• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן מחקה ישראלית או קרן סל זרה? המתמטיקה של המיסוי

Ron B

משתמש בכיר
דירוג
1,324
אני מתייחס כמובן לאינדקס מניות בחו״ל כמו S&P500.
היו על זה הרבה שרשורים, אבל לדעתי יש חוסר הבנה ובלבול, כי הנושא קצת מורכב.
המטרה: פעם אחת ולתמיד לנתח את המתמיטקה של המיסוי על הסוף. בלי סקריפטים. בלי אף נוסחא.
בגדול, האופציות שאני בוחן: קרן מחקה ישראלית עם דמי ניהול נמוכים באזור ה-0.05% (יש הרבה כאלו והן מתרבות כמו פטריות). הקרן צוברת ועוקבת אחר מדד NTR. לעומת ETF בחו״ל למשל Vanguard או קרן אירלנדית.
הנחות:
מדד מחירים לצרכן: 2%
תשואת מניות: 3%
דיווידנד: 2%
מס: 25%
נניח את המודל הבא: יש תשואה ובסוף השנה מקבלים את הדיווידנד.
בקרן המחקה הישראלית: היה לנו 100 שקל, צמחנו ל-103, וקיבלנו 1.5 (אחרי ניקוי מס) לתוך המדד. הערך שלה עכשיו הוא 104.5 ברוטו. אחרי מס, נשאר 3.375%, אם היינו מוכרים, כי משלמים על הכל מס. שימו לב, שעל הדיווידנד שילמנו פעמיים מס: באמת, לא נעים!
ב-ETF המספרים זהים, רק שההבדל הוא שאת ה-1.5 קיבלנו לחשבון. לכן יש לנו 103 ו-1.5 בחשבון. נטו יש לנו 3.75%.
אכן הפרש מאד גדול של 0.375% לטובת ה-ETF המחלקת לעומת הישראלית הצוברת. ההפרש נובע מכך ששילמנו על הדיווידנד פעמיים. דרך אחרת להציג: קיבלנו תשואה גבוהה ב-ETF ב-11%.
האמנם? אז זהו שלא...
ובכן: בקרן המחלקת הישראלית תשלום המס הוא מעל המדד. זה אומר שעל 4.5% משלמים מס רק על 1.5%, כי המדד הוא 2% עפ״י ההנחות. זה אומר שהתשואה בישראלית נטו היא בעצם 3.875%. עכשיו, לקרן הישראלית יש יתרון על ה-ETF המחלקת בחו״ל! התשואה פשוט יותר גבוהה. (אך לא בהרבה).
נוסף, אני מכיר שתי אופציות ל-ETF בחו״ל. האחת: ארה״ב (ובה Vanguard מככבת). החישוב לעיל מתייחס לארה״ב. אבל, צריך לזכור את בעיית מס הירושה בארה״ב שמאד מעיקה, גם אם אין לך ילדים, אלא בן זוג. אם עוברים לבחון ETF בחו״ל במקומות אחרים כמו אירלנד, העמלות עולות לאזור 0.2%. זה כבר ממש הופך את ה-ETF ליקר משמעותית, לעומת הקרן המחקה הישראלית: באחוזים זה יוצא כ-9%:
קוד:
3.875/3.55
לא מעט.

מסקנה: לפחות לפי קריטריון של תשלום מס, הקרנות המחקות הישראליות על מדדי מניות בחו״ל עדיפות על השקעה ב-ETF מחלקות בחו״ל.
אני כמובן לא ממליץ ולא מייעץ.

לפני הבדיקה עד כמה הניתוח שלך מדוייק - קודם כל צריך להתחיל מלהשוות את האופציות הנכונות. למשל - על סנופי יש קרן אירית צוברת עם דמי ניהול 0.07% - CSPX.

אתה לא מדייק. הקרנות הישראליות לא מחזיקות בפועל את הנירות הערך אז אין שום חלוקת דיבדנד.
ביום שהן כן יחזיקו הניכוי מס על הדיבדנד יהיה במקור.
*המיסוי על ה-ETF הזרים מושפע משער שקל - דולר.

כמו שתל אביבי ציין, ההשוואה בעייתית - או שתשווה קרנות מחקות ספציפית על הסנופי (יש חלופות זולות בין אם בארץ או בחול) או קרנות מחקות על כל מניות העולם.
במקרה השני - יש מספר קרנות כאלו בחו״ל, אבל אין בכלל מקבילה טובה לזה בארץ בפורמט של קרן מחקה. החלופה היחידה שמתקרבת לזה היא הקרן של תכלית סל עולמי (עוקבי אחרי סנופי, מדדי אירופי ושווקים מתפתחים) - ואם אתה מתכנן לטווח ארוך הייתי יוצא מתוך הנחה של דמי ניהול של 0.25% ולא 0% כמו שיש היום, בהתאם למגמות העלאת דמי הניהול עם הזמן שראינו במקרים אחרים.

חוץ מזה, אם אתה משווה בין מיסוי ריאלי שקלי לעומת ריאלי מט״חי - יחד עם ההנחה על גובה שינוי המדד למחירים לצרכן, אתה צריך באופן מפורש גם הנחה על שינוי השער דולר/שקל (שבדוגמא הוא 0).

בנוסף, אם אתה עושה השוואה לפי מיסוי דיבידנדים - נשמע לי הגיוני לכלול גם את החלופות האמריקאיות בחישוב. השיקול של מסי היירושה הוא
בלתי תלוי בסוגיה הזאת ונתון לשיקול דעת של כל אחד, לפי נסיבותיו.

אז אם מצמצמים את הניתוח לs&p500
מה היתרונות\חסרונות השקעה בקרן מחקה ישראלית ללא גידור לעומת נגיד קרן מחקה אמריקאית
דמי ניהול /מיסוי/מיסוי דיבידנדים
בנוגע למס ירושה "נניח" ששווי ההשקעה פחות. מ 60k שזה נדמה לי רמת הפטור ממס ירושה
וכמו שכתב משהוא ניתן לבטח את היתרה בכדי לגדר את הסיכון (גבר בריא בן 25 קונה ב 8 שח 100k שח, בגיל 45 זה יקפוץ לכ 11 שח, התעריפים הם לחודש)

ע.מדי, מה בדיוק אפשר לבטח? לא הבנתי כל כך.

ע.מדי, מה בדיוק אפשר לבטח? לא הבנתי כל כך.
נניח תיק המניות בחול שלך הוא 100k כלומר
40k מהתיק יהיו חייבים במס ירושה ,
אם אתה קונה ביטוח חיים בארץ בגובה המס שיגבה בארהב אז יש לך מסלול עוקף מס ירושה
כמובן שהגידור הנל עולה כסף

בקרן המחלקת הישראלית תשלום המס הוא מעל המדד.
אתה בטוח שבמיסוי ETF אמריקאי המיסוי הוא לא ריאלי ביחס למדד?
אני הבנתי שהוא גם ריאלי ביחס לשער הדולר וגם ריאלי ביחס למדד..

לפני הבדיקה עד כמה הניתוח שלך מדוייק - קודם כל צריך להתחיל מלהשוות את האופציות הנכונות. למשל - על סנופי יש קרן אירית צוברת עם דמי ניהול 0.07% - CSPX.
אני מראה לך שללא עמלות ההפרש הוא 0.12% לטובת הקרן המחקה הישראלית. זה אומר שגם אם יש קרן סקוטית או צ׳רקסית שמשלמת לך כסף עד 0.07% , עדיין שווה לך להשקיע במחקה הישראלית. במקרה של קרן אירית צוברת, היתרון הוא עוד יותר חזק לטובת הישראלית, שכן אז גם יתרון חלוקת הדיווידנדים שקיים ב-ETF מחלק נעלם.
כמו שתל אביבי ציין, ההשוואה בעייתית - או שתשווה קרנות מחקות ספציפית על הסנופי (יש חלופות זולות בין אם בארץ או בחול) או קרנות מחקות על כל מניות העולם.
אז הנה אני משווה: למשל Vanguard על S&P500, לקרן מחקה על S&P500. שניהם אותה עמלה (Vangurad עמלה מעט גבוהה יותר).
ואם אתה מתכנן לטווח ארוך הייתי יוצא מתוך הנחה של דמי ניהול של 0.25% ולא 0% כמו שיש היום, בהתאם למגמות העלאת דמי הניהול עם הזמן שראינו במקרים אחרים.
קודם כל יש קרנות מחקות על S&P500 בעמלה נמוכה מאד 0.05%. ויש גם את הקרן של תכלית.
בנתיים אני לא רואה שום העלאה בשום קרן רצינית (על מדד רציני).
אבל רק תן לי להבין מה שאתה אומר: אתה מעדיף לשלם בשנים הקרובות יותר, כי אתה חושד שהקרנות הישראליות יעלו את דמי הניהול. זה כבר נימוק שאין לי דרך להתמודד איתו (לי הוא לא נשמע סביר, אבל זה אישי).
חוץ מזה, אם אתה משווה בין מיסוי ריאלי שקלי לעומת ריאלי מט״חי - יחד עם ההנחה על גובה שינוי המדד למחירים לצרכן, אתה צריך באופן מפורש גם הנחה על שינוי השער דולר/שקל (שבדוגמא הוא 0).
נכון מאד. ההנחה על שינוי שער שקל דולר הוא בתוחלת 0. אפשר דרך אגב, להפסיד מס ולהרוויח מס בשינוי דולר שקל על נייר ערך בארה״ב בדולרים, אבל בתוחלת השינוי של שקל דולר הוא 0. נשמע לי הגיוני למדי.
בנוגע למס ירושה "נניח" ששווי ההשקעה פחות. מ 60k שזה נדמה לי רמת הפטור ממס ירושה
וכמו שכתב משהוא ניתן לבטח את היתרה בכדי לגדר את הסיכון (גבר בריא בן 25 קונה ב 8 שח 100k שח, בגיל 45 זה יקפוץ לכ 11 שח, התעריפים הם לחודש)
בסדר תעזבו את מס הירושה: אני מראה לכם שבלי שום קשר למס ירושה, עדיף להשקיע בקרנות מחקות ישראליות (במבחינת מיסוי כמובן).

אתה בטוח שבמיסוי ETF אמריקאי המיסוי הוא לא ריאלי ביחס למדד?
אני הבנתי שהוא גם ריאלי ביחס לשער הדולר וגם ריאלי ביחס למדד..
אז הבנת לא נכון, וכן אני בטוח. המיסוי הוא ביחס לדולר. אם הדולר מתחזק או נחלש תשלם פחות או יותר מס. אני הנחתי שתוחלת השינוי של השקל דולר היא 0. נשמע לי הנחה סבירה.

בנתיים אני לא רואה שום העלאה בשום קרן רצינית (על מדד רציני)
היו בבלוג כמה עדכונים על העלאת דמי ניהול של קרנות מחקות.

אבל רק תן לי להבין מה שאתה אומר: אתה מעדיף לשלם בשנים הקרובות יותר, כי אתה חושד שהקרנות הישראליות יעלו את דמי הניהול.
זה לא "חשד", זה מהלך שבוצע בעבר מספר פעמים, וגם יקרה ברגע שהקרן החדשה תצבור מספיק נכסים - כי הרי היצרן של הקרן לא ימשיך לתפעל אותה בחינם בדמי ניהול של אפס אחוז. החלק הבעייתי הוא שבחשבון חייב במס - אתה תהיה בבעיה אם תרצה למכור קרן ישראלית שהעלתה דמי ניהול כי עלות אירוע המס תהיה משמעותית ביותר. קרנות הסל זרות לעומת זאת מתחילות מדמי ניהול לא אפסיים אבל נמוכים - והטובות שביניהן רק מורידות את דמי הניהול עם השנים.
אני לא פוסל בכלל קרנות ישראליות, אבל ההנחה שדמי הניהול יהיו אפס לטווח ארוך היא לא סבירה לדעתי.

באופן כללי, הטיעון העיקרי שאני רואה כאן לטובת הקרנות הישראליות הוא המיסוי מנוכה האינפלציה לעומת מיסוי ביחס לשער מטבע הזר, תחת ההנחה ששינוי שער המטח הממוצע הוא אפס. שזה נשמע לי הגיוני, רק צריך לאזן מול שאר השיקולים בעד ונגד קרנות בחו"ל.

במקרה של קרן אירית צוברת, היתרון הוא עוד יותר חזק לטובת הישראלית, שכן אז גם יתרון חלוקת הדיווידנדים שקיים ב-ETF מחלק נעלם.

מה הוא ״יתרון חלוקת הדיווידנדים״?

זה לא "חשד", זה מהלך שבוצע בעבר מספר פעמים, וגם יקרה ברגע שהקרן החדשה תצבור מספיק נכסים - כי הרי היצרן של הקרן לא ימשיך לתפעל אותה בחינם בדמי ניהול של אפס אחוז. החלק הבעייתי הוא שבחשבון חייב במס - אתה תהיה בבעיה אם תרצה למכור קרן ישראלית שהעלתה דמי ניהול כי עלות אירוע המס תהיה משמעותית ביותר. קרנות הסל זרות לעומת זאת מתחילות מדמי ניהול לא אפסיים אבל נמוכים - והטובות שביניהן רק מורידות את דמי הניהול עם השנים.
אני לא מסכים: ראשית, ניהול הקרן לא בחינם. יש עמלה. היא פשוט נמוכה 0.05%. למה כש Vanguard לוקחים עמלה כזאת זה הגיוני? והם עושים הרבה יותר כי הם מחזיקים ממש מניות. היצרן לא עושה שום דבר בחינם. פשוט עלות התפעול של הקרן מאד נמוכה (גלגול חוזה עתידי פעם ב-3 חודשים), ולכן אפשר לגבות עמלה נמוכה.
שנית, הפחד מהעלאה וארוע מס לא רציונלי מבחינה מתמטית. נניח שיש לך קרן שקנית ב-100 והיא עלתה ל-130 תוך 5 שנים: זה הזמן שאני מניח שפתאום תהיה העלאת עמלה. עכשיו הייתה העלאת עמלה ואתה בדילמה: אם תמכור ותקנה קרן חדשה מה-30 ישאר לך 22.5, ואז על 122.5 תקבל תשואה של שוק ההון. בוא נבדוק מה קורה אחרי הרבה שנים מרגע זה. נניח שהשוק עלה בעוד 50%. באפשרות הזאת יהיה לך נטו 168.4375:
קוד:
(122.5*1.5-122.5)*.75+122.5
אם לא היית מוכר וממשיך להשקיע את 130 האלו, היית מגיע ל-171.25 נטו:
קוד:
(130*1.5-100)*.75+100
אז אכן כמו שאמרת הפסדת על ארוע המס. אבל שים לב כמה הפסדת: 1.67%. ומה עם הרווח של העמלות שלא שילמת 5 שנים? שווה משהו כמו 1%?, אז הפסדת 0.67%. אבל את הטריק הזה עושים לך פעם אחת בחיים. אי אפשר לחזור על זה שוב. ואם כבר רוצים ליהיות מתמטי אז עד הסוף: יש הסתברות שהקרן לא תעלה עמלה, ואז לא תפסיד את 0.6%, אבל תרוויח הרבה יותר: את כל ההפרש של העמלות מכל השנים. בקיצור, בתוחלת נראה לי שאתה ברווח. כמובן שזה תלוי מה ההסתברות שאתה מעריך להעלאת עמלה. אבל הנקודה שחשוב לי להבהיר: במקרה ויש העלאת עמלה, ונאלצים למכור ולעבור קרן: זה לא הפסד מאד גדול.
בנוסף, הרושם שלי שדווקא ההפך קורה: ככל שעובר הזמן יש עוד קרנות והתחרות גדלה. אבל זה רק רושם.
באופן כללי, הטיעון העיקרי שאני רואה כאן לטובת הקרנות הישראליות הוא המיסוי מנוכה האינפלציה לעומת מיסוי ביחס לשער מטבע הזר, תחת ההנחה ששינוי שער המטח הממוצע הוא אפס. שזה נשמע לי הגיוני, רק צריך לאזן מול שאר השיקולים בעד ונגד קרנות בחו"ל.
מסכים מאד. החוק המוזר הזה של מס מנוכה מעל מדד המחירים על קרנות בישראל ומס מעל דולר אכן משנה את התמונה. אני לפעמים תוהה למה המחוקק קבע את המס בצורה כ״כ לא הגיונית ולא הוגנת. פעם חשבתי שזה על מנת לעודד להשקיע בחברות ישראליות, היום אני מאמין שזה יצא בטעות. בכל מקרה, זה המצב נכון להיום (ומה אם חוק המיסוי ישתנה בעתיד? אז נדבר...). כן הגיוני, לא הגיוני: זה החוק.
מה הוא ״יתרון חלוקת הדיווידנדים״?
יתרון חלוקת הדיווידנדים, זה מה שמדובר עליו כל הזמן והוא מרכז הדיון: בקרן מחלקת כמו ETF התשלום על הדיווידנדים הוא פעם אחת, ובקרן צוברת שעוקבת אחר מדד NTR כמו למשל מחקה ישראלית התשלום מס על דיווידנדים הוא פעמיים, כפי שהסברתי בדוגמא בתחילת השרשור. לכן, לכאורה, יש יתרון בקרן שהיא מחלקת דיווידנדים.

אבל לפי הבנתי, הקרנות האיריות הן לא עוקבות NTR אלא מחזיקות את המניות פיזית, משלמות מס מופחת על הדיבידנדים, ואת היתרה משקיעות בחזרה?
לדעתי הגענו לגבול הסיבוך שבו ניתן לדבר באויר, צריך פשוט להריץ סימולציה ולהשוות תוצאות. את זה כבר עשו, והגיעו לתוצאות שונות משלך - אז אם הם טעו, אולי הכי יעיל יהיה אם תצביע על הטעות שלהם?

אני לא מסכים: ראשית, ניהול הקרן לא בחינם. יש עמלה
לא דיברתי על הקרן שמחכה את הסנופי (פה אני מסכים שדמי הניהול הנמוכים כנראה שישארו) אלא על הקרן של תכלית שמחקה מדדים רחבים יותר בעולם וגובה היום דמי ניהול של 0 (אישית זו הקרן שמעניינת אותי, מתוך עניין בפיזור עולמי).

לגבי הדיווידנדים - אתה שוכח שבקרנות האירופיות הצוברות הניכוי מס במקור הוא מראש קטן יותר, ואילו מיסוי רווחי ההון הוא מס נדחה - לכן הכל תלוי במשך ההשקעה עד המימוש. זה בדיוק ההשוואה שעשיתי בגיליון בזמנו.

שזה גם ההערה העיקרית שלי - כל השרשורים בנושא (והיו כבר לא מעט כאלה) הם ארוכים ומסורבלים כי הנושא עצמו מסורבל, והסבר מילולי לא מדייק (ודורש הרבה תגובות ותיקונים). הדרך הכי ברורה להציג את הרעיון ואת הנחות היסוד שלך היא בגליון מסודר כך שכל אחד יכול לעקוב אחרי זרימה של כל שקל/דולר - אתה מוזמן לקחת את הגליון שעשיתי ולהרחיב אותו לתרחיש שמעניין אותך.

• אהבתי
Reactions: ogi
אבל לפי הבנתי, הקרנות האיריות הן לא עוקבות NTR אלא מחזיקות את המניות פיזית, משלמות מס מופחת על הדיבידנדים, ואת היתרה משקיעות בחזרה?
לדעתי הגענו לגבול הסיבוך שבו ניתן לדבר באויר, צריך פשוט להריץ סימולציה ולהשוות תוצאות. את זה כבר עשו, והגיעו לתוצאות שונות משלך - אז אם הם טעו, אולי הכי יעיל יהיה אם תצביע על הטעות שלהם?
הקרנות האיריות הן לא NTR, אבל הישראליות כן. על מנת שהדיון יהיה יותר ענייני: אני בעיקר משווה קרנות מחקות ישראליות NTR לאמריקאיות שמחלקות דיווידנד וממוסות באותו אחוז מס של 25%.
לגבי מס מופחת של הקרנות האירופאיות: אני לא מספיק מבין את מערכת המס של הקרנות האלו, ולכן אני מעדיף לא להתחייחס לכך. מהשרשורים שאני קראתי פה, לא ראיתי שום קישור למקום שמסביר על תשלום המס המדוייק של קרן אירית, זו או אחרת. לכן: אפשר לעשות גליונות אקסל וסימולצייות, אבל החוכמה להכניס אליהם את הנתונים הנכונים. אני מתייחס למה שאני מכיר: ETF אמריקאי. שם המס (לי) ברור.
משתמש בשם Cfy כתב סימולציה בפייתון שהגיעה למספרים דומים מאד למה שהצגתי פה בחישוב הראשוני שלי. ראה פה. אבל: הוא פשוט לא לקח בחשבון שהמס בקרנות ישראליות הוא מעל המדד.

העניין המרכזי שאני מראה פה, ואני ברשותכם רוצה להדגיש אותו: העובדה שמשלמים בארץ מס מעל המדד, משנה את התמונה. לא ראיתי שהתייחסו לזה בכל הסימולציות וההשואות בעבר.
אם זה מרגיז מישהו כי אני מראה לו משהו חדש ממה שהוא מכיר, ואין לו כוח שוב להכנס לנושא המורכב הזה: תתעלמו מהשרשור, ותמשיכו את חייכם...

העניין המרכזי שאני מראה פה, ואני ברשותכם רוצה להדגיש אותו: העובדה שמשלמים בארץ מס מעל המדד, משנה את התמונה. לא ראיתי שהתייחסו לזה בכל הסימולציות וההשואות בעבר.
מסכים שזה הבדל משמעותי. היה נחמד להכניס מדד צפוי לסימולציות ולראות - היכן הנקודה שבה הוא שובר שוויון?
הערת אגב: זו לא גזירה משמים לשלם מס נומינלי על ניירות זרים, בתנאים מסויימים ניתן ״לאפס״ את המס על ידי מכירה וקניה מחדש. אבל זה כבר באמת מסובך מדי לחישוב מראש.

צריך לזכור את בעיית מס הירושה בארה״ב שמאד מעיקה, גם אם אין לך ילדים, אלא בן זוג
.

אני בטח מבין את זה לא נכון, אבל אם יש לי כרגע בחשבון סכום שמושקע ב VT ואני נפטר לפתע, מה מונע מהבת זוג שלי להיכנס לחשבון למשוך את הכספים שנצטברו שם?
הניהול הוא באמצעות מיטב טרייד - הם דורשים מסמכים מסוימים ברגע שמושכים את הכספים?

אם יש לי כרגע בחשבון סכום שמושקע ב VT ואני נפטר לפתע, מה מונע מהבת זוג שלי להיכנס לחשבון למשוך את הכספים שנצטברו שם?
חוקית: כן תהיה לה בעייה.
תקרא יש על זה המון פוסטים / בלוגים פה. אנשים (כולל הסולידית) עשו על זה דוקטורט...

אני בטח מבין את זה לא נכון, אבל אם יש לי כרגע בחשבון סכום שמושקע ב VT ואני נפטר לפתע, מה מונע מהבת זוג שלי להיכנס לחשבון למשוך את הכספים שנצטברו שם?
הניהול הוא באמצעות מיטב טרייד - הם דורשים מסמכים מסוימים ברגע שמושכים את הכספים?

ברגע ש"אתה" מושך, "אתה" צריך כנראה לתת ת.ז. וחשבון בנק (צ'ק מבוטל) ואז כדאי שתהיה בחיים :)
עכשיו, האם הם יצליבו את העובדה שביצעת פעולות בעודך מת ? אני לא יודע ? האמת אם הייתי לקוח שלהם הייתי מצפה שיבדקו את זה אחרת מי מבטיח שלא כל אחד יכל לבצע פעולות בשמי ללא בדיקה (בעודי חי) ולמשוך כספים למטרותין הפרטיות או להריץ מניות על חשבוני ?
עקרונית אם הם עושים בדיקה אז היורשים עלולים להסתבך משפטית בארץ (התחזות) גם אם הם היורשים החוקיים, ואם מיטב לא רוצה להסתבך עם ה IRS אז הם בהחלט יכולים (ואולי מחוייבים) לדווח על העיניין.
אפשרויות:
- מחזיקים פחות מ 50K לת.ז בארה"ב,
- קונים "ביטוח חיים" בגובה המס שעלול לקרות
- מחזיקים קרנות ישראליות מחקות/ת.סל
- מחזיקים בארהב סכום כרצונך ללא ביטוח בתקווה שהתרחיש שתואר הוא דמיוני/תאורטי ולא יקרה

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
ה האם עדיף קרן מחקה ישראלית על בלאקרוק? שוק ההון 4
T מדוע אין קרן מחקה ישראלית ל-MSCI AC WORLD? פוסטים מאיכות נמוכה 10
א קרן מחקה ישראלית לעומת אירית/לוקסמבורגית בתיק פטור ממס (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ITS קרן מחקה זהב ישראלית - יש כזו חיה? שוק ההון 16
נ קרן השתלמות - מחקה ישראלית או קרן סל אירית שוק ההון 16
S קרן מחקה ישראלית זולה מנוטרלת מט"ח שוק ההון 2
Gari אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית שוק ההון 40
A קרן ישראלית מחקה קסם iBoxx US Liquid Investment Grade Top 30 KTF שוק ההון 1
flower קרן ישראלית מחלקת מחקה מדד שוק ההון 6
unrealx קניית קרן מחקה ישראלית שוק ההון 0
א עזרה במציאת תעודה / קרן מחקה ישראלית אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 7
unrealx אם אני קונה עכשיו קרן מחקה ישראלית, רק ביום שני בלילה היא תרכש בפועל? שוק ההון 1
א ברוקר ישראלי - קרן מחקה ישראלית / ETF שוק ההון 27
ג כיצד קרן ישראלית מחקה סינטטית צוברת דיבידנדים ? שוק ההון 4
ג קרן מחקה ישראלית על S&P500 או SPY שוק ההון 34
L מסים: קרן ישראלית מחקה VS קרן אמריקאית מחלקת שוק ההון 51
stass תעודת סל \ קרן מחקה דיבידנד מומלצת (ישראלית) שוק ההון 3
א שער קנייה של קרן ישראלית מחקה על מדדי חו"ל שוק ההון 12
Lio קרן מחקה ישראלית לעומת אירופאית לשווקים מתעוררים שוק ההון 7
nils שיקולי מס קרן מחקה ישראלית לעומת ETF אמריקאי. מיסים 21
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7