פתיחת ערוץ יוטיוב בנושא השקעות

הנושא בפורום 'פיתוח אישי' פורסם ע"י Edward, ‏26/11/16.

1. AlexNOSAM

AlexNOSAM משתמש רשום

@Edward אני משתמש ביוטיוב שלי ב-lavalier mic שזה מיקרופון דש - כמו שיש לאלה בטלויזיה. הוא עולה איזה $30 אם אני זוכר נכון.
    באשר למצלמה, אני חושב שכדאי לך להשקיע במשהו שיהיה לפחות 720p. ראיתי בלינק שלך שזו מצלמה של 2MP שזה לא כל כך טוב למסך מחשב סביר. זה יהיה מצויין למי שיראה בפלאפון, אבל מי שירצה מחשב יהיה לו קצת באסה.
    החלטה שלך, יאללה תפציץ. אני אהיה subscriber בכיף.

daat99 אוהב/ת את זה.
  2. OnTheVerge

OnTheVerge משתמש רשום

@Edward
    ביקורת בונה:
    1. לדעתי אתה צריך להתכונן יותר לקראת סרטונים ולהביא נתונים מדוייקים. בסרטון על השווקים המתעוררים נשמע שאתה לא 100% סגור על הנתונים.
    2. הוכח במחקרים שנעשו על סרטוני לימוד שדיבור מהיר יחסית והבעת התלהבות משמרים קצב אצל הצופה בצורה המיטבית. מאותם מחקרים עלה גם כי 6 דקות הוא משך הזמן האופטימלי לסרטון לימודי.

3. זרטוסטרא

זרטוסטרא משתמש רשום

דבר ראשון, יוזמה מבורכת, מחכה לעוד תוצרים. כבר פחות יוצא לי להגיע למפגשים שלך ולשמוע ניתוחים מקרוב.
    חלק מהסרטונים, כמו שנאמר כאן, הסאונד קצת חלש.

מנצל את הנושא של הדיון (@Edward מקווה שתמחל לי על הטרמפ :))​
    הכנתי גם סרטון אחד לניסיון (לקח לי מלא זמן להכין אותו...)
    הסרטון מיועד לילדים.
    הכנתי אותו ביחד עם הבת שלי בת 7 (קצת יותר מפורט פה) ואת ההנפשה הטכנית הכנתי על בסיס מה שעשינו ביחד
    אשמח גם לכמה מילים אם זה ברור באופן כללי, ברור לילדים...

4. Roi

Roi משתמש רשום

סרטון מעולה, פשוט וקליט, הראתי לבן שלי והוא מיד הפנים, תודה.

זרטוסטרא אוהב/ת את זה.
  5. Sinister

Sinister משתמש רשום

אחלה סרטון! שמתי לב שדברים המיועדים לילדים בדרך כלל ממוגדרים מאוד. הייתי שמח אף יותר אם בסרטון הבא 'מתן' והמוכר יתחלף בילדה ומוכרת.

RaeNye, זרטוסטרא ו-מרק עוגיות אוהבים את זה.
  6. Edward

Edward משתמש רשום

7. דולב

דולב משתמש רשום

@Edward
    לא ראיתי שום סרטון עד הסוף אלא רק דגמתי כמה שניות מפאת חוסר זמן כרגע, כמה הערות בונות:
    - תסתכל יותר למצלמה, כל פעם שאתה מסיט את המבט זה מקשה עלי להקשיב וגורם לי לברוח גם (כזה אני, קשה קשב וריכוז)
    - דבר יותר מהר אם אתה יכול, זה עדיף
    כתור חובב עץ- אני מת על הרקע
    תודה על ההשקעה, כאחד שהאנגלית שלו לא חזקה במיוחד זה יעזור לי מאוד!
    בהצלחה!

8. זרטוסטרא

זרטוסטרא משתמש רשום

א. צודק.
    ב. מתן זה הבן השני שהוא קטן יותר, וזה הצחיק את הגדולה שבחרתי בו. בלי סיבה אחרת.

Sinister אוהב/ת את זה.
  9. סולידון

סולידון משתמש רשום

@Edward
    ראשית ישר כוח על היוזמה הברוכה וההשקעה!
    הסרטונים איכותיים ומקצועיים. מאוד אהבתי שבניגוד למקומות אחרים בהם יש דגש על סיפורים ומספרים שלא קשורים למציאות - העובדה שאשכרה פותח
    את הדוחות מול עיני הצופים ויחד איתם עובר על נתונים עליהם מתבסס בניתוח תורמת מאוד ומועילה.
    שאלות לגבי הניתוח של אפריקה ישראל :
    א. השתמשת כPROXY לדיבידנד שניתן למשוך מהחברה בחלק מהמקרים ברווח התפעולי (לדוגמא בתחום התשתיות) אך בחלק אחר השתמשת בתזרים השוטף בניכוי הריבית השנתית מדוע ההבדל ?
    ב. מדוע לא מתחשב בשינויים בהון חוזר ( אפילו לא כל הסעיפים אלא אולי שינויים מלאי וכו')?
    ג. לגבי אפריקה פיתוח אשר מהווה חברת פיתוח ותכנון נדלן ועוסקת בהשכרה ומכירת של נכסים ויחידות דיור - לא ברור מדוע מפליא אותך העובדה שמכניסה את מכירת הנכסים כהכנסה - הרי זוהי אמורה להיות פעילות שוטפת לכל דבר ...
    ד. הנחת עליית ריבית בעתיד הנראה לעין - מדוע מניח באירופה עליית ריבית ? בישראל מקבל את ההתיישרות מול ארה"ב בריביות אך באירופה המצב עדיין קשה ונמצאת במיתון, אז זה כלל לא כזה ברור שתהיה עליית ריבית שם ... האם רוב החוב של החברה הוא באירופה ? אם כן אז קשה לי לקבל את ההנחה.

הערות בונות :

1. לא חושב שיש ערך רב בצילום שלך בוידאו , אמנם שמח לראות את זיו פניך ואין ספק שאתה בחור נאה :lol: אך התרומה לסרטון הינה אפסית כמו כן זה מסתיר חלק מהמסך . במילים אחרות מספיק רק שמע והצגת הדוחות,הנתונים ועזרים שלך (כמו דיאגרמה הנחמדה ופשוטה שהכנת באפריקה שעוזרת להבנה) .

2. בחלק מהמקרים השתמשת בהנחות יסוד שלא כל כך ברורות למשל מדוע לא מחשב לפי NOI ודווקא הולך לתזרים שוטף בניכוי ריבית וכו , אני חושב שהסבר יותר מעמיק לגבי המתודה והנחות היסוד לפני הצלילה לחישוב ולניתוח עצמו חשובים לא פחות.

3. כלל לא שותף לדעה שהוצגה כאן שצריך סרטונים קצרים יותר - הסרטון באורך מצויין ואפילו אם הדבר מצריך ניתן להאריך , אין ברירה בניתוח פונדמנטלי צריך זמן כדי להסביר ומי שמחפש סיפורים והסתמכות על מספרים שלא קשורים ו\או ניתוח טכני שיסתפק בסרטונים הקצרים של 6 הדקות שקיימים למכביר ברחבי הרשת .

תודה רבה ומצפה כבר לסרטונים חדשים ! :)

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/16
  10. Edward

Edward משתמש רשום

אני הולך לענות לך כאן באופן חד פעמי - בפעם הבאה תעלה את זה כתגובה בסרטון הספציפי. אני עונה לתגובות.

א. לפעמים הרווח והפסד מלא בשטויות, כמו מכירות ועלות מכירות של פריטים שלא קשורים לעיסוק העיקרי של החברה, פריטים חד פעמיים ושינויים בשוי הוגן של נכסים. כשזה קורה קשה לפרק את הרווח והפסד ולפעמים יותר מהר לראות את אותם הדברים בדו"ח תזרים מזומנים. צריך נסיון כדי לדעת מתי מה עדיף.

ב. כי המשמעות של תזרים מזומנים חיובי מקיטון במלאי למשל הוא לא שהרווחתי את אותו כסף אלא שפשוט מכרתי חלק מהמלאי. לכן מתעלמים מזה כשמנסים להבין כמה תזרים יש מהעסק עצמו.

ג. זו לא פעילות שוטפת עבורם - הם בונים ומשכירים, הם לא חברת בניה. כלומר המצב שבו הם מוכרים נכס הוא יוצא דופן ולא צריך לעבור כך דרך רווח והפסד, זה לא תקין. הם צריכים רק לרשום שורה אחרי הרווח התפעולי שמציגה רווח או הפסד ממכירת הנכס.

ד. לאירופאים לא תהיה ברירה אלא להתיישר מול ארה"ב, כמו בישראל. גם בגלל שהאיחוד האירופי הולך להתפרק מתישהו בעשור הקרוב. רוב החוב של החברה הוא כמדומני ביורואים בריבית משתנה גבוהה.

1. תתפלא, אבל כשרואים סרטון שהוא לגמרי טכני וכולל רק מצגת וקול ברקע זה מייצר ריחוק. עדיף מישהו עושה פרצופים בצד רק בשביל הקטע הזה לדעתי. מקור ההשראה: https://www.youtube.com/watch?v=3JlX2FRBqic

2. שוב, נושא ה-NOI מול תזרים זה בגלל כל מיני שטויות בדו"ח רווח והפסד שלא רציתי להתמודד איתם כי יש מסגרת זמן סבירה לסרטון.

3. אני גם חושב שלא מדובר כאן בקליפים של ג'סטין ביבר או בסרטוני חתולים, אלא שהתוכן חשוב הרבה יותר מנתונים טכניים.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/16
  11. אופסשםמשתמש

אופסשםמשתמש משתמש רשום

יש לך סרטון שנקרא "אגח נדלן או מניות במה להשקיע" , הוא חצי שעה. זה ארוךךךךךךךךךךךך מדי.
    אם לסכם אותו במשפט אתה אומר "מחיר הדירות לא תמיד עולה, הנה תקופות בהם הוא ירד. אג"חים ודירות לא ריווחיים בריבית עולה."

תדבר בקצב טיפה יותר גבוה, תהיה קצת יותר עירני וחד, קשה מאוד לשרוד את הסרטון, ואני אומר את זה בתור מישהו שצמא לתכנים כאלה. חבריי ששלכתי להם את הסרטון לא שרדו. למרות שהתוכן חכם ומעניין.

מתכנת אוהב/ת את זה.
  12. Edward

Edward משתמש רשום

השאלה ביחס למה. כמובן שאפשר לעשות גירסה של כמה דקות, אבל זה לא ישאיר זמן להציג את המידע והראיות למה שנאמר. אני לא מצפה מאף אחד להאמין למה שאני אומר כי אני "מומחה", צריך להציג ראיות.

מה שאני יכול לעשות זה לבנות את הסרטונים בשני חלקים - בחלק הראשון אני יכול להציג את עיקרי הדברים, ומי שיש לו עוד חצי שעה יכול לעבור איתי ביחד על הראיות.

אני אשתדל. לדעתי תראה שיפור בסרטונים היותר חדשים.

13. yossik

yossik מודרטור

אני חושב שזו הדרך הנכונה. החלק הראשון הוא הקדמה ותמצית העניינים והחלק שני מרחיב על הנקודות שהוצגו בחלק הראשון.
    בהצלחה!
    [מה קורה במוצ"ש?]

14. Edward

Edward משתמש רשום

הנה התוצר האחרון בו חילקתי את הנושא לשני חלקים, החלק של הפואנטה והחלק (שייצא בקרוב) של כל הניתוח היותר מעמיק של הנתונים העומדים מאחורי הפואנטה הזו. אשמח לתגובות (טכניות כמובן, תגובות לגופו של עניין בגוף הסרטון בלבד).

https://www.youtube.com/watch?v=ABZJsJrcxjk

שלחתי לך מייל.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/16
    סנופי, Roi, Generics ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  15. yossik

yossik מודרטור

שיפור מדהים מהסרטון הראשון. הסאונד טוב. עוד נקודה, וזה כצלם, לא לקצוץ את הראש (למעלה) וגם מעט זום-אאוט.

16. Nimrod

Nimrod משתמש רשום

ההצגה נראית טוב יותר מהסרטון הקודם. קיצור הזמנים הינו חיובי. אם הזמן של שני החלקים ביחד הוא עד 10-12 דקות אז אפשר גם לשים בחלק אחד, אבל החלוקה שעשית בסדר גמור לדעתי.

17. Generics

Generics משתמש רשום

אני הייתי רוצה לשמוע תכנים לגבי השקעות ערך, קריאת דוחות וכו' :)

18. Edward

Edward משתמש רשום

רוב הסרטונים שעשיתי עד כה כוללים מעבר על דו"חות. במיוחד הסרטון הזה שגם עוסק בהשקעת ערך ספציפית:
    https://www.youtube.com/watch?v=Lgy4iLHiZQI&t=39s

RaeNye אוהב/ת את זה.
  19. ilya

ilya משתמש רשום

היי @Edward,
    קודם כל תודה רבה על הסרטונים.

בסרטון "העלאת הריבית ומחירי הנדל"ן - נתונים" אמרת שכנראה שהריבית בישראל גם תעלה כי אחרת השקל יחלש.
    אתה יכול להסביר למה שהמדינה תדאג מזה שהשקל יחלש? הרי בעבר המדינה התערבה מספר פעמים וקנתה דולרים כדי להחליש את השקל ולעודד ייצוא. למה הפעם המצב שונה?

20. yossik

yossik מודרטור

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
פתיחת עוסק מורשה פיתוח אישי ‏6/1/17

שתפו: