1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

Interactive Brokers דרך אקסלנס

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י ITS, ‏18/6/17.

1. ITS

ITS משתמש רשום

שלום לחברי הפורום.

תודה קודם כל על המידע שאתם מביאים וכותבים כאן, זה כיף לקרוא וגם לומדים דברים חדשים על הדרך.

עד כה אני סוחר בעזרת אורדרנט-פרו לקניית ני"ע ישראליים ובעזרת ViewTrade לני"ע זרים (אמריקאיים).
    אני קונה בעיקר ETFים לפי תיק פאסיבי שבניתי לי אחרי קריאה מרובה בבלוג של דורין - וזו ההזדמנות שלי להגיד תודה ענקית(!) גם לה.

שבוע שעבר קיבלתי מייל מבית ההשקעות שלי שיש "השקה מוקדמת של interactiv Brokers". אין לי מושג על זה.
    הייתי שמח לשמוע מה היתרונות של עבודה עם IB, מה ההבדלים לעומת המערכות שאני עובד איתן כרגע והאם בכלל כדאי לי ויש טעם במעבר הזה בשביל משקיע עם פרופיל כמו שלי.

תודה מראש לעוזרים.

2. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

זול, זול וזול
    אם אתה מתכוון ל"נציגות" הישראלית אז גם זול רק טיפה יותר יקר

תחפש את המילים "Interactive Brokers" בפורום, לא חסר הקשות מקלדת בנושא

מי הוא בית ההשקעות הנ"ל שמשווק בית השקעות אחר?
    נוחות ותמיכה, כנראה הבולטים מביניהם

ITS, אורי ג., RaeNye ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. עמוסס

עמוסס משתמש רשום

מצטרף לשאלה

ITS אוהב/ת את זה.
  4. ITS

ITS משתמש רשום

@קפה שחור - תודה!

הייתי שמח לקבל מושג מה זה "זול".

נכון להיום אני מבצע את עיקר הפעולות (קנייה, ללא מכירה בשלב הזה ובעתיד הנראה לעין) בני"ע בחו"ל (וול סרטריט) ומשלם כ-8.5$ על כל פעולה.
    אין לי עמלה חודשית קבועה על המערכות מסחר/קיום החשבון.

בית ההשקעות הנ"ל הוא אקסלנס (שאגב, אני די מרוצה מהם עד כה)
    זה אכן נראה מוזר שבית השקעות משווק בית השקעות אחר... אולי הכוונה היא רק לעבודה דרך התוכנה שIB פיתחו ולא מעבר של התיק אליהם?...
    שלחתי אליהם פנייה עם בקשה להסברים מעמיקים יותר. אעדכן כשאדע על כך יותר.

5. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

בין 0.2$ ל 1.4$ מינימום לפעולה
    המרת מטח לא כתבת אבל מדובר על 2-2.5$ למינימום
    עלות חודשית בין 0 ל 10$ (מתקזז)
    המחיר ה"יקר" שאני כותב הוא של אינטרקטיב ישראל והזול הוא של אינטרקטיב ברוקרס (עם העמלה של 10$ - מתחת ל$ 100K)

נשמח לעידכון

מעניין, נראה כאילו האורדרנט תכיר עוד מעט את דלת היציאה

6. עמוסס

עמוסס משתמש רשום

היא כבר מזמן בחוץ, עכשיו זה spark

7. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

לא בקיא ב"תחפושות", אבל כוונתי זהה

מתכנת, Osterreicher ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  8. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש רשום

אין שום סיבה להניח שהעמלות בעבודה ישירה מול ib , ודרך ברוקר ישראלי על הפלטפורמה של ib , יהיו דומות. להפך.

9. OrZ

OrZ משתמש רשום

גם לי אקסלנס עכשיו הציעו את החבילת IB החדשה.
    הם מעבירים את התיק שלך לIB, ואתה סוחר דרך TWS. העמלות של מסחר בארה״ב הם 5$ מינימום לעסקה.
    הנציג סיפר לי בטלפון שהם עכשיו הראשונים שמציעים מסחר דרך IB בלי שתצטרך להתעסק בכלל בענייני מיסוי.

ITS אוהב/ת את זה.
  10. קפה שחור

קפה שחור משתמש רשום

משמע? ניכוי במקור או הפקת דוח שנתי ללא ניכוי במקור?

ITS אוהב/ת את זה.
  11. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

כמה המרת מטח?

ITS אוהב/ת את זה.
  12. ITS

ITS משתמש רשום

תודה @OrZ !

אקסלנס חזרו אלי היום, אך לא הייתי פנוי לברר פרטים, לכן לא חזרתי לפורום לעדכן במתפתח.

כמה שאלות ברשותך:
    מה זה tws?
    איך הדבר ישפיע על החלק בתיק שלי שיש בו ני"ע ישראליים?
    מה הכוונה בלי להתעסק בכלל בעינייני מיסוי?

באופן כללי אשמח מאוד אם תוכל להסביר יותר על העניין ועל מה שידוע לך, נראה שאתה בקיא יותר ממני ונמצא כמה צעדים לפני. כך אהיה יותר חכם ואדע מה עוד ברצוני לברר מול בית ההשקעות בהחלטה האם לקחת כזה צעד.

תודה!

13. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש רשום

התוכנת מסחר של IB. אפשר להבין אותה די מהר אבל בהתחלה זה נראה מאוד מבלבל ולא ברור אבל יש הסברים מה זה כל דבר.

ITS אוהב/ת את זה.
  14. korma

korma משתמש רשום

הוספה: אני לא עורך דין והדברים המובאים פה הם על פי הבנתי את הנספח לפתיחת חשבון בחו"ל דרך ברוקר זר:

*חשוב*
    - נא לקרוא בעיון את החוזה מול אקסלנס לגבי פעולה דרך ברוקר זר. אני לא כ"כ אהבתי את התנאים ובפרט את נושא ביטחון הכסף והחשבון.
    בעוד שבפתיחת חשבון ישירות מול אינטרקטיב ברוקר קיים ביטוח ספציפי לחשבון, אקסלנס נמנעת מלבטח אותו או כל נזק שייגרם כתוצאה מבעיה בחשבון או יציבות הברוקר (במוחי תרחיש פסימי בו החשבון נפרץ, בוצע מינוף והחשבון נכנס לחוב, אין הגנה על הנזק/התיק + הלקוח יידרש לכסות את הנזק כתוצאה מהמינוף אם נגרם + לשלם את עלות הטיפול ע"י עורכי דין). למיטב הבנתי יש ביטוח של SIPC על הכסף ללקוח ישיר של IB.

נקודה לבירור - בנושא תשלומי המס והמרות מט"ח - האם תשלום מס שקלי מהחשבון הדולרי גורר המרת מט"ח וכיוצא בזה - גם תשלום עמלת המרות מט"ח של אקסלנס (כ-0.5% אם אני לא טועה) ?

בנוסף, אקסלנס אמנם יבצעו את נושא תיאום המס (בדיוק כמו בנק ירושלים שגם שם אותן העמלות בדיוק) אך יתייחסו לתיק כאל תיק נפרד במידה וקיים תיק מניות ישראלי. כלומר, אם מישהו בעל חשבון שקלי - הוא ייאלץ לבצע תיאום מס בסוף שנה בין שני התיקים. אני לא בטוח כיצד זה מתבצע בבנק ירושלים.

הערך המוסף של אבסטרקציה מול מס הכנסה מתבטל לבעלי תיק שקלי, ולכן אני לא מוצא לנכון סיבה לעבור לאפשרות זאת. מצד אחד הוזלה של 3.5$ לעסקה, אך ברקע מרחפת אפשרות של נזק משמעותי בשל ביטוח התיק.

D.Aristocrats ו-ITS אוהבים את זה.
  15. ITS

ITS משתמש רשום

תודה @korma
    אשמח מאוד שתעדכן אם ידוע לך מידע חדש בנושא.

היום ערכתי שיחה קצרה עם אקסלנס.
    הם יעבירו אלי לעיון את ההסכמים המתבקשים לצורך מעבר שכזה ל-IB (במידה ואחליט שאני הולך על זה).
    אני מתכנן עוד שיחה יותר מעמיקה מולם לברר נק' נוספות ואת אלו שכבר הועלו כאן.

מה שציינת כאן בהחלט משמעותי (ואנסה לברר זאת יותר במדויק בהמשך כאמור):
    מה שאני יכול אולי להוסיף, זה שעבודה עם IB פותחת גם אפשרות לקנות מבורסות אחרות מלבד ארה"ב, כגון בורסות שונו באירופה ואני חושב שזה יכול להיות יתרון. אבל העמלה בבורסות שאינן וול סטריט גבוה יותר באופן משמעותי. לדוגמא, בקניית ני"ע אמריקאי העמלה המינימלית היא אכן 5$ לעסקה (סנט למנייה עם מינימום 5 דולר לעסקה) ואילו בלונדון לדוגמא, העמלה היא 20$.
    נשמע לכם סביר?

מלבד זאת יש אפשרות למינוף שבמערכת אורדרנט אין. לי זה לא רלוונטי כי בכל אופן אין לי כוונה למנף.
    המשך העבודה ממשיך להתנהל מול כרגיל כבעבר מול אקסלנס.

לאחר שאברר עוד פרטים אשוב לעדכן.

שבוע טוב.

16. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

לא.
    יש.

מתכנת ו-ITS אוהבים את זה.
  17. ITS

ITS משתמש רשום

@אורי ג. איך ניתן לקנות ני"ע בבורסות אירופאיות עם עמלות נמוכות יותר? ומה היא העמלה הכי נמוכה שידוע לך לפעולה שכזו?
    אוקי. ככה הבנתי מהשיחה מול נציג אקסלנס. הוא הציג לי את אפשרות המינוף כאפשרות חדשה שמהווה יתרון לעומת עבודה באורדרנט.
    תודה על התיקון והמידע.

18. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

ITS אוהב/ת את זה.
  19. kingheat

kingheat משתמש רשום

היי,
    לפני כמה ימים דיבר איתי נציג של אקסלנס ואמר לי שהם מאפשרים למשקיעים שלהם לעבוד מול אינטרקטיב כחלק מהיותם לקוחות של אקסלנס, מהות השינוי העיקרי מבחינת הלקוחות היא הורדה של דמי קניה ומכירה בחו"ל (ל- 5$ מ- 8$ היום), פתיחת אופציות מסחר מול שווקים נוספים ומינוף.
    מכיוון שאני משקיע פסיבי אני לא באמת צריך את השניים האחרונים אך יכול להנות מהזולה בדמי הקניה ומהכירה בארה"ב.
    עוד שינוי שיתבצע בעקבות המעבר הוא שהנירות שלך יעברו לחשבון של אקסלנס באינטרקטיב במקום שישבו ב- city bank.

חיפשתי בפורמים אבל לא מצאתי מישהו שדיבר על האפוציה או על המעבר ורציתי לדעת מה דעתכם, האם יש עוד פרמטרים שחשוב לבדוק לפני שעוברים? האם יש סיבה לא לעבור?
    בעקרון התהליך נראה די פשוט ולא נראה שיש כאן חתול בשק מכיוון שאינטרקטיב חברה גדולה ומוכרת, מה אתם חושבים???

תודה מראש

20. חלכאי

חלכאי משתמש רשום

האם גם מרווחי המרת מט'ח הוזלו בעקבות המעבר?

מתכנת אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
המרת שקלים לדולרים דרך interactive brokers פינת המשקיעים ‏25/7/17
צפיה בדיבידנדים שהתקבלו בInteractive Brokers פינת המשקיעים ‏9/5/17
פלטפורמת המסחר של Interactive Brokers פינת המשקיעים ‏13/9/16
השקעה ישירה בזהב דרך Interactive Brokers פינת המשקיעים ‏31/8/16
הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers פינת המשקיעים ‏4/8/16

שתפו: