• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קאוצ'ר? מנטור אישי?

מנטור כחלק מהתפתחות מקצועית הוא דבר נכון ומבורך.
מקום העבודה הוא בדרך כלל המקום הטוב ביותר למצוא מנטור אבל זה יכול להיות מישהו ממקום עבודה קודם או חבר של ההורים.
זהה במקום העבודה מישהו שאתה רואה בו מודל הצלחה. האדם הזה לא יכול להיות בשרשרת הפיקוד הישירה שלך (מנהל ישיר או מנהל של מנהל ישיר).
פשוט תיזום שיחה אישית. בשיחה תציין שאתה רואה בו מודל לחיקוי ושאל אותו אם הוא מוכן להיות המנטור שלך.

קראתי על הטיפול, נשמע לי כדבר ששווה לשקול. הבעיה שלי היא שאין לי דרך אמיתית למצוא מטפל, כן פניתי להורים שלי שהתייעצו עם חברים שלהם, ודרכם הגעתי לפסיכולוג איתו נפגשתי בעבר. יש לך רעיון מאיפה להגיע למטפלים הנכונים האלו?
אני עברתי טיפול CBT שממוקד בשינה אצל מטפלת מעולה (היא לא זולה בכלל ולא מתעסקת בנושאים אחרים), הגעתי אליה דרך המלצה של חברה שעברה אצלה טיפול ששיפר את איכות חייה באופן דרמטי. זה ככל הנראה תנאי הכרחי, למצוא מישהו שיכול להמליץ ממקור ראשון על מטפל\ת כזה\ו או אחר\ת. זה כמובן לא אומר שהמטפל יתאים לך או שהטיפול יצליח, זה כבר תלוי במספר פרמטרים.
לשאלתך, אני לא יודע איך להגיע למטפלים הנכונים. אני הייתי מתחיל בלבקש עזרה\המלצות מכל מי שאני רק מכיר.

אתן את דעתי האישית, כפי שאני תופס כרגע את הרדיוס אנשים שנמצאים סביבי ומקיפים אותי, כולל המרחב האינטרנטי(פורומים, רדיט וכו'). סף הריגוש שלי עלה בצורה דרמטית מאז ילדותי. סף הריגוש לחיים, לאנשים, להנאות החיים. התשובה הגיונית למשפט כזה היא - אבל התבגרת, ככה זה. אני חולק על הדעה הזאת, כי אני עד גם לילדים בני 5-15 שחיים בסביבתי שלדעתי חווים זאת גם. הוצפתי בכל המידע האפשרי דרך הטלויזיה, הפלאפון, המחשב. וכבר קשה מאוד "לרגש אותי". כיום ילדים נחשפים לפורנו בגילאים צעירים, גם אני נחשפתי. והוא השפיע על תפיסתי רבות. רוב התעבורה באינטרנט היא פורנו - זאת האנושות המשכילה והרוחנית שקראנו עליה בספרים? סרטים חולניים מציפים אותנו, הכל קיצוני, בוטה, מלוכלך, מגרה ודוחף את הרגש להיות אפל וכבוי. בפייסבוק מעלים סרטוני פיגועים, חיות מתות, עריפת ראשים, טילים. כמה הנפש יכולה להכיל?
הדברים שכתבתי עלולים להשמע מתבכיינים, אבל אני באמת ובתמים לא מבין איך אנחנו חיים ככה.
האם פסיכולוג יכול להשיב את הרוח? יכול להיות.. אני מתכוון לנסות כל דרך כדי לצלוח את החיים בעולם הזה בצורה טובה יותר.
אנשים מתמודדים עם מה שאתה מתאר לפחות 3000 שנה. זה לא משהו מקורי, חדשני, קשור לטכנולוגיה, למודרנה, או לתקופה הנוכחית. מה שאתה מתאר טבוע בתוך הקיום האנושי.

אגב, המחשבה ש"טהרנות" היא מסלול לקיום רוחני יותר, מטומטמת עד מאוד.

אנשים מתמודדים עם מה שאתה מתאר לפחות 3000 שנה. זה לא משהו מקורי, חדשני, קשור לטכנולוגיה, למודרנה, או לתקופה הנוכחית.
לא מדויק, פעם, לפני תקשורת ההמונים נחשפנו לכל היותר לאסון שקרה בכפר הסמוך. היום, כל דבר נוראי שקורה לאחד ממיליארדי אנשים בעולם הוא פוטנציאלית בקצות אצבעותינו. לדעתי לא נועדנו ואנחנו לא בנויים להחשף לכמות כזאת של זוועות כמו שנחשפים אליה במדיות אם לא יודעים לסנן.

@כמעט חכם אני ממליצה להתחיל לסנן - לחסום אנשים ולצאת מפורומים ומקבוצות שמשתפים בדברים שעושים לך רע, אפילו אם הם עושים את זה מכוונות טובות. להפסיק לעקוב אחרי מי שמפיץ לך בפייס סרטוני פיגועים ושאר זוועות, גם אם זה חבר. להפחית בהרבה את מינון קריאת החדשות אם זה משהו שאתה עושה, להפסיק לקרוא באתרי חדשות שמפיצים בעיקר סיפורים צהובים שנועדו לעורר את בלוטות הרגש שלנו (בעיקר הפחד). סרטים חולניים לא מציפים את מי שלא הולך למקומות שבהם הם מופיעים - אני לא נתקלתי באף סרט חולני כבר תקופה ארוכה מאד. תתקין חוסם פרסומות וחוסם סרטי פלאש אם חלק מהדברים האלו קופצים לך בגלישות לאתרים, ותפסיק לגלוש לאתרים שבהם מופיעות הרבה פרסומות כאלו, אלו לעתים קרובות אתרים מפוקפקים שגם מתקינים לך רוגלות ווירוסים.
אני יכולה לספר לך שאני באופן אישי התחלתי לעשות סינון של מי שהתוכן שהוא מפיץ עושה לי רע לפני כמה שנים - וראה זה פלא, העולם הרבה יותר יפה ונחמד עכשיו. ולא, זו לא הדחקה: המינון האמיתי של דברים רעים בעולם הרבה יותר נמוך מהמינון שאנחנו נחשפים אליו במדיה. גם החדשות שהשכם והערב זועקות על אסון מתקרב טועות או מגזימות ב99% מהמקרים. להפך, עכשיו מה שאני נחשפת אליו הרבה יותר דומה למציאות שאני חיה בה - מציאות שבה קורים לאנשים מעט מאד דברים רעים, ובודאי שהרבה פחות ממה שקרו לאנשים בעולם רק לפני כמה עשרות שנים.

יש לי הצעה מכיוון שונה לגמרי: תצטרף לקבוצת ריצה ותתחיל לרוץ! הבעיה של מי שעובד או לומד בישיבה מול מחשב שעות רבות היא שזה יכול להיות מדכא ברמות מטורפות. ריצה של שעה ביום מעלה את רמת האדרנלין ונותנת אנרגיות מספיקות ליום שלם של דגירה. זה יוציא אותך מאיזור האי-נוחות שלך. גם ישפר את הכושר, גם יתרום לחיי החברה וגם יחזק את הביטחון העצמי. לא יקר, שווה לנסות!

כלל אצבע למטפלים:
קאוצ'ר - אדם שמטפל באנשים שקבעו לעצמם מטרות* אבל לא יודעים כיצד להשיג אותם(או שהן לא ריאליות ליכולות שלהם).
פסיכולוג - מטפל באנשים שרוצים במטרות אבל לא יודעים למצוא את המטרות המתאימות להם(חוסר סיפוק מהן).
פסיכיאטר - אדם שאיבד כל עיניין בקביעת מטרות או אדם שהמטרות שלו חורגות מאוד מהנורמה החברתית(תלוי חברה וערכים).

*מטרות יכולות להיות דברים קונקרטים כמו מציאת עבודה, זוגיות וכו' ועד דברים אמורפים כמו אושר, ביטחון עצמי וכו' וכו'.

@כמעט חכם לדעתי אתה זקוק לפסיכולוג ולא קואצ'ר. הפסילה של כל עולם הפסיכולוגיה אחרי פגישה אחת לדעתי היא מוקדמת מידי. הקשר מטפל(לא משנה מאיזה סוג) מטופל הוא דבר מאוד אישי, זה כמו לנסות למצוא חבר טוב, רק שמטפל מנוסה בהתאמת עצמו אליך ובעל מוטיבציה לעשות זאת מתוקף השכר, וכמו שלא כל אחד יכול להיות חבר טוב שלך לא כל מטפל יכול להתאים לך, לא משנה כמה הוא ינסה. מצד שני, יש אנשים שלא מגיבים בצורה חיובית למטפלים, באופן כללי, אבל זה משהו שרק אתה יכול לדעת.
אופציות נוספות לטיפול היא בצורה האוטודידקטית, לשיטה זו שתי גישות:
1- העצמה אישית - נעשה ע"י חיזוק ה"אני" ניתן לעשות זאת ע"י קריאה בתחום, קורסים, הרצאות וכו' , לא חסר מידע במרשתת, כאן בפורום זכור לי שרשור בנושא.
2- החלשה עצמית - שהבסיס שלה היא הפילוסופיה הקיומית. הגישה היא הקטנת ה"אני" שהתמורה עבור כך היא השגת חופש מוחלט.
“Its only after we’ve lost everything that we’re free to do anything”, Tyler Durden, fight club
הגישה הייתה פופלרית בתחילת המאה הקודמת בתחילת "איבוד האמונה האלוהית". קשה למצוא קורסים בנושא אבל יש הרבה חומר כתוב.

ריצה של שעה ביום מעלה את רמת האדרנלין ונותנת אנרגיות מספיקות ליום שלם של דגירה.
מספיקה גם חצי שעה ביום חמש פעמים בשבוע. גם לא חייב להיות ריצה אפשר למשל שחיה, אופניים, הליכה מהירה או לגוון.

קאוצ'ר - אדם שמטפל באנשים שקבעו לעצמם מטרות* אבל לא יודעים כיצד להשיג אותם(או שהן לא ריאליות ליכולות שלהם).
פסיכולוג - מטפל באנשים שרוצים במטרות אבל לא יודעים למצוא את המטרות המתאימות להם(חוסר סיפוק מהן).
פסיכיאטר - אדם שאיבד כל עיניין בקביעת מטרות או אדם שהמטרות שלו חורגות מאוד מהנורמה החברתית(תלוי חברה וערכים).
רידדת את התיאור בהדרגה עד שהחלפת בין המטפל למטופש.

3000 שנה. זה לא משהו מקורי, חדשני, קשור לטכנולוגיה, למודרנה, או לתקופה הנוכחית. מה שאתה מתאר טבוע בתוך הקיום האנושי.
זה שהתמודדויות כאלה הן עתיקות זה ודאי.
כל זה לא אומר שאין שום דבר חדש.
כבר יש כמה מחקרים שעסקו בזה, וההשפעות על הנפש הן דרמטיות.
האינטרנט מסוגל להביא אליך חוויות בכמויות ובעוצמות שמעולם לא היו אפשריות, וזה אמנם לא חדש איכותית, אבל כן כמותית, וזה עושה את ההבדל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מנטור לתפקיד Devops התפתחות אישית 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
dorian כניסה לאזור אישי - מחו״ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
פטל ואוכמניות איך לקבל שירות אישי בבנק? צרכנות פיננסית 21
Z ניהול אישי IRA סכומים נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
R ניוד מקרן פנסיה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z כניסה לאיזור אישי במס הכנסה. האם חוויתם תקלה בימים האחרונים. מיסים 8
Z האם מישהו קיבל אי פעם הודעה כזאת באיזור אישי במס הכנסה מיסים 7
A קרן השתלמות בניהול אישי VS תיק השקעות VS גם וגם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
A קופת גמל להשקעה בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
Y הפקדות פנסיונר לקרן השתלמות בניהול אישי - האם יש מגבלה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M חשבון אישי וחשבון עסקי בבנקים נפרדים ובנק יהב צרכנות פיננסית 8
M משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 261
S פנסיה בניהול אישי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ מיטב דש- מינימום לפתיחת קרן השתלמות בניהול אישי- 300 אלף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
S IRA/ניהול אישי ללא מגבלות השקעה שוק ההון 6
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 31
D אפשר לקנות מניות ממונפות בקופת גמל בניהול אישי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R תקנות ניוד לקרן השתלמות בניהול אישי IRA - ניוד פנימי אל חשבון העמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
י אפליקציה\קובץ לניהול אישי צרכנות פיננסית 0
painblanc ניסיון אישי במכירת דולרים בבנק שוק ההון 6
ד פיתוח אישי לקטנטנים התפתחות אישית 1
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
מ תיק השקעות בניהול אישי - איזו הצעה טובה יותר? צרכנות פיננסית 8
R קרן השתלמות בניהול אישי צרכנות פיננסית 12
מ פיתוח אישי בעזרת איש מקצוע? התפתחות אישית 20
חושב בגדול פיתוח אישי - פיננסים התפתחות אישית 23
ס כדאיות העברת קה"ש ואו קופ"ג לחיסכון לניהול אישי ב-IRA שוק ההון 17
C מחפש הצעות לפיתוח אישי התפתחות אישית 5
ס תיק אישי שוק ההון 8
א השקעה בזהב באמצעות קרן השתלמות בניהול אישי שוק ההון 2
אנוני מוני פיתוח אישי ו-Mainframe התפתחות אישית 32
gino מניות לטווח ארוך ניהול תיק אישי - עמלות שוק ההון 6
S שאלה בנוגע לתיקון 190 בניהול אישי צרכנות פיננסית 1
שניצלוינאי בלקרוק בקופת גמל בניהול אישי צרכנות פיננסית 11
SwingMan קרן השתלמות בניהול אישי שוק ההון 6
ה קופת גמל בניהול אישי VS חשבון השקעות עצמאי צרכנות פיננסית 4
S דירוג אשראי אישי צרכנות פיננסית 26
י ש לי אוסף של ביטוח מנהלים וקופות אחרות. אני רוצה להגיע למצב אופטימלי של ניהול אישי / IRA במדדים, אב צרכנות פיננסית 6
1337justme חוות דעת על תיק לפני קניה - חוזה אישי ראשוני שוק ההון 32
ק קופת גמל ניהול אישי וקהש שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה