• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן השתלמות IRA - התלבטות VTI/איריות/ישראליות

• פותח הנושא han
  • פורסם בתאריך

han

משתמש רשום
דירוג
1
היי ,
בזכות רבים מכם והסולידית כמובן , העברתי קרן השתלמות לניהול עצמי , מאחר ואני מאמינה בגישה החסכונית נצבר שם סכום של שנים כ- 300,000 שח .ולפי רבים מכם הבנתי שכאשר הסכום גדול שווה וכדאי לנהל אותו עצמאית ולא לסמוך על מנהלי קופות.
אך כאן מגיעה גם ההתלבטות :
1. העדפתי המובהקת היא לשוק אמריקאי , יחד עם זאת הבנתי שהכי מומלץ איריות
2. איני מעוניינת בשווקים מתפתחים אלא רק מפותחים
2. האיריות יקרות מאוד ברכישה .
לכן שאלתי היא , האם כדאי / שווה/רלוונטי - לחלק את הרכישה ל- VT + IWDA , או לחילופין VTI + ישראלית מחקה כלל העולם ?
בשל עמלות רכישה גבוהות באיריות , מהו לדעתכם הסף שבו התועלת שווה את עלות הרכישה , במילים אחרות איזה סכום כדאי להשקיע IWDA במידה וזו האפשרות המומלצת ביותר?
אשמח לשמוע דעתכם בעד ובעיקר את הנגד.
ולבסוף , אני ממש מכירה תודה לכולכם שחולקים מידע יקר מפז עם כולנו ותודה ענקית לסולידית

בחשבון פטור ממס לא כדאי להחזיק ניירות אמריקאים שמחלקים דיבידנדים. על הדיבידנדים מנוכה מס במקור. מבחינה זו עדיפות תעודות איריות. עדיפות איריות שלא מחלקות דיבידנדים מכיוון שכאמור עמלות הרכישה גבוהות. קרן ישראליות עדיפה מבחינה זו שהעמלות ק\מ סבירות ואין עמלות המרת מט'ח. מאידך הקרנות הישראליות סינטטיות (לא חסרון משמעותי לדעתי) וקשה למצוא תעודות עם דמי ניהול זולים על מדדים עולמיים

1. העדפתי המובהקת היא לשוק אמריקאי , יחד עם זאת הבנתי שהכי מומלץ איריות
שוק אמריקאי כלומר חברות אמריקאיות בלבד, או שאת מעדיפה ETF שמאוגד בארה"ב?
יש כמה ETFים איריים (וגם קרנות ישראליות) שעוקבים אחרי השוק האמריקאי בלי חברות מחוץ לארה"ב.
2. איני מעוניינת בשווקים מתפתחים אלא רק מפותחים
כמו שאת בטח יודעת, IWDA האירית עוקבת רק אחרי שווקים מפותחים (אבל כלל עולמית). VT ו VXUS לעומת זאת מחזיקות גם שווקים מתפתחים. לגבי קרן מחקה ישראלית, אני לא מכיר כלכך אבל אני מניח שיש גם כאלה שכוללות שווקים מפותחים וגם כאלה שלא.
2. האיריות יקרות מאוד ברכישה .
את בטוחה בזה? בתעריפון שאני משלם היום ב IRA, עבור רכישה בסכום שאת מדברת עליו (300K) יוצא בערך אותו מחיר לקנות בבורסה האמריקאית או באירופית, ובישראלית אפילו קצת יותר יקר.
לכן שאלתי היא , האם כדאי / שווה/רלוונטי - לחלק את הרכישה ל- VT + IWDA , או לחילופין VTI + ישראלית מחקה כלל העולם ?
את מודעת להבדל בין VT לבין VTI, כן?
אני לא הבנתי איך את משווה בין IWDA+VT לבין VTI+ישראלית מחקה כל העולם.
בשני המקרים יש לך חפיפה חלקית.
באופציה הראשונה בVT יש את כל IWDA ובנוסף את המדינות המתפתחות.
באופציה השניה זה תלוי איזה ישראלית תקחי ומה בדיוק היא מחקה, אבל בכל מקרה בVTI יש רק ארה"ב בלי שאר העולם.
בשל עמלות רכישה גבוהות באיריות , מהו לדעתכם הסף שבו התועלת שווה את עלות הרכישה
הדבר היחיד שיקר בבורסאות בחו"ל זה עמלת מינימום. לפי המחירון שאני קיבלתי זה 10$ מינימום לעסקה, בין אם זה בארה"ב או באירופה.
כל עוד עמלת הקניה שלך עוברת את המינימום הקניה תעלה אותו דבר כמו לקנות קרן ישראלית, ואולי אפילו יותר זול.
במילים אחרות איזה סכום כדאי להשקיע IWDA במידה וזו האפשרות המומלצת ביותר?
על זה רק את יכולה לענות.
א. אני בכלל לא בטוח שIWDA זו האפשרות המומלצת ביותר. יש יתרונות וחסרונות בהתעלמות משווקים מתפתחים והתעלמות מחברות קטנות. אם להתעלם מהם או לא זה שיקול שלך, אבל כדאי שתיהי מודעת ליתרונות/חסרונות.
ב. השאלה איזה סכום בכלל את רוצה להשקיע במניות? מה האלטרנטיבות שלך להשקע בIWDA?

נערך לאחרונה ב:
הדבר היחיד שיקר בבורסאות בחו"ל זה עמלת מינימום. לפי המחירון שאני קיבלתי זה 10$ מינימום לעסקה, בין אם זה בארה"ב או באירופה.
כל עוד עמלת הקניה שלך עוברת את המינימום הקניה תעלה אותו דבר כמו לקנות קרן ישראלית, ואולי אפילו יותר זול.
בקניה בחול נדרשת המרת מטח 0.1 מהסכום , בנוסף באירלנד מס מלכה , את כל זה אין ברכישת קרן ישראלית.
בטעות נכתב VT , היכן שכתוב VT כוונתי ל-VTI , בכל אופן , אני מעוניינת להשקיע את כל הסכום שקיים בקהש במדדים מחקים . אך מאחר ואני לא ממש מרגישה שיש יתרון בולט לאחת מהאפשרויות :
1. הכל ב- VTI או VTI+ VXUS
2. הכל IWDA
3. 5121322 - ישראלית מחקה כלל עולמי

גם אני העברתי את קרן ההשתלמות לניהול עצמי אחרי שלמדתי כאן. יש המון שירשורים הדנים בשאלה שלך לגבי ניירות הערך שהכי שווה להחזיק בקרן הזו שהיא פטורה וגם הסולידית בבלוג נותנת את הכיוון.
אני יכול לנסות לסכם:
בגדול זה המקום הנכון להחזיק את המניות , כמובן באמצעות קרנות מחקות. הכי יעיל לדעת הפורום זה באמצעות קרנות איריות צוברות כלומר IWDA.
מכיוון שיש עלויות המרה ועלויות קניה אז יוצא ששווה לבצע קנייה רק בסכום גדול שעובר את עלויות המינימום ולהחזיק לעד.
כשמדובר בהשקעה ראשונית אז זה פשוט. הבעייה היא מה עושים עם הסכומים הקטנים של ההפקדות החודשיות. הפורום ברובו קונה קרנות ישראליות המחקות מדדים עולמיים וכעבור שנה או שנתיים, כאשר מצטבר סכום מספיק גדול, כלומר שמאפשר המרה וקנייה מעל עלויות המינימום, אז מוכר ועובר לקרנות האיריות.
בנוסף, מי שרוצה להחזיק מניות ישראליות בקרן מחקה, אז זה המקום הנכון . גם מי שרוצה להחזיק קרנות ריט ישראלי הכי מתאים זה כאן. גם מי שרוצה להחזיק קרן מחקה לשוק המניות הגרמני הכי טוב להחזיק כאן. בשלוש ההשקעות הללו ניצול הפטור ממס הוא מקסימלי.

בקניה בחול נדרשת המרת מטח 0.1 מהסכום , בנוסף באירלנד מס מלכה , את כל זה אין ברכישת קרן ישראלית
צודקת, ברכישת קרן ישראלית חוסכים עמלת המרת מט"ח. אבל זאת עמלה חד פעמית. צריך לקחת אותה בחשבון יחד עם כל שאר היתרונות והחסרונות.

שימי לב שיש הבדל גדול במה שאת עוקבת אחריו בין כל האופציות שרשמת
VTI - רק שוק אמריקאי
VTI+VXUS כל העולם
IWDA - כל העולם, בלי מדינות מתפתחות ובלי חברות קטנות

אני חושב שאת צריכה קודם כל להחליט אחרי מה את רוצה לעקוב, ורק אח"כ לבחור את הכלי שהכי מתאים ומשתלם.

תודה לכולכם,
אני מבינה כעת שקרנות איריות מנצחות כאשר מדובר בחשבון לא ממוסה .
מה אני עדיין לא מבינה עד הסוף היא
מכיוון שיש עלויות המרה ועלויות קניה אז יוצא ששווה לבצע קנייה רק בסכום גדול שעובר את עלויות המינימום ולהחזיק לעד.
מהו סכום שעובר עלויות מינימום ?

מהו סכום שעובר עלויות מינימום ?
תלוי בתנאים שלך.
במקרה שלי אני משלם 0.06% עמלת קניה עם מינימום של 10$. זה אומר שאם אני קונה מניות בשווי של 16,666$ או יותר אני עובר את עמלת המינימום.
בגדול עמלת המינימום עובדת כך: אם העמלה באחוזים (במקרה שלי 0.06% מהעסקה) קטנה מעמלת המינימום את תשלמי את עמלת המינימום, אחרת את העמלה באחוזים.

אגב, גם אם תקני מניות רק בחצי מהסכום שעובר את עמלת המינימום זה לא כזה נורא, אז תשלמי 0.12% עמלת קניה, לא סוף העולם.

תודה
עזרתם לי לקבל החלטה חשובה ולסדר לעצמי התלבטויות רבות בנושא .

הכי יעיל לדעת הפורום זה באמצעות קרנות איריות צוברות
למה בעצם?
אני מניח שאיריות עדיפות כי הן צוברות. אבל למה צוברות עדיפות?
כי אחרת נורא יקר להשקיע שוב את הדיבידנדים, ומאבדים עליהם תשואה אם הם לא מושקעים?
או שיש כאן גם איזו הטבה במיסוי?

או שיש כאן גם איזו הטבה במיסוי?
זה

בגדול, בקרנות שמאוגדות בארה"ב הדוד סם לוקח 25% מהדיוידנד גם אם אתה מחזיק את המניות בחשבון שבארץ הוא פטור ממס.
לאירלנד יש אמנת מס משופרת עם ארה"ב שמשאירה לדוד סם רק 15% מהדיוידנדים שמחלקות חברות אמריקאיות, ועם מדינות אחרות המצב אפילו יותר טוב.
בחשבון חייב אומנם תצטרך לשלם את ההשלמה ל25% למס הכנסה בארץ, אבל בחשבון פטור אתה פטור.
בתכלס זה קצת יותר מורכב, כי יש מיסוי כפול וכאלה, אבל בקירוב אני חושב שזה מספיק טוב כדי להבין את הרעיון.

היכן ניתן לראות את המטבע ? השאלה מתמקדת בשילוב של EIMI+IWDA

IWDA זו הקרן הנקובה בדולרים, אותה אתה רוצה. הגרסה של הקרן הנקובה בליש"ט היא SWDA.
אני לא מכיר את הגרסאות השונות של EIMI

שלום רב,
ברצוני להבין נקודה מסוימת:
אם אני מנהל קרן השתלמות IRA שכל כספה מוחזק במנית VT, האם ביום בו ארצה לפדות כסף מהקרן השתלמות אהיה פטור ממס על רווחי הון,
או שאאלץ לשלם מס רווח הון לפי חוקי המס בארה"ב למרות שקרן השתלמות מוגדרת כפטורה ממס בארץ.

תודה.

ישראלים שאינן אמריקאים לא חייבים לארהב מס רווחי הון גם בחשבונות חייבי מס. החובה היא למדינת ישראל. אם מדובר בקרן השתלמות אין מס על רווחי הון, בהנחה וההפקדות היו עד התקרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
E קרן השתלמות IRA ועמלות שוק ההון 12
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A קרן השתלמות בניהול עצמי IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C עמלת צד ג קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
fizban קרן השתלמות IRA - עם איזה בנק אתם עובדים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 36
CoinCollector משיכה של קרן השתלמות נזילה VS המתנה ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
A פתיחת קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D קרן השתלמות IRA מינימום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ו שאלות לגבי קרן השתלמות IRA לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C אין קרן השתלמות Ira במעמד עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם חל מס עזבון על קרן אמריקאית במסגרת קרן השתלמות ישראלית (IRA) שוק ההון 13
T קרן השתלמות בניהול עצמי (IRA) לבעלי אזרחות אמריקאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש חישוב ריביות פיגורים עבור קופת IRA קרן השתלמות צרכנות פיננסית 22
A משיכת כספים מתוך קרן השתלמות IRA על ידי הגוף הפנסיוני ללא רשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S שאלות בנושא קרן השתלמות IRA ואלטרנטיבות ראויות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M קרן השתלמות IRA שמורכבת ממניות דיבידנד בלבד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
E הגבלות קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 31
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
B קרן השתלמות ira עם 50k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I IRA קרן השתלמות - תיק השקעות קטן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות IRA , דרך לעקוף מס רווח הון? שוק ההון 6
S שאלות לגבי קרן השתלמות IRA + שאלות על INTERACTIVE BROKERS דרך מיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
E קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
I קרן השתלמות בניהול IRA בברוקר חול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ל קרן השתלמות IRA מול קרן השתלמות מחקה- ממש אשמח לעזרה שוק ההון 5
י פתיחת קרן השתלמות IRA עם סכום התחלתי נמוך שוק ההון 1
E מעבר קרן השתלמות ל IRA? שוק ההון 1
Y חידוד לגבי קרן השתלמות IRA "מנוונת" שוק ההון 0
ד קרן השתלמות IRA - חברת Slice שוק ההון 2
R קרן השתלמות IRA למובטל, או הדבר שהכי קרוב לזה שוק ההון 3
ט קרן השתלמות IRA מבוססת קרנות מחקות שוק ההון 2
M ניוד קרן השתלמות IRA או מחקה מדד שוק ההון 15
ב קרן השתלמות - 600,000 ש"ח - IRA? שוק ההון 46