• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה של מתחיל לחלוטין

יוני111

משתמש רשום
דירוג
2
היי,
אני רוצה להתחיל להשקיע במניות אמריקאיות, יש לי בערך 400,000 שקל להשקעה.
אני רק רוצה לקנות כמה מניות כמו אמזון, נטפליקס, אפל וכד', ולא להתעסק בזה יותר מדי.
איזה בית השקעות הכי טוב בשבילי?
האם אני צריך לשלם עמלת מט"ח כדי להמיר את ה-400 אלף לדולרים? כי רק זה בערך 10,000 שקל לא?
תודה!

איזה בית השקעות הכי טוב בשבילי?
IB אם לא אכפת לך למלא טפסי מ"ה לבד או לשלם קצת לרו"ח שיעשה זאת בשבילך ואתה בסדר עם אנגלית.
האם אני צריך לשלם עמלת מט"ח כדי להמיר את ה-400 אלף לדולרים? כי רק זה בערך 10,000 שקל לא?
בIB לא ממש (נו טוב כמה גרושים אולי) בבית השקעות בארץ תוכל לרדת לעמלה בסדר גודל של 1,150 ש"ח.

תודה על התגובות!
עדיף לי IB או לידר שוקי הון שקראתי עליהם פה ושם?
וסליחה על החפירה - האם אני צריך עכשיו להקדיש שעות / ימים להבין איזה בית השקעות
להכנס, או שפשוט אכנס לIB כי אני מבין שיש להם שם טוב וסלמאת?
אם אני מתקשר אליהם מחר, תוך כמה זמן אני up and running?
למה אין בארץ תוכנה כמו robinhood שחבר שלי מאמריקה משתמש בה והבנתי שאין בה שום עמלות?
תודה!

עדיף לי IB או לידר שוקי הון שקראתי עליהם פה ושם?
לידר לא יכולים לעזור לך.
וסליחה על החפירה - האם אני צריך עכשיו להקדיש שעות / ימים להבין איזה בית השקעות
תלוי בך, אתה יכול לסמוך עלי ועל עוד הרבה מאד אנשים אחרים פה בפורום שממליצים עליהם (מוזמן לקרוא אינספור שרשורים בנושא) או לעשות שיעורי בית מעמיקים יותר משלך, לי אין אינטרס כספי פה, מי שתבחר אני בסדר עם זה :)
אם אני מתקשר אליהם מחר, תוך כמה זמן אני up and running?
אין לך מה להתקשר, הכל נעשה ONLINE. פתיחת החשבון נעשית תוך כמה ימי עסקים.
למה אין בארץ תוכנה כמו robinhood שחבר שלי מאמריקה משתמש בה והבנתי שאין בה שום עמלות?
קשה למצוא פילנטרופים בארץ... בכל מקרה IB כ"כ זולה שבסכומים של 400K ש"ח האמן לי אתה יכול להתעלם לחלוטין מהעלויות.
רק שתבין, אם תקנה את המניות שאתה רוצה בכל ה400K ש"ח זה יעלה לך סדר גודל של פחות מ1$, כן, להכל ביחד!

כן, להכל ביחד!
למען הסדר הטוב, ההמרה תעלה לו 2$, אז 3$ סה"כ
ואם יש לו עמלות בחשבון הישראלי אז עוד כמה שקלים
זהו, נראה לי כיסינו :)
(חוץ מברוקרים שנותנים "מתנת" הצטרפות)

למען הסדר הטוב, ההמרה תעלה לו 2$, אז 3$ סה"כ
נכון אבל המרה כזו תעלה לו כסף בכל מקום אחר בעולם (ROBINHOOD אינם תומכים בזה!), אין מקום זול יותר בעולם כולו להמיר בו כסף מאשר IB אא"כ אתה בנק.
ואם יש לו עמלות בחשבון הישראלי אז עוד כמה שקלים
אכן, עמלת העברת זהב דרך פקיד, סדר גודל של 5 ש"ח. סלח לי אם התעלמתי מהעלות.

דווקא ה"עמלה" של הרו"ח היא המשמעותית פה, שכ"ט של שנה 1 תעלה לו יותר מעמלות של IB ב20+ שנים.

דווקא ה"עמלה" של הרו"ח היא המשמעותית פה
אכן
אבל כפי הנראה המשקיע רוצה Buy & Hold , אם כך, אפשר לדחות את העמלה הזאת לעתיד

אגב,
כי אני מבין שיש להם שם טוב
רצוי שתקרא עליהם בעצמך
ורצוי לא "לסמוך" על אנשים אנונימיים בפורום אנונימי

שכחתם את עמלת P/E :) אם כבר אז אשאל את הפות"ש: למה דווקה מניות הנ"ל?

היי,
אני לא מבין שום דבר. באופן טכני חבר שלי מארה"ב מתרברב לי כל הזמן איך האמזון והנטפליקס שלו עולים, לפי מה שאני רואה, אמזון בחודשים האחרונים עלו ב300 דולר למניה, נטפליקס רק עולים, אני גם אוהב את החברות האלו, אז מה אכפת לי להשקיע בהם והכי גרוע אם הם יתחילו לרדת באופן משמעותי אז אמכור אותם. אני מרגיש שלאמזון יש מומנטום חבל על הזמן, לא נראה לי שהם יפלו.
מקוה שזה לא נשמע כמו תשובה של ילד בן 3 לכל המומחים ובעלי הניסיון...
לפעמים פשוט צריך לקפוץ למים...

יש לי שאלה:
מה "נחשב" הכי טוב, בינוני, ולא טוב בתשואה שנתית למשקיע במניות (בהנחה שמרויח).
כדי שאדע "למה לשאוף".
כמובן וכו' שהכל משתנה, תלוי מה ההשקעה, מי האדם, מה השנה, אלו מניות וכו' - אני שואל בצורה
מאד כללית ותאורטית.
כמו למשל שאם אתחיל לרוץ אדע שבולט הכי טוב וזה יתן לי קנה מידה אלי, אם אתחיל להתעשר
אדע שבזוס מס' 1 וכן הלאה, פשוט באופן מאד גלובלי ותאורטי - מה נחשב ממש טוב, בינוני ו'מספיק'?

אני רק רוצה לקנות כמה מניות כמו אמזון, נטפליקס, אפל וכד', ולא להתעסק בזה יותר מדי
אני לא מבין שום דבר
אז מה אכפת לי להשקיע בהם והכי גרוע אם הם יתחילו לרדת באופן משמעותי אז אמכור אותם.
לא נראה לי שהם יפלו

אני די בהלם ממה שאני רואה, בחיי לא ראיתי מישהו כל כך בדרך הנכונה לאבד את כל הכסף שלו.
הטיפ הכי טוב שלי אליך - תטפל בבעיית החמדנות/הימורים שלך - יש לך דולרים בעיניים ואתה עיוור.
במקרה שלך התשואה הכי טובה היא היעדר הפסד, תתרחק משוק ההון.

היי,

תודה על התגובה!

למה את כותבת: בחיי לא ראיתי מישהו כל כך בדרך הנכונה לאבד את כל הכסף שלו

בבקשה לא לכתוב בסגנון לא ענייני, אלא באופן ענייני - איך מהתכנית שלי אני יכול להפסיד?

קצת רקע עלי - אני הבעלים של עסק שמרויח יותר מ50 אלף שקל בחודש, וכ-18 אלף נטו, הממוצע תעודת בגרות שלי מעל 115, אני לא מטומטם.
הצטבר לי כסף, ואמרתי שאשקיע מתוכם 400 אלף שקל.
מה רע בתכנית של להשקיע במניות שנראות לי בטוחות?

אני מבין שאני מתנסח בצורה שמראה שאני ממש טיפש, אבל זה פשוט הסגנון שלי מאז ומעולם, כך אני מקבל את התשובות הכי טובות.

אני לא מטומטם.
לא טוענים שאתה מטומטם, רק חסר ניסיון וידע.
הם לא בטוחות כלל וכלל, האמת היא שאין כזה דבר "מניות בטוחות".

מה שאתה בעצם עושה הוא להמר, שזה אחלה, במיוחד עם כסף שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד אבל אל תשכנע את עצמך שזה יותר מזה.

תודה על התשובה.

נניח שאני קונה רק מניות של אמזון. נניח ב1500 דולר למניה.
כרגע זה רק עולה ועולה כבר חודשים רבים.
אז יש 2 אפשרויות: או שזה ממשיך לעלות ואני מרויח, או שמתישזהו זה יורד נניח מתחת ל-1500 שהתחלתי ממנו
ואז אני מוכר.
איך בכזה סצנריו אני מפסיד?
סליחה על הבורות המשוועת, אני באמת לא יודע כלום.

החלק של ה"נראה לי".

איך מהתכנית שלי אני יכול להפסיד?
ענית לזה בעצמך
אם הם יתחילו לרדת באופן משמעותי אז אמכור אותם
לזה קוראים הפסד.

מבחינתי אתה סתם אדם רנדומלי באינטרנט שהולך לשים כסף על משהו שהוא אומר מפורשות שהוא לא מבין בו כלום.
שלא תבין לא נכון - אני לא שופט אותך, ואתה לא צריך להצטדק בפני אף אחד. אם זה נראה לך חכם - לך על זה, אני בטח לא אעצור אותך.

נ.ב.
קח אתגר מעניין, תשמור את הלינק לפה, תקרא את זה שוב בעוד 5 שנים מהיום, ותתייג אותי פה, מעניין אותי מה תחשוב אז.

מה "נחשב" הכי טוב, בינוני, ולא טוב בתשואה שנתית למשקיע במניות (בהנחה שמרויח).
היי יוני
רוב ה"מומחים" פה מספיק מומחים כדי להבין שאין להם דרך לדעת את העתיד, ולכן לא מתיימרים לדעת אלו מניות יעלו ואלו ירדו.
אתה שואל מה הכי טוב, כיוון שאין דרך לדעת מה יהיה בעתיד, משקיע פאסיבי מעדיף את הממוצע.
איך משיגים את הממוצע? דרך קרנות סל או קרנות מחקות. אם אתה בשוק האמריקאי למשל, קרן כמו VTI (לא ממליץ) תיתן לך תשואה מאוד מאוד קרובה לממוצע בין כל המניות בשוק האמריקאי. זאת בתמורה לדמי ניהול של כמחצית הפרומיל (זה מאוד זול!!).
שים לב שהשקעה בכמות גדולה של מניות כמו שיש בVTI למשל היא פחות מסוכנת מהשקעה במניה ספיציפית. זה למעשה מוריד את הסיכון פלאים.

אתה בטח שואל למה להסתפק בממוצע.
אתה מן הסתם חושב שמנהלי השקעות מקצועיים יכולים לעשות זאת טוב מהממוצע. למרבה הצער רוב מנהלי הקרנות, שזה המקצוע שלהם, לא מצליחים להרוויח מעל הממוצע באופן עקבי. וגם אם יש כאלו שכן, קשה מאוד לאתר אותם (חפש "המחקר שיהפוך את כל מה שהאמנתם בו").
אתה מעיד על עצמך שאתה ממש מתחיל, ושאתה לא מבין כלום בהשקעות. אתה רואה סיכוי סביר שתצליח יותר ממנהלי השקעות שזה המקצוע שלהם?

הבלוג שהפורום הזה שייך אליו הוא מקום טוב לקרוא על הנושא. אתה יכול לחפש "הסולידית קריאה מונחה", לקרוא את הבלוג כולו, או להתחיל מהמדריכים השונים למתחילים.

לפי מה שאני רואה, אמזון בחודשים האחרונים עלו ב300 דולר למניה, נטפליקס רק עולים, אני גם אוהב את החברות האלו, אז מה אכפת לי להשקיע בהם והכי גרוע אם הם יתחילו לרדת באופן משמעותי אז אמכור אותם.
אסטרטגיה כמו שאתה מתאר פה, היא בעצם קנייה ביוקר (אחרי עליות) ומכירה בזול (אחרי ירידות). זו דרך בדוקה להפסיד כסף.
אסטרטגיה שכוללת נכסים עם קורלציה שלילית, ברמות סיכון שונות, ואיזון כאשר אחד יורד והשני עולה בסטייה גדולה מידי מההקצאה המקורית, יוצרת בהכרח קנייה בזול ומכירה ביוקר.
אתה יכול לראות כאן איך כל מיני אנשים חכמים בנו להם תיקי השקעות. אל תתפתה להסתכל רק על תשואות העבר, כי לא בטוח שהן יהיו אותו הדבר בעתיד.

שיהיה לך בהצלחה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
B שאלה של מתחיל - בלאקרוק בישראל שוק ההון 1
D שאלה של מתחיל על השקעה במניות דרך הבנק שוק ההון 63
M שאלה של מתחיל - מסחר במט"ח לבד שוק ההון 6
י שאלה של מתחיל לחלוטין 2 שוק ההון 24
K שאלה של מתחיל על פיזור שוק ההון 35
A קרן הנאמנות תכלית TTF סל מניות חו"ל (5121322) - שאלה של מתחיל שוק ההון 6
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
Shekel Hadash שאלה של המשקיע המתחיל שוק ההון 9
ה שאלה על הרווח של הבנקים אוף טופיק 3
TheOneTech שאלה על כרטיס אשראי של חבר מחו"ל צרכנות פיננסית 6
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
O שאלה בנושא תשואות של מק"מ שוק ההון 0
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
F שאלה לגביי impact של מיסוי ריאלי צמוד למדד המחירים לצרכן \ צמוד למטבע זר שוק ההון 8
9 שאלה של מתחילים לגבי עמלות בהשקעה בקרן מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 9
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 9
N שאלה בנוגע לאופן הגביה של העמלות בבית השקעות שוק ההון 7
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
N יחס חוב הון שאלה של מתחילים שוק ההון 8
E שאלה של מתחילים לגבי מכירה של ETF שוק ההון 2
E שאלה על מיסוי דיבידנד של חברה קנדית שנסחרת בניו יורק לאזרח ישראלי מיסים 1
בייניש שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4
ג שאלה לגבי מכירה של ניירות ערך שוק ההון 5
H שאלה לגבי ishares s&p information technology של בלקרוק שוק ההון 5
N שאלה לגבי איכוני השב"כ של הסלולרים שלנו אוף טופיק 93
M שאלה לגבי תשואה של אג"ח ספציפי שוק ההון 0
ש שאלה על קפיטליזציה של מדד ושווי המדד שוק ההון 0
ד שאלה בקשר לקרן השתלמות של מגדל שוק ההון 2
O שאלה פרקטית של מתחילים בעת ניסיון קניה של קרן סל במערכת + שאלת הבנה על מוצרי ISHARES הנסחרים בארץ שוק ההון 3
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
T שאלה קצת מביכה על הקרנות של בלאקרוק שוק ההון 5
O שאלה לגבי יחידות מינימום בפקודת מכירה של מניה שוק ההון 1
S שאלה בנוגע לקביעת היחס של EIMI+IWRD שוק ההון 39
S שאלה לגבי קרנות הסל של VANGUARD שוק ההון 1
S שאלה לגבי BUYBACK של חברות שוק ההון 27
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
לא חשוב שמות שאלה טכני לגבי קרנות נאמנות של אג"ח ישראלי שוק ההון 2
Y שאלה של מתחילה שוק ההון 12
ד קניית ני"ע ראשון- שאלה של מט"ח שוק ההון 9
M שאלה היפותטית: מה קורה אם מחיר הקנייה של מניה הוא 50 ש"ח... שוק ההון 9
M שאלה בנושא חובת דיווח של ברוקר על שינויים בקרן שוק ההון 0
yuvalnsn שאלה של חייל משוחרר שרוצה להשקיע שוק ההון 3