• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,016
נכנסתי היום לפרופיל שלי בחשבון שלי בחול - THINKORSWIM.
מסתבר שברירת המחדל למכירה היא FIFO (כמו שידוע לכולם).
מסתבר 2 - ניתן לבחור לשנות שיטה..
מן הסתם בחרתי בשיטה הכי יעילה מבחינת מס -

r8ozbJIJ26-5cdik1RtbUp5Id08Z7DwN02rMQH4TFsNE=w1040-h472-no

יש שיטות נוספות לבחירה, בין מכירה במחיר ממוצע, של היקר ביותר, של הזול ביותר וכו'...
לא יודע אם לברוקרים אחרים יש את האופציה, מאמין שכן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
נכנסתי היום לפרופיל שלי בחשבון שלי בחול - THINKORSWIM.
אתה מבין שאת מס ההכנסה בארץ לא מעניין מה בחרת בחשבון בחו"ל והוא רוצה את המס לפי FIFO, נכון?

אתה תביא אישור מהברוקר שלך שמכרת X מניות בתאריך Y בערך Z וההפרש הוא W...
המס יחושב לפי מה שיהיה כתוב באישור.
עוד אף פעם לא שלחו לי אישור מהברוקר על מה היה המחיר של כל יחידה לפי תאריך.

ראיתי איך נראה דוח של IB שממנו נגזר חישוב המס. על כל פעולת מכירה, רשום מה היה ערך הבסיס, מזה נגזר הרווח\הפסד ומזה נגזר המס.
בדקתי וראיתי ש-IB אכן עושים FIFO, אבל הנחתי שזאת האופציה היחידה.

עריכה - אכן יש אפשרות כזאת ב-IB :)
תודה @c881 !

זה קבור במקום קר ואפל, אבל בעזרת ה-support שלהם הגעתי לזה.
האופציה שנראית לי הכי משתלמת זה מכירה תוך כדי מכסום הפסדים (אין שם אופציה שנותנת "ייעול מס" או משהו דומה).

עריכה: הסבר על איך מגדירים זאת ב-IB: http://www.hasolidit.com/kehila/thr...מכירת-מניות-ברוקר-חו-ל.1416/page-4#post-58442

נערך לאחרונה ב:
נק' מעניינת לגבי מס הכנסה:
http://www.pwc.com/he_IL/il/tax/assets/shuk_hahon.pdf
"במקרה בו נמכרו ניירות ערך זהים שנרכשו במועדים שונים, קביעת המחיר המקורי ויום הרכישה תיעשה לפי סדר הרכישה (FIFO), אלא אם הוכיח המוכר לגבי נייר ערך מסוים את יום רכישתו ומחירו המקורי. כהוראת שעה נקבע שבשנת המס 2003 רשאי יהיה המוכר לחשב את רווח ההון ממכירת נייר ערך, כך שהמחיר המקורי ייחשב כממוצע המשוקלל לגבי כלל ניירות הערך מאותו סוג."

להבנתי - אם קניתי 10 יחידות נייר A ב-100$, ואחרי שבוע קניתי 10 יחידות של אותו נייר ב-200$ (ממוצע 150$), כשאני בא למכור 10 יחידות של נייר A ב-180$ אני יכול שזה יחשב הפסד אם אני "מוכיח" שהנייר שאני מוכר הוא הנייר שקניתי אחרי שבוע (בשווי 200$), ולא הנייר שקניתי ראשון (בשווי 100$).

זה שברירת המחדל היא FIFO, זה לא אומר שלא ניתן לעשות אחרת :)
עשית לי את הערב 881 !

בחשבון של בבנק וולס פרגו ניתן לבחור מתוך היסטוריית הרכישות בדיוק איזה ניירות אני רוצה למכור.

@c881 אתה יכול לרכוש ETFים בבורסת לונדון דרך ameritrade?

המס יחושב לפי מה שיהיה כתוב באישור.
עד שמס הכנסה בארץ יעלה עליך בבדיקה רנדומלית שאתה לא מחשב את המחירים לפי FIFO.

אל תשכח שהעובדה שה-IRS האמריקאי מאפשר לבחור איך לחשב את העלות לא מחייבת את מס ההכנסה הישראלי לאפשר זאת.

לפני שאתה נכנסים להרפתקאות עם שימוש באפשרויות שנועדו לאזרחי ארצות הברית תרימו טלפון לרואה החשבון שלכם ותוודאו איתו שבאמת מותר לכם לעשות זאת ושמס ההכנסה לא יתייחס לזה כאל העלמת מס...

@adamshalev שכחת להדגיש את המידע החשוב באמת:
כהוראת שעה נקבע שבשנת המס 2003

הוראת שעה זו לא הוראה קבועה ומצויין שם מפורשות שהיא תקפה לשנת 2003 ולא החל משנת 2003.

חברים יקרים - אל תסמכו על אף אחד באף פורום בנוגע למיסוי (קל וחומר עלי).
תתייעצו עם איש מקצוע לפני שאתם עושים משהו.
הטיעון "אמרו בפורום" לא יתקבל במס הכנסה ולא בבית משפט!

@daat99 אני מבין את החשש.
מצד שני, אם אנחנו "פאסיביים" שרק מחזיקים/חיים מדיבידנדים... כל עוד לא מכרנו, זה לא באמת משנה.
כמובן, אפשר תמיד למכור את כל האחזקה בנייר מסויים, כדי להיות בטוח שמדובר ב"מחיר ממוצע".

נערך לאחרונה ב:
@איליה לא מצאתי את הסימול של הקרנות האיריות בישום של -TOS (מבית TDAmeritrade).
אבל, שאלת אז חיפשתי יותר לעומק...
http://www.tddirectinvesting.ie/what-you-can-invest-in/irish-stocks/
או
http://www.tddirectinvesting.co.uk/
שים לב ששני האתרים שייכים גם ל-TD...
אז נשאר לנסות להתקשר למחלקת הלקוחות היום בערב, או ביום שני... ולשאול מה צריך לעשות כדי שאראה גם את הבורסה הלונדונית.

אופציה אחרת - ברוקר אונליין אירופאי, לדוגמה - http://www.degirogroup.com/

ג.נ.
את http://www.degirogroup.com/ אני לא מכיר ולא יודע מה התנאים, חוץ מזה שהם טוענים להפחתה בעלויות יחסית לברוקרים מקומיים.
אבל כשאני מנסה להרשם - הוא מקבל את ישראל, יש קידומת לישראל וכו'...
נשאר רק לדבר עם הנציג שלהם לפני השלמת תהליך... לברר מה העלויות להעביר כספים וכו'.
שוב, אחרי שאבדוק מול TD.

עדכון -
@איליה
זה העלון שלהם -
https://www.degiro.co.uk/data/pdf/u...medium=e-mail&utm_campaign=UKmoreinformation1

אבל שוב... אני צריך לדבר איתם לראות איך הם עובדים מול ישראל.

נערך לאחרונה ב:
העמלות שלהם דומות מאוד לעמלות של אינטראקטיב - חשבת לפתוח חשבון אצלם?

אז ככה:
יש את המבזק המעניין הזה (שימו לב שהאתר שומר שבת, זה הcache שלו) ובו כתוב:
במסגרת חקיקת חלק ה’3 לפקודה בתיקון 132, תוקנו גם תקנות מס הכנסה (חישוב רווח הון במכירת נייר ערך הנסחר בבורסה). על פי התקנות, נקבעו כללים מיוחדים לחישוב רווח הון מניירות ערך סחירים, ובהם גם הקביעה בתקנה 5 לתקנות, לפיה מכירת ניירות ערך תיעשה לפי שיטת FIFO – “נכנס ראשון – יוצא ראשון”, אלא אם יוכיח המוכר כי מכר נייר מסוים. קביעה זו הינה ייחודית לניירות ערך נסחרים בבורסה. מלבד קביעה זו פקודת מס הכנסה איננה קובעת כל שיטת מכירה כאמור לגבי ניירות ערך “פרטיים”.
על אף שבוטל חלק ה’3 לפקודה בתיקון 147, התקנות לא בוטלו מאחר שהן נקבעו בין היתר מתוקף סעיף 98 לפקודה, המצוי בחלק ה’.

חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 132), התשס"ב-2002, חלק ה'3 מתחיל בעמוד 30 בPDF:
http://fs.knesset.gov.il//15/law/15_lsr_300605.pdf

אין שם התייחסות ספציפית לנושא ה-FIFO.
אבל כמו שכתוב במבזק, ישנה התייחסות ספציפית לעניין ה-FIFO בתקנה של מה הכנסה (בשונה מחוק פקודת מס הכנסה) הזאת:
תקנות מס הכנסה (חישוב רווח הון במכירת נייר ערך הנסחר בבורסה, מילווה המדינה או יחידה בקרן
P0F נאמנות), התשס"ג-2002:
http://www.btl.gov.il/Laws1/02_0103_100223.pdf

ובפרט, סעיף 5 אומר:
הוראות מיוחדות לענין מכירת ניירות ערך שנרכשו במועדים שונים
5. נמכרו ניירות ערך זהים שנרכשו במועדים שונים, יראו אותם, לענין המחיר המקורי ויום הרכישה, כנמכרים על פי סדר רכישתם, מהראשון עד האחרון, זולת אם הוכיח המוכר לפקיד השומה את יום הרכישה והמחיר המקורי של נייר ערך מסוים.

בפקודת מס הכנסה סעיף 98 ניתן לראות שאכן תקנות מס הכנסה זה מעיין דלת אחורית לנושא זה:

שיטת חישוב ריווח הון (תיקון מס' 6) תשכ"ה-1965
98. על אף האמור בחלק זה, רשאי שר האוצר לקבוע בתקנות את השיטה לחישוב ריווח ההון, הן באופן כללי והן לצרכי הניכוי במקור, ובלבד שקביעה באופן כללי תהיה טעונה אישורה של ועדת הכספים של הכנסת.

פקודת מס הכנסה: נבו \ חילן

בפקודת מס הכנסה, חלק ה'3 אכן "בוטל", אבל אין לו קשר לתקנה שנוגעת לנושא ה-FIFO.

השאלה היחידה שנותרת בעיניה לדעתי, היא האם התקנה הזאת עדיין קיימת או לא - את זה אני בודק מול רו"ח ואעדכן.

@adamshalev בדקת?
אני בינתיים בודק מול IB, לפי דברי @daat99 המעניין הוא שדרך IBISRAEL - עלות המינימום היא 1.3$ לפעולה (כי יש לי כבר חשבון בברוקר אמריקאי) ואם פותחים ישירות מול IB - עמלת המינימום יורדת ל-1$.
יותר גרוע מול אירופה - דרך ישראל זה 7.5יורו/ליש"ט לפעולה בעוד שישיר זה עומד על 6יורו/ליש"ט.
אני חושב שאפתח היום חשבון מול IBISRAEL, הראה כמה מפחיד ה-TWS, אם כל מה שאני רוצה זה לקנות ולהחזיק לפני שאמשיך לברוקר האמריקאי ישירות.
גם לאמריקאי וגם לישראלי (הנציג שלו) יש הדרכות מי ב-WEBINAR ומי ב-1 על 1.
שוב, אני לא מחפש את כל השטיקים והשימוש במערכת שרק מהתמונות נראית עמוסה לעייפה, אבל כן שימוש בסיסי ולראות שאני לא מפספס איזה שהם הגדרות כמו זו שמצאתי רק לאחרונה ב-THINK OR SWIM.

@c881 אני מצפה לקבל תשובה היום. אעדכן כשיהיה.

TWS זאת מערכת עמוסה ביכולות מיותרות, אבל זה לא מפריע לעשות קניה ומכירה. יש גם אפשרות לעשות קניה ומכירה דרך ממשק Web די בסיסי אבל מספק. BeTrader עזרו לי בכל דבר שהייתי צריך איתו עזרה.
שים לב שאם הצתרפת ל-IB דרך חברת ביניים כמו BeTrader, אתה לא יכול "לעזוב" את חברת הביניים על דעת עצמך ולהפוך ללקוח ישיר של IB.
בדקתי את זה מול IB. זה אפשרי רק באישור של חברת הביניים. או שתפתח חשבון חדש ותעביר את הניירות\כסף.

@adamshalev ברור לגמרי פתיחת החשבון החדש והעברת ניירות/כסף.
לרגע לא חשבתי אחרת.

תקשיב, אני לא מחפש גרפים וניהול אופציות, רכישת סחורות או אלגו.
אני מחפש את הקניה/מכירה בבורסות שונות.

@איליה מול TDAMERITRADE לא ניתן לסחור באירופה, אבל כמו שאמרתי -ישירות מול IB המחיר עומד על 6לישט.
דרך נציגות בארץ - 7.5 לישט.
אם זה בבורסה באנגליה.
אם זה באירופה אז המטבע הוא יורו.

נערך לאחרונה ב:
מנסיון, קניתי בקנדה ושוויץ (הראשון בטוח, השני די בטוח) וזה חלק. רק לגבי המטח אם אתה עושה קניה ואין לך מטח מתאים אתה נכנס למינוס. בהתחלה לא ידעתי את זה וצברתי ריבית שלילית על דולר קנדי.
אתה יכול או לקנות ומיד אחרי זה לסגור את המינוס עי רכישה של מטח מתאים או לקנות מראש.

@c881
עוד שיקול - betrader רואים את החשבון ויש להם הרשאה לעשות פעולות בשמך (אם נגיד אתה מבקש מהם טלפונית) אבל הם לא יכולים להוציא כסף מהחשבון.
זה קצת מפריע לי אבל לא מספיק בשביל שאתעסק עם מעבר לIB עצמאית.
אם אתה רוצה להמנע מהפינה הזאת מלכתחילה תפתח ישירות מול IB.

@adamshalev ברור לגמרי פתיחת החשבון החדש והעברת ניירות/כסף.
לרגע לא חשבתי אחרת.

תקשיב, אני לא מחפש גרפים וניהול אופציות, רכישת סחורות או אלגו.
אני מחפש את הקניה/מכירה בבורסות שונות.

@איליה מול TDAMERITRADE לא ניתן לסחור באירופה, אבל כמו שאמרתי -ישירות מול IB המחיר עומד על 6לישט.
דרך נציגות בארץ - 7.5 לישט.
אם זה בבורסה באנגליה.
אם זה באירופה אז המטבע הוא יורו.
אם אתה קונה קרן אירית בחשבון שנמצא בברוקר אמריקאי, אתה לא חשוף למס ירושה של ארה"ב ?

@adamshalev שאלה טובה שאזכור לשאול לפני הפתיחה היום.
בכל מקרה, ב-www.degiro.uk לא מקבלים "לא תושב EU". ויותר חשוב - דרוש חשבון בנק בריטי.

נמשיך לחפש.
@איליה
לעומת זאת www.degiro.ie מקבלים ישראלים, מספר IBAN של חשבון הבנק שלך מספיק.
ועלות המסחר היא כ-2 יורו לפעולה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O יש אפשרות לקנות כל מוצר חקלאי שיש, למשל קינמון או תה שוק ההון 4
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
Y אפשרות לפתיחת חשבון בנק בפורטוגל צרכנות פיננסית 7
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
ע פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם) שוק ההון 13
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
P מדינות שאוסרות על חנויות ללא אפשרות תשלום במזומן צרכנות פיננסית 22
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
אורן זה רק אני או שנעלמה אפשרות ייצוא לאקסל מבנק דיסקונט? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות ששאלה בדבר אפשרות להפרשה לפנסיה צרכנות פיננסית 1
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
י צריך לשנות את אופן תשלום המס! אוף טופיק 73
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
ח חוזה מול בית השקעות - האם רשאים לשנות התנאים צרכנות פיננסית 1
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19

נושאים דומים

Back
למעלה