• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשלום מס רווחי הון בניכוי המדד

עומר

משתמש רגיל
דירוג
490
רציתי לדעת האם הבנקים/בתי ההשקעות מנכים אוטומטית מחישוב מס רווחי ההון את המדד, או שיש צורך לבצע תיאום מס לשם כך?

בנקים/בתי השקעות ישראלים עושים זאת אוטומטית.

תזכור רק שלרוב האנשים שסוחרים דרך בנקים/בתי השקעות מגיעים החזרי מס והם לא יקבלו אותם ללא תיאום.
ישנה תעשיה של רואי חשבון ויועצי מס שבודקים בשבילך בחינם אם מגיע לך החזר מס ואם כן אז התשלום שלך הוא אחוזים מההחזר.

תזכור רק שלרוב האנשים שסוחרים דרך בנקים/בתי השקעות מגיעים החזרי מס והם לא יקבלו אותם ללא תיאום.
אשמח להסבר לקביעה הזו. למיטב הבנתי הבנקים עברו לחישוב מס הכנסה שנתי כך שכל העמלות הקשורות להחזקה וקניית ניירות ערך רשומות כהפסד הון וכך גם הפסדים שמומשו, בעוד שמכירה ברווח מתחשבת בהפסדים אלה לצורך חישוב המס.

אשמח להסבר לקביעה הזו. למיטב הבנתי הבנקים עברו לחישוב מס הכנסה שנתי כך שכל העמלות הקשורות להחזקה וקניית ניירות ערך רשומות כהפסד הון וכך גם הפסדים שמומשו, בעוד שמכירה ברווח מתחשבת בהפסדים אלה לצורך חישוב המס.
הבנק היא ישות בפני עצמה ולא מתחשבת בכל המצב שלך כגון הפרשות דרך המעסיק ותשלומי מס עודפים.
כמו כן הבנק לא גורר הפסדי הון בין שנים ולכן אתה משלם מס שיכלת למחוק בגלל הפסדי הון עד 7 שנים אחורה.

אם אתה רוצה הסבר יותר מדוייק אז תרים טלפון לאחד מרואי החשבון שמספקים שרות תיאום מס בתמורה לאחוזים מההחזרים (ללא עלות נוספת) והם יסבירו לך את הכל.

ג.נ.
אני השנה קיבלתי החזר של 1600 שח במקום לשלם עוד מיסים כפי שאני חשבתי שאני צריך בגלל שהבנק ניכה יותר מידי מיסים בשנים הקודמות...

ברור לי שהבנק לא מבצע חישוב מס אופטימלי.
השאלה שלי הייתה ספציפית רק בנוגע לקיזוז המדד ממס רווחי ההון ע"י הבנק.

לדוגמא: במהלך השנה מכרתי נייר ערך אחד בלבד. מחיר הקנייה המקורי שלו היה 100ש"ח. מחיר המכירה היה 200ש"ח. המדד בזמן הקנייה היה 1000, ובזמן המכירה היה 1500.
כלומר - עליית מדד של 50%, ותשואה נומינלית של 100%. בקיזוז המדד, מקבלים שהתשואה הריאלית היא 50%.
המס שאני מצפה שיגבו זה 25% מהתשואה הריאלית, כלומר 12.5 ש"ח.
האם אכן זה הסכום שהבנק יגבה ממני? או שהבנק יגבה ממני 25 ש"ח וכדי לקבל חזרה 12.5 עלי לבצע תיאום מס?

המס שאני מצפה שיגבו זה 25% מהתשואה הריאלית, כלומר 12.5 ש"ח.
האם אכן זה הסכום שהבנק יגבה ממני? או שהבנק יגבה ממני 25 ש"ח וכדי לקבל חזרה 12.5 עלי לבצע תיאום מס?
אני אישית שמעתי טיעונים סותרים משני הכיוונים כך שלי אין מושג :(

לא ברור לי איך לעשות תיאום מס על תשואה ריאלית לעומת נומינלית.
אם זה על סמך טופס 867 - אז הבנק מפיק את הטופס, מה שאומר שהוא ביצע את החישוב ורק התעלם ממנו לצורך הורדת המס?
ואם לא - אז האם אדם אמור לחשב את הרווח הריאלי בכל מכירה? לחפש את המדד היומי? ונניח שהיו מאות מכירות כאלו? ומי יבדוק לו את החישוב הזה, פקיד השומה?

@עומר אני יודע להגיד בוודאות שבנק לאומי מתחשב באינפלציה בעת חישוב המס. במקרה שהצגת הוא גובה 12.5 ש"ח.

לא נשמע לי הגיוני שהם לא יחשבו אינפלציה, בכל זאת יש להם אינטרס שישאר לך יותר כסף (כי אתה תשקיע יותר כסף והם יקבלו יותר עמלות).
אבל לא הבנתי מה הקשר להפרשות מעסיק ? מס רווחי הון ומס מיגיעה אישית הם שני דברים נפרדים לא ?

לא ברור לי איך לעשות תיאום מס על תשואה ריאלית לעומת נומינלית.
אתה מתכוון להחזר מס, לא תיאום מס. תיאום מס הוא פרוצדורה אחרת, לא קשורה לנושא. זה מיועד למיטב הבנתי בעיקר למצב בו אתה עובד בכמה עבודות.
אם זה על סמך טופס 867 - אז הבנק מפיק את הטופס, מה שאומר שהוא ביצע את החישוב ורק התעלם ממנו לצורך הורדת המס?
הבנק עושה את החישוב עבור כל מכירה ומנכה מס לפי רווח ריאלי. אין צורך לבקש החזר מס בגלל ענייני רווח ריאלי לעומת נומינאלי, הבנק מטפל בזה מראש.

נכון, התכוונתי להחזר, תודה. ואני מסכים איתך שכנראה הבנק עושה זאת בעצמו, זה בדיוק מה שניסיתי לומר בתגובה לשאלה של עומר: לא סביר שהבנק לא עושה זאת, כי אם לא - למשקיע אין שום כלים לתקן את הבעיה מאוחר יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
M אי תשלום מס רווחי הון IB מיסים 13
M תשלום מס רווחי הון באיחור מיסים 10
M תשלום מס שולי על רווחי הון? שוק ההון 2
ו פוליסת חסכון - תשלום מס רווחי הון מיסים 6
A תשלום מס רווחי הון(לא חייב בדוח שנתי) צרכנות פיננסית 1
J תשלום מס רווחי הון שוק ההון 7
H תשלום מס רווחי הון בחשבון ממוסה שעבר בירושה צרכנות פיננסית 33
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
ר תשלום מס מיסים 5
I אי תשלום מס יסף מיסים 8
O תשלום מס שבח נדל"ן 1
F תשלום מקדמות מס הכנסה עם כרטיס אשראי אמריקאי מיסים 13
ס תשלום מס על ריבית מפיקדון בבנק זר מיסים 1
M עדיפות לדמי ניהול או דחיית תשלום מס ? שוק ההון 13
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
B תשלום מס הכנסה על הפרשות לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ד תשלום מס על RSU כשעושים ניתוק תושבות מיסים 1
Royi אופטימיזציה של תשלום מס בתא משפחתי עם פער גדול ברמות שכר מיסים 6
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
פיטר גריפין מכירת דולרים ברווח ומשיכה - תשלום מס? מיסים 1
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
K מיסוי נומינלי על קרן זרה - האם יתכן תשלום מס בהפסד שנובע משער המטבע? שוק ההון 7
D תשלום מס על אירוע מס יחיד מיסים 4
I תיאום מס לשכיר - זיכוי עבור תשלום לריסק פרטי ומטריה ביטוחית צרכנות פיננסית 7
ס תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום) מיסים 14
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
מ תשלום מס - ברוקר בחו״ל מיסים 3
ע מועד תשלום מס שוק ההון 2
R תשלום מס דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 15
O תשלום מס הכנסה שוק ההון 1
ה תשלום מס על מכירת מגרש נדל"ן 2
T תשלום מס הכנסה כשאיני גר בארץ אוף טופיק 12
N תשלום מס רווח הון שלא נוכה במקור - ברוקר אמריקאי צרכנות פיננסית 7
S משהו לא מסתדר לי עם תשלום מס הכנסה צרכנות פיננסית 3
Squirrel תשלום מס הכנסה (!) בעת הפקדה רגילה ל-IB? צרכנות פיננסית 2
R תשלום מס שוק ההון 1
מ תשלום מס מלא לאחר פרישה על RSU שוק ההון 44
I הטבת מס על תשלום ליועץ פנסיוני צרכנות פיננסית 3