תיק פרישה

הנושא בפורום 'פרישה מוקדמת' פורסם ע"י אנון נימוס, ‏17/6/17.

1. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

אני חוכך האם בפרישה ביחוד אם מוקדמת צריך שני תיקים
    אחד לטווח ארוך (בסגנון 100-גיל)
    והשני לטווח בינוני קצר
    השאלות הן
    1. איך לחלק את ההון בין התיקים ?
    חשבתי על הוצאות חודשיות מהוונות לפי כלל ה 3٪ לטווח של (10 עד 20 שנה)
    2. האם התיק הקצר צריך להיות מגודא מטבע ? מושקע יותר בבישראל (אני לא מתכנן הגירה) כדי להיות עמיד בפני אינפלציה
    3. איך הייתם בונים תיק להשקעה קצרה בינונית ?
    4. האם יש תיק אחד שיחליף את התיקים הנל ?
    5. הערה נוספת , השקעה דולרית ומשיכה חודשית יכולה ליצור הפסד שער גבוה, מ2000 ועד היום הדולר במגמות ירידה או בזיגזוג של +/- 20٪ מה שמביא אותי למחשבה שההשקעה בתיק המשיכה צריכה להיות מגודרת מטח (בחלקה) או מוטת בית (בחלקה)

נערך לאחרונה ב: ‏17/6/17
    nick אוהב/ת את זה.
  2. גילגמש

גילגמש משתמש רשום

לדעתי תיק יחיד.
    כל חלוקה כזו למספר תיקים מבחינתי זה קצת "לרמות" את עצמך.

Benjamin Willard ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  3. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

1.למה הכוונה ב "לרמות את עצמך"?
    2. ואיך קובעים את החלוקה לתיק מאוחד?

4. yossik

yossik מודרטור

למה שני תיקים?
    תערוך את החלוקה בתיק אחד שמתאימה לטווח הארוך והפחות ארוך.
    האם הבנתי נכון את השאלה שלך?

רוני אוהב/ת את זה.
  5. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

האמת שגם החסידים הכל גדולים של כלל 4% (או 3) ממליצים לשמור שנת מזומן מחוץ לתיק.
    אני מניח שזה צריך להיות במטבע ההוצאה.

6. גרהם

גרהם משתמש רשום

הנושא נטחן עד דק, אז רק הערה ברמה העובדתית: מאז יוני 2000 היורו התחזק מעט מול השקל. זו לא סיבה לא לגדר, אבל נותן פרספטיבה נוספת על ההפסד האמיתי בגלל היחלשות הדולר מול השקל בתקופה זו.
    עריכה: והיה נוצר עיוות אם היית מגדר מול הדולר כאשר אתה משקיע בחברות שמושפעות בעיקר משינויי שע"ח של היורו.

נערך לאחרונה ב: ‏17/6/17
  7. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

אוקי ואיך היה אמור להיות תיק כזה ? עבור אדם שפורש בגיל 30-40-50-60 ? נניח לשם הפשוט שיש שתי ניירות אחד מדד מניות והשני מדד אגח ממשלתי כללי
    אם היינו מאמצים את כלל 100 פחות גיל אז מי שפורש בגיל 30 ביב מחזיק 70 אחוז מניות אבל בגלל סיכון רצף תשואות דווקא בפרישה הוא צריך תזרים מזומנים יותר אמין , אז מה האלוקציה ה"נכונה" לכל גיל פרישה ?

8. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

לא יודע מה קרה ביורו בשנת 200 לעומת הדולר והשקל, אני יודע דמי שמחזיק קרן SP500 ופרש לפנסיה (מוקדמת או מאוחרת) בשנת 2000 חווה ירידה בתיק שלו (שיקלית ) של 20% וזה אומר הפסד של 1.5 אחוז שנתית בממוצע מהתשואה, כאשר אין כניסה של משכורות אלא רק משיכה + צורך לבצע איזונים חוזרים כדי להגדיל את החלק המנייתי המצטמק שיקלית

9. גרהם

גרהם משתמש רשום

אכן כדאי שיהיה פיזור ולא לשים את כל הביצים בסל אחד (ארה"ב). מצד שני, חלק מהחברות בסנופי הרוויחו מהיחלשות הדולר, כך שבעצם לא הפסדת.
    מצד שלישי, להמר בדיעבד זה תמיד נכון. ברור שמי שנכנס לפוזיציה בשקל לפני 17 שנה מול הדולר, הרוויח.

10. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

לפי ג'ים קולינס, האלוקציה משתנה לפי שלב בחיים ולא לפי גיל.
    אתה יכול לקרוא באנגלית את ההצעה שלו לחלוקה כאן, ותרגום שלי לעברית כאן. מהיכרותי איתך אתה כנראה לא תלך על יחס 75/25 שהוא מציע, אבל לדעתי הוא קולע בזה שפשוט צריך להחליט על רמת סיכון כלשהיא לשלב הצבירה, ורמת סיכון אחרת לשלב הפרישה.

11. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

אבל למה להיכנס לפוזיציה דולרית זה לא הימור ?

12. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

God is in tge details
    איך מחליטים על השינוי.באלוקציה (כמותית) כמה שלבי שינוי ? קראתי את הלינק ולא ראיתי סוג של הצדקה כמותית אלא אמונה נטו.

13. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

ההצדקה זה מחקר טריניטי. אני ניסיתי לכוון אותך לרעיון, לא למספרים ספצפיים. כמו בשלב הצבירה, זה תלוי ביכולת סיבולת הסיכון שלך.

14. גרהם

גרהם משתמש רשום

זה הימור אבל בלי ניתוח מעמיק של ניירות הערך אתה לא יודע מה הפוזיציה שלך. .חשוב על נייר ערך נקוב בדולר של חברה שהוצאותיה הן שכר בדולרים והכנסותיה תקבולים ביין יפני. בהנחה של שעח שקל דולר קבוע, היחלשות הדולר תעלה את שוויה השקלי ולא להיפך. במקרה כזה גידור הוא פשוט הימור ותוספת סיכון.

15. גרהם

גרהם משתמש רשום

דרך פשוטה יותר לחשוב על זה - מניעה נסחרת בשתינבורסות, באחת בדולר והשניה בקרונה נורבגיה. מול איזה מטבע לגדר?
    עריכה: טעות בציטוט. עניתי ל @אנון נימוס

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/17
  16. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

נראה לי השאלה שלך לא קשורה לציטוט שציטטת?

גרהם אוהב/ת את זה.
  17. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

מחקר טריניטי מתאר מצב של פרישה בגיל 60-70,מה הגישה למי שפורש בגיל 30 / 40 / 50 ?

18. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

א , איזו מניה אתה מחזיק ? אם דולרית אז גידור כנגד קורונה לא תעזור
    ב. אדם שפרש בשנת 2000 ומושך סידרתית 3٪ מהונו (נניח sp500 + dax, 50/50 ), ויש לו תיק מנייתי של 50٪ ו אגח כללי 50٪ , אינו מעדכן את התיק מהפקדות חדשות מלבד זה אומר שהוא חשוף למחייתו מתנודות שער הדולר של התיק שנסגר כבר מזמן להפקדות, אני לא ראיתי מנגנון. שמפזר את הסיכון , כי הפיזור צריך ליצר רכישות סדרתיות נוספות כדי בזמן, אולי האיזונים בתיק ( למי שיש תיק שאינו 100٪ מניות) ייצרו את זה בעקיפין, אבל אם זה לא מספיק איכשהוא שילוב של גידור מטבע או קניית מדדים מקומיים יכולה להיות פתרון. אני מבין שזה לא הסגנון המועדף אליך, האם משהוא עשה קרא עבודה בתחום ?

19. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

הקדמת הפרישה משפיעה רק על אחוז המשיכה הבטוח, לא על האלוקצייה. אם כבר, בפרישה מוקדמת הייתי שומר יותר מניות, כי זה קריטי לאריכות ימים של התיק.
    יש מחקר לא מדעי (כלומר לא פורסם עם ביקורת עמיתים) אבל סופר מעניין באתר Early Retirement Now. האמלק הוא שלפרישה של 60 שנה ומטרה של הורשה של לפחות 50% משווי התיק ההתחלתי מדובר בשיעור משיכה בטוח של 3.25% עם אחוז מניות מעל 60%.
    הם פרסמו את המחקר בצורת מאמר באתר Social Science Retirement Network (אני מזכיר שלא עבר ביקורת עמיתים כמו מחקר אקדמי, למי שזה משנה).
    ניתן להוריד את המאמר כאן:
    https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=2920322

אנון נימוס אוהב/ת את זה.
  20. דן ג.

דן ג. משתמש רשום

רק שאז צריך להיזהר שוב מחשיפה למטח.
    מדד תל אביב 35
    משקלים
    טבע 7.13524
    פרגו 6.87767
    מילן 6.63974
    נייס 5.98294

27% מהמדד עם חשיפה כמעט מלאה למטח (החשיפה גרועה יותר, במקרה שיש הטייה להוצאות בשקלים בישראל. בנייס לדוגמא, הגיוני מאוד שזה המצב. ייתכן וגם בטבע)

FIYaacov אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
פרישה מוקדמת תוך הסתמכות על דירה במקום תיק השקעות פרישה מוקדמת ‏25/2/17
טיוטא לתיק שלי פרישה מוקדמת ‏2/5/17
סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת ‏7/3/17
פרישה - מעבר למדינה אחרת (Geo-Arbitrage) פרישה מוקדמת ‏7/8/17
היערכות לקראת פרישה, כמעט בגיל פרישה. פרישה מוקדמת ‏19/3/17

שתפו: