1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

שלוש שאלות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Klemantina, ‏19/5/17.

1. Klemantina

Klemantina משתמש רשום

היי כולם,
    אני מסתכלת באתר המסחר של המשתמש ב-IBI. אם אני מעוניינת לרכוש קרן מחקה, יש כל מיני סוגים של הוראות /קנייה/מכירה. למה הכוונה? מישהו יוכל להכווין אותי להסבר כולל בפורוום?

הבנתי שאפשר לקנות דרך האתר רק ני"ע מסוימים (כלומר לא מכל הבורסות). במידה ואקנה ני"ע איריים (קרנות מחקות) ישירות דרך חדר המסחר -האם אראה אותן ברשימה שלי?

***עריכה***
    שכחתי את השלישית,

חיפשתי פה בפורום הרבה על נושא האג"ח. מסתמן כי אין גישה יחידה נכונה וכל אחד בוחר קרנות אג"ח לפי כל מיני שיקולים.
    אני לא מבקשת ייעוץ כמובן, אלא הכוונה לפוסטים שמסבירים את הנושא כמה שיותר מסודר, בכדי שאוכל לעשות חישוב מושכל. אני מדגישה שאני חדשה בתחום אבל מעוניינת ללמוד...

נערך לאחרונה ב: ‏19/5/17
  2. adamshalev

adamshalev מודרטור

יש שני סוגי פקודות שצריכות לעניין אותך מרקט ולימיט.
    לימיט זאת הוארה לקנות במחיר מסויים. מובטח לך שתקני/תמכרי רק במחיר הזה (או במקרים נדירים יותר טוב אבל אף פעם לא לרעתך) אבל לא מובטח שהפקודה תתבצע כי אולי אין אף אחד שירצה לסחור איתך במחיר הזה.
    מרקט זאת הוראה לקנות/למכור במחיר שהצד הנגדי מוכן לסחור איתך. מובטח לך שהפקודה תתבצע אבל לא מובטח לך מה יהיה המחיר והוא לרוב יהיה טיפה לרעתך (יחסית למחיר ההוגן).
    ככל שהנכס יותר סחיר ככה הפער הקטן הזה יהיה יותר קטן ושולי.

ל IBIיש שני ממשקים.
    ספארק - שבו רואים את כל הנכסים אבל אפשר לסחור רק בני״ע ישראלים.
    ViewTrade שבו רואים רק נכסים זרים אבל אפשר לרכוש דרכו ני״ע זרים. לא יודע לגבי איריות.

יש לסולידית פוסטים מעולים על אגח בבלוג על כל גווניו.

Yevgeny אוהב/ת את זה.
  3. liranviper

liranviper משתמש רשום

אפשר לבחור בספארק גם הזרים. קניתי בעצמי vt באקסלנס

4. adamshalev

adamshalev מודרטור

אשמח לשמוע איך

5. TalB

TalB משתמש רשום

בIBI אפשר לסחור בלונדון רק דרך הטלפון, מול חדר המסחר.
    מסחר בוול סטריט דרך הView trade.

6. liranviper

liranviper משתמש רשום

צריך להתקשר אליהם ולבקש שיאפשרו

adamshalev אוהב/ת את זה.
  7. Klemantina

Klemantina משתמש רשום

8. Klemantina

Klemantina משתמש רשום

אדם, האם בדר"כ ניתן לקנות? כלומר מהיכן מגיעות כ"כ הרבה אפשרויות רכישה ? (להבנתי בדר"כ מרבית האנשים קונים לא?)
    האם זה נדיר שדרך לימיט תהיה אפשרות לקנות ?
    אם הבנתי נכון את מה שהסברת - רכישה באמצעות מרקט היא מסוכנת - מישהו יכול 'לקפוץ' על המציאה ולמכור לי המחיר מאוד גבוה יחסית לא ?

9. adamshalev

adamshalev מודרטור

@Klemantina
    בקרנות סל/נאמנות שמדברים עליהם בפורום אין שום בעיה לקנות במרקט, כיוון שמדובר בנכסים מאד נזילים שהרבה אנשים קונים/מוכרים ותמיד יש פקודות מכירה/קניה שקרובות לשווי ההוגן.
    את תמיד יכולה לראות עבור קרנות סל למשל מה מחיר ההיצע ומה מחיר הביקוש, הם נקראים bid / ask. לרוב מדובר בסנטים בודדים לכאן או לכאן.
    אם מנגד חפצה נפשך לקנות קרן מאד לא נזילה (נגיד קרן אירית פצפונת) או מניה עלומה שאף אחד לא מכיר, אז יש סיכוי טוב שמחיר ההיצע והביקוש יהיו לא סימפטיים, ושאם תשימי פקודת לימיט לקנות במחיר הוגן אז שהפקודה לא תתבצע.

Klemantina אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
השקעה לטווח קצר (עם אופציה להארכה) + שאלות נוספות :) פינת המשקיעים ‏3/9/17
נכנס לעבודה, כמה שאלות על קרן השתלמות ופנסיה פינת המשקיעים ‏15/8/17
שאלות בנוגע לק. פנסיה וק. השתלמות פינת המשקיעים ‏26/7/17
פיזור השקעה על פני מספר תיקים? ושאלות נוספות.. פינת המשקיעים ‏25/7/17
שאלות לפני תחילת השקעה פינת המשקיעים ‏20/7/17

שתפו: