• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תכנון פרישה לגבר בן 55, עצות יתקבלו בשמחה

זה נתון להרבה ויכוח אבל לדעתי גם שמירת 3-6 חודשי מחיה בצורת מזומן הוא סוג של חשבונאות נפשית. (אני מוכן להפסיד 50% מתי ההשקעות שלי ששווה מאות אלפים, אבל אף לא אגורה שחוקה מקרן החירום שלי ששווה עשרות אלפים).
זה תלוי גם לדוגמה, בהאם חווית תקופה ארוכה של אבטלה לא מרצון.

זה תלוי גם לדוגמה, בהאם חווית תקופה ארוכה של אבטלה לא מרצון.
למה זה משנה? אתה מעדיף להפסיד את כל התשואה רק בשביל הסיכוי שמקרה החירום יתממש. וגם אם הוא מתממש, אז זה קורה בדיוק בשפל של הנפילה?
לא עדיף שבינתיים תצבור תשואה ובה תשתמש במצב חירום?

אז אולי הבן אדם לא מוכן ללמוד דברים חדשים, אבל יסכים שהכסף הוא אותו כסף ומכאן תבוא הישועה?

זה מזכיר לי טקטיקה (או אסטרטגיה?:)) לגמול אנשים מעישון (במקום להציג את החסרונות של עישון להציג את היתרונות ולשאול אז למה לא להמשיך עם כל התענוג)

מעניין אותי מה תהיה התשובה שלו אם היית מפנה אליו את השאלה, למה לא לשרוף את המיליון על טיול, אולי התשובה תפתיע, בכל זאת אדם שחסך מיליון.

@FIYaacov כמו שציינת, מדובר במצב פסיכולוגי.
אני יכול להעיד על עצמי.
הייתי מובטל מספר פעמים. האשה מרגישה בטוחה יותר כשהיא רואה מזומן בחשבון.
יש מספיק מחקרים לגבי איך אדם מגיב אם ההשקעה הראשונה שלו היתה מוצלחת או לא.

@FIYaacov כמו שציינת, מדובר במצב פסיכולוגי.
אני יכול להעיד על עצמי.
הייתי מובטל מספר פעמים. האשה מרגישה בטוחה יותר כשהיא רואה מזומן בחשבון.
יש מספיק מחקרים לגבי איך אדם מגיב אם ההשקעה הראשונה שלו היתה מוצלחת או לא.
מעולם לא טענתי שזה לא פסיכולוגי. פשוט צריך להבין שאתה כנראה מפסיד תשואה בשביל השקט הזה (כמו התשואה שמפסידים בתיק שיש בו אג"ח לצורך העניין).
גילוי נאות: אני גם חוטא בזה ושומר 1-2 משכורות בעוש, אבל מנסה להתגבר על זה

שאתה כנראה מפסיד תשואה בשביל השקט הזה (כמו התשואה שמפסידים בתיק שיש בו אג"ח לצורך העניין).
א. בתיק של הארי בראון, כל הענפים השונים באים למטרת איזון תנודתיות, ענף יורד ענף עולה וכו'. רוב הזמן האגח לא ירוויח כמו המניות, המזומן לא יזוז אף פעם...
אבל ברגע שענף המניות/זהב ירד - יש לך מאיפה לאזן (בעדיפות בלי לממש).
ב. השקט הזה יכול להיות שווה לך 50% מהתיק, לא כולל מזונות ולשלם שכירות נוספת...
ואתה לא יודע במה לבחור...

א. בתיק של הארי בראון, כל הענפים השונים באים למטרת איזון תנודתיות, ענף יורד ענף עולה וכו'. רוב הזמן האגח לא ירוויח כמו המניות, המזומן לא יזוז אף פעם...
אבל ברגע שענף המניות/זהב ירד - יש לך מאיפה לאזן (בעדיפות בלי לממש).
ב. השקט הזה יכול להיות שווה לך 50% מהתיק, לא כולל מזונות ולשלם שכירות נוספת...
ואתה לא יודע במה לבחור...
אני אישית מקבל משקט מהידיעה שהכסף שלי עובד הכי קשה שהוא יכול ומספק תשואה מקסימלית (בסיכון מוגבר כמובן)

איזונים נועדו בשביל לשלוט בפסיכולוגיה, לא בתשואה. למה אני צריך לאזן אם יש לי 100% מניות?
איזונים יכולים רק לפגוע בתיק במיוחד אם הם גורמים לך להפסיד כסף למיסים. הרעיון של למכור גבוה ולקנות נמוך הוא נחמד, אבל הוא פסיכולוגי בלבד בתיק בו מתבצעים איזונים.
עדיף לקנות נמוך על ידי לקנות תמיד עם כל כסף זמין ולמכור גבוה 20-30 שנה אחרי.

מזונות ושכירות הן הוצאות שוטפות, זה לא קשור לקרן חירום.

@c881 @FIYaacov
אתם יודעים שיש אמצעים יותר טובים ממזומן (אם מתעלמים מסיכון מנפיק) - קרן כספית, פק"מ, קרן פקדון, אולי מק"מ

@c881 @FIYaacov
אתם יודעים שיש אמצעים יותר טובים ממזומן (אם מתעלמים מסיכון מנפיק) - קרן כספית, פק"מ, קרן פקדון, אולי מק"מ
בריביות של היום אתה מסתכן בהפסד בסבירות גבוהה (ריאלית בטוח, ואפילו נומינלית אם יש דמי ניהול)

ניהול סיכונים איננו רק פסיכולוגי. שליטה בתנודתיות מאפשרת שליטה בתשואה בטווח הבינוני והארוך.
מסכים רק בתנאי שאתה נבהל ומוכר אחרי הפסד. אם הבנת שהפסדים (זמניים) היו ויהיו חלק מהתהליך ולכן אתה מוכן לנפילות ולתנודתיות הגבוהה תצא יותר נשכר לטווח הארוך

שוב, אני אישית חושב שגם קרן החירום צריך להיות במדד מניות רחב, בפועל הפסיכולוגיה מכריעה אותי אז אני מחזיק קרן חירום קטנה במזומן. האגורה בחודש שארוויח ממנו לא שווה לי את זמן ההקלקות כדי להעביר את הכסף לפק"מ

שוב, אני אישית חושב שגם קרן החירום צריך להיות במדד מניות רחב, בפועל הפסיכולוגיה מכריעה אותי אז אני מחזיק קרן חירום קטנה במזומן. האגורה בחודש שארוויח ממנו לא שווה לי את זמן ההקלקות כדי להעביר את הכסף לפק"מ
דין פרוטה כדין מאה. D:

איזונים יכולים רק לפגוע בתיק במיוחד אם הם גורמים לך להפסיד כסף למיסים. הרעיון של למכור גבוה ולקנות נמוך הוא נחמד, אבל הוא פסיכולוגי בלבד בתיק בו מתבצעים איזונים.
עדיף לקנות נמוך על ידי לקנות תמיד עם כל כסף זמין ולמכור גבוה 20-30 שנה אחרי.
מאיפה לך לדעת עם הגבוה של היום הוא גבוה מחר או נמוך מחרתיים?
פעם ב-X מכניסים סכום חדש - דואגים שהענפים נמצאים בטווח מבוקש (5%~30% לכל כיוון) - אמור לתת לך את המרווח לא למכור ברווח.
תעשה מה שטוב לך.
אני יודע שכל עוד בת זוגי רואה X בחשבון שלה במזומן - אין עלי לחץ לבדוק כל יומיים את המצב בבורסה
תקרא לזה איך שתרצה.
ה"הפסד תשואה חלופי" המדובר שווה לי 3 שערות שחורות על הראש (והרוב כבר לבן, אז תן לי לשמור את השחור).

מאיפה לך לדעת עם הגבוה של היום הוא גבוה מחר או נמוך מחרתיים?
כל עוד משהו לא השתנה אינהרנטית במה שהבורסה מסמלת (חברות בעלות עובדים ומנהלים העושות כל שביכולתן להרוויח ולצמוח), אני די בטוח שבעוד 20 שנה מדד מניות רחב יהיה יותר גבוה ממה שהוא היום. נשים תזכורת ביומן לעוד 20 שנה כדי לראות אם צדקתי.
כמו כן, אני מאוד בטוח שמדד מניות לטווח זמן זה יניב תשואה עודפת על מדד אגח.
תקרא לי הוזה, אבל אז אתה מתייחס לכ-80% מהנוכחים בפורום.

עכשיו היות ולטווח זמן זה השוק תמיד עולה, עדיף לשים כמה שיותר כסף על מדד המניות (כל אחד לפי הטעם שלו, מי שvti ומי ש vt ומי שvxus+vti) כמה שיותר מוקדם.

פעם ב-X מכניסים סכום חדש - דואגים שהענפים נמצאים בטווח מבוקש (5%~30% לכל כיוון) - אמור לתת לך את המרווח לא למכור ברווח
לא הבנתי, למה אתה לא רוצה למכור ברווח? כל המטרה של איזונים זה למכור את מה שעלה ולקנות את מה שירד. אני אישית מתנגד לאיזונים מכסף קיים אלא רק מכסף חדש, גם במחיר של חוסר איזון, משום שהמס הפוטנציאלי ישחוק לך את התיק.
אצלי זו לא בעיה כי אין לי מה לאזן.
ה"הפסד תשואה חלופי" המדובר שווה לי 3 שערות שחורות על הראש (והרוב כבר לבן, אז תן לי לשמור את השחור).
בתנאי שאתה משאיר קצת שחור גם לי. אבל מה קשור גנטיקה למניות? ;) זה בדיוק הטענה שלי, שיש הפסד תשואה חלופי, וחשוב להבין את זה.

אני די בטוח שבעוד 20 שנה מדד מניות רחב יהיה יותר גבוה ממה שהוא היום
TR או בלי דיבידנדים?
על הראשון אני חושב כמוך - על השני אין לי שמץ של מושג...

אני אישית מתנגד לאיזונים מכסף קיים אלא רק מכסף חדש, גם במחיר של חוסר איזון, משום שהמס הפוטנציאלי ישחוק לך את התיק.
לא בהכרח - אל תשכח שאם אתה מוכר ברווח (ומשלם מס) אבל עדיין רוכש משהו אחר במחיר נמוך יותר מהמחיר שתמכור אותו כשהאיזון יתהפך ובכך תייצר רווח נוסף על הפער ביניהם שלא היית מייצר בלי האיזון המקורי.
החישוב כאן לצערי אינו כל כך פשוט כך שאין לי שמץ של מושג מה עדיף במציאות :(

TR או בלי דיבידנדים?
גם וגם. בלי קשר אני משקיע את הדיבידנדים בחזרה.

אל תשכח שאם אתה מוכר ברווח (ומשלם מס) אבל עדיין רוכש משהו אחר במחיר נמוך יותר מהמחיר שתמכור אותו כשהאיזון יתהפך ובכך תייצר רווח נוסף על הפער ביניהם שלא היית מייצר בלי האיזון המקורי.
החישוב כאן לצערי
נכון אם לנכסים המאוזנים יש פוטנציאל תשואה זהה. באיזון הקלאסי של מניות מול אגח אני לא רואה את זה קורה.

@fiyaakov

אחזקת נכסים לר מנייתים "סולידיים" אינה רק פסיכולוגית אלא אמצעי לשימור הסיכון ברמה קבועה ורצויה,
הסיכון אינו רק פסיכולוגי (תיק שיורד במחצית גודלו)
צריך להבין שאם יש יכד ארוך טווח (נניח 20 שנות חסכון) אז גם אם בתוחלת המניות יעלו מעריכית לפי 10℅ השונות תהיה גדולה וכך הסיכון לאי עמידה ביעד הפרישה וזה סיכון בעל משמעות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K תכנון פרישה להורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
T תכנון פרישה וירושה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
C תכנון מס עבור מענק פרישה מיסים 2
fizban תכנון פרישה מוקדמת (בגיל 55~) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
ג תכנון פרישה מוקדמת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J תכנון פרישה בגיל פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ש תכנון פרישה מוקדמת בן 22 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 17
R תכנון פרישה מוקדמת עם FIRECALC למי שעתיד לרשת מיליונים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
S תכנון פרישה בגיל 45, 100% VT שוק ההון 156
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
U תכנון מס בהשכרת דירה מיסים 13
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48
I תכנון כלכלי למשפחה - חסכונות לטווחים שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י תכנון מס דיבידנד זר מעל גיל 60 מיסים 8
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
M האם יש חברה המלווה ובודקת את הנכס - תכנון ,שכנים תוכניות עתידיות באזור וכו פוסטים מאיכות נמוכה 1
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
ז תכנון לטווח ארוך מבחינת צפי מס שוק ההון 4
D לבעלי חניה בבניין,. לא ביקשנו חלף חניה בתמ'א פינוי בינוי , לאחר תכנון וחתימה אבל טרם חתימה סופית., מה הכי טוב כרגע לעשות? נדל"ן 4
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
נגב מחשבות על תכנון ארוך טווח - ביטוח חיים צרכנות פיננסית 15
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
A תכנון עתידי להסבה לתחום המחשבים התפתחות אישית 34
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
F תכנון תזרים פרעונות בקרנות מחקות אג״ח שוק ההון 1
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
S חוות דעת על תכנון תיק השקעות שוק ההון 4
F תכנון מס על ידי פתיחת חברה צרכנות פיננסית 12
Y מעוניין לברר לגבי תכנות מס (בעיקר תכנון מס בחו"ל)...... צרכנות פיננסית 1
I תכנון מס שבח נדל"ן 6
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
Dim תכנון מס בינלאומי שוק ההון 3
ב תכנון מסלול מחדש אחרי 40 יומני מסע אישיים 11
unrealx תכנון חופשת סקי באופן עצמאי צרכנות פיננסית 2
N תכנון מס בעייתי ולא מומלץ בקרנות השתלמות שוק ההון 37
י תכנון מס כאשר בן זוג אחד מרוויח הרבה והבן זוג השני מעט שוק ההון 2
N בן 22 עם הרבה שאלות על מס, תכנון תיק פאסיבי וכו' שוק ההון 17
פ מישהו מכיר את חברת נטו תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 14
N תכנון תמהיל משכנתא בגובה 350,000 ש"ח + טוויסט שלי נדל"ן 25
K תכנון מס הפסדים בבורסה שוק ההון 7
S תכנון הפרישה- האם המשיכה מהתיק היא 3% או 4% כולל דידבידנדים או בנוסף ? שוק ההון 7
S שאלה על תכנון קרנות השתלמות, תיק השקעות, קופ״ג ופנסיה שוק ההון 23

נושאים דומים

Back
למעלה