• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שמועה שאומרת שה-ETF של ואנגארד יצאו מהרשימה החינמית של TD Ameritrade

StateStreet היצרנית של קרנות SPDR מתחילות לחתוך ד.נ. לרמות שאנחנו אוהבים.
אני מחכה שיתחילו להוריד דמי ניהול בקרנות האיריות שלהם.
אולי סוף סוף הפופולוריות של SPYI תעלה :)

אני מחכה שיתחילו להוריד דמי ניהול בקרנות האיריות שלהם.
זה פונקציה של התחרות. עד שVanguard לא תקח צעד משמעותי בקרנות המחלקות, לא יקרה שום דבר בקרנות הצוברות המתחרות.
(ניחוש)

לא יקרה שום דבר בקרנות הצוברות המתחרות.
דמי הניהול של האיריות הצוברות ירדו באופן עקבי כבר במשך כמה שנים עד לרמתם הנוכחית.
בדקתי את זה מתישהו בעבר, אם כי נראה שלא היו הוזלות נוספות בשנתיים מאז שכתבתי את זה:
התחרות עושה את שלה, ודמי ניהול בהחלט יורדים משמעותית עם השנים. דמי הניהול של IWDA היו 0.5% עד 2013, 0.4% עד אמצע 2014, וירדו מאז ל-0.2%. גבוהים יותר משל וואנגארד, אך לטעמי לפחות זה עדיין נקרא "דמי ניהול נמוכים".

(זה תמיד אתגר מעניין כשאני יודע שכבר כתבתי פה משהו לפני כמה שנים, ורק לוקח זמן לחשוב איך אני מוצא את זה...)

(זה תמיד אתגר מעניין כשאני יודע שכבר כתבתי פה משהו לפני כמה שנים, ורק לוקח זמן לחשוב איך אני מוצא את זה...)
//אוף-טופיק
נו, איך באמת?

השיטה שלי בדרך כלל, לצמצם את החיפוש להודעות ממשתמש צפציפי ולנסות לשלב כמה מילות מפתח רלוונטיות:
IWDA
IWDA ניהול
IWDA הניהול
איריות ניהול

נו, איך באמת?
במקרה הזה הלכתי על "דמי ניהול" ו-"IWDA". הבעיה היא כמובן לא רק להיזכר במילים שאני חושב שהופיעו בתגובה שלי לפני שנתיים, אלא גם לבחור משהו ייחודי מספיק כדי שיהיה לי פחות תגובות לנבור בהן (גם אחרי שצימצמתי רק לשם המשתמש שלי...)
// סוף אופ-טופיק

כן. אבל...
צריך לוודא מה ה-spread בזמן מסחר.
למרות שלדעתי אם הם בדמי ניהול כאלה יש להם היקף מסחר ונזילות מספקים.
@אורי ג. ?
בETF.com כתוב שהETF הזה (בעבר נקרא GWL) הוא בעל ספרד של 0.1%. זה הרבה. אבל דמי ניהול כאלה יכולים ליצור נהירה לשם. אין לזה מתחרים מבחינת דמי ניהול.
http://www.etf.com/SPDW
3C בדרך כלל, המחזורים קטנים מאד.

עדכנו את הרשימה: https://research.tdameritrade.com/grid/public/etfs/commissionfree/commissionfree.asp
VTI ו-VT עדיין נמצאות בה.

עריכה:
פספסתי :(
לא. יש סיבות אחרות להעדיף את TD/Schwab על IB.
(מתנות הצטרפות, כרטיס חיוב, המחאות, שירות לקוחות)

ומה עם מי שקנה לפני 20.11 פטור מעמלות הוא שהוא גם יתחיל לשלם

ממוצע של $0.01 ב-VEA לעומת $0.03.
לא סיבה לא לקנות את SPDW.
אך ייתכן ויש סיבות אחרות (עקיבה, פיזור וכו').
VEA יקרה יותר ב 40% ליחידה, זה אומר שקול לספרד של 4C, לא?!
{ההודעה מלפני מספר חודשים, לא בדקתי את הספרד לאחרונה}

VEA יקרה יותר ב 40% ליחידה, זה אומר שקול לספרד של 4C, לא?!
לא חושב שיש קשר. הספרד הוא בלתי תלוי במחיר היחידה (לרוב).
חוץ מזה הנתונים שניתנו הם היו בדולרים, לא באחוזים.
מבדיקה עכשווית באתר etf.com
VEA - ספרד ממוצע של 0.02% על $44.85 שזה $0.009
SPDW - ספרד ממוצע של 0.04% על $31.85 שזה $0.013.

נראה שההפרש הצטמצם משמעותית.

לא חושב שיש קשר. הספרד הוא בלתי תלוי במחיר היחידה (לרוב).
חוץ מזה הנתונים שניתנו הם היו בדולרים, לא באחוזים.
נכון ונכון.
הנקודה היא שבקניה בסכום נתון תצטרך לקנות יותר יחידות SPDW מאשר VEA ולכן, באחוזים תחטוף חזק יותר את הספרד.
דוגמה מספרית, נניח הקניה שלי על סך 1400$~ בהינתן ספרד של 1C / 3C לני"ע לעיל
אקנה 31 יחידות VEA עם ספרד כולל של 0.31$
או
אקנה 44 יחידות SPDW עם ספרד כולל של 1.32$
זה לא פי 3 אלא פי 4.
מבדיקה עכשווית באתר etf.com
VEA - ספרד ממוצע של 0.02% על $44.85 שזה $0.009
SPDW - ספרד ממוצע של 0.04% על $31.85 שזה $0.013.
בקניה של 5000$ הספרד יהיה 1$ / 2$ בהתאמה.
זה אומר שהחל מכמה אלפי $ עדיף לשלם עמלת קניה מאשר לספוג ספרד.

אני בעצם עושה את זה. אם ההפרש בספרד עולה על $1.4 אני קונה ואנגארד ב-IB.
אתה עושה את זה על כל אחת מהקרנות, או שמשווה את הסך הכל מול VT?
באופן כללי, ממה שראיתי, גם SPTM וגם SPDW נסחרות ברווח של סנט רוב היום, כך שבעצם מדובר רק על SPEM

נ.ב. אני לגמרי איתכם בנסיונות האופטימיזציה האלו, אבל מצד שני די משועשע מכמות ההשקעה בחיסכון כמעט זניח.

אתה עושה את זה על כל אחת מהקרנות, או שמשווה את הסך הכל מול VT?
אני משווה
VXF מול SPSM
VTI מול SPTM
VEA מול SPDW
VWO מול SPEM

גם אותי זה מצחיק ההשקעה, אבל זה היה חזק ממני.
עם זאת, ההשקעה הייתה לפני יותר משנה שבה בניתי מחשבון בגליון גוגל שכל מה שאני מזין לו זה את הסכום החדש להשקעה והוא כבר מחשב לי איזה ניירות לקנות בהתחשב בכל השיקולים שאמרתי.

גליון גוגל שכל מה שאני מזין לו זה את הסכום החדש להשקעה והוא כבר מחשב לי איזה ניירות לקנות בהתחשב בכל השיקולים שאמרתי.
גוגל מדווח את ההיצע הרגעי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
c881 אז היא נכנסה למניות - מקרה מבחן ל"משקיע על סמך שמועה" שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה