• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תעודת פטירה וצוואה

לנצח נתהה

משתמש בכיר
דירוג
1,067
אשמח לעזרתכם.
אבא שלי קיבל קופ(ו?)ת גמל כירושה מאדם ערירי. במכתב מבית ההשקעות נאמר שאומנם קופת הגמל הועברה לבעלותו.
נאמר לו גם בבית ההשקעות שעליו להמציא תעודת פטירה וצו ירושה כדי שהכסף יועבר לרשותו.
שאלתי היא האם יש צורך בבעל מקצוע כדי להגיע למסמכים האלה ,או שאני יכול להשיג אותם בעצמי עם קצת טרחה?
תודה לכולם.

מכיוון שבית ההשקעות כבר מודע [?] לעניין אז מה שנשאר זה רק עניין פורמלי להשיג את המסמכים הנדרשים.
עם מעט טרחה ויפוי כוח מהאבא אתה תוכל להפיק את כל המסמכים הנדרשים.
חשוב לבקש מספר עותקים שעליהם מוטבעת חותמת "נאמן למקור" כי אולי יש עוד מוסדות שירצו העתקים.
ג.נ - איני עו"ד, לא ממליץ, רק מנסיון אישי.

באתר של משרד המשפטים בוחרים את הרשות שכוללת את הכתובת האחרונה של הניפטר ומחפשים ומוצאים טופס אינטרנטי לבקשת התעודה המתאימה. מספקים פרטים מזהים שלך ושל הנפטר, משלמים את העמלה ומקבלים את הטופס בדואר הביתה.

אתמול הלכנו אני ואבא שלי אל המוסד הפיננסי שם הכסף אמור להיות מוחזק. הצגנו בפני הפקיד תעודת פטירה,ואז הוא טען שיש עוד מסמכים שצריך להביא ושאין שום ראיה שאבא שלי מוטב. שאלתי את הפקיד , "אז מה הסיבה שאבא שלי קיבל בכלל מכתב מכם?" הפקיד טען שיש להם מחלקת חקירות שמשייכת רכוש שלא נדרש לאנשים שיתכן שהוא שייך להם אבל אין לו מושג איך הם הגיעו לאבא שלי. ואז בלי שום הסבר ברור נחה על הפקיד הרוח והוא התחיל לחפש בעצמו במערכת את הסיבה שפנו לאבא שלי. אחרי כמה דקות ושיחת טלפון אחת הכל הסתדר ואבא שלי קיבל סכום מאד יפה.
מה שלא הבנתי הוא למה אותו בית השקעות שולח מכתב בו הוא כותב למישהו שיש סיכוי שהוא מוטב לסכום מסוים אבל אין בכך הודאה שהסכום אכן שייך לו ,ובבירור קצר כן מוצאים את המסמכים הדרושים שמראים שהכסף שייך לו?
בכל מקרה הפקיד הזה עזר מאד ושירבו כמוהו נותני שירות בישראל. אם זה היה חוקי היינו משאירים לו שם 10k במזומן כאות תודה. אבל נסתפק בלית ברירה במכתב תודה;)

שאלתי היא האם יש צורך בבעל מקצוע כדי להגיע למסמכים האלה ,או שאני יכול להשיג אותם בעצמי עם קצת טרחה?
אם לא אכפת לך לבזבז קצת זמן והרבה ביוקרטיה אפשר לבד.

אם לא אכפת לך לבזבז קצת זמן והרבה ביוקרטיה אפשר לבד.
שכרנו את שירותיו של עו"ד לפני שנה בערך שרצה עשרים אחוז מהסכום. ישתבח שמו שהוא לא הצליח:lol:
בסופו של דבר הלכנו פעם אחת למשרד הפנים,ופעמיים לחברה הפיננסית והכסף הגיע. כנראה שהיה לנו הרבה מזל וגם עצות טובות פה

מה שלא הבנתי הוא למה אותו בית השקעות שולח מכתב בו הוא כותב למישהו שיש סיכוי שהוא מוטב לסכום מסוים אבל אין בכך הודאה שהסכום אכן שייך לו ,ובבירור קצר כן מוצאים את המסמכים הדרושים שמראים שהכסף שייך לו?
זה קל. סביר שהוא אכן נכתב כמוטב רק לא טרחו לעדכן במערכת -- קורה אצלי בקביעות. במבחן התוצאה התברר שהסכום אכן שייך לו, רק צריך להזיז את האצבע טיפה בשביל לראות את זה. נשמע שהפקיד פשוט הואיל בטובו לעשות את העבודה שלו, ולא מגיעה לו תודה מיוחדת. ההפך - היו צריכים לחסוך מכם את הטירטור.

יתכן שמדובר בשיטת מצליח המפורסמת. אם מתוך כל X מטורטרים אחד מתיאש הקופה מרוויחה.

אבל זה מה שמוזר. מצד אחד נשלח מכתב שהיה אמור לטרטר אותנו- בלי פרטים ברורים ובלי הודאה שהכסף שייך לאבא שלי ,ומצד שני הפקיד הצליח דרך הטלפון למצוא איזו מנהלת שמצאה דף ששייך את הכסף אליו. התנהלות לא ברורה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
D תעודת סל אירית לאגח ארהב 5 שנים שוק ההון 1
א יש תעודת/קרן סל עוקבת אינדקס נדלן למגורים ? שוק ההון 0
A תעודת גמר= טופס 4?! נדל"ן 0
ס תעודת סל 1159235 שוק ההון 6
O 1159235 תעודת סל ISHARES MSCI ACWI UCITS שוק ההון 264
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי איך קונים תעודת סל? שוק ההון 2
Y תעודת סל אג״חית מומלצת שוק ההון 6
Zach Moshe תעודת סל למעקב אחרי גז/נפט וכו׳... שוק ההון 1
Michel אובדן תעודת זהות וחידושה במשרד הפנים אוף טופיק 3
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
הפרופסור תעודת data analyst של גוגל התפתחות אישית 20
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
א תעודת סל אג"ח ממשלתי שוק ההון 1
מ מיסוי תעודת סל זרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ זיהוי תעודת סל שוק ההון 3
ד החזר מס לשכירים - תעודת תושב מיסים 10
R תעודת סל שעוקבת אחרי נשק שוק ההון 2
ת תעודת זכאות להגרלות, יש כאן מי שהוציאו? נדל"ן 17
א מה עדיף קרן נאמנות או תעודת סל? פוסטים מאיכות נמוכה 23
ה עזרה במציאת תעודת סל פוסטים מאיכות נמוכה 3
F איך להעריך את "איכות" המניה\אגח\תעודת-סל\ETF ? שוק ההון 5
S השקעה בקרן נאמנות מחקה מדד או תעודת סל מחקה מדד שוק ההון 1
G תעודת סל S&P500 שוק ההון 12
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
flower שינוי מספר תעודת זהות אוף טופיק 34
מ (בקשת הבהרה) - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 0
ג תעודת סל עוקבת ביטקוין/קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 4
R תעודת סל של בלקרוק אשס.חוץ spx500. שוק ההון 22
ק תעודת 12 ש"ל או השלמת בגרויות? התפתחות אישית 42
ח תיק חדש - התלבטות על תעודת סל שוק ההון 1
M תעודת סל amlp עלתה ב400% בפתיחה. למה? שוק ההון 1
M מספר "תעודת זהות" זמני עבור מומחה זר העובד בישראל? אוף טופיק 15
H הראל ת"א 35 1148907 זה תעודת סל או קרן סל? שוק ההון 2
Y תעודת סל שעוקבת אחרי הSP500 דרך פפר או בדרכים אחרות? שוק ההון 6
M רכישת תעודת סל על הנפט שוק ההון 3
ט מקדם של תעודת סל בחסר ? שוק ההון 1
ט מדד מעלה - האם יש רק את תעודת הסל של קסם? שוק ההון 2
S מחפש תעודת סל לאחזקה ארוכה במיוחד עם מאפיינים ספציפים שוק ההון 15
T סימלוץ תעודת סל ממונפת טרם הקמתה שוק ההון 2
I כיצד יתכן שיש תעודת התחייבות ממשלתית בקופת גמל מחקה S&P 500 ? שוק ההון 3
Z מציאת תעודת סל מחקה מדד S&P500 שוק ההון 3
amikal מה קורה שקרן נאמנות או קרן סל או תעודת סל מפסיקה להיות פעילה? שוק ההון 15
Yos זיהוי נייר ערך - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 8
R השוואת תשואות של תעודת סל ישראלית על המדד העולמי מול שילוב של IWDA + EIMI שוק ההון 2
לא חשוב שמות עזרה| פענוח תעודת זהות בנקאית ושיקול מעבר למסלול עמלות עו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
ע תעודת סל etf שוק ההון 1
מ תעודת סל מניות דיבידנד או להשקיע ישירות? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה