה אז אולי כדאי לי לעבור למסלול אג"ח ללא אירוע מס, דבר שלא אוכל לעשות במידה ואשקיע בתעודת סל.

אני חושב שהכסף שתפסיד על כך שתעבור בין המסלולים (בלי אירוע מס) בדיוק בזמנים הלא נכונים בגלל רגשות ולא החלטה מושכלת יהיה הרבה הרבה יותר גדול גם מדמי הניהול (הגבוהים להחריד) שתשלם וגם מהמס שתחסוך.

@גל נ , אני מתחבר לדילמה שלך.
העלתי מספר שאלות דומות כאן:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/פוליסות-פיננסיות-השוואת-ביצועים-מ-2005-עד-היום.150/

נראה שעיקר הקושי שלך נובע מחשש לאבד את הכסף, או אפילו חלק די קטן ממנו. במקרה כזה, יש כלל אצבע פשוט - אל תסכן יותר ממה שמאפשר לך לישון טוב בלילה. לא משנה באיזה דרך אתה משקיע (בין אם זה בעצמך או בין עם זה דרך חברת ביטוח, עם כל היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם).
אני מחזק גם את מה שאורן והסולידית כתבו, בפרט שאם אתה רואה את עצמך מגיב לנפילות בשוק ע"י יציאה ממנו - אתה ככל הנראה תרוויח פחות (או אפילו תפסיד) מאשר אם לא תגע בכסף.

הי, למחבר ההודעה המקורית -כמה הערות (לא בסדר חשיבות בהכרח) בתור מישהו עם לבטים דומים:
1. בלי שום קשר לכלום - דמי ניהול של 1.2% זה אסטרונומי- תוריד אותם לפחות ל-0.8%.
2. ההשוואה שלך שגויה- למה אתה משווה לת"א 100? תשווה לתמהיל יותר נכון של מניות בפיזור עולמי כלשהו (דורין תודה רבה לך, עד לפני יומיים לא הייתי מבין מה ולמה כתבתי את המשפט הזה).
3. אתה משווה רק לאורך 3 שנים. תשווה לטווחי זמן ארוכים יותר.
4. אם אתה הולך על נתיב מנייתי= אתה מתכנן לשהות שם לפחות כמה שנים טובות. במקרה הזה- דמי הניהול השונים יהיו משמעותיים שזה נתון שהתעלמת ממנו.

בהצלחה.

חברים תודה רבה לכם על התגובות. בזכות קריאה מרובה בימים האחרונים הבנתי (בעיקר בזכות האתר הזה) ואתרים נוספים (התמונה הגדולה) שהשד לא נורא וניתן לנהל באופן עצמאי תיק ניירות ערך.
ככל הנראה אבנה תיק השקעות פשוט מאוד בהתחלה - 65% אג"ח (20% קצר, 45% בינוני) ו 35% מניות (רק VT מטעמי נוחות).

בחישוב של 20 שנים חסכתם לי עשרות אם לא מאות אלפי שקלים רק על דמי ניהול!

נקודה למחשבה:
בזמן הנפילה של 2008 היו מספר פוליסות חיסכון שנפלו בשיעור של 5 אחוז ולאחר מכן צמחו בעשרות אחוזים, משקיע חובב יתקשה לעמוד בכאלה ביצועים.

אני בחרתי להשקיע ב 2 פוליסות חיסכון, בנוסף לתיק השקעות שלי בבנק ורק כדי לפזר סיכונים.

1.2 דמי ניהול זה באמת גבוהה, אני משלם 0.7

1. האם אני מבין נכון שפוליסה פיננסית היא מוצר זהה לקופת גמל להשקעה עם הבדלים של:
* יותר נוח כי אין הגבלת סכום
* דמי ניהול גבוהים יותר

2. בפוליסה פיננסית אפשר לקבל היום דמי ניהול של 0.8% בסכום של 500K, לעומת 0.6% בק. ג. להשקעה.
האם לדעתכם ההפרש הזה משמעותי עבור השקעה של כ-3-6 שנים?

1. האם אני מבין נכון שפוליסה פיננסית היא מוצר זהה לקופת גמל להשקעה עם הבדלים של:
* יותר נוח כי אין הגבלת סכום
* דמי ניהול גבוהים יותר

2. בפוליסה פיננסית אפשר לקבל היום דמי ניהול של 0.8% בסכום של 500K, לעומת 0.6% בק. ג. להשקעה.
האם לדעתכם ההפרש הזה משמעותי עבור השקעה של כ-3-6 שנים?
  1. קופ"ג להשקעה אפשר לנייד בין חברות (באופן זמני יש בעיה עם זה).
  2. לקופ"ג להשקעה יש יתרון מס במשיכת קצבה אחרי פרישה. לדעתי מדובר ביתרון זעום מכיוון שלא ידוע מה יקרה עם ביטוח אריכות החיים הנדרש, אבל אי אפשר להתעלם מהיתרון בהשוואה. לא רלוונטי לטווח הקצר עליו דברת.
  3. בקופ"ג להשקעה יש מסלול פסיבי פשוט (מחקה סנופי) שניתן להשלים לכיסוי פסיבי עולמי על ידי ניירות נוספים. בפוליסות חסכון אני לא מכיר מסלולים פשוטים.
  4. בקופ"ג להשקעה אפשר להשיג דמי ניהול של 0.35% ללא מיקוח, באינטרגמל.
  5. יתכן שיש גם הבדלים בהורשה.

השאלה האמיתית היא למה להשקיע בקופת גמל להשקעה / פוליסת חסכון ?

אם אין לך כיסוי פנסיוני מספק ואתה מעוניין להרחיב אותו,אני מבין ואז לדעתי עדיף קופת גמל להשקעה כמו שציין טונה
אחרת אין הגיון, עדיף להשקיע בחשבון ממוסה שבו אין עמלות על צבירת הון.

אחדד את הכוונה, איפה עדיף להשקיע לטווח קצר של 1-6 שנים, לא עבור פרישה.
אין הגיון להשקיע בקופת גמל או פוליסת חסכון לטווחים כאלה
דמי הניהול לא מצדיקים את זה,
ובכלל לטווח כזה ההשקעה אמורה להיות כנראה מאוד שמרנית כי אני מבין שאתה מתעתד למשוך את הכסף למטרה "גדולה יותר"

אין הגיון להשקיע בקופת גמל או פוליסת חסכון לטווחים כאלה
גם לא במסלול שמרני כהגדרתך?

טווח כזה ההשקעה אמורה להיות כנראה מאוד שמרנית
האם לטעמך האישי 25% מניות זה מספיק שמרני?

מתעתד למשוך את הכסף
אכן.

גם לא במסלול שמרני כהגדרתך?

האם לטעמך האישי 25% מניות זה מספיק שמרני?

אכן.

אני לא יכול ליעץ, תוכל בדוק בפורטפוליו ויזואלייזר ו פורטפוךיו צרטס מה עשו תיקים דומים בטווחים האלה, כדי לקבל מושג
זה גם תלוי מה יהי מצסך אם חוח תצטרך את הכסף ומה ההשלכות הכלכליות עליך, נגיד
25% מהכסף במניות ותיק המניות נחתך בחצי האם זה אסון כלכלי או ״מכה קטנה״
אתה צריך להגדיר את תיק ההשקעות הכולל ורמת הסיכון שבה אתה מוכן לעמוד ואז לבחור את הכלי

דוגמא

https://www.portfoliovisualizer.com...n1_1=25&asset2=TreasuryNotes&allocation2_1=75

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yancuk רכב חברה - כדאיות צרכנות פיננסית 14
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
י כדאיות התקנת חימום תת רצפתי בדירה להשקעה מקבלן נדל"ן 11
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
S הטבות מס בשכר לא מבוטח⁩ - כדאיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
נ כדאיות זכיה במחיר למשתכן נדל"ן 3
R מחיר למשתכן אשקלון - כדאיות עסקה נדל"ן 12
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
jinjiy כדאיות מחזור משכנתאות נדל"ן 28
IAmSam חישוב כדאיות של פרישה מרצון עם מרכיב פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D כדאיות ביטוח חיים צרכנות פיננסית 8
א השקעה באג"ח ארה"ב - כדאיות ומיסוי שוק ההון 5
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
יבגני_ל כדאיות ביטוח אבדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z מה הן מדינות הכי כדאיות מבחינת מס רווח הון? מיסים 10
T חישוב כדאיות הקדמת תשלומים לקבלן נדל"ן 14
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
A כדאיות רישום למחיר מטרה כעת - סיכויי זכייה נדל"ן 5
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20
T כדאיות פתיחת עוסק פטור לשכיר עם שכר גבוה מיסים 21
הדבורה מיה כדאיות לסגירת משכנתא נדל"ן 20
E כדאיות מחיר למשתכן נדל"ן 8
S כדאיות\שיקולי מס ב"הסבת" הדירה הראשונה כדירה להשקעה נדל"ן 19
ל כדאיות מחזור משכנתא עזרתכם. נדל"ן 6
M כדאיות בניית יחידת דיור בבית פרטי נדל"ן 21
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
A שכיר: כדאיות הפרשה לפנסיה על בונוס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
משקיע בתבונה כדאיות לקיחת הלוואה מקופת גמל להשקעה לצורך קניית דירה להשקעה נדל"ן 9
ליאונידס כדאיות קיזוז מס כנגד הפסד מיסים 10
T חישוב כדאיות עזיבה של אינטרקטיב ישראל לטובת ib העולמי שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
I מועדון הוט - כדאיות הצטרפות לחברי הייטקזון צרכנות פיננסית 1
The Stoic כדאיות דירה להשקעה נדל"ן 16
מומו הברווז כדאיות השקעה בבת ים לאור פיתוח מסיבי נדל"ן 5
S כדאיות סגירת הלוואה כנגד נכס מניב לעומת אחזקה של אג"ח\מזומן נדל"ן 17
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
D בחינת כדאיות של דירה. הקאצ' - יש לי שבוע! נדל"ן 4
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
י כדאיות רכישה של בית במצב שלד נדל"ן 4
N למישהו יצא להוציא דרכון רומני? עלות vs כדאיות אוף טופיק 10

נושאים דומים

Back