• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שר המיסים מכה שוב

• פותח הנושא amit
  • פורסם בתאריך
ש את הסיפור המפורסם על 10 חברים שנפגשים פעם בשבוע קבוע במסעדה. בסיום הארוחה הם מקבלים חשבון של 1000 ש"ח.
החברים החליטו לחלק את החשבון לפי גובה ההכנסות שלהם ככה שמשה שמרוויח הכי הרבה ישלם 500 ש"ח
השנים הבאים ישלמו 200 ש"ח כל אחד, החמישי ישלם 100 ש"ח וה-5 שמרוויחים הכי מעט לא ישלמו בכלל.
יום אחד החליטו החברים (ללא משה) שמשה מרוויח הרבה יותר מהם וזה לא הוגן שהם צריכים לשלם ביחד 500 ש"ח.
הם הרביצו למשה וגרמו לו לשלם את כל החשבון.
אני מכיר את הגרסה שבעל מסעדה החליט לתת הנחה של 10% ממחיר הארוחה כי הם כאלה לקוחות טובים.
מן הסתם שמשה קיבל הנחה הכי גדולה (10% מ-500) בעוד שאלו שלא משלמים כלום לא קיבלו שום הנחה.
אז מרביצים למשה ולמחרת הוא לא מגיע (הוא מאושפז עם שבר בצלעות וזעזוע מוח) והחברה אכן נאלצים לשלם את העלות בלעדיו.

אחד הדברים (היחידים?) שטובים במיסוי בארץ הוא מע"מ לא דיפרנציאלי.
אתה מונע לוביסטים שילחצו על חברי כנסת להכניס מוצרים מסוימים תחת מיסוי מועדף.
אתה נמנע מכל מיני נסיונות לקיטלוג שונה (תראה מה קרה בבריטניה עם בגדי ילדים "גדולים")
+1
נכון, רשמתי גם את זה:
אין ספק שמבחינה כלכלית מע"מ אחיד וגורף זו השיטה היעילה ביותר.
ה OECD שיבח את ישראל על הטלת מע"מ אחיד.
למרות זאת הדעה שרשמתי בעד היא מטעמי רווחה נטו, ברור שהשיקול הכלכלי הפוך.
עד כמה שזכור לי היא ביטלה את ההפלרה, אבל ליצמן החזיר אותה,
בקיצור אתה נגד ההפלרה ואני בעד, הבנתי :) לא בא לי לגרור את השרשור לנושא ההפלרה, אולי שרשור נפרד בהזדמנות אחרת.

נכון, רשמתי גם את זה:
הגעתי תוך כדי קריאת השרשור ועדין לא הגעתי לשורה הזאתי ;)

למרות זאת הדעה שרשמתי בעד היא מטעמי רווחה נטו, ברור שהשיקול הכלכלי הפוך.
מטעמי רווחה, כנראה שעדיפה לתת סובסידיה ישירה לכיסם של אלו שזקוקים לה ולא לעוות את המיסוי.

+1

בקיצור אתה נגד ההפלרה ואני בעד, הבנתי :) לא בא לי לגרור את השרשור לנושא ההפלרה, אולי שרשור נפרד בהזדמנות אחרת.
אשמח לשמוע נימוק מבוסס בעד הפלרה כפי שמבוצעת בארץ

מטעמי רווחה, כנראה שעדיפה לתת סובסידיה ישירה לכיסם של אלו שזקוקים לה ולא לעוות את המיסוי.
תוך כדי חיפשתי קצת וראיתי את הטענה הזו.
אבל ההבנה שלי בכלכלה מועטת בכדי לנתח את זה ברצינות.

איזו מדינה, נמאס כבר, תנו לחיות בשקט ואל תתקנו משהו שלא שבור!
מכה שלישית, היום ראיתי שיכנס מיסוי על משקיעי נדל"ן מדירה שלישית ומעלה, ממש הזוי מה שקורה לשר האוצר

רגע,
זו לא התקופה בשנה שמתחילים לעבוד על התקציב ומכניסים בכוונה כל מיני עיזים שיהיה מה להוציא ולבטל אח"כ
וככה לתת קרדיט לחברי הכנסת ש"נלחמו" באוצר ה"רשע" ובגזרותיו?

מכה שלישית, היום ראיתי שיכנס מיסוי על משקיעי נדל"ן מדירה שלישית ומעלה, ממש הזוי מה שקורה לשר האוצר
מה ההבדל בין נכסי נדלן למניות, ומה פתאום סופרים את מספר הדירות מבלי להתייחס לשוויין, נראה יותר כמו בלון עיתונאי. אם כבר אז היה הגיוני שיבטלו את הפטור ממס על השכרת דירה. ויפחיתו את המס על רווחי הון, ובכך גם יזריקו קצת חיים לבורסה ויגדילו מחזורים וסחירות. שלא לדבר על ביטול חובת הדיווח אם מבצעים פעולות קניה ומכירה של מעל 800k שח או סכום דומה. לפעמים נדמה שבאוצר יושבים העפרונות הכי לא מחודדים שבקלמר.

• אהבתי
Reactions: Roi
תודה. קראתי. הטיעונים בתגובות גברו לדעתי על טיעוני המחבר, שהצהיר שהוא עצמו מעדיף מים שאינם מופלרים. דעתי כעת התחזקה כי ההפלרה כנראה מזיקה, וככל הנראה לא מועילה כלל.

מה פתאום מטילים מס יוקרה על טלוויזיות יותר גדולות מ-50" בלי להתייחס לשוויון?
במיסוי אין הגיון.
התכוונתי לשווי, לא לשיוויון.

מישהו יכול להיות בעלים של שלוש דירות קטנות בערד ששוות הרבה פחות מדירת יוקרה בתל אביב, אז איפה ההיגיון במיסוי דווקא כלפיו? טלוויזיות גדולות הן בדרך כלל גם יקרות יותר.

גם אני. Typo מהנייד.
אם אתה רוצה למסות טלוויזיות יוקרה, תבדוק מה המחיר של הטלוויזיה ולא מה הגודל של המסך שלה. אפשר לקנות טלויזיה 50" שעולה מעל 10K ואפשר לקנות טלויזיה 55" ב2600.
מה מהם צריך להיות מוגדר "מוצר יוקרה"?

מישהו יכול להיות בעלים של שלוש דירות קטנות בערד ששוות הרבה פחות מדירת יוקרה בתל אביב, אז איפה ההיגיון במיסוי דווקא כלפיו? טלוויזיות גדולות הן בדרך כלל גם יקרות יותר.

גם יש בדרך כלל קורלציה חיובית בין גודל הדירה לשווי שלה, אז מה?

טלויזיית מדבקה סינית 50" יכולה להיות פי 4 יותר זולה מטלויזיה חדישה 48" של מותג מוביל עם כל התוספות האפשריות.

אני אוהב כשהממשלה מנסה להגדיר מה זה מותרות או מוצרי יוקרה.

ג"נ מחזיק טלויזיה 42" פשוטה

עריכה: הקיפוד הקדים אותי

לגבי הטלויזיה,
ג.נ.
אני מחזיק במקרן + מסך של 100" (שעלו לי פחות מטלויזיה 50" כשקניתי אותם לפני שנתיים)

כל כך הרבה שנים ולא מוכן להשאר במשרד יותר מ-8 שעות ביום.
אפשר לומר שאתה מוותר על שכר מסוים עבור התנדבות בפעמונים, לא?!

@ע.מדי
לפי הדו"ח הזה, 70% מהמיסים העקיפים+ישירים נגבים משלושת העשירונים העליונים, ו90% מהמיסים הישירים בלבד
ולפי אותו דו"ח נטל המס המשולב (עקיף וישיר) על אדם מהעשירון העליון הוא 40% מההכנסה שלו ואילו נטל המס על אדם מהעשירון התחתון הוא 44% מההכנסה.(או כפי שאומר וורן באפט "אני עדיין משלם פחות מס מהמזכירה שלי").
כלומר אדם שמרוויח 2800 ש"ח בחודש משלם יותר מס מאדם שמרוויח 42000 ש"ח בחודש.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 שר אוצר בשירות האל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 35
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
H קורסים מומלצים בחינם בקורסרה\סקיל שר? התפתחות אישית 6
c881 שר הבריאות מחליט מה מותר ומה אסור לאכול אוף טופיק 86
שודד הפינג פונג שיווק רב שכבתי (שר"ש) אוף טופיק 28
ע מחיר למטר נמוך מהממוצע ברשות המיסים - מה אני מפספס? נדל"ן 10
I הוספת תחום עיסוק ברשות המיסים מיסים 0
עידו ג error 404 - אתר רשות המיסים אוף טופיק 14
SolidBixby אישור ניכוי במקור מרשות המיסים בעבור מסחר ב IB? מיסים 6
F החזרי מס - מותר עד 6 שנים אחורה, אבל ברשות המיסים ניתן עד קדימה באפריל מיסים 11
ה מחירי דירות- רשות המיסים נדל"ן 1
י פורסמו העסקאות האחרונות ברשות המיסים נדל"ן 4
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Z דיווח מס שנוכה לפי טופס 867 בטופס 1301 של רשות המיסים מיסים 1
K רווח קטן מניירות ערך בבנק מצריך התעסקות עם רשות המיסים? מיסים 3
E מה הסיבה להבדלים בין הנתונים בין "אתר הנדל"ן הממשלתי" למידע ברשות המיסים? נדל"ן 1
hommie האתר של רשות המיסים אוף טופיק 5
D ברוקר זר - איך עובד תשלום המיסים במסחר יומי? שוק ההון 2
מ איך עובד עניין המיסים מיסים 14
ח הבנת טופס של רשות המיסים - 867 צרכנות פיננסית 1
A רשות המיסים ו- IRA לא פטורה שוק ההון 17
ע שאלה על הפחתה בכמות המיסים במשכורת צרכנות פיננסית 35
amidar מסלול ירוק של רשות המיסים להעברת כספים להשקעות בחו"ל. שוק ההון 8
Jane Doe IBI הולכים לדווח באופן יזום לרשויות המיסים האמריקאיות על יתרות והכנסות של אזרחי ארה"ב צרכנות פיננסית 31

נושאים דומים

Back
למעלה